Bougainvillea: Vlastnosti, typy a rastúce rastliny

Bougainvillea sa vzťahuje na jednu z najkrajších kvitnúcich rastlín a poteší tie okolie s jasnými vodičmi. Závod je vhodný pre domáce riedenie a môže oživiť aj najrozmanitejšiu krajinu.

Zvláštnosť

Bougainvillea (lat. Bougainvillea) bola otvorená a opísaná francúzskou botanikovou firmou Commons, ktorí sú v kruhovej expedícii, našli ho v lesoch na juhu Brazílie. S svojím menom je kvet povinný hlavu tejto kampane Louis Antoine de Bougainville, ktorej česť bolo pomenované. Otvorenie druhov pochádzajúcich z roku 1768, a od roku 1861 sa rastlina kultivovala v Európe, Ázii a Austrálii.

Bougainvillea bola obzvlášť milovaná rezidentmi Francúzska a Talianska a jeho dokonale vnímali klímu týchto krajín. Turisti a cestovatelia zakaždým obdivujú kučeravé rastliny, doslova vidia doma, a ohromení rôzne farby a formy. Kvetina je vysadená v úlohe živých živých plotov, použitie na vytvorenie bonsai a často používané v krajinnom dizajne.

Na území našej krajiny v otvorenej pôde nie je kultúra zasadená, ktorá je spojená so sezónnymi výkyvmi pri teplote a vysokej pravdepodobnosti mrazov. Domáce kvety rastú krásne v zimných záhradách a na leto sa nosia na ulici a používajú sa na ozdobenie yardov a sociálnych území.

Bougainvillea patrí do rodiny Nictagin a je stálezelený kučeravý ker, v prirodzenom médiu dosahuje výšku 5 m. Listy majú alternatívne miesto a hladké jednodielne hrany a kvety sú celkom nečestné a trochu viditeľné. Vysoká dekoratívna rastlina dáva široký a svetlým vodičom, maľované vo fialovej, jasne ružovej, fialovej, žltej a jemnej bielej farby.

Závod je vhodný pre vnútorný a skleník a často sa používa ako strab.

Názory

Bougainvillee zahŕňa 18 druhov, ale len štyri sa používajú na dekoratívny chov. Toto je Bougainvillea Glabra (Bougainvillea nahý alebo hladký), Bougainvillea Spectabilis (Bougainvillea Wonfeful), Bougainvillea Themniana (Bougainvillea Booriana) a Bougainvillea Peruiana (Bougainvillea Peruvian) \ t.

 • Bougainwear nahý Je to veľmi obľúbený výhľad na izbu, ktorý je spôsobený jeho kompaktnými veľkosťami a dobrou podporou pri tvorbe koruny. Kvetina rastie nie je vyššia ako 5 m, má hladké krásne listy a je dvojitá priorita mnohých moderných odrôd.
 • Bougainvillea nádherný (krásny) predstavuje vyšší pohľad. S dobrou starostlivosťou a vytváraním optimálnych podmienok, výška dospelých môže dosiahnuť 15 m. Pohľad je príjemný na dotykové zamatové listy, sa rozlišuje veľká paleta farieb a často sa používa na vertikálne terénne úpravy fasád.
 • Bougainvillea peruvian, Na rozdiel od predchádzajúcich druhov je len získavanie popularity a až do nedávnej doby sa používa na chovné práce, a nie na chov priestorov. Všetky rastliny druhov rozlišujú dlhé a bohaté kvitnutie a dobrá prežitia. Avšak, kvet nie je blízko veľmi dobre, pretože to musí stimulovať časté orezávanie.
 • Bougainwear gombík Je to hybridné druhy, ktoré sa objavili v dôsledku bougainwear crossing bare a peruánsky. Výsledkom je, že hybrid vzal najlepšie vlastnosti od rodičov a vyznačuje sa vysokými dekoratívnymi vlastnosťami a dlhými kvetmi.

Takéto skromné ​​množstvo kultivovaných druhov je dosť na to, aby ukázali všetku škálu druhu. Je to spôsobené veľký počet odrôd a hybridov postihujúcich predstavivosť množstvom foriem a farieb. Nižšie sú uvedené najobľúbenejšie odrody, ktoré sa najčastejšie nachádzajú.

 • Dvojitá ružová. Rastlina má ružové Terry Brats so žltým zeleným stredom, ktorý vyzerá veľmi elegantne a dokonale harmonizuje šťavnaté zeleňou listov.
 • Limberlost krása. Charakteristickým znakom odrody sú jemné biele froté, so zeleným stredom. Stanú sa ružovou na slnku a vyzerajú veľmi nezvyčajné.
 • Vera hlboká fialová. Zástupcovia tejto odrody sa vyznačujú veľkými dokladmi jasne malinových farieb, ktoré sú účinne kombinované s tmavozelenými veľkými líniu.
 • Oranžový ľad. Rozmanitosť je charakterizovaná zaujímavými oranžovými dokladmi, ktoré sú na konci kvitnutia nadobudnuté svetlé ružové tóny. Listy v závode majú farbu rodokmeňa a sú reprezentované tromi odtieňmi.
 • Sacura. Táto odroda je kompaktná a ideálna pre chov priestorov. Kvetina rastie veľmi dobre a má jemné ružové doklady, ktoré na konci sezóny sa stali čistými bielymi s ružovými žilami.

Podmienky zadržania

Aby bol Bougainvillee vyvíjať správne a potešiť tých, ktorí obklopujú svoju nádhernú farbu, je potrebné venovať osobitnú pozornosť vytváraniu pohodlných podmienok pre ňu.

Výber miesta a osvetlenia

Najlepšie miesto pre BoronVillery bude ohrievaná loggia alebo zimná záhrada. Je tiež možné kultiváciu kvetu na parapete, ale v tomto prípade ho budú musieť neustále obmedziť v raste a pravidelne. Leto, ak existuje takáto príležitosť, rastlina sa odporúča presunúť na ulicu. Zvyčajne sa to robí na konci jarnom začiatku leta, keď hrozba neskorých mrazov už prešla, a denné ulice teploty sa rovná miestnosti.

Získať závod na ulicu by mala byť postupne, vystavenie niekoľkých hodín a ochranou pomocou Loutrasilu z vetra a priameho slnečného žiarenia. Každý deň, trvanie kvetinového pobytu na ulici sa zvyšuje, a po 2-3 týždňoch, plne preložia na ulicu obsahu.

Ak sa táto požiadavka zanedbáva a uvedie do ulice bez adaptácie, kvet bude rýchlo resetovať listy a stratí svoju dekoratívnosť.

Potom, čo sa Bougainvillea zvykne na ulicu, môžete ho dať na slnečné miesto uzavreté z návrhov a odísť do jesene. Bush nie je výhodne daný inými rastlinami a nepohybujte sa z miesta na miesto. To platí najmä pre čas kvitnutia: otáčanie alebo presunutie závodu počas tohto obdobia je extrémne nežiaduce. Kvetina potrebuje 6-hodinovú expozíciu na priame ultrafialové lúče a dokonca aj mierne tienenie toleruje veľmi bolestivé.

Teplota a vlhkosť

Bougainvillea sa vzťahuje na veľmi tepelno-milujúce kultúry a netoleruje chlad. Optimálne pre rast izby je teplota nad 23 stupňov v letnom období, a nie nižšia ako 15 – v zime. Od októbra do marca by mala byť kvetina v stave odpočinku potrebný pre rekreačné zariadenia a jej prípravu na novú vegetačnú sezónu.

Pri zachovaní vysokých teplôt miestnosti v zimnom období existuje riziko, že rastlina nebude „zaspávať“. To bude negatívne ovplyvniť jeho ďalší rozvoj a môže spôsobiť veľmi vzácny kvet, av niektorých prípadoch jeho úplná absencia. Organizácia mieru je preto dôležitou podmienkou pre normálny rast a rozvoj kvetu.

S cieľom poslať rastlinu na zimovosť, od začiatku októbra sa zníži zavlažovaním a pohybom kvetov do chladu, ale zároveň pomerne ľahké miesto. Teplota substrátu by nemala klesnúť pod 5 stupňov, inak korene budú mrazené a bougainvillea zomrie. Počas odpočinku, rastlina zvyčajne resetuje lístie a odpočinok. Na konci februára sa kvet vráti do teplej miestnosti a postupne odstráni zo spiaceho stavu.

Pokiaľ ide o vlhkosť vzduchu, Bush sa dokonale cíti na izbe 50-60%, čo je spôsobené relatívne suchým a slnečným podnebím v vlasti rastliny. V letných dňoch môže byť Bougainvillea nastriekaná, a snažiť sa to urobiť tak, že kvapky vody nespadajú na brzdnú. S dlhým rastúcim dažďovým drážkou, kvet chráni kvetinu z reboupping vlhkosti a ideálne – vstúpiť do domu.

Na jeseň a zimné obdobia, striekanie je viacnásobné znížené zastavenie vôbec.

Ako sa starať?

Bougainvillea sa považuje za dosť nenársnú rastlinu a potrebuje najčastejšie odchod, vrátane zalievania, kŕmenia a transplantácie.

Zalievanie

V letných mesiacoch závod vyžaduje hojné a včasné zavlažovanie. Mal by byť navigovať, predovšetkým na stav substrátu av žiadnom prípade neposlúchnuť hlinenú kómu. Teplota vzduchu je potrebné zohľadniť aj a keď sa znižuje, zalievanie by sa malo znížiť. Je to spôsobené tým, že rastlina nerobí studenú vlhkosť a zostáva v takýchto podmienkach, môže stratiť listy. Po pol hodine po zavlažovaní prebytočnej vlhkosti z paliet, uistite sa, že odvádzajte, inak sa korene môžu ohýbať.

V zime, keď zostane bougainvillea v pokoji, frekvencia zavlažovania sa výrazne zníži snahou, aby sa zabránilo vrcholu hornej časti výhonkov a oslabenie Turgora. Do konca februára sa postupne zvyšuje intenzita vlhkosti a po prebudení kvetu sa pohybuje do letného režimu.

Niekedy sa zvýšenie zalievanie a zimné svetlé slnko provokuje bougainville na skorú kvet, a krásne sa objavujú na holých pobočkách. Nemusíte sa v tomto prípade obávať, Bush bude rýchlo blikať a pokračovať v rozvoji podľa sezónnosti.

Prevod

S pestovaním miestnosti v hrnci, Bougainvillea potrebuje pravidelnú transplantáciu: rýchlo zvyšuje koreňový systém a nádrž sa stane malám. Korene sú v stiesnenom stave a kvet spomaľuje svoju výšku. Nový hrniec musí byť 2-3 cm širší ako predchádzajúci a uistite sa, že máte drenážne otvory.

Zem pre transplantáciu Bougainvillea získava v obchode alebo pripravuje nezávisle. Pre tento, záhradný pozemok alebo džemy sú zmiešané s listovým výkonom a riekou pieskom v pomere 2: 2: 1 a pridá sa malý vermikulit alebo drevené uhlie. V spodnej časti je hrniec položiť vrstvu hliny a zhora nad niektorým substrátom vylial.

Potom prechádzkový metódou toleruje rastlinu do nového hrnca, ktorý sa snaží zachovať výkopový komplet, a pôdy spia. Postup sa vykonáva na začiatku jari, ihneď po prebudení kvetu z zimného háku. Ak sa Bougainvillee dokonale cíti a nevykazuje príznaky utláčaného stavu, potom nie je potrebné sa ho dotknúť. V tomto prípade môže byť transplantácia odložená na jeden rok, opatrne nahradiť vrchnú vrstvu Zeme novej. Takže mladé, aktívne rastúce kópie až do veku 3-4 rokov transplantovať každý rok a viac dospelých rastlín – každé 2-3 roky.

Po transplantácii je Bougainvillee hojne napojená, sprej zelenej hmotnosti „eposu“ alebo „zirkónu“ a odstrániť na jasné miesto. Ak sa na transfery krídla použil výživný substrát, potom do 2-3 mesiacov nie je možné urobiť akékoľvek kŕmenie. Je to spôsobené tým, že pôda už obsahuje požadované množstvo mikro a makroelementov a návrh môže viesť k horúčke korenia a smrť kvetov.

Podkord

Krmiujeme Bougainwear v celej sezóne vegetácie, pomocou minerálnych komplexných hnojív pre tento, napríklad agricks, a v období aktívneho rastu – riešenie kravského alebo humusu. Pri použití hotových prípravkov je preferencia daná kompozícii s nízkym obsahom dusíka, Vzhľadom k tomu, že jeho prepustenie provokuje aktívne zvýšenie zelenej hmoty, s tým výsledkom, že kvitnúce môžu byť vyčerpané.

Od druhej polovice leta na zlepšenie kvitnutia sa používajú roztoky liekov s vysokým fosforu a draslíkom a draslíkom, oddeľujú ich v polovičných koncentráciách z tej, ktorá je uvedená na obale.

Korunné prerezávanie a tvarovanie

Plodina Bougainvillee by mala byť pravidelne. Po prvé, tento postup prispieva k vzniku nových výhonkov a obnovy závodu. A po druhé, kompetentne tvarované Krone zvyšuje dekoratívne vlastnosti kvetu a robí to veľmi atraktívne. Prvým je odrezať slabé, poškodené a suché výhonky a potom sa skrátia silné zdravé ročné stonky.

Plodina rastlina alebo skoré jar, predtým, než začne aktívne rásť a kvitnúť, alebo uprostred leta, Medzi prvými a druhými kvitnúcimi vlnami, bez toho, aby ste zabudli, v rovnakom čase štipka swordované výhonky, takže na nich ponecháva 4-6 obličky.

 • Pri vytváraní bonsai Teplé výhonky sa nedotýkajú a nepoužívajte ako kmeň, a keď rastú živého živý pling, kvet opustí lianu a opravuje na podporu. Najvhodnejšie odrody bonsai sú Mini Thai Variegate, ružový clouster a mini thai, rovnako ako Terry Hybrid Double Red.
 • Okrem vertikálnej terénne úpravy a bonsai, bougainvillee často dáva ampel formulár. Na tento účel je hrniec s rastlinou umiestnený v suspendovanej hrudníku a závesné výhonky sú narezané na požadovanú dĺžku.
 • Pri vytváraní z Bougainvillery objemových figúr, Napríklad, koše alebo guľa, okolo kvetu umiestnené drôtu, zakrivené v správnom formulári. Postupne riadi rastúce pobočky, upevňovacie zelené výhonky.

Reprodukcia

Pre chov bougainvilleys používajú semená, odrezky a boky.

Semená

Metóda semien sa používa veľmi zriedka, ktorá je spojená s rizikom straty rodičovských príznakov a degenerácie rastliny. Po prvé, semená sú nasiaknuté v zirkóne alebo „epíne“, a potom sa uvádzajú na substrát vyrobenej z piesku a rašeliny odobratého v rovnakých častiach. Pôda pred pristátím je kalcinovaná v peci pri teplote 220 stupňov po dobu 15 minút. Potom je pristátie nastrieka z postrekovača a pokryté filmom alebo sklom. V ideálnom prípade musí byť nádoba vybavená nižším ohrevom, ktoré podporuje teplotu substrátu na úrovni 27 stupňov.

Pravidelne, pôda zvlhčuje a rastlina je vetraná. Po prvých zárodkoch, ktoré sa zvyčajne vyskytujú po 2 mesiacoch, sklo sa čistí a pestujú sadenice obvyklým spôsobom. Po 2 listoch sa objavujú na mladých klíčkoch, sú presmerovaní v rôznych kapacite a prevedené do celkového spôsobu starostlivosti.

Cherenca

Aby sa šíri kvetu s kutikulom, z rastliny rezané časti úteku s 1-2 obličkami. Zároveň spodný strih vytvára šikmý a vykonáva 2 cm pod obličkami a horným priamym a 1 cm nad ním. Potom sa odrezky mierne vysušia a spracujú s „koreňom“.

Vylodenie sa vyrába na substrát z lesklého a kremenného piesku, ktorý sa podieľa v pomere 2: 1. Odrezky sú práškované 3-5 cm, zvlhčovadlá a pokryté sklenenou nádobou. Pravidelne, pôda striekaná a výhonok je vetraný denne.

Zakorenenie sa zvyčajne vyskytuje 2-3 mesiace, potom, čo sa banka vyčistí.

Bočné disky

Pre chovu bougainvillets berú zelenú stranu úteku, trochu ho rozrezali a fixovali s outcropped Miesto v pôde. Zhora nalejte malú vrstvu pôdy a pravidelne zvlhčujú. Po vzniku koreňov, čo sa stane po 1,5 mesiacoch, nádrže odrezali z materskej rastliny a transplantované do samostatnej nádoby.

Choroby a škodcov

Bougainvillea je veľmi zriedkavá a mnohé vývojové anomálie sú častejšie spojené s chybami starostlivosti, a nie pri chorobách. Napríklad, ak sa kvetom zmení žlté a padá, potom je dôvod s najväčšou pravdepodobnosťou v rebruping vlhkosti. A ak listy začínajú vyschnúť z rezu a je ľahké sa pohybovať, potom tu, naopak, – rastlina nemá zavlažovanie. Hasenie zelených listov hovorí o nedostatku výživy buď okolo ostrých kvapiek teplôt.

Z škodcov Bougainvillee je často útočia na web tick, Torment Cherver, štít a vlna. V tomto prípade, odstránenie prekvapených listov pomôže, kvetu umyť riešením ekonomického mydla a povinným zaobchádzaním s „spustiteľnosťou“ alebo „fytodeterm“.

S poškodením závodu, striekanie „fytosporín“ pomáha dobre.

V ďalšom videu čakáte na tajomstvo pestovania bougainvilleys.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár