Ako voda v miestnosti kvety?

Správne zavlažovanie vnútorných rastlín je jedným z najdôležitejších podmienok pre ich rast a kvitnutie. Zavlažovanie si vyžaduje celoročnú kontrolu a pozornosť. Je to v tejto oblasti, že začínajúce kvety kvetov umožňujú veľký počet chýb, čo vedie k dôsledkom pre rastliny, a kvety amatérske porazili každú túžbu rastlín na rastlinách.

Zistíme, ako vykonávať zalievanie v rôznych časoch roka, ktoré môžu byť pridané do vody, aby boli rastliny silné a krásne, zvážte, ktoré automatické zavlažovacie systémy sa odporúčajú používať v mestskom byte.

Aká je možné použiť vodu?

Pre rastliny je voda zdrojom rastu a života všeobecne. Ako špecifická rastlina potrebuje voda závisí od niekoľkých faktorov: štruktúra listov a stoniek, ako je koreňový systém. Napríklad sukulenty môžu urobiť bez vlhkosti na dlhú dobu a begonias vyžadujú takmer každodenné zvlhčenie (v lete).

Takže, aby ste správne pripravili vodu na zavlažovanie, musíte vziať do úvahy dva hlavné body.

Teplota

Takáto pozornosť sa venuje tomuto faktoru, ktorý nie je takto: voňavé, kvitnúce rastliny nebudú môcť prežiť zalievanie studenou vodou z pod kohútikom. Kvety citlivé na teplotu a púčiky jednoducho zomrú a koreňový systém bude veľmi trpieť.

Preto pred zavlačením vody je potrebné brániť, kým nedosiahne teplotu miestnosti.

Chemické zloženie

Všeobecne sa odhaduje nielen na zvýšenie teploty. Vo vode z kohútika sa zvyčajne výrazne prekročí obsah obsahu chlóru, ktorý je možné vidieť, naliať ho do akéhokoľvek kontajnera. Bohatá biela zrazenina po chvíli sa usadí na dne. Treba tiež zaznamenať veľké množstvo vápna v takejto vode. Preto mnohí radšej používania na zavlažovanie filtrovanej vody.

Voda s rôznymi ťažkými nečistotami poškodzuje nielen vzhľad, ale aj koreňový systém rastliny. Ich integrita je rozbitá, a kvetina zmizne vopred. Všimnite si, že proces varu a ďalšej dodržiavania vody nebude vyriešiť problém jeho tvrdosti. Toto je jeden z hlavných kritérií výberu vody na zavlažovanie. Úroveň tvrdosti závisí od toho, koľko vápnika a horčíka vo vode – ako je viac, voda je ťažšia.

Zmierniť tvrdú vodu doma je celkom reálna. Môžete napríklad jednoducho variť a vytvoriť ďalšie použitie pri zavlačení. Tiež sa acidsifiers aktívne používajú na zmiernenie – citrónová alebo oxalová kyselina.

Použiť nasledovne: 1 h. Lyžica kyselín sa mieša v 10 litrov vody a vloží sa na niekoľko hodín. Potom sa voda prenesie do inej nádoby, zvyšky zo spodnej časti nepoužívajú.

Nasledujúce typy vody sa považujú za mäkké:

 • akvárium;
 • destilované;
 • varené;
 • dážď;
 • Talaya.

Je jasné, že dažďová voda je v súčasnosti ideálna na zalievanie, môžete len s veľkým úsekom. Vo vidieckych oblastiach sa môže ešte použiť (ďaleko od veľkých priemyselných miest), ale vo veľkom osade – je nepravdepodobné.

Medzi obvyklými milencami vnútorných rastlín a kvetov – profesionálov, neuspičujú sa, spory sa nepodaria, čo je voda lepšie na vodu svojich obľúbených rastlín. Samozrejme, názory sa líšia, ale Môžete urobiť malý zoznam tzv. Užitočnej vody.

 1. Obohatený. Reč v tomto prípade je prítomnosť iónov striebra. Rastliny zavili takú vodu raz týždenne. Tiež voda môže byť napojená sladkou vodou s pridaním glukózy.
 2. Purifikované inštalatérske práce. Podlieha normálnej úrovni tuhosti.
 3. Talaya. Zároveň by sa mal sneh zhromaždiť ďaleko od ciest a priemyselných oblastí.

Uvedené druhy vody sú optimálne pre zalievanie rastlín na dlhú dobu.

Teraz objasniť, čo voda používa Na zavlažovanie sa neodporúča. V prvom rade sa destiluje. Dokonca aj zástupcovia vedeckej komunity to nazývajú „mŕtve“. Je mäkká, bez nečistôt kovov, ale zároveň neexistujú vitamíny a minerály.

Na druhom mieste – Vody z studne. Naopak, je naopak nadmerná s minerálmi. Ich výhodné výhody rastliny neprinesie.

Tretie miesto zaberá Voda z jazera alebo rieky. Existuje veľký počet hnilobných výrobkov, rôzne odpad, baktérie. Ako to nie je vyčistiť, pre vnútorné rastliny je nebezpečné.

Pravidlá zavlažovania v čase roku

Môže sa rozlíšiť niekoľko období vegetácie a aktívneho rastu vnútorných rastlín. Zavlažovanie každého ročného obdobia by malo byť iné, len v tomto prípade rastliny dávajú zeleň a kvitnúť.

Zima

Po prvé, pochopiť, akú frekvenciu vody v zime, musíte zvážiť niekoľko podmienok. Začiatok októbra – november, väčšina vnútorných rastlín začína starnúť. Rast spomaľuje, výmenu procesy. Radikálne sa rozlišuje režim zavlažovania od leta.

Bohužiaľ, to je zima, že percento straty rastlín v dôsledku neregulovaného zavlažovania sa výrazne zvyšuje. Vysoká teplota v interiéri dáva dôvod domnievať sa, že pôda rýchlo schne, a preto vyžaduje maximálnu vlhkosť. Ale toto je ďaleko od. Koreňový systém pracuje pomaly, vlhkosť absorbuje slabšie ako na jar av lete. Ak je v prebytku, pôdne potenie, koreňový systém je vystavený hnilobe.

Ak rastliny stoja na studených parapetoch, riziko je veľkým rizikom, že počas prebytočného zavlažovania sa korene začne hniť, listy sú zahalené a vyblednuté, pretože pôda je mokrá.

Ak sú takéto príznaky, rastliny môžu zachrániť iba sušenie zemskej kómy a odstránenie poškodených koreňov.

Počas vykurovacieho obdobia je lepšie pravidelne sprejovať korunu rastlín s teplou varenou vodou zo spreja. Tak, pôda bude mierne mokrá.

Vnútorné kvety, ktoré nevyžadujú vysokú teplotu vzduchu.

Väčšina rastlín kvitnúca v zimnom období by mala byť pravidelne napojená, výhodne trochu teplej vody. Ako príklad, môžete priniesť episcation, slubbergera (decembristi), orchidey. Bullové rastliny sú napojené ako vrchná vrstva pôdy. Sukulenty Zimné zavlažované starostlivo, čo umožňuje, aby sa pôda vyschla.

Všimnite si, že správny režim zavlažovania v zime umožňuje izbové rastliny relaxovať a získať silu pre budúce svieži kvitnúce a dobrý rast.

Jar

V jarnom období by sa malo priblížiť s plnou zodpovednosťou. Vzhľadom k tomu, že nová sezóna začína, zvyšuje sa svetelný deň, zalievanie by sa malo stať.

Ak sa vykurovanie v byte už vypne, a teplota na ulici je nízka, bude správne vodu kvety s opatrnosťou a miernym. Striekanie na jar by malo byť zahrnuté aj v komplexnej farebnej starostlivosti. Vytvára požadovanú úroveň vlhkosti, v ktorej sú rastliny pohodlné.

Ak chcete určiť potrebu zavlažovania, musíte venovať pozornosť hornej vrstve pôdy alebo na špeciálnom indikátore, ktorý je možné zakúpiť v špecializovaných predajniach.

Leto

V lete sa hosťom rozvíjajú a rastú. V súlade s tým by zavlažovanie malo byť častejšie a intenzívnejšie. Okrem, je potrebné sledovať pôdu v hrnci. V tomto čase sa môže zalievanie uskutočňovať vodou s pridaním rôznych živín: kyselina jantárová, peroxid vodíka, glukóza.

Mierne zavlažovanie v lete potrebujete kaktusy, sukulenty, zamokulkasy, tolstanka, a tak ďalej. Hojné zavlažovanie si vyžadujú zvlhčované balzamíny, begónie, papraď, spatifylum a podobne.

Pri hojnom zavlažovaní pôdy v hrnci sa má vlhkosť impregnovať, pre tento zavlažovaný s malými časťami niekoľkokrát s intervalom 15-20 minút. Ak voda unikla do palety, zavrievanie by sa malo zastaviť.

V chladnom a zamračenom letných dňoch by zavlažovanie malo byť menej hojné ako v horúcom a slnečnom.

Na jeseň

Jeseň – Prechodová sezóna pre vnútorné rastliny. Ide o dobu vysokých rizík, pretože svetelný deň sa znižuje, vykurovacia sezóna začína, preto je potrebné nastaviť zalievanie farieb.

Hlavná medzník na zalievanie na jesennom čase je počasie mimo okna. Ak sú dni slnečné, musíte sa pozerať na pôdu, nezastavujte sa úplne, ak je v pohode a zamračené, potom je lepšie chýbať zalievanie, počkať na pôdu.

Domy na páde vyžadujú menej vlhkosť ako v lete a na jar, takže aj na striekanie, musíte liečiť vážnejšie.

V niektorých prípadoch je lepšie kúpiť vzduchový zvlhčovač.

Metódy

Existujú 3 hlavné metódy zavlažovacích zariadení. Zvážte ich údaje.

Tradičné (hore)

Táto možnosť je najznámejšia. Vo vzácnych výnimkách sú väčšina rastlín zavlažovaná (ľahké, tienivé, sukulenty). Zavlažovanie by malo byť elegantné a vodu – spadnúť pod koreňom rastliny.

Ak vlhkosť padá na púčiky, vzhľad kvetu môže vážne trpieť.

Nizhny (cez paletu)

Nižšie zavlažovanie sa často používa pri pestovaní kvetov, ako je Senpolia, Gloxinia, Cyclamen, ako aj niekoľko ďalších. Podstatou takéhoto zavlažovania v nasledujúcom texte: hrniec s rastlinou je ponorený do nádoby naplneného vodou v určitom čase a prebytočná vlhkosť je potom vypustená.

Tento typ zavlažovania sa používa hlavne na to, aby mierne rastliny začali bodu rastu, keď sa vlhkosť dostane. Existujú situácie, keď je dolné zavlažovanie nahradené veľmi elegantným horným.

Z tohto pravidla je výnimka. Sú to rastliny patriace do rodiny Bromelia.

Väčšina z týchto rastlín preferuje vo vnútri zásuvky (najmä v lete) bola vlhkosť.

Dávkovanie

Dávkové zavlažovanie zahŕňa rôzne systémy autopolis, kvapkové zalievanie, fytille, kapilárne rohože, hydrogélové gule.

Hydrogél je vyrobený z granulovaných polymérov a dokonale absorbuje vlhkosť. Všetka vlhkosť, ktorá sa nahromadená vo vnútri, hydrogelové gule dávajú koreňový systém rastlín. V priemere je toto zvlhčovanie dosť na 2-3 týždne. Odborníci odporúčajú na farby izieb, aby používali už opuchnuté hydrogélové granule.

Stojí za zmienku o tom, akú dennú dobu je lepšie na vodu kvety miestnosti. Bez ohľadu na to, aký druh spôsobu zavlažovania je zvolený, je to výhodnejšie vykonávať ho ráno, hoci je potrebné vziať do úvahy teplotu okolia. V lete, ak sa vaše rastliny nachádzajú na balkóne alebo lodžii, zalievanie sa vykonáva do poludnia.

ELI, nočná teplota klesá na +15 stupňov, zalievanie večer je nebezpečné pre koreňový systém farieb. Podobne stojí za to vstúpiť do zimného a jesenného obdobia.

Systémy Samopolyv

Systém automatického zavlažovania pre vnútorný kvet narast umožňuje dlhú dobu na podporu vlhkosti na požadovanej úrovni farieb. Je obzvlášť relevantný, ak je potrebné poskytnúť vlhkosť počas dlhého nedostatku hostiteľov.

Analyzujeme najznámejšie možnosti pre auto-polyvillačné systémy a začať s mikrokapelovými zariadeniami. Sú napojené na centrálny vodovodný systém. Tam je časovač, vďaka ktorým je nastavený vodovodný a vypnutý. S takýmto systémom môžete nechať svoje zelené domáce zvieratá doma na 2 týždne a ďalšie.

Dobrá možnosť pre majiteľa kolekcie o 20-30 hrncov – mikrokapel zavlažovací systém, ktorý má špeciálnu nádobu. Takéto zariadenia sú vybavené trubicami, pre ktoré voda a ide do kvapky.

Drvačníci môžu mať keramický hrot, rovnako ako plast a vložiť do zeme v hrnci. Ak je kvapkadlo plast, potom sa upraví manuálne, keramika sa považujú za modernejšie a sú indikátory pôdnej vlhkosti. Medzi kvetinovou vodou, popularita kúpila kužele z keramiky. Majú však vlastnú nevýhodu: podliehajú upchatiu, voda nie je vždy normálna.

Na druhom mieste v popularite je možné dať Cheb- „Enemas“ vo forme guličiek. Majú pipety na zalievanie, ktoré musia byť naplnené vodou a dať do kašu s rastlinou. Akonáhle pôda začne vysušiť, kyslík z nôh banky bude tlačiť vodu. Zariadenie nie je zlé, ale nastavenie vody v tomto prípade nie je možné, čo je plná zátoke.

Na treťom mieste Samočinné hrnce. Zariadenie spočíva v skutočnosti dvojice nádrží: jeden je nanesený, druhý je naplnený vodou. Rastlina absorbuje vlhkosť cez knôty. Takéto návrhy sú vybavené špeciálnym indikátorom, ktorý vám umožní pochopiť, koľko vody zostáva v nádrži a keď je potrebné adresovať.

Potom stojí za zmienku kapilárnych rohoží. Toto je tkanina koberec, ktorý môže absorbovať veľké množstvo vlhkosti. Krsť s rastlinami sú inštalované na rohožiach a hroty sa spúšťajú do nádrže na vodu.

Uskutočnenie výberu autoopolivačného systému pre domácnosť, musíte analyzovať výhody a nevýhody. Takže, o profesionáli:

 • Jednoduchá technológia používania, ktorá vám umožní organizovať zalievanie aj počas dovolenky alebo na služobnú cestu;
 • Nemusíte opustiť kľúče k bytu ľudí niekoho iného;
 • Moderné modely tyčí sa s zavlažovaním často lepšie ako osoba.

Na druhej strane, automatický útlak nie je taký ideál, ako sa zdá:

 • Akýkoľvek mechanizmus môže zlyhať a vaše obľúbené rastliny budú trpieť;
 • Naozaj, „inteligentné“ zariadenia sú drahé, nie všetky pre vrecko;
 • Zariadenia nezávisle, sotva naposledy.

Vlastnosti striekania

Z času na čas potrebujete naše obľúbené rastliny. Takéto spracovanie sa môže vykonávať len s použitím vody alebo kombináciou s podávaním.

Pre samotný postup, po prvé, budete potrebovať striekaciu pištoľ. Teraz predávajte veľké množstvo ich úprav, musíte si vybrať tak, že vám umožňuje nastaviť tlak vody.

Používajte iba mäkkú vodu na zavlažovanie, pretože tuhá voda obsahuje obrovské množstvo rôznych solí.

Zvážte, aké rastliny sa môžu striekať, a ktoré sa to nepáči. Tu, v skutočnosti, všetko je jednoduché.

 • Nemôžete striekanie kvety s zasialou listami. Je to gloxy, fialová, episte a podobne.
 • Zriedka a veľmi starostlivo postriekajú kvety, ktoré majú tenké lístie s volánkami, – pelargonium, kaládium, streptokarpus.
 • Ak má rastlina lesklé tmavé lístie, potom sa môže striekať. Rozdelenie vodných postupov Ficuys, Diffenbahia, citrusové, kódy, fyladandróny.
 • A tam sú také kvety, ktoré môžu jednoducho žiť bez postreku. To je Azalea, Cypress, Caradium, Fern, Rastliny rodiny Margras.

Striekanie má svoje vlastné vlastnosti, ignorovanie, ktoré môžete stratiť závod. Takže formulujeme základné pravidlá:

 • Zavlažovanie lístia sa vyrába len vtedy, keď na ňu nespadajú na priame slnečné svetlo;
 • sprej až po zavlažovaní;
 • Ak rastlina kvitne, musíte sledovať tak, aby voda nenarazila na púčiky;
 • V zime sa postrek zníži, ak sú rastliny umiestnené na studených parapetoch a zvýšiť, ak sú blízko vykurovacích radiátorov;
 • Cacti sprej veľmi zriedka a opatrne.

Okrem vody sa môže striekanie uskutočniť pomocou adaptogénov, rastových stimulancií, vitamínov.

Odporúčania

Odporúčajú sa špecialisti Pri zavlažovaní sa nezabudnite venovať pozornosť nasledujúcim faktorom.

 • Vek betónu. Mladé rastliny majú korene slabšie ako dospelí. Mladé rastliny by sa preto mali miešať častejšie, ale postupne.
 • Veľkosť hrniec. Ak je rastlina malá, a hrniec je veľký, potrebujete zriedka. Ak sa naopak, zavlažovanie sa vyžaduje častejšie.
 • Materiál, z ktorého je hrniec. Ak je závod v keramickom alebo hlinenej hrnci, je potrebné vodu častejšie ako kvet, ktorý rastie v plastovom Kashpo.
 • Budova a typ listov. Ak rastliny majú veľa veľkých, mäkkých listov, potom budete potrebovať na vodu. Držiaky hustých listových listov, ako aj vosk-pokryté voskovým reťazcom, majú nehnuteľnosť na ukladanie bicyklovania.
 • Vzhľad. Ak je lístie v rastline pomalé, má hnedú farbu, hovorí o rebruping vlhkosti.
 • Siatie – priame znamenie nedostatku vody.

Summovanie, možno povedať, že správne zalievanie vnútorných rastlín a farieb umožní dlhú dobu obdivovať zdravé lístie a luxusné kvitnutie vašich obľúbených zelených domácich zvierat.

O tom, ako voda v miestnosti kvety, sa dozviete nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: