AUKUBA: Popis, Domáca starostlivosť a reprodukcia

Aucuba je pomerne nenáročná rastlina, ktorá sa často používa na dizajn byt. Laconic Bush s mikromentmi, ktoré sú dokonale zapadá do akéhokoľvek interiéru.

Zvláštnosť

Aukuba, ktorá sa často nazýva „Zlatý strom“, ktorý je známy mnohým kôry ako izba alebo skleníková rastlina. Vyzerá nezvyčajné vďaka krásnym letákom pokrytým zlatými škvrnami. V prírode sa vyvíja na územiach východných krajín – Južná Kórea, Čína alebo Japonsko. Hoci existujú asi tucet druhov AUCBY, pre domáce použitie je zvyčajné vybrať si iba 2 z nich – Himalájska a japončina.

Himalayan Aukuba dosahuje 4-metrovú výšku a vyznačuje sa prítomnosťou letákov so zubami. Na japonskej Aukuba sa nachádzajú dlhé 20 centimetrov, monofónne alebo škvrny pokryté.

Všeobecný opis odrôd Aukby to hovorí Kultúra môže byť ako strom a ker. Ak nedržíte pravidelné orezávanie, potom bude maximálna výška 1,5-2 metra. Za rok „Zlatý strom“ bude rásť o 15-20 centimetrov. V interiérových podmienkach je Aukuba schopná žiť asi 10 rokov. Kožovité plechy rastú oválne alebo mierne predĺžené.

Lesklý povrch maľoval zelený alebo červenohnedý odtieň. V niektorých odrodách je pokrytá rozptylom žltých škvrnstiev rôznych veľkostí a tvarov. Aucuba Flower maľoval v červenom tóne. Malé púčiky tvoria horné kvetenstvo. Plody sa vykonáva pomocou červených alebo oranžových bobúľ.

Názory

Aucuba Japonské Peppercut, Je to rovnaký variam, má zalesnené výhonky natreté v zelenom. Listy majú formu oválu a pokryté lesklým kožou. Okraj listu môže byť tuhá a so zubami. Dĺžka jednej dosky dosiahne 20 centimetrov a šírka je 6 centimetrov. Ich maľba môže byť monofónne a škvrnité. Monofónne kvety červených farieb idú na zvláštne kefy. Ovocie rastú vo forme oranžových a červených bobúľ.

Aucuba Himalájsky v prírodných podmienkach rastie až 3 alebo 4 metre. Listy sú natreté v tmavom zelenom tieni a spravidla majú pevný okraj. Formulár môže byť podlhovastý, predĺžený alebo vlastniť ostrý hrot. Kvety sú rovnaké soli, A na jednom kríku môžu byť mužov aj dámske vzorky.

Podmienky na pestovanie

Aby Aukuba úspešne vyvinúť, je potrebné vytvoriť vhodné podmienky, je potrebné vytvoriť vhodné podmienky.

Domy

Osvetlenie by malo byť dostatočné, ale rozptýlené. Navyše, Z priameho slnečného svetla sa obec bude musieť obhajovať, V opačnom prípade, listy budú trpieť popáleninou. Aukuba je v zásade schopná rozvíjať aj pri čiastočnom tieni. V zime by mal byť počet svetla normálny bude musieť použiť ďalšie denné svetlá. V teplej sezóne sa rastlina cíti dobre pri teplote 20 stupňov. Jej propagácia povedie k tomu, že krík rastie a začína stratiť listy.

Lehota sa vykonáva pri teplote 8 až 14 °. Zníženie indikátora pod 5 stupňami povedie k smrti závodu. Ak sa zimu uskutočňuje v dobre zahrievanej miestnosti, potom musia plechy navyše zvlhčovať rozprašovačmi. Tekutina sa musí zahrievať a purifikovať z nečistôt.

Malo by to byť vlastne, pretože pri nízkych teplotách, účinky vody vedú k posilneniu koreňov a čepelí.

Maximálna vhodná pôda je zmesou listovej pôdy, hliny a trávniku, rašeliny a piesku. Zložky sú prevzaté v pomere 2: 6: 2: 1. Alternatívne môžete zmiešať list Zem, rašelina, trávnik, vlhký a piesok, ktorý sa používajú v pomere 1: 1: 2: 1: 1. Nie je obmedzený na kombináciu komponentov v rovnakých akciách. Niektoré kôry uprednostňujú vývoj Aucubu na hydroponiku.

V otvorenej pôde

Podmienky rastúcej Aucuba v záhrade nemajú špeciálne špecifiká. Miesto musí byť dobre osvetlené, ale nespadá pod vplyvom priameho slnečného žiarenia. Dôležitá je tiež ochrana proti zrážaniu a silným vetrom.

Ako sa starať?

Starostlivosť o rastlinu doma zahŕňa také základné procesy ako hnojivo, zavlažovanie a orezávanie. Treba však pripomenúť, že Rastlina je jedovatá, takže práca by sa mala vykonávať pomocou ochranných prostriedkov.

Podkord

Úvod hnojív sa vykonáva z jari do leta, v období, keď sa rastlina aktívne rozvíja. Nakŕmiť Aucubuu dosť raz za týždeň. Vhodné ako orgán orgánov na báze humatických a minerálnych hnojív – je najlepšie využiť ich striedanie. Dávkovanie a konzumácia látok by sa mala prevziať z inštrukcie pripojenej k balíku. Akékoľvek kŕmenie je kombinované s zavlažovaním. Kým Aucuba je sám, hnojivá by nemali.

Zalievanie

Na jar a leto do vody Aukubu vyplýva z dušu. Frekvencia je určená stavom hornej vrstvy pôdy – akonáhle sa suší, môže sa uskutočniť zavlažovanie. Jeho výška je 2-3 centimetre. Počas jesenného zimného obdobia sa zníži množstvo použitého vlhkosti.

Voda musí byť stála a teplá. Je dôležité spomenúť, že rastlina sa vyrovná s dočasným suchom, ale veľmi zle reaguje na stagnáciu vlhkosti v pôde.

Orezávanie

Tvorba koruny sa vykonáva v marci, keď AUKBA dokončí obdobie odpočinku. Takéto orezávanie je viac dekoratívnej funkcie, pretože výhonky na vrchole sú orezané a bočné mladé procesy sa porovnávajú. Bush v dôsledku toho získa krásnejšiu formu, ako aj pufu. Právové výhonky, mimochodom, môžete okamžite použiť na rezanie chovu.

Prevod

Transplantácia rastlín lepšie na jar. Pre mladé kríky sa tento postup vykonáva každých 12 mesiacov, a už zrelý bude stačiť 1 čas za 2-3 roky, podľa potreby. Musíte preniesť Aukuba s veľkou presnosťou, aby ste nepoškodili korene. Je pohodlnejšie vykonávať metódu prekládky, v ktorej hlinené com. Hrniec by mal mať väčší ako predchádzajúci a nevyhnutne. Po ukončení transplantácie by mala byť rastlina orezaná a umiestnená na vrcholy stoniek.

V prípade, keď Aucuba rastie na veľkú veľkosť, môže byť zmenený plnohodnotný transplantát na aktualizáciu hornej vrstvy substrátu. Zvyčajne, Výmena podlieha 5 až 7 centimetrom pôdy. V tomto prípade môže rastlina prebývať v rovnakom hrnci až do 10 rokov. Mimochodom, čím väčší hrniec, tým viac rastie Bush sám. Ale v tomto prípade bude musieť byť slušné – prvý koreňový systém sa úplne vyvíja, a potom sa začne zvýšenie zelenej hmoty.

Počas transplantácie nesmiete zabudnúť na odstránenie hniloby alebo už mŕtvych koreňov. Odrezanie časti predtým spracovaného nástroja, umiestnenie rezu sa má liečiť zhnitým uhlím alebo kriedom. Sušenie sa bude vyžadovať od 2 do 3 hodín, ktoré sa vykonávajú na čerstvom vzduchu.

Reprodukcia

Split Aucubu Akceptoval horné odrezky alebo semená. V prípade rastu pár rastlín, z ktorých jeden je muž, a iná žena, je dovolené vykonávať umelé opelenie. Prepojené semená sa už môžu použiť na priamu reprodukciu. Použite semenný materiál bezprostredne po jeho zbierke, inak schopnosť klíčiť rastlina bude prakticky zmizne. Ihneď je potrebné pripraviť sa na skutočnosť, že Mladé kríky nebudú môcť udržať známky rodičovských exemplárov.

Semená sú umiestnené v navlhčenej zmesi rašeliny a piesku. Nádoba je ťahaná potravinárskym filmom alebo pokrytá sklom. Je dôležité, aby sa vo vnútri improvizovaného skleníka zostal Trvalá teplota pri 21 stupňoch. Výskum bude musieť sprej a vetranie.

Keď sa na streľbu objavia dvojice tri listy, Aukuba môže byť odovzdané samostatnými hrncami.

Okrem toho, „zlatý strom“ sa často násobí s hornými odrezkami v týchto momentoch, keď nie je možné použiť semená. Stonky môžu byť prevzaté z minulého roka. Iba tie vzorky sú vhodné ako odrezky, ktoré už vytvorili pár triky. Zakorenený proces pohodlnejšie buď vo vlhkom piesku alebo vo svojej zmesi s rašelinou. Kapacita s odrezkami je oneskorená transparentným celofánom.

Rovnako ako v prípade semien, včasné vetranie a striekanie sú dôležité. Optimálna teplota by mala kolísať od 20 do 22 stupňov. Na kvetináčoch sa vyskytuje na hrnci, ktorých priemer je 7-8 centimetrov. Ako substrát, je lepšie, aby sa zmes humusu, trávnika a piesku, prijatá v pomere 2: 2: 1.

Choroby a škodcov

Keď chýba odvodňovacia vrstva, je úplne buď zle vyrobená, tam je stagnácia vlhkosti v substráte a listy sú čierne. Ďalej sa koreňový systém začne hniť a listy sú pokryté čiernymi škvrnami. Závod v tomto prípade bude musieť znova nasadiť Takáto situácia by nemala. Ak začne žlté škvrny zmiznúť na listoch, ktoré sú charakteristickou črtou AUKBA, prípad je, že chýba ľahká a výživa. V tomto prípade bude potrebné normalizovať tieto systémy.

Listy bledé s nedostatkom slnečného svetla. Liečba v tomto prípade je voliteľná – stačí len preskupiť hrniec na nové miesto. Zníženie veľkosti tanierov hovorí, že nie je dostatok hnojív. Dajte to isté, keď sa nachádzajú v tmavej miestnosti s nízkou vlhkosťou. Plné žltnutie listov umiestnených na nižšej úrovni kríka, znamená, že zavlažovanie sa vykonáva nepravidelne a oscilácie medzi nočnou a dennou teplotou sú príliš ostré. Lekcie v tomto prípade môžu dokonca klesať.

Pustenie vrchov – symbol nadmerného osvetlenia. Suchosť okolo okrajov a krehkosti dosky sa vyskytuje s nedostatkom zavlažovania v lete a nízkej vlhkosti v zime. Teplé a suché zimovanie vedie k tomu, že listy sú tmavšie. Aukuba sa často stáva cieľovým cieľom. Môžete určiť škodcov v vzniku hnedých konvexít, ako aj žltou. Eliminácia hmyzu mechanicky, Bush sa bude musieť liečiť vhodným insekticídom.

Keď sa „zlatý strom“ úžasne uvaľuje Torment Cherry, listy začínajú hojne padnúť. Okrem toho je povrch pokrytý zvlnenými alebo hrudnými hrudkami. Rastlina sa bude musieť vyčistiť pomocou malej kefy s nie príliš tesným štetinovým alebo bavlneným kotúčom, hojne pokrytým mydlom penou. Po Aucubu sa stačí na liečbu cibule alebo cesnakovej infúzie. Môžete variť druhé, variť nasekané cloves litrové vriace vody.

Útok Whitefls vedie k strate farbiacich plechov a všeobecnej slabosti kríka. Ak chcete jazdiť do hmyzu, bude potrebné striekať pristátie s tabakom, zestom alebo trávou s ostrou arómou. Pomôže a akékoľvek insekticídne. Pri vystavení tryps, list stráca farbu, modifikované a pokryté striebornými škrabankami. Použite tabak tabak, ako aj infúziu.

Nakoniec, AUCUBU je niekedy zarážajúci web tick, z ktorej sú dosky zložené a pokryté cob. Na vyriešenie problému to stačí poskytnúť pokladnicu s vysokou vlhkosťou, napríklad obchádzaním v sprche alebo umiestnení pod polyetylénovým obalom po dobu 3 až 5 dní.

Všetko o starostlivosti a chovu Aukby doma, pozrite si video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: