Aký druh pôdy je potrebný na pestovanie kaktusov?

Cacti – originálne rastliny, otvorené a doručené do Európy prvých amerických kolonistov. Rovnako ako mnohé sukulenty, tieto nezvyčajné rastliny môžu byť spokojní s malým množstvom vody a veľmi nenáročným. Preto sa rýchlo začali šíriť v Európe – najprv ako exotické rastliny botanických záhrad a potom v zbierkach amatérskeho kvetu.

Z iných sukulentov sa CACTI líšia špeciálnou štruktúrou – výsledkom dlhého evolúcie. Majú takmer žiadne listy. Hoci vedci sú opísaní niekoľkými druhmi, ktoré možno vidieť na mladé konania, tento orgán pre kaktusy je absolútne atypický. Všetky funkčné funkcie – fotosyntéza a hromadenie zásob vody – prevzali zrodené mäsité stonky.

Cacti sú široko rozšírené v tropickom páse a suché oblasti mierneho pásu oboch Ameriky. Niektorí si pekne zvládli Highlands, neustále zažíva teplotný rozdiel. Niektoré druhy kaktusov boli úspešne aklimatizované v Afrike, Madagaskare a iných ostrovoch, na brehu Stredozemného mora. Dokonca prenikli do brehov kaspického mora a dolnej VOLGA. Hlavný obmedzujúci faktor pre tieto nezvyčajné rastliny bola vlhkosť vzduchu a v dôsledku vlhkosti pôdy. Schopný prežiť najvýraznejšie podmienky, kaktusy môžu zomrieť z nadbytku zavlažovania.

Primárne požiadavky

Pôda pripravená pre kaktusu musí byť jednoduchá. Základom takejto pôdy sa stáva pieskom a zlomok je lepšia. V zemi môže byť štrk a valcované kamene, tehlové strúhanky. Jedna z najdôležitejších požiadaviek – drenáž. V žiadnom prípade nie je možné, že pôda obsahuje zložky, ktoré sa môžu hromadiť a zadržať vlhkosť. Je to taká zem, ktorá je potrebná pre iné sukulenty.

Predpokladá sa, že pre takéto nenáročné rastliny, ako kaktus, akýkoľvek hrniec bude vyhovovať. Avšak, vyzdvihnúť, je potrebné pripomenúť, že v úzkom hrnci vlhkosti je držaný dlhšie – povrchová plocha povrchu, cez ktorú sa odparí. Najmenej vhodný bude plastový hrniec, neabsorbuje vlhkosť vôbec.

Správne zvolená pôda a teda schopnosť pre to môže najťažšie zavrieť podmienky pre pestovanie vášho ostlačeného maznáčika do optimálneho, v ktorom jeho voľne žijúcim kolegami.

Zloženie pôdy

Prírodná pôda, že CACTI je ako – zmes rôznych druhov materiálu nečistôt: piesok a štrku rôznych frakcií, prachových častíc, ktoré sa aplikujú vetrom, a tiež aplikované prúdmi zrážania búrky. To znamená, že nejaká prísna štruktúra v takejto pôde nemusí byť. Pre kaktusy vhodné väčšina pôdy. Rustík Dôchodcovia – Milovníci kvetu Exotické – Desaťročia vysadené Cacti v hrnci s zemou skórovanou v záhrade. Treba poznamenať, že kaktusy, ktoré majú celkom dobre a dokonca pravidelne kvitnú. Pravda o tom, že je potrebné povedať, že sa sprevádzajú medzi takýmto kvetinovým vodou, spravidla najviac nenáročných druhov.

Prečítajte si viac  Prečo nie Bloom Calangean a čo robiť?

Pre vnútornú rastlinu, ktorá bola určená, aby sa stala naším domácim zvieratkom, je potrebné, aby sa pokúsili vytvoriť najpohodlnejšie podmienky. Ak to chcete urobiť, pred výsadbou, je ešte lepšie sa pokúsiť sa zoznámiť s podmienkami, v ktorých rastie na svojej historickej vlasti.

Rôzne typy kaktusov môžu byť obyvatelia nielen rôznych prírodných zón alebo výškových pásov, ale aj rôznych hemisférov. Ich odroda je obrovská, a ak tiež pridávame chovné formy a mnoho ďalších sukulentov, možno si predstaviť, či je rozsah ich požiadaviek na zloženie a štruktúru pôdy.

Pôda pre kaktusy doma môže byť tvorená rôznymi prvkami.

 • Cherry ílová pôda. Možno získať v oblastiach s nerušenou alebo obnovenou bylinnou vegetáciou.
 • Záhrada (skleník) Zem. Môže byť prijatý na akejkoľvek záhrade alebo v záhrade.
 • Lesná alebo záhradná krajina, vzdelaný list.
 • Humus, Bohatý na organickú pôdu z oblastí alebo záhrad.
 • Piesok. Možno zbierať z bánk rieky alebo akejkoľvek piesočnatej kariéry.
 • Murovaný. Prispieva k odstráneniu a akumulácii nadmernej vlhkosti z pôdy.
 • Drevené uhlie v najkrajšej práškovej forme. Drží rozvoj zhnitých baktérií.
 • Kamienky, štrkové malé frakcie. To všetko je potrebné dať väčšiu pórovitosť a permeabilitu pôdy.
 • Zeolit ​​(spracovaný íl). Toto je hlavný prvok fellerových mačacích toalety. Prvok prispieva k absorpcii a odpočítaniu.

Umelá pôda pre CACTI musí teda obsahovať prírodné zdroje minerálov vo forme určitého množstva záhrady, jemnej alebo záhradnej pôdy, prvky aktívne absorbujúcich a drží vlhkosť, znížený negatívny účinok z prepadu, prvky štruktúrovacej pôdy (piesok, kamienky, štrk) a prirodzené antiseptikum vo forme dreveného uhlia.

Pre rôzne Cacti môže podiel týchto základných prvkov veľmi veľa.

Výber hotového substrátu

Nie je možné chytiť, zdvihnúť zložky na pristátie kaktusy. Pripravená pôda pre tieto rastliny je možné zakúpiť vo väčšine súkromí v domácnostiach obchodov.

Prečítajte si viac  Metódy výroby krabičky s vlastnými rukami

Výhody tejto voľby sú zrejmé. Na vytvorenie zmesi nemôžete vždy nájsť vhodné ingrediencie. Nie je vždy známe pôvod štrku, a dokonca aj tam môže byť pochybnosti o jeho zložení. Preto je ešte lepšie kúpiť špecialista na podklad. Je však potrebné pripomenúť, že základom najpriateľnejších pôd je rašelina a jeho vysoký obsah pre CACTI je nežiaduci. Výber hotového substrátu by mal túto zložku venovať osobitnú pozornosť.

Najlepšie v kompozícii pre CACTI možno považovať za pôdu:

 • nyzin rašelina;
 • Kategorizované do kategórie „Ferted“.

Často na balíkoch s pôdou vhodnou pre kaktusy, existuje označenie „pre kaktusy a sukulenty“.

Ako si vyrobiť zmes sami?

Niektorí profesionári kvetov dávajú prednosť, aby sa pôdne zmesi pre svoje domáce zvieratá s vlastnými rukami. Argumenty v prospech tejto voľby nie sú menej zrejmé ako proti nemu. Tvoria zmes doma, kvetinový motor je vždy istý, že a v akých proporciách. Niektorí amatéri vnútorných rastlín tvoria univerzálnu pôdu z ich existujúcich zložiek, napríklad na ich letnej chate v lete. Takáto zmes môže byť úspešne uložená v mestskom byte. Pri pristátí nového kaktusu pripravuje pôdu pre neho nebude práca. Vedieť, že a v akých proporciách obsahuje pripravenú zem, môžete vždy pridať niečo, čo je potrebné v každom prípade.

Takáto univerzálna kompozícia môže byť reprezentovaná takto:

 • 2 kusy listov humusu;
 • 2 kusy trávniku;
 • 2 kusy veľkého piesku;
 • 0,5 dielov roztriešteného dreveného uhlia a tehlu.

Kamienky a štrk sa môžu zmiešať v jednom objeme s pieskom. Táto zmes sa môže stať substrátom pre tie kaktusy, ktorých pôvod nedokázal určiť.

Cactis úspešne zvládol rôzne biokenzy nového svetla, ale môžu byť stále rozdelené na niekoľko hlavných environmentálnych skupín – každá taká skupina potrebuje jeho zloženie pôdnych zložiek. Ideálne, samozrejme, bolo by to úžasné pre každú rastlinu vyzdvihnúť presne tú pôdu, ktorá sa stala jeho natívnym substrátom. Ale je to absolútne nemožné.

CACTI, ktorí zvládli ekologický výklenok púšte, môže úspešne rásť v zemi pripravenej z rovnakých častí jemnej a listovej pôdy, rašeliny a veľkého riečneho piesku s kamienkami.

Prečítajte si viac  Všetko o kovových drevorezbách

Plainové kaktusy môžu rásť v zemi zloženej z dvoch častí trávnika a jednej časti: lesná pôda, záhradná pôda, rašelina, veľký piesok s kamienkami alebo štrkom.

Veľké kaktusy ceresského druhu sú dokonale rastúce a rozvíjajú sa v pôde, ktorá obsahuje rovnaké množstvo piesku, lesa a trávnika a polovicu rašeliny.

Všetky kaktusy potrebujú drenážny systém, ktorý môže byť vytvorený pomocou ílu a štrku. Prvý sa nachádza v spodnej časti hrnca a druhá môže byť použitá ako horná drenáž.

Starostlivosť

Podobne ako akúkoľvek echultúru pôdu, pôda pre kaktusy si vyžaduje starostlivosť. Pred výsadbou rastlín musí byť kalcinovaný alebo zmiznutý. Na tento účel je potrebné umiestniť časť kovovej nádoby v peci predhriatej na 100 ° C.

Zavlažovanie – nevyhnutná podmienka pre normálny rast a rozvoj rastlín. Cacti, rovnako ako mnoho ďalších vnútorných rastlín, vyžadujú rôzne intenzitu zavlažovania v závislosti od sezóny. V horúcich letných dňoch môžete aspoň každý deň vodu, ale aby sa pôda nezhromažďovala vlhkosť, ale zostala drobivá. S poklesom slnečného osvetlenia av zime by sa malo znížiť hydratáciu pôdy. V zime, keď rastliny prakticky nerastú (nedostatočné osvetlenie) môže byť znížená na 1-2 krát mesačne.

Pravidelne sa musí pridávať hnojivo na pôdu pre kaktusy, napríklad pred začatím intenzívneho rastu na jar. Cacti potrebujú prítomnosť dusíkatých solí, fosforu, draslíka a vápnika.

Pre normálny vývoj rastlín je potrebné vykonávať činnosti zamerané na boj proti pôdnym organizmom, ktoré predstavujú nebezpečenstvo pre rastliny miestnosti. Hmyzom Tourment Radious Cherwec má najväčšiu distribúciu. Ako možno vidieť z mena, stvorenie bude kaziť koreňový systém, ktorý ovplyvňuje rast rastlín. Cherver môže preniesť z jedného hrnca na druhú, rozširujúcu sa infekciu. Detekovať a zničiť, je veľmi ťažké. Kvety sa odporúčajú periodicky pre profylaxiu, napríklad raz týždenne sprej vašej domáce zvieratá špeciálne insekticídne zloženie.

Nie zlý účinok poskytuje mechanické čistenie koreňov. Ak to chcete urobiť, odstráňte kaktus zo zeme a dôkladne opláchnite svoje korene teplou vodou. Potom musí byť rastlina transplantovaná do čerstvo pripravenej pôdy. Infikovaný primér môže byť vymenený v rúre, tento postup bude úplne zničiť škodcov.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: