Amber Kyselina pre vnútorné rastliny: Dávkovanie a indikácie na použitie

Houseplants sú takmer v každom dome. V starostlivosti o nich sú skúsení kvety často používané jantárová kyselina. Z materiálu tohto článku zistíte, čo to je a ako používať tento prostriedok.

Čo to je?

Amber Kyselina – populárne hnojivo, ktorí si vychutnávajú skúsených záhradníkov a kvetináčov. Ide o kryštalickú látku bez špecifického zápachu. Nástroj stimulujúci rast rastlín nie je ničím iným ako organickým rozpustným liekom so širokou škálou aplikácií, na chuť aproximovaný na kyselinu citrónovú.

Látka je rozpustná vo vode, ako aj alkohol. Okrem jantárovej, v prírode sa nachádza v živočíšnych organizmoch. Táto kyselina Netoxický, ona je neyold. Nazýva sa etánová 1,2-dikarboxylová kyselina. Môžete ho použiť bez ochranného vybavenia.

Vo svojej čistej forme, tento prášok, látka predávaná v lekárňach, má nečistoty. Ako súčasť tabliet 500 mg obsahuje iba 100 mg kyseliny samotnej. Zvyšných 400 mg padá na glukózu, škrob, mastenec, stearát vápenatý. Je to ďalšie komponenty, ktoré neumožňujú tabletu úplne rozpustiť vo vode.

Čisté prípravy na predaj v špecializovaných predajniach. Objem balenia je 4 g, ktorý je ekvivalentný 4 balenia tabliet 10 ks. balený. Kryštály majú belavý odtieň, ich rozpustnosť sa zvyšuje, keď sa tekutina zahrieva.

Indikácie na použitie

Kyselina Amber sa používa na vnútorné rastliny nielen ako rastový stimulátor. Jeho použitie má priaznivý účinok na pôdnu štruktúru, jeho zmenu zloženia pod vplyvom agrochemického. Pôda je umiestnená voľná a mäkká, mikroflóra sa obnoví. Po použití je pôda nasýtený užitočnými látkami, toxíny sú z neho vyvedení.

Okrem, Agrochemista má priaznivý vplyv na stav rastlín. Môžu lepšie absorbovať užitočné látky. Kvôli tomu sú aktívnejšie vstupujú do fázy kvitnutia a vzdelávania.

Pri použití kyseliny jantárovej sa odolnosť rastlín zvyšuje na rôzne stresové faktory (mrazy, spätné mrazničky, suchom, výsadbu pôdy).

Pri použití agrochemického systému sa zlepší tvorba koreňov, nástroj sa používa ako hnojivo. Amber Kyselina je imunomodulátor a kŕmenie pre domáce kvety. Môže byť použitý ako regulátor minerálu. Urýchľuje trvanie dozrievania semien, umožňuje, aby sa rastliny obnovili rýchlejšie po transplantácii.

Prečítajte si viac  Rámy z stropného soklu

Toto krmivo stimuluje produkciu chlorofylu a fotosyntézy. Môže to byť podávacie semenáPred vynesením.

Kyselina Amber prispieva k hromadeniu fyziologicky účinných látok a vitamínov. Vďaka nej sa rastliny stávajú odolné voči chorobám.

Tento nástroj prispieva k resuscitácii rastlín. Po použití sa zvyšuje produkcia chlorofylu, ktorá prispieva k plneniu farieb životne dôležitej energie. Zlepšuje sa farba rastlín, urýchľuje absorpciu hydrodentových zásob. Liek sa však musí používať správne, pretože Ak je dávka prekročená, kultúry môžu byť škodlivé.

Ako sa chovať?

Správne chov lieku závisí od jeho formulára. Koncentrácia riešenia je ovplyvnená účelom použitia. Najlepšie pre liečbu rastlín je vhodné pre jantárovú kyselinu vo forme hotového roztoku alebo prášku. Pred spracovaním zrieďte agrochémy. V opačnom prípade stratí priaznivé vlastnosti.

Maximálna povolená skladovateľnosť kyseliny zriedenej jantárovej je 3 dni.

Pripravené koncentrované riešenie

Ak je hotový koncentrovaný roztok odobratý na spracovanie, je chované Vo výške 200 ml základnej prípravy na 800 ml vody. Koncentrácia sa však môže líšiť v závislosti od typu použitia užitočného prípravku. Napríklad, Na zavlažovanie sa používa koncentrovaný koncentrovaný roztok.

V priemere musí byť 1 liter hotovej kvapaliny zmiešaný s 200 ml bázického roztoku a 800 ml konvenčnej vode z vodovodu.

Dávkovanie na spracovanie semien pri namáčaní iných. Riešenie na namáčanie semien alebo štiepenie je vyrobené zo slabo koncentrovanej. V tomto prípade sú semená namočené 24 hodín v roztoku pripravenom zo 40 ml hotových prostriedkov a 1000 ml vody. Čas expozície je iný. Napríklad na spracovanie koreňového systému alebo posilnenie je potrebné nasiaknuť korene domácich rastlín najviac 1-2 hodiny. V iných prípadoch potrebujete viac času.

Pilulky

Na prípravu roztoku je potrebné pre-exportovať tablety. Ak je roztok potrebný s koncentráciou 0,1%, je potrebné užívať 10 tabliet na 1 liter vody. Dilsert LATION podľa nasledujúcej schémy:

 • Vezmite čistý litrový kontajner;
 • nalejte do nej nejakú teplú vodu;
 • Prísnivé tablety sa pridávajú do vody;
 • Všetky miešané a pridávajú studenú vodu do požadovaného objemu.

Aby sa riešenie používalo, je potrebné počkať, kým sa sediment nezobrazí na dne. Potom sa tekutina prenesie do inej nádoby a pokračuje na striekanie.

Suchý prášok

Príprava roztoku prášku sa nelíši od schémy pomocou extrastovaných tabliet. Zároveň Je potrebné použiť teplú a rozšírenú vodu. Niekto sa rozpúšťa kyselina jantárová v malom množstve teplej vody, miešajúc výsledný koncentrát s studenou vodou na požadovaný objem.

Prečítajte si viac  Keramická kaša pre kvety: Vlastnosti, Druhy a dizajn

Na spracovanie je potrebné pripraviť presný objem kvapaliny, aby ste ho strávili bez zvyšku. Nalievanie nadbytočnej kvapaliny na rastlinách je k ničomu: ak v jednom prípade to dá opačný účinok, potom v druhom prípade nebude v žiadnom prípade ovplyvnený. Rastliny sú absorbované toľko živín podľa potreby a nič viac.

Metódy aplikácie

Metódy jantárových kyselín sú odlišné. Zavlažuje sa, striekané rastliny, trieť ich listy s použitím bavlneného tampónu, nasiaknuté odrezky a semená. Nie je však možné ho príliš často aplikovať.

Pri spracovaní semien sú čerstvé semená vybrané pred siatím, ktoré ich položia do tieneného miesta.

Ak chcete stimulovať zakoreňovacie procesy, môžete použiť špeciálne plastové kúpele.

Samostatné rastliny sú vôbec citlivé na inštrukciu, že ich musia zvládnuť pomocou malého postrekovača. Aby boli kultúry ľahšie vykonávať spracovanie, spadá cez noc.

Pokiaľ ide o prácu s koreňmi, pred namáčaním za zakorenenie, musíte ich prepláchnuť a znížiť. Môže vykonávať spracovanie rastlín, keď sú nadmerné hydratačné alebo prehriatie. V každom prípade je však potrebné vziať do úvahy vlastnosti samotného kvetu. Všetky rastliny sú individuálne: Čo je dobré pre jedného z nich, nie vždy vhodné pre iného.

Zalievanie

Zalievanie rastlín s roztokom kyseliny jantárovej nemôže byť častejšie 2-krát mesačne. Ostatné druhy rastlín sa môžu oplodniť maximálne 3-4 roky, pretože časté spracovanie môže viesť k opačnému účinku. Cacti a vôbec proces.

Správne použitie kyseliny jantárovej. Zavlažovanie rozvedenej rastliny závodu je potrebné bezprostredne po prekládke do nového banku, ako aj na núdzové situácie pre chlorovu. Je však dôležité vziať do úvahy, že dospievajúce rastliny (napríklad gloxínia, fialové) musia byť napojené pod koreňom. V zime sa v tomto čase neuskutoční zavlažovanie.

Rozprašovanie

Striekanie sa zaoberá, aby sa urýchlili dodávanie živín cez ústa dolných častí rastliny. Na to použite filtrovaný roztok liečiva. Postup sa uchýlil k predčasnému jar s cieľom odstrániť zariadenia zo stavu zimného mieru a stimulácie stimulácie. Okrem toho sa vykonáva striekanie pre:

 • prebudenie rastu bočných obličiek po obriezku;
 • spracovanie rastlín z škodcov;
 • Prevencia prenášaných chorôb.

Pri striekaní je potrebné zabezpečiť, aby sa slnečné lúče nespadali na rastlinu.

  Postup je výhodne skoro ráno alebo večer, stojí za to zvážiť: nie je možné striekať rastliny počas kvitnutia.

  Sprej ich agrochemikálikami nemôžu byť 1 krát za 14 dní. V tomto prípade by mal byť striekací roztok slabo koncentrovaný. V tomto prípade je dávka 1 tableta na 2 litre vody.

  Prečítajte si viac  Ako na vodu Ficus v zime?

  Namáčanie semien pred pristátím

  Ošetrenie semien namáčaním sa môže uskutočniť dvoma spôsobmi. Pri prvom uskutočnení sú semená zložené do vopred určenej nádoby (napríklad sklo), potom sa naliata vareným roztokom a vydržali v ňom asi 1-2 hodiny. Potom sa sušia a okamžite zasadzujú.

  Môže byť spracovaný iným spôsobom. S druhou metódou používame bavlnené disky, zmáčame ich s pripraveným riešením a ležanie na nich semená. Potom sú navlhčené semená pokryté polyetylénovým filmom a odolať ich na klíčenie. Akonáhle postupujú, môžu byť starostlivo odstránené z diskov na pinzety a pôdu v pôde.

  Preventívne opatrenia

  Kyselina Amber sa považuje za účinnú a aktívnu stimulujúcu liečivo. Pri práci s odrôd určenými pre rastliny, Je potrebné uplatniť starostlivosť. Priame boky na ľudskej sliznice alebo v žalúdku sú plnené negatívnymi dôsledkami.

  Ak tekutina v procese spracovania náhodne zasiahne pokožku, je potrebné túto časť umyť pod tečúcou vodou.

  Predtým, ako sa môže liečiť roztokom s riešením obyčajného potravinovej sódy. Ak rozvedený droga zasiahol buď na sliznicových membránach, je potrebné urýchlene poradiť s lekárom. Zvyšky lieku musia byť vytiahnuté, nie je možné ho opustiť.

  Vykonávať manipulácie potrebné v rukaviciach. Pri kontakte s pokožkou môže byť koža zapálená, niekedy je koža pokrytá alergickým vyrážkou. Počas liečby rastlín nemôže tento liek jesť, piť alebo dym. Skladujte látku z dosahu detí a domácich zvierat.

  Recenzie Recenzie

  Napriek širokej škále akcií nie všetky kvety produkty vedia o používaní jantárovej kyseliny pre domáce rastliny. Zároveň tí, ktorí používajú tento liek, poznamenávajú, že je to naozaj účinné. Niektoré recenzie to hovoria Amber Kyselina prispieva len k zakorenenia a priaznivo ovplyvňuje rast a rozvoj rastlín. Nenahrádza kŕmenie a všetky druhy hnojív, takže musia byť vykonané bez ohľadu na multiplikáciu používania agrochemického.

  Revízie prípravy potvrdzujú iný typ dávky pre iný cieľ. Napríklad kvety indikujú, že na zlepšenie imunity je potrebné sprejovať rýchlosťou 2 g na 20 litrov vody.

  O tom, ako používať jantárovú kyselinu pre vnútorné rastliny, pozrite sa na video.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: