Araucaria: Charakteristika rastlín a odporúčania starostlivosti

Araucaria je krásny evergreen strom a je jedným z mála ihličnatých skál vhodných na domácu kultiváciu. Popularita rastliny medzi kvetinovými a krajinnými dizajnérmi je spôsobená vysokým dekoratívnym vlastnostiam a nie príliš zaťažujúca starostlivosť.

Popis zariadenia

Araucaria je ihličnatý rastlina, ktorej vlasť je považovaná za Austráliu a Nový Zéland. Dnes je oblasť jeho rastúcej nová Kaledónia a nová Guinea. Niektoré druhy možno vidieť v Južnej Amerike, ostrove Norfolk a na pobreží Čierneho mora. V divokom médiu, strom rastie až 60 metrov, zatiaľ čo druhy miestnosti sotva dosiahne výšku dvoch metrov. Rastlina je charakterizovaná pyramídnou formou koruny, ktorá je spôsobená umiestnením vetiev trupu takmer v pravom uhle.

Semená takmer všetkých druhov sú celkom jedlé. Okrem toho drevo Araucaria má vynikajúce pracovné vlastnosti a často sa používa pri výrobe nábytku a suvenírov.

Väčšina druhov je reprezentovaná fiktívnymi rastlinami. Kužele mužských jednotlivcov rastú niekedy až 20 cm dlhé a vážia na 1,5 kilogramov. Avšak, tam sú jednostónové druhy, napríklad auraucárium, ktorý je dekoratívnym stromom a kultivovaný ako izbový závod. Araucaria má silnú energiu a má priaznivý vplyv na psychologickú klímu v dome. Okrem toho, strom účinne čistí vzduch z škodlivých nečistôt a prispieva k úľavu pod podmienkou hypotenzie. Avšak, hypertenzná je jej prítomnosť v dome, naopak, kontraindikované. Okrem toho sa strom neodporúča, aby bol umiestnený v spálni a miestach. Je to spôsobené jej schopnosťou zvýšiť tón ľudského života a stimulovať ho na aktívne aktivity.

Názory

Rod Araucaria (Araucaria) je zástupcom rodiny aravodí a zahŕňa 19 druhov. Nasleduje stručný prehľad najkrajších a populárnych z nich rastie v divokom prostredí a doma.

 • Araucaria lakovanie (LAT. Araucaria heterophylla), ktorý je stále nazývaný „jedľa v hrnci“, je považovaný za jeden z najbežnejších druhov pestovaných v spolubývajúcich. V divokom médiu strom často rastie až 60 m, a priemer dna kufra dosiahne 100 cm. Dospelý rast vyzerá nie je veľmi elegantný: vzhľad je veľmi pokazí polovičný trup. Vonkajšie exempláre však majú pravú pyramídovú korunu a vyzerajú dokonale v apartmánoch, skleníkoch a zimných záhradách. Kôra Araucaria má tmavohnedú farbu a živicovú arómovu štruktúru. Štvorvorné spojky natreté v jemnej svetlo zelenej farbe. Sú dostatočne mäkké na dotyk, mierne ukázal na tipy a nachádzajú sa na vetvy na špirále. Okrem toho sa mierne ohýbajú, čo dáva pobočky načechraný pohľad.

 • Araucaria úzka (lat. Araucaria Angustifolia) Alebo brazílsky sa rozlišuje tenkými visiacimi vetvami a jasne zelenými listovými doskami lineárneho lanceálneho typu rastúceho až 5 cm. Výhľad na hory sú hory južne od Brazílie, kde rastlina dosiahne výšku 50 m. Charakteristickým znakom druhov je cenné drevo a pomerne jedlé orechy. Priemer trupu v koreňovej časti môže dosiahnuť 1 m a kužele mužských jednotlivcov rastú až 30 cm v priemere a váži asi 1 kg. Plné starnutie ovocia dochádza o 2-3 roky po opeľovaní. Strom je celkom vhodný pre riedenia skleníkov a v takýchto podmienkach zriedka rastie nad 3 metre.

 • Araucaria Heatherophyl (LAT. Araucaria heterophylla) je pôvodom Južnej Ameriky a perfektne rastie v priestoroch. Strom nekončí vplyv priamych ultrafialových lúčov a vyžaduje vytvorenie tieneného miesta. V zimných mesiacoch by mala byť obec v chladnej miestnosti. Rastlina vyžaduje dobré zvlhčovanie a nevydrží sušenie zemskej kómy. Malo by to byť voda len s mäkkou vodou, pretože tvrdé spomaľuje rast rastliny výrazne spomaľuje.

Tento druh sa považuje za jeden z najnáročnejších, avšak s kompetentnou starostlivosťou, môže to dosiahnuť až 10 rokov.

 • Araucaria Chilean (LAT. Araucaria Araucana) rastie v Čile a na západnom pobreží Argentíny a na divočine rastie 60 m. Mladá rastlina vyzerá veľmi pálenicky: Dolné vetvy koruny sú veľmi nízke a vlastne sa nachádzajú na Zemi. Bočné vetvy stredných a horných častí stola sú horizontálne a mierne zavesiť. Avšak s vekom, tvar korunových zmien a nadobúda rovinu-umbifice obrysy. Je to spôsobené plníkom spodných vetiev, s výsledkom, že stromy dospelých zostávajú len v hornej časti trupu.
Prečítajte si viac  Sada nástrojov pre krb: Vyberte si všetko, čo potrebujete

Rastlina sa vyznačuje hustou kôrou s vysokou živicou. Listy na druh tvrdého a dostatočného otočného, ​​umiestneného špirály a pokrývajúcu vetvu veľmi hrubé. Závod je dobre toleruje malé mrazy, miluje svetlo a dobre zvlhčené nedostatočné pôdy s vysokými živinami. Semená Araucaria sú veľmi chutné a obsahujú veľký počet užitočných komponentov. Doma, strom sa snaží umiestniť ako jediné pristátie, keď je krajina navrhovaná. Je to spôsobené vysokými dekoratívnymi vlastnosťami druhu, zatmenie krása, z ktorej sú iné rastliny nevhodné.

 • Araucaria Bidville (LAT. Araucaria Bidwillii) Jediná sekcia pozostalostnej bóje rodu Araucaria. Mala v Mesaze rozšírená a najskoršie druhy rástli v jurickom období. Táto skutočnosť potvrdila uhlíkovú analýzu skamenených zvyškov rastlín nachádzajúcich sa v Juhoamerickom kontinente av Európe. Pohľad je povinný anglickej prírodovedec J. Bidville, podrobne jeho študovaný a popísaný, a o niečo neskôr, ktorý prešiel niekoľkými rastlinami kráľovskou botanickou záhradou v KEW. Ukázalo sa, že začiatok šírenia tohto druhu v Európe, kde bol rýchlo hodnotiť na dekoratívnosť a začal ich aktívne vyzdobiť skleníkmi a zimnými záhradami.

V prírodnom prostredí, strom rastie na 50 m, priemer kufra dosiahne 125 cm. Závod patrí do prestojov a jednotlivci žien sú oveľa viac ako muži. Rovnako ako predchádzajúci druh, len mladí jednotlivci môžu byť nazývaní krásne: časom je strom zbavený spodných vetiev a zostáva s polovičným kmeňom. Rastlina má hustú živicovú kôru tmavej farby a veľkých kužeľov s priemerom až 35 cm a váži až 3 kg.

Vzhľadom na barbarský ľudský vzťah k prírode sa počet obyvateľov formy nedávno výrazne znížil, a dnes rastliny môžu častejšie vidieť v prírodných podmienkach, ale v národných parkoch a rezervách.

 • Araucaria vysoká (lat. Araucaria Excelsa) je veľmi vzduch a openwork s pyramídnou korunou. Vo voľnej prírode rastie rast s výškou viac ako 65 m a má veľmi hrubý trup, priemer, ktorý v koreňovej zóne dosiahne 3 m. Jeho miestnosť má oveľa viac skromných veľkostí a sotva rastie až dva metre, ale je rýchlo rastúci strom, a za rok sa tiahne o 15 cm. Charakteristickým znakom druhov je umiestnenie pobočiek, ktoré rastú na trupe vrstiev, ktoré tvoria zaujímavú korunu. Rastlina má dlhé a tenké jasné zelené listy ihly typu a počas kvitnutia, mužských a ženských kužeľov veľkosti 5 a 12 cm, resp. Kvôli vysokým dekoratívnym vlastnostiam a nenársím v kultivácii sú druhy veľmi často chované v miestnostiach.

Metódy chovu

Araucaria je celkom dobre vynásobená doma. Na to použite metódu šilliny alebo semien.

Žiarivý

Postup sa vykonáva v polovici leta, pomocou Crown Macushk ako pristávací materiál. Ak nie je možné znížiť príbory z hornej časti stromu, potom je povolené použitie bočných výhonkov. Mnohí odborníci sa však domnievajú, že z nich nie je možné pestovať strom správneho formulára, ako z vrcholu. Postup reprodukcie Araucaria s odrezkami je: Z stromu, páči sa vám uniknúť 3-4 cm kvapky nadol, utrite šťavu, sušiť plátok a posypeme nasekaným uhlím. Vetvička zostane v takom stave na jeden deň, ktorý zvyčajne chytí na sprísnenie. Potom sa rez spracuje heteroacexínom alebo akýmkoľvek iným stimulantom tvorby koreňov, po ktorom sa spracuje na prípravu pôdneho substrátu.

Zemitá zmes sa získava v obchode alebo sa pripravuje. Na to, v rovnakých akciách, piesok a rašelina sa odoberajú, miešajú sa a zavŕšní. Potom substrát sa slepá stonku a zatvorte ho na vrchole sklenenej nádoby. Denný útek, sprej a zvlhčuje. Najviac optimálnej teploty je 25 stupňov, inak zakorenený proces výrazne spomaľuje. Ak je možné usporiadať nižšie kúrenie, musí sa použiť, pretože vám pomôže rýchlo preháňať únik.

Do konca jesene sú odrezky zvyčajne úplne zakorenené a môžu byť zrekonštruované na trvalé miesto.

Semená

Metóda semien je bolestivejšia a dlhá. Siatie od apríla do júna, pomocou iba čerstvých semien. Tento proces začína prípravou živného substrátu vareného zo zmesi rašeliny, piesku, riadku a listov humusu zhotoveného v rovnakých akciách. Ak sa nepodarilo nájsť posledné dve komponenty, potom sa k piesku a zužuje sa malé drevené uhlie, ktoré je pre-rozdrvené. Potom výsledný substrát naleje do hrncov, zavŕšných a spustených. Po vysadení všetkých semien je zem pokrytá Moss-Sphagnum a odstrániť boxy do miestnosti s teplotou 18-20 stupňov.

Prečítajte si viac  Metódy chovu Tradescania doma

7

Fotografia

Prvé výhonky sa objavujú po 2-3 týždňoch.

Semená klíčia veľmi nerovnomerne a niektoré z nich môžu byť bledia len po 2 mesiacoch. Sadenice musia byť chránené pred vplyvom priamych ultrafialových lúčov, inak začne žltnutie a jazdu. Je lepšie vytvoriť rozptýlené osvetlenie alebo dať do tieňa susedných rastlín. Zbieranie mladých výhonkov vykonáva po výskyte prvého žuvania. V prípade jednoduchých vykládok semien v hrnci, výhonky nie sú vybraté a nechať v tých istých kontajneroch, kým sa nerozšírený koreňový systém. Potom, čo korene zmenia celú zem Zeme, môžu byť vysadené v otvorenej zemi alebo vo veľkom kontajneri.

Prevod

Araucaria rastie veľmi pomaly, a preto nepotrebuje časté transfery. Špecialisti odporúčajú nadobudnuté zariadenie na okamžité transplantáciu v príslušnej kapacite, v ktorej bude neustále. Resetovanie sa vykonáva metódou prekládky s maximálnou konzervovaním. Prvá plnohodnotná transplantácia môže byť vykonaná nie skôr ako kvet, ktorý dosiahne trojročný vek. Ďalšie renovácie sa vykonávajú raz za 3 roky v apríli – máj.

Substrát pre transplantáciu sa pripraví z rašeliny s kyslou reakciou, pieskom, drevom a listom o lesníkoch v rovnakých frakciách, ako aj určitým množstvom ihličnatej pôdy. Drenáž je položená na dne kapacity, ktorá používa ílu alebo jemné kamienky. Potom pôda v starom hrnci je dobre zvlhčovadlá a po pol hodine po zakrývaní, jemne vyberiete rastlinu spolu so zemskou hrudkou. Zároveň sa musíte pokúsiť narušiť koreňový systém, inak strom nemusí odolať transplantátom a zomrieť.

Repuntovanie Araucaria, je potrebné sledovať polohu krku koreňa a mať na rovnakej úrovni ako pred transplantáciou. Ak je zasadený pod úrovňou zeme, rastlina zomrie.

Po transplantácii musí strom vytvoriť špeciálne podmienky. Aby to urobilo, je umiestnený v tieňovanej mokrej izbe a sprej častejšie. Po 2-3 týždňoch môže byť rastlina umiestnená na jeho predchádzajúce miesto a preložiť do celkového režimu starostlivosti.

Tipy na pestovanie

Starostlivosť o araucariu v podmienkach izby je pomerne jednoduché a leží v zalievaní, prerezávanie, pričom prísady a vytvára optimálnu teplotu, vlhkosť a osvetlenie.

Teplota a vlhkosť

  Na jar av lete, rastlina nevyžaduje vytváranie niektorých špeciálnych podmienok a bude sa cítiť skvele pri normálnej teplote miestnosti. Ak je to možné, sa odporúča, aby sa druhy miestnosti odoberali z domu na ulici, na ochranu pred priamym ultrafialovým lúčom. Každý týždeň je obec žiaduce otočiť o 90 stupňov. Ak sa to nerobí, rastlina dosiahne slnko, získa jednostrannú formu a stráca dekoratívne kvality. V zimných mesiacoch sa Araucaria presunie do chladnej miestnosti, pričom teplota vzduchu je 14-16 stupňov a vlhkosť je v medziach pohodlných 60%.

  Osvetlenie

   Araucaria je veľmi svetlo-pridružená rastlina, ale priamy lúč preferuje viac svetla. Preto je lepšie mať to takým spôsobom, že počas dňa dostal len mierne množstvo ultrafialového, a zvyšok času, ktorý bol vo svetlom tieňovanie. Hlavnou vecou je, že slnko nesvieti na neho v poludnie a nemohlo by to poškodiť. To platí najmä pre mladého meča, vyklíčil zo semien a nachádza sa na Windows. V tomto prípade málo jednoducho znásobiť rastlinu, oveľa dôležitejšie, aby ste ho udržali v prvom roku života.

   Zalievanie

    Araucaria je považovaná za rastlinu milujúci vlhkosť a potrebuje pravidelné zalievanie. Nedostatok vlhkosti môže viesť k spomaleniu vývoja a v prípade sušenia hrudky a smerom k Dejoy. Okrem toho, ak sa nezaujímate o strom a nie na to, aby ste ho aspoň raz týždenne, pobočky začne viniť a stúpať bez akejkoľvek pomoci nebude schopná. V takýchto prípadoch je potrebné doslova zavesiť rastlinu „hore nohami“, aby ste upravili svoju polohu. Na tento účel je hlinené auto zabalené v celofáne, otočte závod s vrcholom a nechať v tejto forme niekoľko dní.

    Okrem zavlažovania, Araucaria potrebuje denný postrek.

    V zime sa zalievanie mierne zníži a zameriava sa výlučne na stav Zemskej kómy. Zvlhčovanie sa uskutočňuje dva dni po úplnom sušení pôdy a striekanie sa minimalizuje alebo sa vôbec zastaví. Takže pri teplote vzduchu pod 16 stupňov sa nevyžaduje striekanie strom. Ak je teplota v priebehu 20 stupňov, potom môžete bush trochu posypať v rovnakom čase s zavlažovaním.

    Prečítajte si viac  Ako si vybrať pravé svietidlá pre pestovanie rastlín?

    Podkord

    Hnojivá robia všetky jar a leto 2 krát mesačne. Ako prísada používajú komplexy minerálnych hnojív, rozdelených na zníženie 2-násobku dávky ako na farby miestnosti. Optimálnou možnosťou bude zavedenie liekov obsahujúcich dostatočné množstvo fosforu a draslíka a prakticky neobsahujúce vápnik. Je to kvôli tomu, že podobne ako väčšina ihličnatých skál, Araucaria netoleruje vápnik a kvôli jeho nadmerne môže byť veľmi chorý.

    Zavedenie organických liekov pre rastlinu neprodukuje. V jesennom a zimných mesiacoch je strom v pokoji, v ktorom sa výrazne spomali procesy rastu a vývoja. Stimulovať strom počas tohto obdobia sa neodporúča, a preto sa zastavuje aplikácia hnojív v tomto štádiu. Obnovte krmivo len po tom, čo obec bude presunutá z chladnej miestnosti do viečko a preložená na režime letného zavlažovania.

    Orezávanie

     Pre Araucaria je povolené ľahké tvarovanie a sanitárne orezávanie. Plodina by mala byť ostrý secateur, pričom sa odstraňuje nižšie umierajúce vetvy. V pravidelnom plnohodnotnom orezaní, rastlina nepotrebuje, ale ak je obec zbytočné, potom tento postup pomôže, aby to viac hrubšie.

     Choroby a škodcov

     Všeobecne platí, že Araucaria má dobrú imunitu a je veľmi zriedkavá. Mnohé Alands sú často kvôli nesprávnej starostlivosti, a ak neprijímate opatrenia na opravu situácie, rastlina môže zomrieť. Nižšie sú uvedené množstvo najbežnejších chorôb, ako aj dôvody ich výskytu.

     • Takže, ak strom schne a zanecháva listy alebo ihly, potom je prípad s najväčšou pravdepodobnosťou v príliš suchom vzduchu. Ak chcete opraviť situáciu, odporúča sa striekanie rastliny často alebo dať zvlhčovač v miestnosti. Okrem toho, v jesennom zimnom období musí byť obec uchovávaná z vykurovacích radiátorov a iných zdrojov tepla.

     • Ak sa strom začal držať ihly na strome, potom dôvod môže byť nedostatočné zavlažovanie alebo naopak, prebytok vlhkosti. Môžem určiť príčinu presnejšie nasledujúcim spôsobom: ak sa žlté vetvy neskôr stanú hnedým po určitom čase, potom je prípad s najväčšou pravdepodobnosťou v nadmernej hydratácii pôdy. S cieľom opraviť situáciu je mladá cirkev dostatočná na to, aby sa dostala z hrnca, odstráňte koreň privádzaný z vlhkosti a nalejte časti úsekov predĺženého dreva uhlia. Potom by ste mali pripraviť čerstvý hlinený substrát a dať do nej závod. Ak sa takéto problémy stalo dospelým vysokým stromom, potom je potrebné prestať zalievať a začať sušenie zeminy.

     Ak to chcete urobiť, z času na čas je horná vrstva vybuchovaná, čím poskytuje najlepší substrát vetrateľnosť.

     • Ak rastlina prestala vyrastať a začal si kúpiť škaredé formy, potom je pravdepodobné, že poškodí Macushkin. Preto, keď chovajú Araucaria, mal by byť veľmi opatrný na vrchole a pokúsiť sa poškodiť rastový bod.

     • Ak sa strom začal natiahnuť a získať škaredú formulár s dlhou hodnotou, potom hlavným dôvodom môže byť nedostatok nutričných komponentov. V tomto prípade by mal byť strom okamžite kontaktovaný, a ďalej počas vegetatívneho obdobia, pravidelne oplodniť.

     • Výpadné spomalenie rastu Araucaria je často dôsledkom prevedenia vápnika. V tomto prípade musíte vylúčiť všetky kŕmenie obsahujúce vápnik a voda, ktorá je len prefiltrovaná alebo roztavená voda.

     • Nadmerné zavlažovanie a nedostatok odvodnenia môže viesť k vzniku hubových infekcií. Na prevenciu takýchto chorôb sa odporúča posypať sivú zem.

     • Ak nové výhonky rastú príliš slabé a tenké, potom to môže byť v nevýhode výživy. V tomto prípade musí byť rastlina včas na kŕmenie komplexu minerálnych hnojív.

     Pokiaľ ide o škodcov, sú zriedkavo ovplyvňujú araucaria. V zriedkavých prípadoch existuje vzhľad vošky, milšírskej, web tciera a koreňového chrobáka pohlcujúceho dreva. Keď sa detegujú hmyz, je potrebné okamžite premyť rastlinu pomocou roztoku mydla alebo alkoholu, potom, čo spracovanie insekticídom.

     Ako sa starať o Araucaria doma, pozrite sa na video nižšie.

     Hodnotiť článok
     ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
     Pridať komentáre

     ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: