Begonia Mason: Popis, pristátie a starostlivosť

Begonia je tropický kvet s elegantnými listami Motley. Voľne žijúcich živočíchov sa nachádza v lúk av lesoch Ázie, Afriky a Južnej Ameriky. Nie bez úsilia chovateľov, niektoré z viac ako jedného a pol tisíc druhov sú chované v domácich kvetinových lôžok. Najviac zajatia a veľkolepé zobrazenie je považované za Begonia Mason.

Popis

Begonia Mason – zástupca rodiny Begonia. Má významný tvar smaragdového zeleného srdca s špicatou špičkou listov s veľkým kresbou hnedej farby vo forme päť-pokovovaného kríža. V kríži a rozlíšiť tento typ begonia od iných. Dĺžka plechu – až 20 centimetrov. Čím staršia je rastlina, tým jasnejšie sú strieborné toky na ňom viditeľné.

S ich vzhľadom ešte viac fascinuje so svojou krásou, napriek absencii púčikov.

S nástupom jarného letného obdobia Begonia Mason kvety. Drobné svetlé zelené kvety zozbierané v kvetenstve sa stratia na pozadí elegantných listov. Skúsených kvetov ich rozbijú, nepočítajú ich atraktívne a vedia, že oslabujú rastlinu. Kvety – separácie. Môžu byť buď muži so štyrmi šálkami a tyčinkami, alebo ženy s piatimi šálkami a stĺpmi.

Názory

Rozlišovať tieto odrody spoločnosti Mason Begonia.

  1. Begonia Masoniana var. Maculata). Má tvrdé a hladké listy. Na rozdiel od Masonovej obyčajnej Begonia, táto kvetina má iný vzor na listoch: je načrtnutý tmavou farbou.
  2. Begonia Triacolor (Begonia Masoniana Tricolor). Táto odroda má čokoládový vzor vo forme kríža načrtnutým tmavým prúžkom, odlišným od farby samotného listu.

Starostlivosť

Kvety zvyčajne nezanedbávajú pravidlá starostlivosti doma pre Begonia. Ak je to nedbanlivé a neúplné, potom bude v ohrození normálny vývoj rastliny. Samotný kvet nie je obzvlášť rozmarný, ale len s prísnym dodržiavaním odporúčaní odborníkov, je možné zachovať svoje očarujúce.

Teplota

Tento typ begonia sa bojí mrazom. Ak teplota klesá pod + 13 ° C, jeho vývoj môže pozastaviť v dôsledku poškodenia. Aby sa zabránilo následkom, miestnosť sa udržiava pri teplote v rozsahu 18-24 ° C.

Osvetlenie

Nemôžete dať hrniec s kvetinou od okna. Inak poháňa. S starými listami sa nič nestane a nové budú rásť bledo zelené s nudnými hnedými škvrnami. V čase, keď si všimnete zmeny, kvet preskupuje hrniec s kvetom na parapete a je transformovaný.

V lete ho nedávajú pod pravými lúčmi slnka bez stmievania a v zime je rastlina s žiarivkami.

Vzduchová vlhkosť

Begonia Mason nenáslobodný pre úroveň vlhkosti. Rastie v podmienkach miernych a vysokých podmienok vlhkosti. V druhom prípade je zvlhčovač vzduchu v blízkosti alebo dať hrniec s jej podlock s mokrými kamienkami.

Zalievanie

Z akého druhu vody zalieva popísaný typ, závisí je jeho pohoda. Pred zavlažovaným, voda z vodovodného potrubia je naštvaná aspoň deň v otvorených riadu, pretože voda z kohútika je tuhá a došlo k chlóru. Nebude poškodiť čistenie vody filtra alebo varu. Skúsené kvety zmäkčujú a zvyšujú kyslosť pomocou záhradnej rašeliny. Na to, 1 kilogram rašeliny sa vloží do olovnej pumpy a umiestni sa do nádrže na vodu na zavlažovanie. Vody by mali byť asi 10 litrov.

Keďže Mason Begonia je Rhizuy Kultúra, vo svojich koreňoch existuje značná dodávka vody. Pred zasypaním, počkajte, kým sa pôda občerstvenie trochu. Zalievanie sa vykonáva súčasne, najlepšie ráno. Ak nestačí vlhkosť, potom sú listy pokryté. Frekvencia zavlažovania závisí od teploty vzduchu v miestnosti. Niektorí ho zavlažovali každé dva dni a ďalšie – dvakrát týždenne.

V zime sa zalievanie zníži a vykonáva raz týždenne. Ak to chcete urobiť, vždy používajte teplú vodu. Keď sa trochu vstrebáva v pôde, uvoľnite hornú vrstvu na podporu vlhkosti vo vnútri hrnca.

Pri použití ponorného spôsobu zavlažovania hrnca s begóniou umiestneným v panve s teplou vodou počas 15-20 minút. Po tomto čase je hrniec na palete a po hodine skontrolujú, koľko vody z hrnca. Ak je to príliš veľa, potom ho nalejte.

V zime môže Mason Begonia vyschnúť listy. Novšim, nováčikovia si myslia, že celá vec je v nedostatočnom vlhkosti, rastlina sa vyliala a poškodia to. V skutočnosti, kvetina padla do režimu hibernácie. Preto sa zalievanie zníži podporou pôdy v mierne vlhkom stave. Tak, že vlhkosť sa rýchlo odparí, dajte na hrniec plastového uzáveru alebo plastového vrecka. Je lepšie ho odstrániť na chladnom mieste (Optimálna teplota – 16 stupňov tepla) o 6-8 týždňov a vráťte sa do Windowsill s príchodom nových listov.

Hnojivá

Každý mesiac bez ohľadu na ročný rok sa zameriavajú rastliny v polovici koncentrácie. Kŕmenie nepotrebuje, ak sa dostala do režimu dlhodobého spánku. Hnojivá musia byť vykonané po zavlažovaní, takže Begonia nedostal popáleniny.

Prevod

Begonia Mason je zle vyvíja v pevnej pôde. Je v poriadku a sklápače. To vedie k jej predčasnému starnutiu. K tomu sa nestane, transplantácia kvetu vo voľnej pôde. Zmieša sa v samostatnej obalovej borovicovej pôde a trávnikovom lúke Zem v rovnakých častiach. Trvanie hniloby ihly ihly – približne 2 roky. Substrát ušetrí voľnú stranu počas tejto doby.

Raz každé dva roky, kvet je transplantovaný do hrnca, ktorej veľkosť je o niečo viac ako predchádzajúca. Drenážna vrstva. Najlepšie použitie pre drenážne veľké kúsky uhlia a popola. Potom si to z starého hrnca, mierne pretrepte korene a vložte do nového kontajnera, snaží sa, aby korene sa usadili bližšie k dreveniu Ashes. Zaspávajú čerstvé substrát a prsty.

Reprodukcia

Begonia Mason nedáva semená. Na chov používajte vegetatívne spôsoby. Na jar, šíriť ho listami alebo rozdelením hľuzy.

S pomocou listu

V prvom prípade veľký a silný plech s malým vankúšom. Na to. Potom pripravíte pôdnu zmes. Mala by byť voľná a hrúbka vrstvy by nemala prekročiť dva centimetre. Namiesto bežnej záhradnej pôdy používajte piesok, perlit, piliny alebo vermikulitídu.

Nakrájaný list stlačený na zem, spájanie alebo vtipy s vlásením. Potom je nádoba vybraná na chov pokrytá polyetylénovým balením. Decht dať na dobre osvetlený okenný parapet, ale pekne z priamych slnečných lúčov. Každý deň je takýto mini skleník vetraný a na hydratáciu pôdy sa používa rozprašovacia pištoľ. Po dvoch týždňoch sa objavia klíčky. Keď ich všimnú, rastlina je transplantovaná do pripravených kontajnerov.

Tímový chov

Druhý spôsob reprodukcie – rozdelenie hľuzy – použitie, ak je Begonia už stará. S touto metódou reprodukcie sa koná proces omladenia. Na to si vyberte hľuzovku s obličkami. Delickets sú odrezané ostrým nožom a umiestnenie rezu je ošetrené nasekaným dreveným uhlím.

Ďalšie kroky sú rovnaké ako reprodukcia s listom. Rastlina je vysadená do mokrej a voľnej zeme, pokrytá plastovým filmom a dať na parapet, pekné svetlé lúče slnka. Skleník je tiež vetraný a pôda je navlhčená vodou zo spreja.

Keď sa objavia klíčky, vyrezávajte begónie na jednotlivých hrnciách.

Choroby a škodcov

Niekedy je Mason Begonia liečený hubovým ochorením nazývaným Torpid Rosa. Všimol si, že Beliam, ktorý sa objavil na zelených častiach rastliny. Nafúknutý rosa sa vyvíja v dôsledku zlého obehu a vysokej vlhkosti vzduchu. Infikované časti kvetu sú rezané, a potom vykonávať spracovanie fungicídov.

Rastlina citlivá na hnilobu a bakteriálne miesta listov. Pokiaľ ide o škodcov, šťavnaté jasné listy tejto rastliny sú v láske s webovým roztočom, miernejšou cherrysia a vošky. Vyliečiť kvetinu, používajte insekticídy alebo ľudové prostriedky (infúzie tabaku a cesnaku).

Begonia Mason je jednou z obľúbených rastlín pravdivých kvetov. Ak sa o nej správne staráte, bude rásť, rozvíjať a zdobiť parapet.

O tom, ako preložiť a znásobiť Begonia Mason, pozrite sa na video nižšie .

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: