Candlesticks: Popis odrôd a tajomstvo voľby

Svietniky majú praktické aj dekoratívne vlastnosti. V moderných interiéri zohrávajú takéto prvky dôležitú úlohu. Svietnikové stojany sú rozdelené do druhov, na výrobu sa používa široký zoznam materiálov. Pri výbere je potrebné spoliehať sa na osobné potreby.

Vlastnosti a história výskytu

Candlestick je stánok sviečky. Predtým bez elektrickej energie a osvetlenie za predpokladu ohňa. Candlestick bol v každom dome, bez neho to nefungoval. Sviečka s výrazným fitnelom je bezpečne upevnená a mohla by byť prenesená do domu bez nôh. Kameň, kov a drevo používané ako hlavný materiál pre svietniky.

Prvé produkty pre bezpečné umiestnenie horiacich sviečok sa objavili v starovekom Egypte a etruskskej kultúre. Väčšinou používané pre rôzne rituály. Veľmi prvé svietniky urobili vo forme Lotus Flower, Pole.

Na výrobu, použité rôzne prírodné materiály, vrátane hliny a trstiny, listy na dekoráciu.

Časy a vzhľad svietnikov začal venovať väčšiu pozornosť, zmenili sa na skutočné majstrovské diela, umelecké diela. V niektorých prípadoch sa na výrobu použili drahé kovy. V ére oživujúcich svietnikov, sochárov a umelcov. Masters zdobené výrobky s ornamentami, drahými kameňmi, vlákna. Používa viac zlata, striebra a bronzu.

V XIX storočí sa stalo viac podpory pre sviečky z liatiny. Odolný a cenovo dostupný materiál umožnil obyčajným ľuďom, aby sa stali svietnikmi. Kovové výrobky nestratili popularitu, ale v polovici storočia sa stalo viac mramoru. Len niekoľko desaťročí neskôr začal aktívne robiť svietniky z krištáľu, porcelánu a skla.

Štyriče stánkov sviečok boli vždy spôsobené módou určitej éry. Malé modely, ktoré sú zvyčajne vybavené veľkou paletom, takže parafín alebo vosk nepokazí nábytok a podlahovú krytinu. Veľké vonkajšie modely s vybraniami pre niekoľko sviečok boli inštalované v hale pred večerou.

Candlesticks Desktop Modely majú vždy rukoväte pre pohodlnú prepravu horiacej sviečky.

Preskúmanie druhov

Svietnikovia môžu byť zariadené v rôznych štýloch s rôznymi vzormi a dekoratívnymi prvkami. Stojan môže súčasne umiestniť od jedného do niekoľkých desiatok sviečok. Podlične sú všetky výrobky rozdelené do nasledujúcich typov.

 • Málo na jednej sviečke (čaj). Zvyčajne sa vizuálne pripomínajú malý zápasník, ktorý sa dá ľahko inštalovať na stôl alebo vynechaný. Pre niektoré typy sviečok, ako je vykurovanie, stojany môžu byť zaoblené, fero-tvarované.

 • Vytrhnutie pre jednu sviečku. Úhľadný dlhý stojan na vrchole má stôl. Horná časť môže mať iný priemer. To môže byť dodatočne vybavené malým miskou na upevnenie vosku. Môže mať iný dekor alebo bez nej bez nej.

 • Kandelabrrian Classic. Externe, také svietniky sa podobajú produkty zo starých filmov. Niekoľko podpery sviečok sa zúžice a kombinuje do jednej nohy. Zvyčajne vám malé modely umožňujú súčasne inštalovať 2 vosk. Vonkajšie Candelabra sa môže ubytovať viac. Modely pre 3 sviečky sú považované za populárne alebo 5. Veľmi dekoratívny vzhľad, dokonca aj forma výrobku je vždy vynikajúci, zložitý. Veľa dekorácie. Tento predmet interiéru v dome nebude ponechaný bez pozornosti a určite nebude prach niekde v ďalekom rohu.

 • Candlestick-menšie. Prišiel som k nám z minulého storočia, tento druh možno vidieť na staré obrazy. Označuje historický a náboženský typ. Vždy to hostije len sedem sviečok, nie viac. Viac klasických možností má strieborný alebo zlatý povrch. V modernom výkone nemusí mať vôbec drahé kovy.

 • nástenný. Tento druh sa podmienene rozdelil do dvoch ďalších. Prvým je dekoratívny a určený pre malé množstvo sviečok. Použite svietnik v takejto variácii bezpečne a vyzerá to elegantné. Druhé – imitácia stojana pre sviečky, používa mnohí dizajnéri, keď interiérový dizajn. Veľký meradlo je vyrobené z plastu, a namiesto obyčajných sviečok, sú skrutkové svietidlá. Keď je zapnutý, svietnik vyhodí rovnaký tieň ako modely s hodnotami z vosku.

Suspenzia je namontovaná na stene v blízkosti jedálenského stola alebo v spálni. Triple Candlestick na vysokej nohe vám umožňuje vytvoriť špeciálnu atmosféru počas večere. V každom prípade stojí zapamätať si, že sviečky sú otvorené oheň. Nechajte ich bez dozoru.

Nemôžete dať svietnik pod textilnými závesmi alebo nad kobercom, kde môže sviečka spadnúť.

Materiál

Klasický je považovaný za medený svietnik. Je ťažké a atraktívne. Avšak, len tento materiál nie je obmedzený. Na výrobu používaných moderných sviečkov:

 • Keramika;
 • kov;
 • onyx;
 • drevo;
 • cín;
 • porcelán;
 • prírodný kameň;
 • sklo.

Drevené svietniky boli jedným z prvých. Objavili sa, aj keď ľudia jednoducho nevenuli pozornosť dekoratívnym vlastnostiam výrobku. V sovietskych časoch sa takéto výrobky podobali malým nízkym stohom dreva, ale dnes je všetko iné. Mnohí majstri robia modely s unikátnymi vláknami.

Drevený svietnik je dekoratívnejší produkt ako funkčný.

Sklenené modely patria do vysoko umeleckých diel. Prinášajú do domu s relaxačným osvetlením a útulnou atmosférou. Na výrobu častejšie používané farebné pohár rôznych odtieňov, avšak existujú transparentné modely. Sa často používajú ako kabáty pre aromatické sviečky. Umyte takéto výrobky môžu byť dokonca aj v umývačke riadu, takže starostlivosť nie je vôbec nepríjemná.

Kovové modely sú vysoko populárne a rozšírené. Používajú sa rôzne kovy a dokonca aj striebro a zlato môžu pôsobiť ako dekorácia.

Modely cínu vyzerajú spravidla tradične vyrábané v klasickom štýle. Dokonale pozrite sa na krb.

Maľovanie alebo naháňanie môže byť prítomné ako ďalší dekor. K dispozícii je široká škála foriem, ktorá je obmedzená len fantaziou a úrovňou profesionality majstra. Klasická verzia má typ Candelabra alebo Figurines. Existuje viac zaujímavých možností vo forme zvierat alebo nezvyčajných obrázkov.

Kované výrobky na vyskočenie. Sú tiež vyrobené z kovu a nainštalujú sa častejšie na krb, aby hostia okamžite videli svietnik. Prípustné v interiéri klasického alebo etnického štýlu. Zvyčajne výrobky vykonávajú manuálne a vyzerajú veľmi zaujímavé. Náklady na pripravovaných svietnikov je pomerne vysoké.

Keramika a porcelán sa zvyčajne stávajú základom pre produkty vo forme Sotuets alebo podlhovasté rúrky. Objekty majú tendenciu nosiť určitú symboliku. Ako sa zvyčajne maľuje dekorácia, ale monofonické modely sa nachádzajú. Porcelánové remeslá sú dôležitým prvkom dekorov v štýle krajiny. Keramické výrobky nemožno upustiť, ale ľahko sa umyť.

Takéto materiály sa často používajú pri výrobe štylistickej skupiny. Pre Únie sú domácnosti alebo etnické príbehy.

Častejšie používané na dekoratívne účely, avšak majú dobré funkčné vlastnosti. Zvyčajne k dispozícii za cenu a rôznorodý na dizajne.

Kamenné svietniky sú drahé. Zvyčajne sú vyrobené z polodrahokov. Mnohí veria, že kameň prináša svojmu majiteľovi veľa šťastia a dáva mu špeciálne kvality. Často sú takéto svietniky umiestnené ako talizmans.

Zaujímavé stojany pre sviečky sú dekoratívne a funkčné, starostlivosť o nich je celkom jednoduché. Väčšina materiálov sa líši odolnosť proti opotrebeniu. Avšak, výrobky sú dosť masívne a ťažké. Typicky je pre ne vybrané jedno miesto, nie sú prevedené v celom dome. Na výrobu svietnika z kameňa, mramoru, malachite, žuly a iných minerálov.

Zriedka, ale stále tam sú strieborné a zlaté tácky pod sviečkami. Sú s väčšou pravdepodobnosťou šperky a môžu byť zdobené drahými kameňmi. Náklady na výrobky sú extrémne vysoké, ako je hodnota. Bronze Candlestick je považovaný za ďalší rozpočtový analóg. Bežne používané klasické formy.

Sviečky v krásnom stánku sa stávajú vynikajúcou interiérovým dekoráciou, vám umožňujú vytvoriť špeciálnu atmosféru v miestnosti kvôli mäkkej a teplej žiare. Niektoré materiály, ako je porcelán, keramika a sklo, skôr krehké a s nimi stojí za to kontaktovať ich. Akýkoľvek pokles môže viesť k konečnému poškodeniu svietnika. Stojí za zmienku, že existujú kombinované možnosti.

Napríklad svietnikový rám môže byť vyrobený z kovu, a odnímateľné misky sú vyrobené z hrubého zvoleného skla.

Možnosti dizajnu

Candlestick v interiéri zohráva dôležitú úlohu a musí byť harmonizovaná s celkovým štýlovým. Moderné dizajnové modely nie sú podobné týmto produktom, ktoré naši predkovia používali na osvetlenie bývania. Vysoké dekoratívne vlastnosti vám umožňujú vybrať vhodnú možnosť pre akýkoľvek štýl. Dizajnérske svietniky v interiéri nie sú vždy použité na ich zamýšľaný účel, môžu mať čisto estetický účel.

Slávne modely svietnikov „Lighthouse“ a „CUBUS“ sú najlepším ilustráciou modernej prezentácie stojanov pre sviečky. Prvý model preberá inštaláciu voskového výrobku vo vnútri domu so sklenenými vložkami, vďaka tomu, čo sa získa efekt baterky. Model „CUBUS“ je vhodný pre moderné interiéry, najmä pre minimalizmus a high-tech. Kovové tváre majú nádržia pre sviečky na rohoch. Môžu sa použiť iba tenké a vysoké parafínové produkty.

Mnohí radšej vyzdobiť izbu kované a porcelánové svietniky, ale akýkoľvek materiál môže byť atraktívny. Zvážte populárne možnosti držania podpory.

 • Sklo na nohe. Klasické riešenie pre jednu sviečku. Zvyčajne je svietnik nízky, umožňuje umiestniť sviečku veľkého priemeru.

 • Kovové hudobné nástroje vyzerajú elegantné. Zvyčajne sa používa symbol lyrického a klavíra.

 • Zeleninové a kvetinové motívy. Dobré riešenie pre ekosil. Zároveň môže mať svietnik kus papiera alebo farieb alebo byť jednoducho zariadený vhodnou maľbou.

 • Anjel s nosnou miskou v rukách. Takýto dizajn je pomerne symbolický. Ak keramický svietnik alebo podobný materiál, potom to môže byť súčasťou skupiny Story.

 • Váhy s miskami. Umožnite umiestniť dve sviečky veľkého priemeru, ale malú výšku. Vyzerajú zaujímavé, zvyčajne vyrobené z kovu.

Minimalistické svietniky môžu byť reprezentované jednoducho hladkú a monofónovú trubicu so sviečkou s zhora a miskou na zber vosku z nižšie. Ostatné modely, naopak, sa vyznačujú množstvom malých krásnych detailov v tvare aj v nátere. Vyberte si produkt, ktorý na základe celkovej štýlovej izby.

Stojí za zmienku, že podlahové svietniky majú častejšie klasickejšie vykonávanie.

Ako si vybrať?

Typ svietnika by mal byť vybraný na základe potrieb. Pre interiérové ​​dekorácie nie je nič lepšie ako taký neobvyklý dekor. Hlavné nuansy, ktoré by sa mali brať do úvahy, sú nižšie.

 • Stripping stojí zo štýlu domu alebo betónovej miestnosti. Napríklad, klasický svietnik v minimalistickej miestnosti bude vyzerať extrémne smiešne.
 • Masívne candelabras s veľkým počtom sviečkových otvorov vyzerajú dobre v klasickom štýle interiéru, baroka a gothic. V druhom prípade sa odporúča zvoliť kované výrobky.
 • Moderný, minimalizmus a high-tech by mali byť zdobené viac zdržanlivými modelmi pre jedného alebo pár sviečok.
 • Provence, krajina a ammpir dokonale si vezmú svietnik s dekoráciami vo forme kvetov a listov. Kočije a plynulé čiary môžu byť vyrobené z kovu aj dreva.
 • Ak chcete vytvoriť romantickú a dôveru atmosféru, odporúča sa používať prírodné kamenné výrobky s pečaťou pre jednu sviečku.
 • Diétne a trikira na 2-3 voskových produktoch sú vhodné pre rodinné večere a malé sviatky.
 • Kovové produkty s otvormi pre 4 alebo viac sviečok sa používajú na navrhovanie rozsiahlych udalostí.
 • Pre malú miestnosť sa odporúča vybrať niekoľko sviečok, ktoré sú určené pre jednu sviečku. Veľká izba je lepšie osvetliť jeden produkt.

  Candlesticks s plochými priestormi pre sviečky vám umožňujú zariadiť akýkoľvek druh produktu. Väčšina výrobkov je však obdaná valcami určitého priemeru. Stojí za to zvážiť vopred, ktorý typ sviečok sa použije. Veľkosť svietnika a výška voskového produktu by mala byť harmonizovaná.

  Pozri nižšie.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
  Zdieľať s priateľmi
  Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
  Pridať komentár