Benjamin Fikus Tkanie: Typy, Tkanie a starostlivosť Pravidlá

Tkanie Benjamin Ficus vám umožňuje vytvoriť nezvyčajný interiér s vlastnými rukami, bez použitia osobitného úsilia. Flexibilné stonky sa môžu prehltnúť v pleskom alebo špirále, rozdelení alebo dokonca pripojiť živý výška.

Zvláštnosť

Benjamin Ficus tkanie je ľahko implementovať, ak si vezmete mladé výhonky, a potom, aby ste ich zvýšili na zrelý štát. Ak sa pokúsite urobiť niečo so zrelými kríkmi, potom nič neprijme. Dôvodom je, že je možné ohýbať alebo skrútiť kmene len dovtedy, kým sa nerozširujú. Okrem toho, mladé stonky fikatus „exotické“ sú stále zbavení kôry, čo znamená, že sa ukázali, že budú transformované špirálovou, aby sa vyplienili do vrknutého alebo poslali na strane opakujúcu ich rast.

Názory

Ficus Benjamin je ideálny na tkanie doma zloženie rôznych úrovní zložitosti.

Pľuvať

Odvážny pigtail – najjednoduchší a najpopulárnejší spôsob, ako zdobiť rastlina. Spojenie kmeňov začína tri mesiace po výsadbe sadeníc. Uťahovanie so začiatkom sa neodporúča, inak budú nepríjemné kolíky a pobočky sú posadnutí. Všetky výhonky by mali mať rovnakú výšku a priemer. Rôzne parametre v tomto prípade nielen rozbijú estetickú atraktivitu, ale povedú k smrti slabších procesov.

Benjamin Fikus Tkanie: Typy, Tkanie a starostlivosť Pravidlá

Voliteľne môže byť zvyčajný prameň komplikovaný: opustiť jeden priamy útek v strede a tkanie okolo neho.

Špirály

Špirál je považovaný za ďalší jednoduchý spôsob, ako tkanie Benjamin Ficus. Ak chcete vytvoriť, je dostatok jedného úteku, ktorý sa získava z sadenice s výškou 10 až 15 centimetrov. V štádiu pristátia je dôležité vedľa Ficus, aby sa umiestnil priamy zálohu požadovaného priemeru.

Živý plot

Ak chcete vytvoriť živé zabezpečenie, je potrebné zasadiť ľubovoľný počet sadeníc v rade. Nebudú potrebné žiadne ďalšie zálohy – hlavná vec, odolať rovnakej vzdialenosti medzi jednotlivým ficusom. S prúdom výšky môžu byť kríky skrútené akýmkoľvek spôsobom ako cesta.

Mriežka

Tvorba mriežky vyžaduje minimálne 5 sadeníc, hoci je lepšie pripraviť sa z 8 až 10 výhonkov s rovnakým priemerom a výškou. Bunda musí byť priestranná, ideálne forma oválu. Centrum je plastová alebo kartónová trubica, ktorá vám umožní okamžite prejsť kmeňom. Priemer potrubia sa stanoví v závislosti od množstva použitých kmeňov.

Benjamin Fikus Tkanie: Typy, Tkanie a starostlivosť Pravidlá

Ako vyprázdnenie?

V zásade, na brzdenie akékoľvek číslo nepredstavuje veľmi ťažké, ak správne pripravíte sadenice a využite výhody systémov prezentovaných na internete.

Výber a príprava sadeníc

V záujme kmeňov Benjamin Ficus v budúcnosti je potrebné spočiatku vybrať semenáčku výsadby správne. Nadmorská výška je 10 centimetrov a zodpovedá maximálnej flexibilite, ktorá môže byť v rastline. Okrem toho je v tomto štádiu, že neexistuje kôra, negatívne ovplyvňuje elasticitu. Na vyprášenie najjednoduchších skladieb budete potrebovať aspoň 3 stromčeky, aj keď je lepšie užívať viac.

Ak je plánovaná realizácia zložitejšej schémy, napríklad žijúci živý plot, bude potrebné úplne naplniť priemer plánovacieho kontajnera.

Je dôležité odolať rovnakého priemeru výhonkov, inak bude všeobecný obraz pokazený. Zvlášť je to relevantné v prípade pigtails alebo kruhového tkania. Rastlina stonky lepšie na začiatku jari – takže ich vývoj bude pomerne rýchlo, po mesiaci a polovice bude možné začať vytvárať dekoratívne zloženie. Samostatne stojí za zmienku o zostrihovaní kmeňov – v tomto prípade budú potrebné čiastočne rozšírené sadenice, ktorého dĺžka dosiahne 15 centimetrov. Kým rastú, bór bude musieť byť pravidelne narezaný na týchto miestach, kde sú spojené. Bude to musieť byť veľmi opatrní, že nebude poškodiť rastlinu.

Benjamin Fikus Tkanie: Typy, Tkanie a starostlivosť Pravidlá

V štádiu myslenia zloženie je vybraný hrniec buď Kashpo. Liverestore bude dokonale umiestnený v širokom kontajneri s vysokými stranami vo forme obdĺžnika alebo oválu. Elegantné a úzke pigtail alebo špirály budú stačiť a obvyklý hrniec. Okrem toho nie je možné zabudnúť na počet použitých klíčiat – to tiež určuje veľkosť.

Pri výsadbe ficus v spodnej časti hrnca určite je potrebné zorganizovať drenážnu vrstvu tehlových omrviniek, kamienkov, omrvinky alebo obyčajných zaoblených kamienkov. Výška tejto vrstvy sa stanoví v závislosti od výšky samotnej nádrže. Odvodnenie zabráni záruke a zlepšenie prevzdušňovania pôdy. Ak sa odrezky vytvorili v okamihu, keď boli príliš dlhé korene alebo niektoré z nich už poškodené, potom je potrebné ich znížiť. Na vrchole drenážnej časti pôdy je stanovená. Môže byť buď zakúpený pripravený v obchode, alebo si vytvoriť, spájať rašeliny, riečny piesok a listovú pôdu.

Sadenie je inštalované tak, že krk koreňov zostáva nad hladinou povrchu pôdy. Korene narovnajú a uchovávajú. Je dôležité sledovať tak, že medzi zemou a okrajom je aspoň pár centimetrov. Pôda mierne nátery a zavlažovaná teplou vodou obohatenou o rastové stimulanty.

Benjamin Fikus Tkanie: Typy, Tkanie a starostlivosť Pravidlá

Zavedenie prvých hnojív je povolené len mesiac po zakorenení sadeníc.

Technológia

Je lepšie začať zátvorky výhonkov, keď sa dostanú 13 alebo 15 centimetrov, ale máte čas dokončiť všetko, keď kmene nepokrývajú kôru. Ak chcete implementovať myšlienku s vlastnými rukami, stačí nájsť schému na internete, a po krok za krokom na realizáciu. Napríklad tvorba konvenčných pigtailov pochádza z 3 alebo 6 sadeníc. Tkanie by nemalo byť tesné – je lepšie opustiť lúmeny, ktorých veľkosti môžu byť upravené pomocou ceruzky alebo rovnaké v priemere paličky. Každé nové kolo môže byť vytvorené raz pol alebo dva mesiace.

Hore je lepšie opraviť tkaninovou páskou alebo vlneným vláknom. Opäť, nadmerné úsilie by nemalo byť, inak krmivo sa zlomí, a jeden z výhonov môže dokonca zomrieť. Počas tkania kmeňov sa obličky objavia vo vnútri, budú musieť odrezať. V prípade potreby by sa mala koruna skrátiť, aby sa dosiahla atraktívnejšia forma. Odborníci odporúčajú, aby výhonky stále rástli, opravili horné reťazce na zálohovanie.

Pred okamžitým začiatkom tkania by bolo pekné hojne naliať FICUS, aby ste dali stonky dodatočnú flexibilitu. Môžete stráviť komplexnejší postup – atribút Ficus do kúpeľne, chránijte pôdu plastovým filmom a vyvolávate odparovanie zapnutím teplej vody. Zostať hrniec v takom stave, zatiaľ čo flexibilita zariadenia sa nezvyšuje.

Benjamin Fikus Tkanie: Typy, Tkanie a starostlivosť Pravidlá

Ak chcete vytvoriť špirálu, stačí na to, aby si rastúci únik okolo zálohy. Ten by mal byť spoľahlivo fixovaný, inak sa rozvoj trupu zlomí. Dvojitá špirála je tvorená rovnakým princípom, iba výhonky sú odoslané paralelne so sebou. Fascinovaná variácia dvojitej špirály sa vykonáva rezaním časti kortexu v miestach kontaktu oboch výhonkov. Vo všetkých prípadoch je kruhové tkanie fixované závitom, ktorý nemôže znížiť rastlinu.

Je dôležité sledovať, že výška zálohy zodpovedá výške trupu.

Výhonky, ktoré musia tvoriť mriežku, sú vysadené do čiary na priemere inštalovanej trubice, pričom si zachovávajú rovnaké obdobie. Postupom času sa odosielajú na požadovanú stranu s drôtom alebo potravinárskym filmom. Ak sa v niektorých bodoch na výhonky pripojiť, je lepšie jemne opraviť miesto závitov vlnených alebo materskej handričky. Ak bočné výhonky začínajú zradiť kompozíciu, potom je lepšie odrezať.

Mimochodom, niektorí odborníci tomu veria Krmika nemusí byť nutne hladká – môže byť nedostatočná ohyb.

Benjamin Fikus Tkanie: Typy, Tkanie a starostlivosť Pravidlá

Následná starostlivosť

Keď Ficus tkaní hlavnou úlohou je pestovať odrezky požadovanej veľkosti a po ich pripojovaní podľa špecifickej schémy. Preto, keď Bush prestane vyvinúť, a tkanie sa ukáže, že je dokončené, zostáva len na odstránenie záloh a starostlivosti o ficus Benjamina ako obvykle. Hovoríme o vysoko kvalitné osvetlenie, ideálne prichádzajúce z okna, ktorý hľadá na východ pri teplote 15 stupňov tepla, vysokej vlhkosti a ochrany pred návrhmi. Každý mesiac sa Bush premyje pod teplou sprchou.

Odporúčania špecialistov

Vytváranie neobvyklých návrhov, skôr alebo neskôr, kmene a výhonky jednotlivých fikultov bude musieť opraviť. Vhodné na tento účel takéto materiály, ako je povraz, potravinársky film, drôt alebo závit. Aby ste urýchlili zachytávanie jednotlivých častí, môžete z nich pred natrhnutím z šťavy a pripojiť držiak. Odporúča sa zmeniť materiál na zmenu materiálu použitého raz za mesiac, aby nedovolil obsadené do kôry vlákna alebo drôtu. Okrem toho je dôležité si uvedomiť, že silné uťahovanie prináša poškodenie ficus.

Benjamin Fikus Tkanie: Typy, Tkanie a starostlivosť Pravidlá

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár