Calatea: Vlastnosti, odrody a starostlivosť

Calatea je rastlina, v ktorej sa môžete zamilovať na prvý pohľad. Zasiahne svoju krásu a sofistikovanosť. Priťahuje pozornosť kvetov v prvom rade s Veľkým Motley Foliage. Avšak, nie menej krásna od Calatei a kvety, ktoré vyniknú proti pozadia veľkých listov. Rozhodovanie o kúpe takej krásy vo svojej zbierke sa musíte najprv oboznámiť s pravidlami starostlivosti o ňu. Koniec koncov, táto rastlina sa vyznačuje skôr rozmarnou náladou.

Popis

Calatea rastie v tropických lesoch a odkazuje na rodinu margrass. Toto je vytrvalá rastlina, ktorá má dobre vyvinutý koreňový systém, zatiaľ čo on môže byť pravidelný koreň a hľuzy. Ich veľkosti dosahujú jeden meter a niekedy viac. Listy Calatei majú oválny tvar a pestovať až 30 centimetrov a viac dĺžky. Okrem toho môžu byť lesklé a zamat, ale jedna zo svojich strán môže byť namaľovaná v červenoch alebo dokonca hnedých odtieňoch, ktoré tvoria dosť zložité vzory. Z vyššie uvedených plechov sú rozdelené do malých segmentov s tenkými čiarami. Všetky listy sú umiestnené na malých medze.

Uviaznutý, ktorý ide uprostred listu, ktorý sa používa na tkanie košov. Z tejto skutočnosti sa vyskytla názov Calatei, označuje „košík“.

Mnoho zavolať túto rastlinu „modlitba kvetina“. Názov mu bol daný kvôli tomu, že vo večerných hodinách, Calatea vyvoláva jeho Motley, ako keby ruky v modlitbe. Ale ráno sú horizontálne. Každý rok sa takáto domána hodí až šesť listov.

Calatea má kvety, trochu pripomínajúce kvetenstvo vo forme hrotov. Blossom trvá približne 3 týždne. Každý druh sa vyskytuje v rôznych časoch od začiatku jari a až do jesene. Farba je dosť rôznorodá od jemného bieleho odtieňa na tmavo fialovú farbu. Zvlášť krásne kvety oranžového tónu.

Rozdiel od Marantha

Calatea a Maranta patria do jednej rodiny a majú veľa spoločných. Existujú však rozdiely.

Maranta je celkom krásna rastlina, ktorá môže šetriť svoju krásu po celý rok. Výška zariadenia však nepresahuje viac ako 20 centimetrov. Dokonca aj neskúsení záhradníci budú môcť rásť.

Ale Calatea je navrhnutý viac pre milovníkov kvetov so skúsenosťami. Koniec koncov, takáto rastlina je dosť rozmarná. Okrem toho sa Calatea líši od Margramentu nielen formou listov, ale aj výšky. V niektorých prípadoch môže rásť na jednu a pol meračov.

Názory

Tam je veľmi veľký počet odrôd Calatei, rastlina má až 300 druhov. Stojí za to zvážiť najbežnejšie medzi nimi.

 • Rufibarba. Je to krásny a skôr rozvetvený Bush. Listy v rastline sú veľmi úzke a trochu zvlnené. Ich top je smaragdová farba a dno v rovnakom čase – jemná ružová. Jeho sladkosti a jedna strana listov sú pokryté citrónovým červeným chmýří. Tento typ Catelatie sa neradi postrieka.

 • „Dotti“. Odroda sa rozlišuje listy podlhovastého tvaru, ktorý má nejaké špicaté hrany. Sú natreté rôznymi kresbami. Zdá sa, že ďalší kúsok zeleného listu je umiestnený na obrovský zelený list, o niečo menej.

 • Saffrona. Tento typ Catelatie sa vyznačuje krásnymi kvetmi, ktoré majú oranžový odtieň. Sú umiestnené na fialových stonkách. Listy tejto rastliny mierne zvlnené s hnedým nádychom zo spodnej časti listu. Blossom pokračuje najmenej štyri mesiace, ale začína v januári.
Prečítajte si viac  Ako si vybrať lampy na zvýraznenie fialkov (Senpolia)?

 • Pruhované calatei. Inými slovami, nazýva sa Zebrín. Môže rásť až 80 centimetrov. Jej zamatové listy dosahujú 40 centimetrov. Z vyššie uvedeného povrchu môžete vidieť malé pruhy, ktoré sú trochu podobné farbám zebra. Tak má také meno. Okrem toho, pruhované osídlenie má snow-biele kvetenstvo.

 • „MAJESTKA“. V ich rozmanitosti sa podobá hviezdi. Listy majú tmavý olivový tieň. Z centra letáku je krásny biely vzor.

 • „Tryostar“. Táto odroda Calatei má dosť dlhé a úzke listy. Kresba na nich je však úplne obyčajná. Bledé prúžky, ktoré sú umiestnené trochu chaotické po celom povrchu listov. Okrem toho je výkres identický na oboch stranách. Spodný list je natretý v karmínovej farbe, zatiaľ čo na vrchole je to jemná olivová farba.

 • Calatea Louise. Vlastnosť tejto kategórie je Brazília. Avšak, to môže byť často nájdené v niektorých domoch. Listy rastlín sa vyznačujú krásnym ornamentom, ktorý sa skladá z viacfarebných pruhov, ktoré majú tmavozelenú a svetlú zelenú farbu. Nižšie maľovali v jasnej farbe Lilac.

 • Bachema. Toto je jeden z najschopných typov Calatei. Jeho vlasť, každý považuje za džungle Brazília. Táto rastlina je veľmi atraktívna. Má krásne úzke listy, ktorých dĺžka môže dosiahnuť až 40 centimetrov. Bachema Calatei kvety pripomínajú spikelety s jasnou farbou.

 • „Sanderiana“. Táto kalatea má iné meno „orna“. Jej vlasť je považovaná za Kolumbiu. In vivo, rastie obrovské, ale doma len do 70 centimetrov. Listy tejto krásy majú oválny tvar, ich dĺžka prichádza na 20 centimetrov a šírka – až 15 centimetrov. Horná strana listu je maľovaná v tmavozelenej. Okrem toho má strieborné alebo béžové linky. Ale spodné listy sú natreté v burgundovej farbe.

 • Lancelistická alebo nádherná kategória. Táto rastlina rastie až 70 centimetrov. Dĺžka jeho listov prichádza do 28 centimetrov. V strede listu je pekná konvexná žila a tmavé olivové čiary sú umiestnené po celom povrchu.

Okrem toho, listy majú odrezky, ktoré sú pokryté malými villasmi. Okrem toho sa rozvíjajú príliš rýchlo.

 • Calatea Makoya. Relatívne malá rastlina, ktorej výška nie je viac ako 50 centimetrov. Jeho saténové listy majú oválny tvar so širokým a tmavým rezom, umiestneným pozdĺž samotnej hrany. Zvyšok povrchu listov má ružové a svetlé zelené pruhy. Táto kvetina je celkom krásna a priťahuje názor na takmer každú osobu.

 • Zmiešať. Táto rastlina sa podobá druhu druhu. Jeho jediným rozdielom je séria jasných a tmavších pásov, ktoré majú viac nudnú farbu.

 • Orbifolia. Tento typ Catelatie je charakterizovaný pomerne veľkými a vlnitými listami, malým reministenčným fanúšikom. Majú krásnu maláchitickú farbu so svetelnými pruhmi, ktoré idú cez listy.

 • Calatea Lubbers. Je to krásna a dosť vysoká rastlina, na ktorej sú umiestnené polkruhové listy. Na ich povrchu sa nachádzajú pekné svetlé lístky.

 • Sieť. Tieto rastliny sa nazývajú v inom mozaike osady, pretože ich listy pozostávajú zo vzorov rôznych tvarov. Sú a maľované a prázdne. Samotný list má svetlú farbu a línia má hnedú farbu. Zdá sa, že listy sú maľované trochu chaoticky, ale ak sa pozriete, potom môžete vidieť – všetky medzery sú absolútne identické.

 • Roseopict. Táto rastlina rastie až 85 centimetrov. Má veľké oválne listy s jasnou zelenou farbou. Nižšie je farba červenohnedého. Jeho kvety môžu byť biele a oranžové a dokonca fialové.
Prečítajte si viac  Svietnatka-lampa: odrody, odporúčania pre výber

 • Leopard. Toto je vynikajúca exotická rastlina, ktorá rastie až 75 centimetrov na výšku. Okrem toho sa vyznačuje oválnymi listami, ktorých dĺžka dosiahne 25 centimetrov. Ak vytvoríte vhodné podmienky, tieto krásy potešia všetky krásne žlté kvetenstvo. Opelenie sa môže vyskytnúť nezávisle aj s včiel.

Tu sú najobľúbenejšie druhy a odrody osád, ktoré nám umožňujú vyhodnotiť túto krásnu rastlinu.

Podmienky zadržania

Pre každý z odrôd a typov sídiel sa pre obsah budú vyžadovať vhodné podmienky. Toto je primárne dodržiavanie teploty režimu, ako aj pravé osvetlenie. Hoci kalatea sa považuje za rastlinu, ktorá nepotrebuje slnko, dajte hrniec s rastlinou na tmavom mieste, nestojí za to, pretože môže stratiť svoje odvolanie. V mieste, kde to bude, musí existovať dostatok svetla.

Nemali by ste nedovoliť prudké kvapky teploty, inak sa listy stanú mäkším. Uistite sa, že sa vyhnete konceptom. Teplota v miestnosti by nemala byť zostúpená pod +17 stupňov a zvýšiť nad +20 stupňov Celzia.

Prevod

Vykonávať takúto úlohu bude celkom jednoduché a doma. Jediná vec, ktorú potrebujete, je vybrať pravý dôvod. Najprv sa musíte zoznámiť s intervalmi v transplantácii. Napríklad pre veľmi mladé rastliny, musíte to urobiť ročne. Ale staršie rastliny môžu byť presídlené každé 3 roky. Transplantácia na jar sa vykonáva.

Zem je najlepšie získaná v špecializovaných predajniach. Ak nie je takáto možnosť, potom môže byť substrát samostatne vyrobený. K tomu budete potrebovať:

 • 1 časť listnatého humusu;
 • 1 časť rašeliny;
 • 1 kus veľkého piesku;
 • Vrstva DRINZA.

Okrem toho je potrebné kúpiť vázu, ktorá bude celkom široká, ale zároveň nie je malý. Na jeho dole je potrebné dať vrstvu drenáže. A zhora nad malým vareným substrátom. Potom, jemne sa k nemu presuniete pri osade a potom vyplňte všetky prázdnymi v zostávajúcej pôde.

Ako sa starať?

Na pestovanie takejto závodu doma je veľmi dôležitá neustála starostlivosť. Najmä relevantné v zime. Koniec koncov, v tomto čase pre Calatei je potrebné zvýšiť deň. Umelé osvetlenie bude potrebné rozšíriť na ňu do 10 hodín večer. Ak miesta v byte nestačí, môžete si túto krásu udržať na polovicu.

Zalievanie

Pravdepodobne najdôležitejším procesom je zalievanie Calatei. Po prvé, musíte sa postarať o kvalitu vody. Lepšie, ak sa zhromažďuje v daždi. Keď nie je takáto možnosť, môžete si vziať konvenčnú vodu z žeriavu. Pridať niekoľko rašeliny do rašeliny, pre-zabalené v gáze. Už ráno bude vhodný na použitie. Pri zavlažovaní vody by mala byť nevyhnutne teplota miestnosti.

V jarnom a letnom období musí byť osada zalievanie 2-3 krát týždenne, zatiaľ čo zavlažovanie by malo byť hojné. Ale v zime, aby to urobilo oveľa menej často, to bude stačiť na jeden čas na 8-9 dní. Všetka voda, ktorá zostane po tomto postupe na palete, musíte okamžite vyliať. Toto sa robí tak, že koreňový systém sa nedostane opitý.

  Uistite sa, že budete sledovať vlhkosť v miestnosti, malo by to byť aspoň 90%. Samozrejme, tento výsledok je veľmi ťažké dosiahnuť. Avšak, stále to umožňuje. Môže striekať rastliny alebo len utrieť všetky listy. Okrem toho môže byť blízko vázy umiestniť niekoľko vodných nádrží.

  Avšak, výdavkový striekanie, musíte sledovať kvapky vody, aby ste sa dostali na samotný kvet, ale len na zemi okolo rastliny.

  Podkord

  Zhodnotenie v pestovaní Calatei je jeho hnojivo. S takýmto postupom však musíte byť trochu opatrní. Koniec koncov, ktorýkoľvek z ich prebytok okamžite ovplyvní rastlinu. Je potrebné začať kŕmiť od apríla. Na tento účel sú vhodné komplexné hnojivá, ktoré sú určené pre listnaté okrasné rastliny. Potrebujeme 1 čas za mesiac, a tak až do jesene. V októbri sa musí kŕmenie zastaviť.

  Prečítajte si viac  Prečo žlté listy v izbových rastlinách?

  Reprodukcia

  Môžete šíriť osadu a spôsob delenia kríka a odrezkov a obyčajných semien. Všetci musia byť podrobnejšie posudzované.

  Deliaceho kríka

  Táto reprodukcia je vyrobená na jar, keď je rastlina transplantovaná. Na tento účel musí byť koreň rozdelený na niekoľko približne rovnakých častí. Každý koreň musí mať nevyhnutne listy.

  Po tomto postupe musia byť umiestnené v pripravených vázoch so špeciálnym substrátom. Priemer vázy by nemal byť menší ako 9 centimetrov. Potom musia byť umiestnené do teplého a mokrého miesta. Bočné korene sú vytvorené už dlhú dobu, ak je proces úspešne dokončený, nakoniec sa ukáže, že nie je jedna rastlina.

  Cherenca

  Odrezky môžu byť nasekané z hlavnej rastliny. Potom musia byť umiestnené v mierne navlhčenej pôde a zakryte tenkým filmom. Z času na čas je potrebné otvoriť schopnosť, aby rastliny mohli vetrať. Po určitom čase by sa mali objaviť korene. Potom môžu byť vyhľadávané do jednotlivých pyro.

  Semená

  Calatei semená je možné zakúpiť v akomkoľvek kvetinárstve. Musia byť zasiate v vopred určenom kontajneri so špeciálnym substrátom, ktorý zahŕňa piesok a listnaté humus. Teplota s takýmito pestovaním by nemala klesnúť pod +21 stupňov Celzia. Po výskyte listov sa mladé sadenice potrebujú ponoriť a o niečo neskôr môžu byť transplantované na trvalé miesto.

  Choroby a škodcov

  Veľmi často môžete vidieť, že listy sú skrútené. To môže predchádzať množstvo dôvodov. Napríklad kvet bol dlhý čas v chladných podmienkach, alebo tam boli návrhy. V tomto prípade sa musí presunúť na vhodnejšie miesto a po určitom období sa listy vrátia.

  Okrem toho, na niektorých rastlinách, môžete vidieť, že listy suché. Tu je potrebné vidieť, aká časť bola ohromená. V prípade, keď tipy sami sušia, to znamená len jednu vec – miestnosť nie je dostatok vysokej vlhkosti. Na liečbu liečby je potrebné jednoducho posypať zeminu okolo rastliny alebo umiestniť nádobu na vodu. Po určitom čase prechádzajú suché listy.

  Ak sú na zariadení vytvorené malé škvrny, potom to môže byť popáleniny zo slnečného svetla. Ak sa chcete zbaviť, rastlina musí byť trochu určená.

  V niektorých prípadoch môžete vidieť malé lepkavé škvrny na listoch Calatei. Môžu sa objaviť, keď je rastlina zasiahnutá štítom. V tomto prípade sa všetky listy môžu premyť roztokom mydlovej vody. Ak sú škodcovia príliš veľa, a ľudové opravné prostriedky nepomôžu, potom musíte použiť špeciálne chemikálie. Určite vám umožnia uložiť svoju obľúbenú rastlinu.

  Calatea je veľmi krásna a nezvyčajná rastlina, ktorá môže byť dekorácia v dome, byte, kancelárii av akejkoľvek inej miestnosti. Avšak, aby bolo čo najdlhšie potešení svojich majiteľov, je potrebné sa naučiť všetky pravidlá pre starostlivosť.

  O starostlivosti Calatea Pozrite si ďalšie video.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: