Ako zavesiť na stenu Dekoratívna doska?

Dekoratívne dosky podliehajú interiérom obsiahnutým v kategórii steny. Vzhľad týchto výrobkov vyplýva, že ich používanie ako dizajnérske doplnok v takmer každej miestnosti.

Zvláštnosť

Dekoratívne dosky môžu byť vyrobené z dreva, keramiky, porcelánu, plastu a dokonca papiera. Ich dizajn je reprezentovaný kombináciou širokej škály farieb, odtieňov, geometrických vzorov, ozdoby a obrázkov.

Dosky môžu byť rôznych veľkostí a foriem, ktoré dávajú interiér, v ktorom sa používajú, povaha svetlej individuality. V každej konkrétnej kompozícii je možné použiť sadu dosiek, ktoré majú rôzne veľkosti, formy a dizajn dizajnu, ale stylistika takejto sady musia byť zjednotené.

Ak chcete zvýšiť takéto šperky na zvislom povrchu, musíte použiť dva typy držiteľov. Jeden držiak je umiestnený na zadnej strane dosky a druhý – v stene. Ak je doska vyrobená z dreva, plastu alebo polyuretánu, potom môžete použiť malé skrutky. V tomto prípade sa berie do úvahy, že niektoré časti samo-lisovania by sa mali vykonávať nad povrchom zadnej roviny dekoratívneho produktu.

Ak je doska vyrobená z keramiky, porcelánu alebo skla – musíte robiť bez vŕtania. Je to spôsobené vlastnosťami týchto materiálov – hustota a krehkosť. Vyvŕtajte sedidlo na samosprávnych skrutiek v sklenenej alebo keramickej doske je mimoriadne ťažké.

Doma, bez použitia špecializovaného zariadenia, vykonávať tento postup bez poškodenia materiálu, nie je možné.

Jemnosti montáže

Inštalácia upevňovacích prvkov na zadnej strane dosky mäkkých materiálov sa stane. Na plochej časti zadnej strany sú dosky sledované. Malo by byť horizontálne vzhľadom na vzor aplikovaný na vonkajšiu stranu. Linka posunutie alebo nadol s ohľadom na stred, závisí od riešenia dizajnérov.

Čím bližšie umiestnite čiaru do stredu, tým väčší je uhol sklonu dosky nadol vzhľadom na rovinu steny.

Prítomnosť malého uhla je vítaná. Doska, naklonená dopredu voči stene, padá pod najlepším uhlom pohľadu a vyzerá plné ojazdených. Okrem toho, upevňovač, namontovaný v stene, nedovoľuje jej tanier. V tomto prípade uhol sklonu dosky kompenzuje výstupok výstupok.

Dve skrutky skrutku do chrbtovej roviny dosky v určitej vzdialenosti od seba navzájom. Táto vzdialenosť závisí od priemeru spodnej časti. Ako vzdialenosť je viac, tým lepšie. Zaťaženie, ktoré sa zobrazí na upevňovacích bodoch po zavesení, v tomto prípade sa distribuuje rovnomerne a doska je správne zavesená.

Skrutkovacie skrutky sú vyrobené so zvýšenou opatrnosťou.

Je dôležité kontrolovať hĺbku ich penetrácie a úroveň poškodenia, ktorá sa vyskytuje počas priechodu závitovej časti skrutky cez materiál dosky.

Takže tanier nie je prasknutý na skrutiek skrutiek, vyvŕtajte sedacie otvory. Na tento účel sa vŕtačka používa, ktorých priemer je niekoľko jednotiek menších ako priemer závitovej časti vlastnej tlače. Ovládanie hĺbky otvorov sa vykonáva pomocou navíjania na pásku lepkavé vŕtanie, pásku, pásku alebo náplasti. Kus takého materiálu je navinutý na vrtáku v určitej vzdialenosti od jeho špičky. Táto vzdialenosť sa vypočíta v závislosti od hrúbky spodnej časti dosky.

Medzi skrutkovanými skrutkami natiahnite trvanlivý závit alebo rybársku čiaru. Obaja jeho okraje sú priskrutkované pod klobúk nezištnosti. Dĺžka závitu by mala prekročiť vzdialenosť medzi centrami skrutiek pre niekoľko jednotiek. Je to potrebné na zabránenie výskytu napätia vlákna a jeho postupnej pani.

Spôsob lepenia

Pri inštalácii dekoratívneho suspenzie produktu Oprava s adhéznymi nástrojmi:

 • Silikónový tmel;
 • tekuté nechty;
 • epoxidové lepidlo;
 • Termoklay;
 • Obojstranná lepiaca páska;
 • Ostatné adhezívne materiály.

Aplikácia stavebných lepidiel – silikónové alebo tekuté klince, je dôležité uistiť sa, že látky zahrnuté do ich zloženia nebudú vstúpiť do reakcie s materiálom, z ktorého sa doska vyrobí, napríklad s plastom alebo polyuretánom. Je potrebné si pozorovať pokyny na použitie zobrazené na balení trubice s lepidlom.

 • Epoxidové lepidlo je neutrálne a robí to univerzálne. Je vhodný na lepenie všetkých materiálov. Jedinou nevýhodou tohto lepidla je potreba vykazovať jeho použitie. Presné súlad s proporciou tužidla a epoxidov.
 • Termoky používané v kombinácii s lepiacou pištoľou je tiež neutrálna. Avšak, keď sa používa, je dôležité uistiť sa, že teplota, na ktorú získava kvapalný stav, sa neukazuje, aby bol kritický pre materiál, z ktorého je doska vyrobená.
 • Obojsmerná páska nie je najlepší nástroj na lepenie suspenzie, ale bez toho, aby ste mali alternatívu, môžete ho použiť. Aby sa znížila pravdepodobnosť upevnenia, mala by sa uplatňovať automobilová bilaterálna škótka, na ktoré nie je najnižšia cena. Vlastnosti tohto materiálu umožňujú lepiť malé predmety na extrémne hladké povrchy, ako napríklad Windows.

  Aby ste mohli pripevniť prívesnú slučku na zadný povrch dosky s adhezívnym činidlom, musíte pripraviť dve kladené upínacie prípravky. Pre ich výrobu môžete použiť korkové drevo, gumené, plastové a iné materiály. Kus korku stromu môže byť odrezaný z trubice fliaš, ktorý sa používa pri upchatých fľašiach vína. Platne sú vyrezané z tohto materiálu, ktorých hrúbka nepresahuje 5 mm. Guma alebo plastové tesnenia je možné zakúpiť v inštalačnom alebo automobilovom obchode.

  Hlavnou požiadavkou uloženou týmito detailmi je absencia cez otvor.

  Na zadnej strane dosky s značkou značky alebo ceruzkou. Ich poloha by sa mala zhodovať s bodmi skrutkovania skrutiek, ktoré sa používajú pri montáži upevňovacích prvkov na doskách vyrobených z mäkšieho materiálu. Značky nastavené striktne na jednom riadku, horizontálne vzhľadom na vzoru aplikovaný na predný povrch dekoratívneho produktu. V opačnom prípade sa vzor dosky pozrie na ohromený. V oblasti ochranných známok aplikujte dostatočné množstvo lepidla. Závesný niť je položený takým spôsobom, že jeho hrany prešli bodmi, mazané lepidlom. Aby sa zabezpečila spoľahlivosť upevnenia vlákien, môžu byť na ňom zviazané uzliny, ktoré budú umiestnené v bodoch lepenia. Tesnenia, ktoré tiež aplikujú malé množstvo lepiacej zmesi, aplikované na značky vyrobené na zadnej strane dosky. V dôsledku toho získame 2 lepené povrchy – materiál dosky a tesnenia, kontaktovanie medzi sebou cez lepiacu látku a medzi nimi sú závit na suspenziu.

  Na stene

  Ak chcete zavesiť tanier na stenu, musíte pripraviť upevňovacie prostriedky, ktoré budú umiestnené na stene. Urobte si to, vyvŕtajte otvor požadovaného priemeru a pripojte sa na to. Metóda vŕtania je určená vlastnosťami materiálu, z ktorého sú steny vyrobené. Brick, blok alebo betón vŕtaný perforátorom a špeciálnym vrtákom s hrotom karbidu. Strom, sadrokartón alebo prevzdušňovacia betónová vŕtačka s vŕtaním a pravidelným vŕtaním.

  Ako upevňovač sa používa hmožcový plastový objímku, ktorý skrutky do samoľúbovej skrutky alebo háčika. Ak sú steny drevené, potom môžete použiť obvyklé nechty, ktoré sú poháňané pod malým uhlom vo vzťahu k stene. Uhol sklonu je potrebný na to, aby sa doska suspendovala na nechtu, náhodne klesla.

  Pri upevňovaní dosky na stenu sadrokartónu sa používajú špeciálne zariadenia. Ako upevňovací rukáv, môžete si vziať tzv. Butterfly alebo Bug – je to hmoždinka, ktorá má špeciálne bočné výčnelky. Pri skrutkovaní do chalmeho vlastného alebo háčika sa tieto výčnelky presunú na stranách a poskytujú spoľahlivé upevnenie.

  Čo je potrebné vziať do úvahy?

  Aby ste zabezpečili dekoratívne dosky na stene, je potrebné dodržiavať bezpečnostné predpisy. Práce vykonávané s pomocou elektrických nástrojov, ako aj manipulácie s doskami vyrobenými z krehkých materiálov, vyžadujú zvýšenú pozornosť. Pri opotrebovaní v stene výsadbových otvorov pre upevňovacie prvky, je dôležité vziať do úvahy vnútorné miesto elektroinštalácie, ktoré sa vyhnúť poškodeniu a vytvoriť núdzovú situáciu.

  Ako vytvoriť upevnenie pre dekoratívnu dosku s vlastnými rukami, pozrite sa na video nižšie.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
  Zdieľať s priateľmi
  Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
  Pridať komentár