Aloe Otial: Popis a starostlivosť doma

Aloe Otial – pekná zváraná rastlina. Rastie rýchlym tempom, ktorý tvorí dekoratívnu hmotu. Úzke listy s špicatými tipmi. Aloe neukladá špeciálne požiadavky na starostlivosť, takže je to veľmi jednoduché.

Vlastnosti rastlín

Aloe Otial (Latinský názov „Aloe Aristat“) patrí rodine Asfodel. Odkazuje na dlhodobé kultúry trávnatých typov. Jeho vlastnosť je, že môže hromadiť vlhkosť v listoch. Habitat je južná časť afrického kontinentu. Pohľad na Aloe, ktorý tam rastie, sa často nazýva HaVorti. Rozmery rastlín doma – 22 cm. Kmeň nízky. Krík miniatúr.

Listy sa vyznačujú ich šťastím a hrúbkou, majú nádobu. Farby ich zelenej, s postriekaním bielych farieb, rastú na špirále. Veľkosť listov môže dosiahnuť 10 cm. Na okraji listu a na tipoch sú aftér, ktoré sú chrbticami bielych farieb. V tomto rozlíšení aloe ostických a iných druhov. Listy tvoria široké vývody na polovičný meter na šírku. Vývoj závodu sa vyskytuje rýchlo, až 10 listov za rok.

Kvety teplé slnko sú na dlhom stonke, majú podlhovastý tvar, trubicové, zhromažďované v kefke. Aloe Aristat Flower Farbenie – to je hlavný rozdiel od Havorti, ktorý má zelených odtieňových kvetov. Povrch koreňového systému a veľmi rozvetvenie.

Kvety zvyčajne v máji-júni. Rastlina spustí stopku na vrchole, z ktorých sú kvetenstvo umiestnené podľa typu pripomínajúceho štiepky.

Terapeutické funkcie

Táto rastlina je jedinečná vo svojej štruktúre. Zahŕňa kombináciu aminokyselín, ako je lyzín, glycín a mnoho ďalších. Okrem toho aloe obsahuje polysacharidy a flavonoidy, celý komplex vitamínov a minerálov.

Výhody tohto závodu sú známe v niekoľkých smeroch. Jeho šťava sa používa na hojenie rán a ako dezinfekčný prostriedok. Prípravky vytvorené z tejto rastliny sa používajú v rôznych oblastiach medicíny: Zubné lekárstvo, urológia, gynekológia. Ako ľudový agent, aloe šťava sa používa v nedostatku vitamínov, lieči ochorenia očných viečok a očí.

Šťava sa používa externe a vnútri. Pre kozmetiku, používané pri výrobe krémov, šampónov seborrín, rôzne spreje, ktoré majú zabrániť strate vlasov.

Starostlivosť

Domáca starostlivosť sa znižuje na udržanie optimálnej teploty pre túto kultúru. Aloe je veľmi tepelne milujúca a najvhodnejšia teplota na pestovanie – + 23-28 stupňov. Trvá príliš vysoká teplota a suchá veľmi dobre.

Počas odpočinku je potrebné monitorovať teplotu v miestnosti, kde sa zariadenie nachádza, nie je pod +12 stupňov. Letná kvetina je lepšie vystaviť otvorené verandy, miluje prítok čerstvého vzduchu.

Zalievanie

Tu je potrebné pozorovať starostlivosť a v žiadnom prípade neumožňujú pôdu. Kvetina sa počas sucha cíti lepšie ako so silným prekrytím. Zavlažovanie potrebujú len pôdu a v malých častiach. V lete sa zalievanie vykonáva, keď pôdna vrstva bude vysuší v hĺbke 1,5 cm. V zime, voda dvakrát za 30 dní. V prípade, že kvetinový kontajner je blízko zdrojov tepla, môže byť napojená častejšie.

Hlavná vec je pre Aloe Octiga – to je to, čo by pôda nemala byť príliš surová. Striekanie na detachovanie kvetu. Nie je potrebné zvýšiť úroveň vlhkosti v miestnosti nad 30-40%. Po zakrývaní pôdy je potrebné chváliť tak, že je nasýtený kyslíkom. Voda na zalievanie by mala byť mierne teplá, vložená na niekoľko dní.

Osvetlenie

Aloe by Mravy svetlom, ale je potrebné zabrániť slnečnému žiareniu. Preto kontajner s kvetinou sa nachádza v juhovýchodnej alebo juhozápadnej časti domu. Ak je rastlina chýba osvetlenie, kmeň pomaly rastie a bluff. V zime, rastlina potrebuje ďalšie osvetlenie, ak je kvet na mieste, kde nie je dostatok svetla.

Orezávanie

Prerezávanie Tento typ Aloe nie je potrebný. Počas transplantácie iba hygienické orezávanie. Počas one, sušené a poškodené listy a stonky, ako aj poškodené korene poškodené choroby.

Potom, čo závod zvedaje, odstráňte suché kvetenstvo a výhonky.

Hnojivo

Zariadenie sa privádza počas rastu, na ktoré sa vzťahuje špeciálne hnojivá, určené pre tento typ rastlín.

Hnojiť dvakrát za 30 dní cez zavlažovanie.

Tara na pristátie

Zariadenie je nenáročný, takže pre ňu je vhodná akákoľvek kontajner. Kapacita by mala byť plytká, ale široká, berúc do úvahy štruktúru koreňov.

Počas pristátia by mali byť priečničné procesy umiestnené v kontajneri.

Prevod

Tento proces zvyčajne prechádza v marci-apríli. Mladá aloe transplantácia ročne. A dospelé rastliny môžu byť transplantované za rok. Substrát pre výsadbu aloe by mal byť ľahký a voľný. Môžete použiť špeciálnu pôdu pre kaktusy, a môžete variť substrát s vlastnými rukami. Ak to chcete urobiť, musíte mať:

 • Zem s vláknami – 2 diely;
 • Listová pôda – 1 časť;
 • Sand – 1 časť.

V spodnej časti obalu je potrebné dať odvodnenie z keramzit. Ak chcete, aby sa pôda kyslejšia, môžete pridať rašelinu.

Postup pristávaovania je celkom jednoduchý:

 • V nádobe sa pôda naleje a navlhčí;
 • Kvetina je transplantovaná hlinenou miestnosťou na koreňoch pomocou metódy prekládky;
 • Na slnku, rastlina sa mu postupne nedá,.

Teplota v miestnosti, kde je nádoba umiestnená s rastlinou musí byť + 20-25 stupňov.

Reprodukcia

Tento proces je vyrobený rôznymi spôsobmi.

 • Odrezky z stoniek. To je najlepší spôsob, ktorý vyhovuje tejto rastline. Odrezky môžu byť odpojené od kvetu staršie ako tri roky, dole. Výsledné odrezky na rezu sa spracujú s aktívnym uhlím a sušia sa v tieni počas dňa. Závod vo vlhkej pôde. Zároveň sa aplikujú malé kontajnery, pretože nie je potrebné zasadiť kvetinu ihneď do veľkej nádoby. Teraz je potrebné z času na čas navlhčiť substrát. Po odrezkoch „sa dostanú dole“, sedia s CACKED. Aby boli rastliny zakorenené, teplota je potrebná na +20 stupňov a veľa svetla.
 • Listové odrezky. Táto metóda reprodukcie je menej úspešná, pretože listy sú vo väčšine prípadov hniloba a rastlina je pomaly zakorenená. Schéma tohto spôsobu reprodukcie dostáva k tomu, že prvý list z dospelej rastliny sa najprv oddelí. Udržiava sa počas dňa na chladnom mieste, takže sa suší. Umiestnenie rezu je spracované pomocou prostriedkov, ktoré sa používajú na zvýšenie rastu. Drenáž a pôda sa vložia do nádrže, listy sú umiestnené s leskom až 3 cm. Z vyššie uvedeného je potrebné pokryť film. Každý deň je potrebné povedať tento Mini Greenhouse. Závod „prijatý“ do 14 dní.

Choroby a škodcov

Aloe choroby a škodcovia vznikajú z dôvodu nesprávneho zavlažovania.

Ochorenia.

 • Šedý alebo pečenie. Z nadmerného zavlažovania. Pomôže to striekanie aloe insekticídov, výmenu pôdy, transplantácie.
 • Klaso. Zdá sa, že z tepla a z neustáleho zistenia kvetu v neuveriteľnej izbe. V tomto prípade spracovanie listov s mydlom roztokom alebo metanolom, zriedený vodou v pomeroch 1 až 1.
 • Škvrnité na listoch. Môže tvoriť pri spustení teploty.

Ak sa teplota v miestnosti prudko klesá, výhonky sú vytiahnuté a dekoratívne vlastnosti sa stratia. Keď listy začnú vyschnúť, kvet potrebuje transplantáciu, pretože dôvod môže byť obmedzený na priestor pre korene. S rastom listov a keď začnú myslieť, dôvod môže byť nedostatočné osvetlenie alebo malé zalievanie. Vzhľad hnedých farbiacich bodov hovorí o nedostatku niektorých mikroúlementov.

Keď listy vypadnú, pozornosť by sa mala venovať teploti vode, možno je to príliš chladno.

Škodca.

 • Mealybug. Môžu byť určené malými hrudkami bielej farby, generované na rastline. Striekanie insekticíd vám umožňuje zbaviť sa tohto krátkeho.
 • Keď sa na listoch objavia strieborné tieňové pruhy, potom závod útoky tryps. Aby bolo možné zničiť, aloe je ošetrené chemikáliami, po siedmich dňoch sa postup opakuje na zničenie všetkých lariev.
 • Ak sú listy pokryté látkou pripomínajúcou sirup, Aloe bol napadnutý boardmi sania z rastliny. K nim je kultivácia liečená mydlom roztokom.

Ak existujú príznaky kontaminácie aloe s chorobami alebo škodcami, je potrebné izolovať ho, aby ste infikovali iné kvety.

Recenzie

  Kvetinové odpovede na tejto závode sú len pozitívne – každý oslavuje svoju opatrnosť na starostlivosť a prospešné vlastnosti.

  Aloe vynikajúce hodnotenie Pozrite si viac.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: