Aromatické sviečky: popis, výber a aplikácia

Dom je miesto, ktoré by mali byť vždy naplnené pohodlím, atmosférou pohodlia a mieru. Vytvorenie takýchto podmienok prispieva k jednoduchej a jemnej aróme sviečok. Zbavte sa ospalosti v priebehu niekoľkých minút a získať poplatok energie bude tiež pomáhať aromatickej sviečke. Romantická večera, čas na uvoľnenie v kúpeľni, príchod hostí, kancelárske pracovné dni – v každej situácii táto položka bude vhodná.

Čo to je?

Aromatické sviečky sa aktívne používajú na celom svete na dlhú dobu. Predpokladá sa, že aromaterapia pochádza zo starovekého východu, kde kňazi a kňazi používali tieto voskové produkty pre ich rituály v chrámoch. O niečo neskôr, sviečka prešla ako predmet umenia. Živica, vosk, zviera a rýb tuk boli ideálne pre kreatívne triedy obyčajných ľudí, pretože páchnuce, elastické, jednoduché v ťažbe a nenáročné v práci. Spočiatku boli sviečky vyrobené vo forme rastlín, zvierat, ľudí a dokonca liehovín, dali im rôzne farby, a časom, túžba vznikla tak, aby obohatili aj gamut svojich vôní.

K dnešnému dňu je možné často často stretnúť ochutené sviečky ako v domácnostiach v bohatých ľuďoch a na najjednoduchších obydliach. Moderná výroba sviečok je veľmi vyvinutá a môže uspokojiť potreby akéhokoľvek kupujúceho.

Najkvalitatívnejší je výrobky z vosku. Použite včely, minerálne, kokosové, marhuľové alebo sójové vosky. Prvý má svoj vlastný medový vôňa, ktorý je celkom jasne odhalil počas horenia. Minerálny vosk je neškodný pre zdravie a dokonale vyjadruje vôňu v ňom vo výrobe. Sójový vosk na trhu sa objavil relatívne nedávno, ale už sa im podarilo zarobiť dobrú slávu medzi výrobcami sviečok. Vyznačuje sa zjednodušením práce s ním a dobrou kvalitou.

Lacnejšie základné možnosti – parafín – produkt rafinácie oleja, ktorý počas odparovania môže naplniť vzduch s benzénom a toluénom. Tieto látky môžu byť extrémne toxické pri dlhodobej inhalácii. Hladké také sviečky sú oveľa viac, ale horia menej dlho.

Ak chcete dať sviečky jeden alebo iný zápach, výrobcovia používajú prírodné éterické oleje. Pri výrobe éterov je vosk impregnovaný, ktorý, keď sa zahrieva, vyžaruje vôňu, ktorá sa siaha, ktorá sa rozprestiera na určitú oblasť. Rôzne oleje môžu tón alebo upokojiť.

Vysoko kvalitné sviečky z prírodných zložiek nie sú lacné. Priemerné náklady na jeden kolíše od 20 do 40 eur. Každý z nich je určený na jednotné spaľovanie približne 30-90 hodín.

Prínos a poškodenie

Rôzne nádherné filmové postavy, ktoré si kúpite, aby ste získali ušľachtilý a útulný aróma pre váš pobyt môže pomôcť a poškodiť vaše zdravie. Niekedy najjasnejšie, krásne a voňavé sviečky môžu slúžiť ako katalyzátor pre vznik nebezpečných štátov. Poďme na to v tejto veci.

Výhody aromatických sviečok je nasledovné:

 • Nesporiteľné plus je, že pachy aromatických olejov zlepšujú celkovú atmosféru v miestnosti, vám umožní vytvoriť požadovanú náladu a pohodlie;
 • Môžete regulovať aktivitu tela pomocou rôznych príchutí: jeden (na základe citrusov alebo mincovní) môže povzbudiť a nakonfigurovať na produktívnu prácu, iné (ako je levanduľa alebo čierny čaj) – upokojiť a musia spať;
 • Dokonale zapadajú do akéhokoľvek interiéru a dopĺňajú ho;
 • Vysoko kvalitná aromatická sviečka je schopná znížiť obsah patogénnych mikroorganizmov vo vzduchu.

Užitočné vlastnosti majú sviečky vyrobené z prírodných materiálov s pridaním éterických olejov.

Nezabudnite na nebezpečenstvo. Pri nákupe lacnej a zlej kvalitnej sviečky vo vzduchu môžu byť zvýraznené spaľovacie produkty, ktoré majú rôzne riziká, medzi nimi:

 • výskyt alergických reakcií;
 • Rozvoj bronchiálnej astmy;
 • bolesť hlavy;
 • zlý pocit;
 • Besonský.

Najlepší výrobcovia

Dnes bola výroba sviečok zriadená v takmer všetkých krajinách sveta. Spoločnosti súťažiť podľa kvality ich tovaru a cenovej politiky. Tvoria nové kombinácie vôní, typy knôtov, rôznych okuliarov a ich farieb, naučiť sa nové technológie pre prácu s voskom.

Najpopulárnejšia spoločnosť Manufacturing Candle – Kennetturner. Produkty sú známe pre nasýtené a odolné chute, ako aj v tom, že väčšina z nich je vyrobená len z prírodných olejov.

Anglická spoločnosť Votožnosť Prezentuje svoje sviečky, z ktorých každá je pôvodná práca umenia vytvorená z prírodných materiálov (rôznorodé vosky), vôňa odhaľuje úplne a poteší majiteľov na veľmi dlhú dobu.

Iná spoločnosť Kilian a jej Maestro Hennessa uvádza, že vôňa kvetu Tuberózy je magická afrodiziakum a môže bojovať s kýmkoľvek. Biely vosk je uzavretý v čiernom skle s kaligrafickým písmenom „K“ a zatvára s čiapkou.

Yankee Sviečka – Spoločnosť so závideniahodnou históriou, ako z príbehov v duchu „American Sen“. K dnešnému dňu jedného z najslávnejších výrobcov sviečok na svete.

Francúzska spoločnosť BYREDO Vytvoril gamut, ktorý dá broskyne, slivky, vanilku a násilné poznámky v jednej malej čiernej šálke. Táto zloženie čiernej arómy bude horieť približne 80 hodín.

Svetová značka Dolce & Gabbana vydala celú kolekciu sviečok Zamat, Vône každého z nich zodpovedajú parfumam z tejto čiary. Velvet Sublime model dá arómu sicílskej mandarínky a oranžovej, s tenkými poznámkami morského vánku. Zdobené v zlatom kovom, môže prekvapiť nikoho.

Ak chcete okamžite byť v cukrovinke so všetkými jeho množstvom zápachu, spoločnosti Kúpeľ a telo pracuje PReduránil trojvrstvovú sviečku s vôňou smotany a mäty.

Slávna značka Yves Rocher Poskytuje obrovský výber sviečok s rôznymi bobuľovými a kvetinovými vôňami. Napríklad, „Berry Breeze“ dá arómu čiernej ríbezle, masla mäty a pačuli.

Špeciálna položka pre svojich kupujúcich pripravila firmu Estel. Jej aromatická masážna sviečka „pokušenie“ dobyl už jeden milión používateľov. Po prvé, produkt sa používa ako obyčajná aromatická sviečka, dáva nádhernú arómu shea olejov, mandľových a kakaových. Potom sa kvapôčky roztaveného oleja s masážnymi pohybmi aplikujú na kožu, zaisťujú zvlhčovanie a odolnosť vône na tele.

Ako si vybrať?

Aromatická sviečka môže byť zničená na vytvorenie pohodlia v dome alebo na dar priateľom, môže sa predávať v jednej inštancii alebo v množine, byť malé alebo veľké. Ak si chcete kúpiť kvalitnú bezpečnú sviečku s príjemnou vôňou, musíte vedieť, ako si vybrať správny produkt. Tu sú niektoré kritériá charakteristické pre vysoko kvalitnú ochutenú sviečku:

 • Vyrobené z prirodzeného vosku (žiadny parafín!);
 • Hladký povrch – kľúč k tomu, že výrobok je vyrobený z minerálnych vosku;
 • Fitle z bavlny alebo stromu;
 • Zakladanie knôtu je vyrobený z zinku (ak vykonávajú na papieri, potom by nemali byť žiadne stopy), vedúce dôvody môžu poškodiť zdravie;
 • Vysoké percento esenciálnych olejov poskytuje bohatejšiu vôňu;
 • Nie je možné vybrať si výrobky v plastovom pohári, pretože pri spaľovaní sviečok sa roztaví jeho škrupiny, hádzanie do vzduchu toxické látky a nepríjemný zápach do vzduchu, stojí za to venovať pozornosť možnostiam skleneného alebo kovu;
 • Bezfarebný (biely) vosk lepší, pretože farebný pigment znižuje arómu;
 • Kompozícia by nemala byť estermi kyseliny ftalovej, pričom sa pridávajú, čím sa získajú elasticity produkty;
 • Vysoko kvalitný spevák nemôže byť príliš lacný;
 • Dobrá sviečka nasýtená a príjemne vonia, aj keď nie svietiť.

Tam je taká kategória produktov, ako je aromatická masážna sviečka. Má rezistentnú vôňu, ktorá dáva úplne telo počas masáže. Potom sa koža stáva mäkkou, elastickou a udržiava príjemnú arómu na dlhú dobu.

Ako sa to používa?

Vybraná sviečka môže potešiť svojho majiteľa, nie jeden aromaterapeut. Aby ste výrobok poskytol svoju arómu na maximum na maximum, musíte sledovať niekoľko nekomplikovaných, ale veľmi dôležité pravidlá.

 1. Nie je možné vyhodiť sviečku. Ak kvitnete, a potom znova svetlo – knôt bude len hladký. Správne spaľovanie sviečky nebude obnovené, celá vôňa vône už nie je možná. S mnohými sviečkami v súprave je uzáver, ktorý by mal byť jednoducho pokrytý horiacou sviečkou a pôjde z 5-7 sekúnd. K dnešnému dňu existujú aj špeciálne tlmiče, externe podobné malým zvončekom. Zásada zhasnutia.
 2. Pred každým novým zapaľovaním je potrebné znížiť knôt, Zbaviť sa čiernej časti. Je to ona, kto začína tvoriť sadze, knôt sa na vosku, vôňa dymu a gary. Konvenčné nožnice alebo špeciálny zastrihávač sa zmestia na tento postup, ktorý vyreže sviečku knôt v žiadnom kontajneri.
 3. Nenechávajte sviečku na horiacu sviečku viac ako 3 hodiny. S takýmto dlhým vykurovaním dochádza k prehriatiu a základná aromamasla prestane vykazovať svoju vôňu. Ak je potrebné, aby sviečka popálenina dlhšie, mali by ste ho vyložiť, dajte ju vychladnúť 5-10 minút, a keď sa vosk stvrdne, môžete ho znova rozsvietiť.

Je dôležité, aby sa na vosku a knot domáceho prachu. By mal pokryť výrobok veka alebo miesto v ochrannom boxe.

Aby ste dosiahli šírenie chuti po miestnosti do určitej doby, musíte svietiť sviečku na pol hodiny pred údajným obdobím. Pred užívaním potravín nie je potrebné rozsvietiť aromátory, pretože arómy esenciálnych olejov a potravín sú zle kompatibilné. Netolerujte horiacu sviečku, pretože roztavený vosk pri vstupe do kože môže viesť k popáleniu.

Teraz, po doplnení batožiny vedomostí o aromaterapii a výber sviečok, bude každý schopný vyzdvihnúť samotnú sviečku, ktorá chýbala pocit úplného blaženosti.

Ďalej pozrite si video s master triedy na výrobu aromatických sviečok s vlastnými rukami.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: