Ako zasadiť Ficus?

Fikakesy sú veľmi populárne u našich kvetov – je to celkom krásne, zatiaľ čo úplne nenáročné v starostlivosti kvetu, vyrovnať sa s pestovaním, ktorých dokonca začiatočníci. Neexistuje žiadne ťažkosti a transplantácia tohto kvetu v hrnci, ale je dôležité rozhodnúť sa rozhodnúť, či budete chovať ficus s čepeľou, kotletmi alebo listom.

Všeobecné zásady vykládky

Vlastnosti výsadby Ficus v zemi do značnej miery závisia od toho, ako sa plánuje vynásobiť túto rastlinu.

 • Procesy. V tomto prípade je výhonok s 2-3 listmi oddelený od matky kvetu, v rovnakom čase je okamžite odrezaný, a horná časť je narezaná asi 1/3 a zaklinená s vložkou na odstránenie všetkej tečúcej šťavy. Potom sa prášok umiestni do nádoby na vodu, pridajte trochu aktivovaného uhlíka, aby sa zabránilo hnilobe a opustili proces v takom stave počas 30-40 dní. Kvapalina z plavidla sa postupne odparuje, takže by sa mal čas od času riešiť. Keď sa objavia prvé korene, môžete opatrne transplantovať rastlinu v kontajneri so Zemou.
 • Utiecť. Ficus môže byť zdvihnutý nielen z procesu, ale aj zo samostatného kvetu. Zároveň by sa malo pripomenúť, že ak ste jednoducho odrezali listy v dospelej závode, môžu rásť a rozvíjať, ale nebude možné pestovať skutočný plný Ficus – pre to musíte znížiť List spolu s malým fragmentom kmeňa a rezanie musí byť vykonané nevyhnutne skosené. Ihneď po tom, že je potrebné opláchnuť rezaný fragment pod tečúcou vodou, takže všetka šťava vyšla a pridala. List je zložený do trubice a pevného závitu. Potom sa drevený prútik prechádza cez otvory v valcovanom plechu a spolu s hrotom kmeňovej tyčinky do zeme – cutlets tvorené týmto spôsobom sa rýchlo prichádzajú a spustí korene.
 • Cherenca. Na jar av prvej polovici leta sa Ficus šíri stalling, je to v tom čase rastlina prechádza do aktívneho rastu, takže tvorba koreňov sa vyskytuje pomerne rýchlo. Pre zakorenenie si vezmite vrcholy výhonkov 10-15 cm dlhé. Nemusíte rezať príliš veľké oblasti, na ktorých existuje mnoho listov – takéto odrezky budú aktívne odpariť kvapalinu a semená, ktorý ešte nevytvoril svoj vlastný koreňový systém, jednoducho bude. Vetva vložená do vody a keď sa na ňom objavia dobre rozvinuté korene, transplantované do zeme.
 • Vzduchové reťaze. Toto je veľmi zaujímavá chovná technika. Na kmeň Ficus, ostrý nôž robí rez tak, aby jeho dĺžka bola približne 1/3 veľkosti stonky. Je potrebné vložiť drevený prútik alebo zápas bez síry – inak bude rýchlo vyrastať, potom, čo je potrebné nastaviť miesto strih mach a filmu. Z času na čas musí byť Sphagnum zvlhčovaná – mala by byť vždy vlhká. Približne o mesiac neskôr bude možné všimnúť prvé korene – potom rezne sú rezané a transplantované do zeme.
Prečítajte si viac  Fialová "čierna princ"

Treba poznamenať, že transplantácia Ficus sa vykonáva v nasledujúcich prípadoch, ktoré nerozbuľované: \ t

 • Podobne ako akúkoľvek inú vnútornú rastlinu, Ficus je transplantovaný po zakúpení;
 • Keďže Ficus rastie, jej korene môžu byť úzko, v tomto prípade je transplantácia rastlín na nový, viac hromadnejší hrniec;
 • Substrát v hrnci má nehnuteľnosť s časom, ktorý sa má vyčerpať, takže približne každé dva roky akákoľvek izbová rastlinami transplantovaná do nových, úrodných a bohatých pozemných minerálnych látok;
 • V niektorých prípadoch sa po útoku škodcov alebo z dôvodu choroby vyžaduje falošná transplantácia.

Výcvik

V štádiu prípravy Ficus na pristátie je veľmi dôležité vybrať si správnu pôdu a vybrať si optimálnu kapacitu. Aby bola mladá rastlina dobre zakorenená, a dospelý sa uskutočnil čo najrýchlejšie v nových podmienkach, je potrebné kúpiť vhodnú pôdu v obchodoch. Avšak, ak je to žiaduce, môžete variť krajinu sami, pretože to stojí za to vykonávať nasledujúce akcie:

 • Je potrebné zmiešať perlitu, ako aj vermikulit a rašelinu v rovnakých objemoch a dôkladne premiešajte:
 • Pridajte čistú rieku piesok v pomere k výslednej zmesi, ako je 1: 3;
 • Pripravte hliny alebo kamienky na zlepšenie drenážneho systému.

Zem by nemala byť príliš tučná a ťažká, ficuys láska ricked krajiny nasýtená dusíkom.

Ak si želáte, môžete zadať mierne superfosfát a akékoľvek organické hnojivá – to vyplní pôdu všetkými potrebnými nutričnými prvkami pre FICUS.

Majte na pamäti, že korene tejto rastliny sú rýchlo vyvinuté a zvýšené vo veľkosti, takže pri nákupe vhodnej kapacity nasleduje Dodržiavajte nasledujúce pravidlá:

 • Priemer kontajnera by mal byť o niečo väčší ako koreňový systém, 2-3 cm;
 • Pri pestovaní Ficus musíte zabezpečiť, aby sa medzi koreňmi a stenami zostala malá medzera – asi 2,5 cm, korene by nemali spočívať v stenách nádoby;
 • Odporúča sa vybrať si keramický hrniec pre ficus, cez jeho póry na zem prenikne do vzduchu, v dôsledku toho bude korene silnejšie a silné;
 • V hrnci musia byť vykonané drenážne otvory stredného veľkosti; Ak sú príliš úzke, voda začne stifter a naliať, a príliš veľké, naopak, spôsobiť hlinené KOMA.

Dôležitý! Ficus, najmä ak je trenie, pomerne rýchlo rastie na výšku, takže kontajner musí byť čo najťažší a čo najudržnejší, inak riziko pádu kvetu.

Ako zasadiť Ficus?

Optimálne pre transplantáciu času Ficus je jar, v tomto prípade, pred nástupom chladného počasia, má rastlina čas na prispôsobenie sa meniacim sa mikroklímu. Na jesennom zimnom období sa transplantácia vykonáva len v prípade ochorenia rastliny, ako aj v rozpore s integritou hrnca, výskyt nepríjemného zápachu alebo obyvateľstva krajiny v škodcov kultúry. Postup transplantácie je krok za krokom takto: \ t

 1. Pri transplantovaní Ficus na dno hrnca je potrebné naliať drenáž s výškou približne 2 cm, potom pridajte predpravenú pôdu: pre dospelého rastliny – približne polovicu objemu hrnca a pre a Mladý výhonok – kontajner je naplnený takmer úplne;
 2. Potom sa vytvorí malé vybranie, opatrne umiestni ficus tak, aby korene neboli ohnuté, a vylejejú zvyšky substrátu;
 3. Po výsadbe je kvet hojne napojená, a po 15-20 minútach sa zvyšky vlhkosti z palety naliavajú.
Prečítajte si viac  Homeland House Cactus

Dospelé rastliny v novom kontajneri sú často transplantované metódou prekládky. Na tento účel je Ficus v starom hrnci mierne napojený, a potom spojky steny – je potrebné, aby sa hlinený príkaz rýchlo presunul od stien kontajnera. Potom kvet otočí spodnú časť, pokračuje v poklepaní pozdĺž steny a dna a jemne odstránite rastlinu. Obchodovaná obec sa presunie na nový hrniec a vyprázdnené medzi lore a stenami novej kapacity sú naplnené pôdou. Majte na pamäti, krk root počas prepravy by mal zostať na rovnakej úrovni – to nemusí zamiešať a posypať zem, inak sa Ficus začnú celkom rýchlo.

Transplantovaný kvet je hojne napojený a potom odčerpáva všetku extra tekutinu z palety. Zvyčajne po takejto transplantácii ficus klesne na 35-40% jeho listov. To by vás nemalo rušiť, pretože podobný fenomén sa považuje za prípustný pri prispôsobovaní sa jej novým podmienkam biotopu. V niektorých prípadoch je prekládka sprevádzaná úplnou výmenou Zeme – je to hotové, ak je ošetrená príliš veľká, alebo príčinou škodcov je vzhľad škodcov, ako aj chorobou rastlín.

Podľa pravidiel agrotechnológie, v tomto prípade je rastlina veľmi veľa. Zatiaľ čo Zem je vlhká, starostlivo oslobodzujú korene z lepkavých hrudiek pôdy, potom sa starostlivo umyť v hlbokom vedre s teplou vodou, všetci pacienti a objavené časti koreňov sú odrezané, spracované s miernym roztokom antiseptiká alebo fungicíd a transplantovať do nového kontajnera s vyškolenou zemitú zmes. Po prvé, po resetovaní je Ficus prispôsobený novým podmienkam biotopov, takže je potrebné poskytnúť mu tak pohodlné podmienky – absencia priameho ultrafialového svetla, návrhu, silných kvapiek vetra a teploty. Pre zdravých dospelých sa transplantácia nevykonáva – v tomto prípade to bude pomerne jednoduchú výmenu hornej vrstvy pôdy novej živiny.

Na tento účel je kvet miešaný teplou vyblednutou vodou a odstráni vrstvu starej pôdy o 5-6 cm, po ktorej je hrniec naplnený rovnakým počtom nového substrátu.

Mnohí podceňujú dôležitosť transplantácie ficus po nákupe je pomerne rozšírená chyba. Faktom je, že skladové pôdy obsahujú špeciálne chemické prísady, ktoré sa používajú na zachovanie atraktívneho typu výrobku rastliny. Nie sú vhodné na dlhodobé použitie, v dôsledku toho, že rastlina oslabuje a dihyds, ak pôda nemôže byť zmenená vo včasnom výživnom a plodnom. Preto po zakúpení ficus by mal dať niekoľko týždňov na návyku na novú mikroklímu, a potom opatrne transplantovať s úplnou náhradou substrátu. Len v tomto prípade bude váš zelený PET udržať dekoratívnosť a schopnosť aktívneho rastu a reprodukcie.

Prečítajte si viac  Druhy a znaky regálov na pestovanie sadeníc

Následná starostlivosť

Aby bol Ficus dobre a pokračoval v aktívnom vývoji po transplantácii, Potom by mali nasledovať pravidlá pre starostlivosť.

 • Ak chcete začať, je potrebné zabezpečiť optimálny režim zavlažovania – v hydratácii potrieb kvetov pravidelne, asi 2 krát týždenne. Kvalita použitého vody má zásadný význam – skúsených kvetín odporúčajú použitie rezistentnej alebo filtrovanej vody, uistite sa, že izbová teplota. Voda z kohútika je dosť ťažká, čo vedie k zhoršeniu kvality substrátu a podľa toho narúša dodávku zelených častí rastliny potrebnými živinami.
 • Ficus preferuje teplo. Pohodlná teplota vzduchu pre neho v miestnosti sa považuje za + 23- + 25 stupňov počas celého roka. Majte na pamäti, že rastlina netoleruje rovné lúče slnka, negatívne reaguje na návrhy a farbený vzduch.
 • Osobitná pozornosť by sa mala venovať chemickej stimulácii Ficus. Rastlina vyžaduje periodické kŕmenie a minerálne kŕmenie. Počas obdobia aktívneho vývoja od februára do októbra, podávače vynakladajú každé 2 týždne, a v čase mieru od novembra do januára, je obmedzený na spoznávanie každých 30-40 dní. Najlepšie je použiť hotové komplexné zlúčeniny vytvorené špeciálne pre fikúry ako hnojivo – nájdete ich v akomkoľvek obchode pre záhradkárov a záhrad.

Fikakesy sú dosť nenáročné kvety, ktoré harmonicky zmestia do každej domácej interiéry. Starostlivosť o nich nepredstavuje žiadny problém pre kvetináč, a dokonca aj neskúsený majiteľ sa vyrovná s transplantáciou. Podľa vyššie opísaných pokynov môžete stlačiť mladého ficus sami alebo aktualizovať dôraz na dospelého kvetu, aby ste sa na dlhú dobu radovali s jeho svetlými zelenými a exotickým vzhľadom.

O reprodukcii Ficus je povedané v nasledujúcom videu

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: