Boxy z skúmaviek novín: Ako to urobiť sami?

Často nedávno v predaji Vidíme veľmi krásne prútené boxy, boxy, koše. Zdá sa, že sa zdá, že sú tkaní z IV tyčí, ale, že takýto výrobok v ruke, cítime jeho beztiažnosť a vzdušnosť. Ukazuje sa, že všetko je vyrobené z vlastných rúk z obyčajných novín. S minimálnymi nákladmi a náležitou starostlivosťou môže každý z nás točiť krabicu papierových rúrok.

Materiály a nástroje

Pre prácu Budeme potrebovať:

 • Noviny alebo iný tenký papier;
 • Pletenie pletenie pletenie vajíčka na krútenie papierových rúrok;
 • Papiernictvo nôž, nožnice alebo akýkoľvek iný akútny nástroj na rezanie papiera na prúžkoch;
 • lepidlo (akékoľvek, ale z jeho fixačných vlastností vo veľkej miere závisí od kvality remesiel, takže je najlepšie použiť PVA lepidlo);
 • Farby (ich druh sú opísané nižšie);
 • akrylový lak;
 • maliarske kefy;
 • clothespins na upevnenie miest lepenia.

Metódy tkania

Najobľúbenejšie sú skrine s okrúhlym dnom, Preto, postupný magisterský titul na ich vytvorení a bude uvedený nižšie.

 • Pre kruhovú skrutku budeme potrebovať asi 230 skúmaviek. Na ich výrobu je potrebné rezať každé noviny na páse šírky asi piatich centimetrov. To môže byť vykonané s pomocou kancelárskeho noža skladaním novín v elegantnom stohu a môžete znížiť každé nožnice. Vyberte si pre teba pohodlnejší spôsob. Ak je box je svetlo farba, je najlepšie, aby sa noviny alebo iný tenký papier, pretože písmená vytlačeného výrobku budú posunuté cez farbu.

 • Montáž alebo drevený kostrový, aby sa na novinársky pásik v uhle štyridsaťpäť stupňov. (Ak je uhol viac, s trubicou bude nepohodlné pracovať, pretože sa ukáže príliš tvrdo a pri ohnutí sa bude zlomiť; a ak je uhol menší, hustota trubice bude malá, ako výsledok bude ponáhľať pri tkaní). Držanie okraja novín, musíte otočiť tenkú trubicu. Horná tvár by sa mala tesne rozmazaná lepidlom a priľnavosťou. Skat alebo ihla uvoľniť ťahom jedného konca. Takto otočte všetky trubice.

Jeden koniec by mal byť urobený trochu širší ako druhý, aby sa následne potrebovali, keď potrebujete dlhé trubice, vložte ich jeden do druhého na princípe teleskopického rybárskeho prúdu. Ak sú trubice získané s rovnakým priemerom z oboch koncov, je potrebné vyrovnať špičku jednej trubice spolu v polovici a prilepiť do ďalšej 2-3 cm, zatiaľ čo nepoužívate lepidlo.

 • Rúry môžu byť okamžite natreté, ale môžete urobiť pripravenú skrutku. Existujú rôzne spôsoby farbenia skrútených produktov:
 1. Akrylový primér (0,5 l), zmiešaný s dvoma lyžicami lyžičky, – taká farba robí trubicu viac elastickú, je ľahšie pracovať s nimi;
 2. voda (0,5 1), zmiešaná s dvoma lyžičkami plochého a lyžíl akrylového laku;
 3. Farbivo pre tkaninu, zriedená v horúcej vode s pridaním kuchárenskej soli a kyseliny octovej, – pri farbení takým spôsobom, tubulu počas tkania sa nebude zlomiť, a ruky zostanú čisté;
 4. Potravinárske farbivá, rozvedené podľa pokynov;
 5. vodný závoj – pre jednotné farbenie a prevencia krehkého v závoji lepšie pridať malý primér;
 6. Akékoľvek farby na báze vody.

Môžete maľovať veľa rúrok v rovnakom čase, spadnúť do kontajnera s vareným farbivom na niekoľko sekúnd, a potom ich položte na sušenie na ľubovoľnú mriežku, napríklad na sušičke pre riad v jednej vrstve. Je potrebné čakať na úplné sušenie rúrok. Ale je najlepšie „chytiť“ okamih, keď budú mierne ovládané vo vnútri. Ak sú suché, potom si môžete posypať vzduchom posypením. Takéto zvlhčovanie urobí novinové trubice s mäkším, nafúknutým, bude s nimi jednoduchšie fungovať.

 • Spustite tkanie Caskets potrebujú od dna. Existujú dva spôsoby výroby.
 1. Je potrebné znížiť z lepenky kruhu požadovaného priemeru. Na okrajoch v rovnakej vzdialenosti od seba, lepidlo 16 trubice lúče, rovnomerne oddiely v rôznych smeroch, a začať tkanie s. 6.
 2. Je potrebné rozkladať ôsme trubice v pároch – aby sa v centre (vo forme snehových vločiek) rozložili. Tieto dvojice trubice sa nazývajú lúče.
 3. päť. Pod centrálnou časťou remesiel, aby sa nová novinová trubica a zabalil na radenie (v kruhu) páry pretekov, podľa potreby, aby sa zvýšila, ako to bolo predtým.
 4. 6. Keď bude sedem kôl tkané, lúče musia byť od seba oddelené, aby mali šestnásť kusov. Rovnako ako na začiatku tkania, dole, aby ste dali ďalšiu papierovú trubicu a pokračovali v tkaní v kruhu „lano“. Na tento účel musí byť prvý ray rozdrvený novinovými skúmavkami v hornej a dolnej časti. Vykrvaný druhý ray, musíte zmeniť pozíciu trubíc novín: ten, ktorý bol umiestnený nižšie, teraz zachytáva Ray na vrchole a naopak. Pre takýto algoritmus pokračovať v práci v kruhu.
 5. 7. Keď priemer dna zodpovedá plánovanej veľkosti, operačné rúrky musia byť odložené na lepidlo PVA, opraviť clothespins. A čaká na úplné sušenie, odstráňte clothespins a upravte pracovné trubice.
 6. osem. Ak chcete pokračovať v tkaní remesiel, musíte zdvihnúť lúče (poďme im ďalej zavolať). Ak sú krátke, zvýšia ich. Každý zrelý musí byť položený pod blízkosti neďalekého a ohybu. Tak, musí sa zvýšiť všetkých 16 pretekov stánku.
 7. deväť. Aby bol box hladký, odporúča sa dať na pripravené dyshko akejkoľvek forme: váza, šalátová misa, plastový vedro, valcový kartónový krabicu atď.
 8. 10. Medzi tvarom steny a stojanom položte novú pracovnú trubicu. Opakujte ho vedľa druhého stojana, užívajte inú trubicu.
 9. jedenásť. Ďalej, splietajú „lano“ do hornej časti skrinky. Tkanie „lano“ je opísané v. 6. Ak je skrinka so vzorom, potom potrebujete trup na farebnej trubici, ktorá je špecifikovaná vo vašej schéme.
 10. 12. Po dokončení práce musia byť rúrky lepené, potom zbytočné dlhé konce odrezané.
 11. 13. Zostávajúce lúče sú potrebné prosiť. Na to, prvý, kto sa začne na druhý a ísť ohnúť ho, druhý, ktorý cirkuluje tretinu a tak až do konca.
 12. štrnásť. Po jazde v blízkosti každého valca sa vytvoril otvor. Potrebujú otočiť tipy stojanov, dať na vnútornú a čalúnenie.
 13. pätnásť. Rovnakým princípom váženia krytu nezabudnite vziať do úvahy, že jeho priemer by mal byť o niečo viac.
 14. šestnásť. Na zvýšenie odolnosti proti opotrebeniu, ochrana vlhkosti, dať lesk, hotový výrobok môže byť pokrytý lakom.

Ak chcete urobiť obdĺžnikový alebo štvorcový tvar box, potom pre dno, musíte mať 11 dlhých rúrok. Odosielať ich horizontálne pod sebou vo vzdialenosti 2-2,5 centimetrov. Nechajte ľavú vzdialenosť pre stranu a začať tkanie naraz s dvoma novinovými trubicami „Pigtail“ v smere smerom nahor, potom nadol, a tak rovine na požadovanú veľkosť obdĺžnika. Regály strany a bočných stencov sa navzájom spájajú rovnako ako pri tkaní kasky kruhového tvaru.

Casket s vekom môže byť prehodnotený podľa vašich preferencií. Môžu byť lepené kamienky, korálky, čipky; Spustite dekor v štýle „decoupage“, „scrapbooking“. V hotovom výrobku môžete uložiť rovné malé veci: Príslušenstvo pre vyšívanie (korálky, tlačidlá, korálky a t. Ns.), vlásenky, šperky, kontroly atď. A môžete jednoducho použiť takúto skrutku ako dekor, takže je to, aby sa priblíži k vášmu interiéru.

Master Trieda na tkanie Caskets z novinárskych skúmaviek Pozrite sa na video nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: