Camellia Japonce: Charakteristiky a starostlivosť doma

Príroda dal ľudstvo rôzne rastliny. Medzi nimi sú úžasné, jemné a vynikajúce kvety, s trestnosťami a básnikmi rôznych krajín. Toto je japonská kamellia. Ako ho vyrastať doma, povedzme.

Popis

Camellia spôsobuje obdiv na jej dokonalosť. Na začiatku prvého storočia bola spomenutá japonskými kronikami. V Európe sa kvet objavil v strede XVII storočia a je pomenovaný po mních s názvom Camelllus, ktorý podrobne študoval rastlinu a dal jeho popis. V Japonsku, exotická kultúra rastie na juhu krajiny. Ona je tiež bežná v Číne, Južnej Kórei, Taiwan.

Krásne froté kvety JapaPook nájdete v rode čajových rodín. Je možné splniť rastlinu v prírode vo forme stromu, dosahuje výšku 10-11 metrov alebo ker, stúpa na 150 cm. V našej krajine, kvetina s dekoratívnymi listami pestovanými hlavne doma. Dospelý vnútorný rastlina alebo skleníková vzorka sa zastaví na úrovni 2 metrov.

Listy sú natreté v tmavo zelenej farbe, dĺžka môže byť od 8 do 10 cm a 50 milimetrov dosahuje šírku. V ich štruktúre sú veľmi hustá. Pobočky japonskej kamevielia sú tmavo šedé a mladé výhonky – jeden-airs majú hnedastý odtieň. Základom rastliny je kvetina, nie je horšia ako krása ružového typu. Môže mať červený, ružový alebo biely tón.

Chovatelia sa podarilo získať veľký počet odrôd veľkolepého, menšieho priemeru od 40 do 150 mm kvetu. V štruktúre sa deje jedna alebo vo forme kefy, môže sa skladať z obyčajných 5 lístkov so žltými, okolitými tyčmi, alebo byť našuchorený terry, obdarený viac ako 20 lístkov kvetenstva. Existujú semi-svetové vzorky. Blooms to bolo nádherné rastlina v zime a v jarnom období. To vôbec nekončí chlad, takže sa nachádza v našej krajine v domoch, pomarančoch, zimných záhradách.

Dôležitý! V interiérových podmienkach nie je celkom jednoduché rásť Japonsko, je potrebné poznať jemnosti podmienok pre jeho obsah.

Názory

Vo svete je viac ako 250 rôznych odrôd kamellia. Japonské Camellia Gealers sa používajú na stretnutie vo forme bujného ker s mnohým počtom farieb. Jej kvet pokračuje takmer šesť mesiacov a spadá do časového intervalu od novembra do mája. Vo východnom medicíne sa používa ako terapeutické činidlo bojujúce s onkologickými ochoreniami. Najobľúbenejšie druhy japonskej kamenelia sú považované za „Alba“, ktoré majú jednoduché päťbodové kvety bielej farby, ako aj závod s menom „Zimná ruža“. Je zdobený snehobielymi alebo ružovými veľkými púčikmi, ktoré sú froté v ich štruktúre.

Slávne typy japonských kamélie sú nasledovné:

  • Adolphe Audusson – Rozlišuje sa veľkým (až 12-13 cm) s červenými frotickými farbami; Kvety Red Camellia na jar;

  • Ružová dokonalosť – veľké froté kvety dosahujú 7-8 cm v priemere, majú jemný ružový tón; Doba kvitnutia spadá na jar;

  • Čistota japonica – Táto rastlina má veľký (až 80 mm v priemere) biely odtieň kvety, je trvalšia inštancia a tiež kvitnú s príchodom pružiny;

  • William S. Hastie – Je to Bush s veľkými (až 5 cm v polomere) s malinovými farbami, má sviežo a froté púčiky; Zdá sa, že kvety na jar;

  • Chandlers červená – Je to červená monofónová kamelia s veľkými a hrubými farbami.

Podmienky zadržania

JapaPook je rastlina, ktorá je veľmi jemne pociťujú najmenšie zmeny v biotopoch. V podmienkach izby môže Camellia rásť, ale nebude kvitnúť. Aby sa vytvorili kvetinové obličky na rastline, malo by byť v interiéri, kde sa teplota môže udržiavať na -15 stupňa na +6 stupňov Celzia. Najlepšie miesto pre kvetinu bude zahrievaná veranda, skleník alebo každá izba, v ktorom sa vzduch nevyhrieva nad týmito hranice. V lete by sa Malapook mal vziať do záhrady, alebo ho umiestniť na tmavnuto balkón. Ak vaša kvetina trávi veľa času v miestnosti s vysokou plus teplotou, bude to určite začať bojovať.

Dôležitý! Rastlina musí byť celoročne v osvetlenom mieste. V skleníkoch urobte špeciálne podsvietenie. Camellia svetlo miluje viac, nie je zameraný na kríky.

Ako sa starať?

Rastúca japonská kamellia by mala byť dôkladne napojená, ale nie na vyplnenie. Potom, čo Bush utiekol a vyráža do zvyšku a odpočinku, zalievanie doma by sa malo urobiť menej často, hlavnou vecou je, že substrát nestane úplne suchým v hrnci s kvetinou. Pôda, v ktorej bude Japonsko rásť by mali byť kyslé, takže jeho pristátie v bežnej krajine z vašej záhrady nedáva zmysel. Zvyčajne v špecializovaných predajniach na predaj univerzálnu pôdu, a ak nie je, potom by mal byť podklad zakúpený pre Azalea.

Sám pripraviť pôdny zloženie môže byť doma, ak si vezmete drenáž, umiestnený v budúcom hrnci. Po tomto mixe štyroch ukazovateľov. Piesok musí byť kombinovaný s jemným a listovým zemi, ako aj rašeliniskom. Beží a piesok sa v množstve jednej časti, a dve kompozície rašeliny a listov k nim sa k nim pridávajú dva kompozície rašeliny a listov. Stále môžete použiť kôru ihličnatých stromov.

Dôležitý! Raz mesačne je potrebné kŕmiť Japonsko tým, že hnojivo na pôdu používané pre Azalei. Ak sa kvetom spustí púčiky, počet kŕmení sa môže zvýšiť na 2-3 do 30 dní.

Raz za 2 roky musí byť rastlina orezaná. Tento postup prispieva k tvorbe bujnej kríkovej koruny a odstránenie slabých útekov. Je potrebné vykonať orezávanie, počnúc zvnútra, čím sa ponecháva rast veľkých kvetenstiev, ktoré sú na špičkách vetiev krovky. Postup sa vykonáva v jesenných mesiacoch, napríklad v októbri a novembri. V južných oblastiach krajiny, kde v zimnom období nie je teplota vzduchu nižšia ako +20 stupňov, kultivácia japonskej kamevie je možná nielen doma, ale aj v záhradách. Pre pohodlie starostlivosti o krík, jeho vystúpenia sa vyrábajú na konci jesene alebo skoro na jar, v tom čase, keď veľmi aktívny rast výhonkov ešte neprišiel.

Jamka pre pristátie kamellia robí veľký. Mal by byť 2-krát vyšší ako veľkosť zemskej kómy okolo samotného sadenice. Pôda môže navyše okysliť jedľa alebo borovicovú kôru. Drenáž je vložená na dno jamy a sú nainštalované na ňom s koreňom sadenice. Je potrebné zabezpečiť, aby krk koreň nebol pokrytý pôdou. Po pádnom spánku a vyrábame pôdnu mulčovanie s pilinami, ihličnatými stromami alebo žetóny. Počas chladného obdobia sa mulčovacia vrstva zvyšuje.

Kvetinové Bush by malo rásť na miestach, kde nie sú žiadne návrhy, ako aj na priame slnečné svetlo. V období od mája do júla, minerálne kŕmenie. Na zimu je koruna a kmeň žiaduce skryť to, čo možno urobiť s hustrie alebo materiálom.

Prevod

Pristátie rastúce japonské kamellie na väčší hrniec hrniec musí byť vykonávaný každý rok v jarnom období. Ak má vaša rastlina zvýšená, pestovaná a aktívne kvitne, potom takýto postup by mal byť vykonaný viac ako 1 čas za 2 alebo 3 roky. Proces sa vykonáva len po CAMELLIA BLEW. V každom inom prípade sa transplantácia pre Japonsko stane veľkým stresom, bude sa na nových miestach prispôsobiť. Keď Bush sa prehrabil na veľkosti vzorky osoby, potom každoročne vymenila hornú časť pôdy vo vani.

Reprodukcia

V záujme vášho domu sa naraz objaví niekoľko farieb japonských kamélie, môže sa vynásobiť niekoľkými spôsobmi.

Semená

Tento postup sa vykonáva pristátím semien. Urobte semeno siatie počas celého obdobia od jari a na jeseň. Pred pristátím do substrátu musia byť pre-dunk na deň v teplej vode na opuch. Boxy so semenami alebo pohármi je potrebné umiestniť na teplé miesto a obsahujú tam až do klíčenia. Teplota vzduchu v miestnosti musí byť plus v rozsahu od 21 do 24 stupňov. Zavlažovanie je potrebné vykonať striekaním. Po 30-50 dňoch by sa mali objaviť výhonky.

Cherenca

Často používajú metódu hrdla. V zime, alebo uprostred leta, z hlavného Bush vyrábať rezanie malých vetvičiek až 8-10 cm dlhé, ktoré sú stále mladé výhonky. Každý z nich by mal byť niekoľko listov. Pripravia sa menšie skleníky (mini), v ktorých je pôda zakrytá, pozostávajúca z piesku a rašeliny v rovnakých akciách. V takýchto skleníkoch sú výrezové výhonky Camellia vysadené. Môžete vytvoriť ďalšie svetlá z nerozvetu svetla. Odolať sadenice na 3 mesiace. Počas tohto obdobia, s náležitou starostlivosťou, nastane tvorba koreňových procesov, rezané kotlety sa zmení na Miniatúrnu pripravenú kaméliu. Po 2 rokoch sú transplantované do veľkých hrncov.

Použitie očkovania

Znížiť obličky z vrcholu Japonska, dajte si ho na iný strom. Táto metóda je komplikovaná, pretože úspech udalosti nie je vždy zaručený. Camotelia môže byť vštepovaná v čajovom kríku takto:

  1. V uhle od rastliny, malá vetvička s listami na hornej časti hornej dĺžky sú rezané;
  2. na trupe čajového stromu robia horizontálne rezy; Mali by byť v 12-15 cm od pôdy;
  3. Jemne šíriť bicykel na boky a vo forme písmena „T“ sa uskutočňuje vertikálne časti, ktoré sa zhodujú s dĺžkou s rezmi na pobočkách kamélie;
  4. Potom sa kôra pohybuje a umiestni do rezania Japapanks;
  5. Cora sa vráti čo najskôr, zatvorte jej vložené stonky, pevne stlačte a zabalené páskou alebo páskou.

Dôležitý! Aby bolo očkovanie úspešné, a nové kotlety dostali dostatok živín, nemali by existovať žiadne úniky na čajovom kríku pod miestom, kde bola operácia vykonaná. Musia byť odstránené.

Choroby a škodcov

Ako väčšina rastlín, japonská kamellia nie je poistená proti útokom rôznych hmyzov a ohromených chorôb. To sa deje z dôvodu nedodržania podmienok obsahu kvetov. Najčastejšie škodcov, ktoré poškodzujú rastlinu, sú web tick, molový čaj, bielyflink a štít. Jednoduchým prostriedkom v boji proti nim je insekticídny mydlo. Predáva sa v kvete alebo špecializovaných predajniach. Je potrebné vytvoriť mydlový roztok, pripojiť mydlo vodou a striekaním kvetom. Ak je tento prostriedok neefektívny, používajú sa chemické prípravky obsahujúce insekticídy.

Bežné ochorenie japonskej kamevie je chloróza. Prvým znakom ochorenia bude žlté listy. Sú liečení pomocou „železnej chelata“, a tiež často používajú „železitý“. Ohromený kvetina a uhorka mozaika. S ním je bledosť listov, ktoré ich pokrývajú škvrny. Na liečbu použite drogu „aktellik“. S plesňmi chorobami, Japonsko opustí čierne alebo sivé škvrny. Bojujte s hubou cez „Fungicide“.

Camellus Care Tipy doma v nasledujúcom videu.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: