Ako zasadiť fialky?

  Fialová alebo správnejšia, Senpolia už dlho populárne v spálni kvitnúce. Táto krásna kvetina pochádza z východnej Afriky a in vivo rastúce v horských oblastiach Tanzánia a Kene. Dostal svoje meno z mena nemeckého vojenského poľa, ktorý v roku 1892 zhromaždil semená fialového v jej rodnom regióne a poslal do Nemecka. Tam boli krásne izbové rastliny zdvihnuté z semenného materiálu a dali im názov „Senpolia PhalyCokologer“, a v ľuďoch najčastejšie sa nazývali jednoducho fialky.

  Priaznivé dni

  Jarné a letné mesiace sú najviac uprednostňované pristátím Senpolia, keď sa rastlina získava energia dostane v dostatočnom svete a teplo aspoň 12 hodín denne. V inom čase, napríklad v novembri, svetelný deň sa stáva kratším, takže šance na pestovanie zdravého kvetu, zníženie. Skúsené kvety však majú špeciálne nástroje a znalosti pre pristátie a ďalšie uzdravenie fialkov aj v jesennom zimnom období. Vo svojom arzenále sa nachádzajú ohrievače a phytolamba, ktoré pomáhajú vytvoriť optimálne podmienky pre rast Senpolia.

  Požiadavky na hrniec

  Zo správnosti výberu pristávacej kapacity závisí dostupnosť a vzhľad fialovej. Jedným z požiadaviek na pestovateľské hrnce sumpoly je vhodnou veľkosťou, presnejšie, musí byť dvakrát viac ako menej priemerov zásuvky, potom sa rast a vývoj rastliny vyskytne správne. Výška hrnca by tiež nemala byť príliš veľká, pretože korene fialkov sú blízko povrchu. V budúcnosti, keď rastú, bude potrebné transplantovať Senpolia vo väčšej doske.

  Ak plánujete zasadiť fialky rôznych farieb v jednom hrnci, potom by sa mali prednostne podávať nádrž podlhovanej formy, ale nie veľmi vysoká a plytká. Kvetináče sa vyrábajú zo širokej škály materiálov. Fialky sú najvhodnejšie íly alebo plastové možnosti.

  Ak je možnosť vybrať si, potom je lepšie zasadiť sensipolia do hlineného plameňa, pretože hlinka má schopnosť absorbovať prebytočnú vlhkosť.

  Ako si vybrať pôdu?

  Fialky sú veľmi citlivé na konzistenciu pôdy, v ktorej budú rásť. Pôda musí obsahovať určitý súbor živín a pH by sa malo usilovať o slabo kyselinu. Tiež, pozemok musí byť voľné a dobre priepustné pre vzduch.

  V prírodnom médiu, Senpolia rastie v zemi, pozostávajúci z rašeliny, piesku, machu, humusu, dreveného uhlia, rozkladu organických látok a malé množstvo trávnika. Je potrebné sa pokúsiť poskytnúť fialky približné k takému zloženiu pôdy.

  Najjednoduchšou možnosťou je nákup hotovej pôdy v špecializovanom obchode. Skúsené kvety však naznačujú, že nákup Zeme nie vždy nespĺňa potreby fialkov, takže je najlepšie pripraviť sami substrátu.

  Pôda, vzatá v zmiešaných lesoch, pod arabskom, lieskou, vápnom, somši alebo borovice, je ideálny pre prípravu pôdy ako základ. Treba sa však vyhnúť dubovým hájom, pretože tubylové nádrže obsiahnuté v takejto pôde spomaľujú proces absorbovania rastliny živín. Vhodné je aj starý anthill.

  Zmontované v lesnej pôde musí zmiznúť. K tomu, voda sa naleje do kovovej panvice, lesná zem sa naleje na vrch a zahreje sa na oheň asi 15 minút, niekedy miešanie. Voda trvá trochu, mal by len mierne navlhčiť substrát. Po ochladení Zeme môže byť v ňom rôzne prísady.

  Existuje niekoľko hlavných komponentov, ktorých použitie pomôže priniesť substrát na prirodzenú pôdu pre fialové.

  • Biedny je malé biele gule s lesklým povrchom. V zmesiach Zeme sa pridáva ako baktericídna zložka a prášok na pečenie.

  • Vermikulitída zavedené ako v zemných zmesiach av bezmocní. Dokonale rozbije substrát a udržuje vlhkosť. So všetkými týmto vermikulitom zostane priepustný pre vzduch. Prispieva tiež k nasýteniu pôdy s potrebnými minerálmi, ktoré vďaka takýmto doplnkom nevymývajte. Často sa používa vermikulit s perlitom.

  • Pridať spiagnum (Mach), ktorý rastie v bažinatých miestach, vlhkých lesoch a blízkosti vodných útvarov. V prírode sa vyskytne tvorba rašeliny zo sfagnum. Dokonale drží vlhkosť a prechádza vzduchom, absorbuje prebytočné soli z pôdy. S pomocou machu je pôda okyslená, ktorá neobsahuje pôdu. Okrem toho má táto zložka baktericídne vlastnosti. V zemitej zmesi pre Senpolia môžete pridať suché sphagnum a čerstvé, zatiaľ čo je dokonale zozbieraná a uložená v mrazničke.

  • Rašelina – úrodný a porézny substrát so širokou škálou organických a minerálov. Pre fialky je najvhodnejšie pre nízku kyslosť, ktorá má nízku kyslosť. Použitie rašeliny ako jediného komponentu pôdy sa neodporúča, pretože sa veľmi rýchlo vysuší. Preto je kombinovaný s pieskom, vermikulitídou a perlitom.

  Pomer komponentov v pôde sa môže líšiť a závisí od mnohých faktorov, ako je miesto pôvodu hlavnej pôdy, zloženie vody, ktorá sa bude používať na zavlažovanie a niektoré iné. V priemere, zloženie pôdy pre fialky vyzerá takto:

  • 1 časť lesnej pôdy;
  • 2 časti rašeliny;
  • 1 časť zmesi perlit s vermikulitom;
  • 1 kus drveného sphagnum.

  Okrem toho kompozícia môže zahŕňať piesok, aktívne uhlie a kokosové vlákno. Čistý vzťah komponentov nemôže dodržať.

  Hlavná vec v pôde pre fialky je, že by mala byť dostatočne voľná a priedušná, pretože hustý substrát povedie k smrti koreňového systému a rastliny ako celku.

  Ako pristáť?

  Výber sapolia doma možno niekoľko metód.

  Kultúra

  Reprodukcia fialkov sa vyrába s cieľom maximalizovať zachovanie odrodových značiek. Krok za krokom pristátie Senpolia Táto metóda je nasledovná:

  • Bočné zásuvky sú oddelené od hlavného kríka;
  • Potom sa hlinky umiestnia do malého hrnca pôdy;
  • Podľa potreby sa vykoná zavlažovanie klenutého procesu;
  • Po pestovacom kríku sa transplantuje do vhodnejšieho hrnca.

  Pre jednotné a optimálne zalievanie sensipolie často používané knicky. Ak chcete dať pristátie týmto spôsobom, hĺbkotvorný postroj a dierovací kontajner sú nižšie:

  • Fitil v hrnci sa roztiahne spodným otvorom, takže vonku asi 1/3 vonku;
  • V spodnej časti nádrže je potrebné vyliať malé množstvo pôdy a zložené na to s kmitom;
  • Zostávajúca pôda sa naleje cez krúžok a rastlinu;
  • V budúcnosti je hrniec s fialou inštalovaný v palete, cez ktorý zavlažovaný.

  Z listov

  Je možné pestovať senzipolu z listu dvoma spôsobmi. V prvom prípade je koreňový systém rozšírený vo vode. Tento postup sa skladá z niekoľkých stupňov.

  1. Pre výsadbu vo vode, zdravý list nasýtenej zelenej farby je vybraný bez rôznych druhov miest a poškodenia. Nižší riadok listov na reprodukciu sa nepoužíva a odoberte z druhého alebo tretieho riadku. List je rezaný sterilným nožom.
  2. Keď je PET rezaný, je potrebné na niekoľko sekúnd na liečbu slabým roztokom mangánu, aby sa dezinfikuje rezanie.
  3. Potom je kmeň umiestnený vo vode a opraviť tak, aby sa list nedotýka tekutiny. Na rozšírenie domácich zvierat týmto spôsobom odporúčajú experti s použitím tmavých sklenených kontajnerov, ako sú liekové liekovky.
  4. Po šuchotách koreňov na 1 cm sú zvieratá transplantované do pripraveného hrnca s pôdou.

  Pristátie rezaného hárku do pôdy vám umožní pestovať koreňový systém ihneď v zemi a medzi kvetinovou vodou sa považuje za najúčinnejší spôsob, ako rásť fialky.

  1. Ak chcete začať, sterilná čepeľ je odrezaná zo zdravých domácich zvierat Satpolia z strednej vrstvy, odstraňuje ho na stranu a kúpi šikmý rez.
  2. Kmeň sa potom zníži na slabý roztok mangánu a nechá sa vysušiť alebo posypať uhoľnou strúhankou.
  3. Pripravený na pristátie kotletov musia byť zasadené nie príliš hlboko do pohára s drenážou a substrátom, ktorý je zhutnený pre odolnosť proti vrstvu. Ak je pôda suchá, potom je potrebné naliať cez paletu.
  4. Potom musíte organizovať Mini Greenhouse. Na tento účel je rezačka s vankúšikom umiestnená v pohári väčšom a pokrytá priehľadným plastovým vreckom.
  5. Pravidelne je, aby bol skleník vetraný, otvárať film.

  Kórejčina

  Koreňovým systémom fialového je rozdeliť a podliehať určitým pravidlám, môžete Táto metóda propaguje obľúbenú odrodu:

  • Domácnosť je root divízia vyrába fialkom so silným rozširovaním;
  • Rastlina by nemala byť stará;
  • Bude správne zdieľať korene Senpolia len na konci kvitnutia;
  • Koreňový systém musí byť absolútne zdravý;
  • V Svolke musí byť viditeľné primátory krokov;
  • Koreň v obvyklom spôsobe je umiestnený v zemi a zavlažovanie podľa potreby;
  • Keďže kroky rastú, sú oddelené a sedieť v samostatnej nádobe.

  Či budú potrebné hnojivá?

  Existuje potreba hnojív závisí od zloženia použitého substrátu. Ak je pôda zakúpená v obchode, potom je zvyčajne obohatená s minerálnym komplexom a navyše, aby sa kŕmenie dostane len 3 mesiace po pristátí. V opačnom prípade je prevzatie hnojív schopná poškodiť rastlinu.

  Pre normálny vývoj Senpoliy sú potrebné tri hlavné prvky: dusík, fosfor a draslík.

  Dusík je zodpovedný za zelenú hmotnosť rastliny, urýchľuje vegetatívne procesy a zúčastňuje sa na tvorbe chlorofylu. Fosfor sa podieľa na tvorbe koreňového systému a bootonizácie. Draslík sa podieľa na posilnenie imunity fialkov na účinky škodlivých mikroorganizmov. Okrem toho, fialky potrebujú síru, horčík, vápnik, železo, meď, molybdén, zinok a bór.

  Ak bola príprava substrátu vyrobená nezávisle, potom pre jeho hnojivo, môžete použiť špeciálne prísady, ako je superfosfát, organické kŕmenie, komplexné minerálne hnojivá. Každá etapa vývoja Senpolia vyžaduje zavedenie rôznych látok. Mladá rastlina na zvýšenie zelenej hmotnosti je potrebná kŕmenie dusíka. Fosfor a draslík pridávajú do pôdy pred kvitnutím.

  Starostlivosť o fialky závisí aj od sezóny. Od jar až na jeseň sa kŕmenie vykonáva každé dva týždne av zime sa znižuje raz mesačne.

  O tom, ako znásobiť fialový list, pozrite sa ďalej.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: