Choroby a škodcovia begónie

Choroby a škodcovia begónie

Begonia je ker a semi-základ, slávny v svieži kvitnúci a jasnú farbu. Letáky na rastliny sú tiež viditeľné, zaujímavé v tvare. Kultúra je populárny medzi izbovými rastlinami nielen kvôli ich dekoratívnosti, ale aj kvôli neprijateľnosti. A napriek tomu niektoré problémy s kvetom môžu vzniknúť, ak je odchod zabudnúť alebo umiestniť závod v podmienkach, ktoré sú v rozpore s optimálnym mikroklímom.

Choroby a škodcovia begónie

Funkcie obsahu

Asi 900 druhov rastlín koreluje s názvom „Begonia“. Akonáhle na Antilly ostrovy kvet videl slávny vedec Charles Plumye. Názov kvetov je povinný riadiť Haiti Begona, záštitu a organizátor rozsiahlych expedícií. K najobľúbenejším odrodám patrí Royal Begonia, Redtar, „non-stop“, škvrnité, stále tečie a t. D. Z typu kultúry závisí od toho.

 1. Všetky odrody sú známe dnes sú dosť citlivé na nedostatok svetla. Dokonca len zmenil podmienky osvetlenia, môže byť zdôrazniť pre rastliny, viesť k jeho chorobe.
 2. Dobrá poloha pre Begonia bude Windowsill s osvetlením rozptýleného typu (optimálna optimálna severozápadná alebo juhovýchodná operácia).
 3. Silne nepáči vnútorná kultúra návrhov a významné teplotné rozdiely. Ak takéto nepriaznivé podmienky klesli na obdobia aktívneho rastu a kvitnutia, je to priama hrozba pre rastliny.
 4. Normálna teplota pre kultúru bude 15-18 pozitívnych stupňov v zime av lete sa indikátor zvyšuje na 22-26. V rovnakom čase, v teplom čase, sledujte úroveň vlhkosti. Preto, priamo v blízkosti kontajnera s kvetinou, môže dať šálku s vodou. Dnes v predaji nájdete dekoratívne fontány, ktoré môžu byť použité spôsobom, ktorý bude v blízkosti kvetinového hrnca – a esteticky a prakticky.
 5. Letný domov Begonia vyžaduje „chôdzu“ v čerstvom vzduchu. Ale pozrite sa na stav listov: Ak slnečné svetlo spadne, existuje riziko popálenia.
 6. Vodná kvetina je potrebné mierne. Ak je stupeň hľuzoviek, je napojená výlučne v palete. Prebytok vody určite spája.
 7. Pred začiatkom kvitnutia, niekoľkokrát týždenne dáva zmysel postriekať listy s vodou. Ako možnosť – môžete vymazať ich mokré hadi. Ale na samotnom kvete by voda nemala klesať (môžu sa hniť).
 8. Zavlažovanie sa uskutočňuje s taveninou, odhadovanou alebo filtrovanou vodou (mala by byť teplota miestnosti).
 9. V lete, zalievanie klímy v závislosti od počasia, charakteristík poveternostných podmienok. V zime je dostatok zalievania raz týždenne.
 10. V období aktívneho rastu a rozvoja sa uistite, že kŕmte kultúru. To môže byť univerzálne hnojivá a sú vhodné zmesi živín pre ozdobné a kvitnúce rastliny. Postup hnojív sa koná dvakrát mesačne.

Choroby a škodcovia begónie

Choroby a škodcovia begónie

Počas vegetačného obdobia bránili begónie z škodcov dvakrát. Pre túto dobre sú vhodné fungicídne a insekticídne riešenia.

Možné príčiny smrti rastliny

Existuje niekoľko typických príčin smrti begónie. Ak ste opustili závod v miestnosti, kde je pre ňu príliš chladno, potom sa stretnete s tým, že kultúra zmrazí. Takmer vždy opustiť kvetina zlyhá.

Môžu sa rozlíšiť iné možné príčiny smrti.

 • Navždy. Z nadmerného zavlažovania začína hniť korene rastliny. Nemôže prijímať a prepravovať potraviny, pretože zomrie.
 • Porážka Nematodami. Ak by sa na koreňoch nafúkli, bolo to určite v háďatkách. Zachrániť kultúru je takmer nemožná.
 • Porážať weevils. Tieto škodcovia tiež útočia na korene, jednoducho ich jedia bez zanechania rastlinnej šance.

Choroby a škodcovia begónie

Choroby a škodcovia begónie

Choroby a škodcovia begónie

Ale pred smrťou, nemusí byť dosiahnuté, ak je zariadenie kontrolované včas, nie preskočiť „rušivé zvony“. Mnohé ochorenia sa úspešne liečia.

Ochorenia

Ak je kvetom zomrie, je ťažké ho uložiť: pravdepodobne vynechal moment, keď by pomohol urobiť problém reverzibilný. Ak je to len choré, máte čas a schopnosť obnoviť kvetinu. Rastlina je označená, listy sa stávajú neatraktívnymi – venujte pozornosť. S najväčšou pravdepodobnosťou, kvetina zomrie, pretože si to vložíte na nevhodné miesto, v kuchyni. Pracovný plynový sporák, parná, nadmerná vlhkosť – to všetko prispieva k begónii.

Ohrozuje kvetinu a pulzné rosy – to sú bielizeckové škvrny na listoch s charakteristickou večere. S cieľom zastaviť šírenie choroby, zaobchádzať s kultúrou fungicídov, inak rastlina zomrie vo vašich očiach. Provokater, ktorý začína zomrie, je tu čierny koreň. V tejto situácii začína begónie rastu, kultúra zmizne. By mal urýchlene transplantovaný kvet.

Choroby a škodcovia begónie

Ak kultúra nekvitne, pravdepodobne v zemi nedostatok živín. Potrebujete transplantáciu na nový, obohatený o mikroúleby pôdy. Ak sa stalo mäkkým listom Begonia, výrazné biele svetlo je viditeľné, podozrivé falošné truškovité rosy. Predstavenie kultúry na sušenie, môžete použiť všetky rovnaké fungicídy.

Stopka

Dekorácia kvetinového kmeňa je často spojená s jeho konvergenciou. Ako už bolo spomenuté, nie je potrebné, aby voda padala na kvety – dostatok striekania, obrúsky. Často sa voda naleje len v palete. Ak je kvet radikálne zaplavený, nemali by ste prekvapiť, že kmeň sa otáča.

Konvergencia Zeme Koma je tiež dôvodom hnacieho kmeňa. Nie je potrebné ho nalejte s vodou pred výskytom známok porážky. Tvrdé zavlažovanie kvetu nie je potrebné, najmä v zime. Často sa stáva, že kvety hojne zalievanie begónie „pre spoločnosť“ s inými rastlinami, nenáročnejšími vodou.

Choroby a škodcovia begónie

Choroby a škodcovia begónie

Ak chcete uložiť kvet, musíte ho urýchlene transplantovať na nový základný náter, odstrániť všetky výrazne zhnité časti. Tam je iná možnosť – pokúsiť sa odrezať a koreň zdravú časť stonku. Hodnotiť situáciu – ktorá možnosť má viac šancí.

Root

Nie tak len zriedka rastlina je úžasné galické háďatká. Môže byť stanovená na nezrozumiteľné výčnelky a rasty. Sú to škodcovia, mikroskopické červy. Napriek ich veľkosti sú schopní celkom rýchlo, aby sa zabezpečilo, že koreň závodu. Nematodes sú pozoruhodné všetky časti kvetu: koreň, listy, stonky. Spomaľujú rast kultúry, provokovať plné vysielanie. Odstránenie tohto útoku je veľmi ťažké, je oveľa ľahšie varovať.

Choroby a škodcovia begónie

Choroby a škodcovia begónie

Pred výsadbou kvetu sa krajina odporúča používať trajekt. Takže v nej zničíte larvy potenciálnych škodcov. Ale ak už nematóda už nájde, poškodené zóny rastliny budú musieť byť odstránené, rovnaký kvet musí na vode „heterophos“ roztok (100 ml na ploche priemernej vázy je dostatočný).

Utiecť

Toto je najzraniteľnejšie (z hľadiska ochorenia a škodcov) časti kvetu. A rôzne dôvody sú schopné spôsobiť ich porážku.

 • Letáky sú zložené, stávajú sa pomalým a suchým. To naznačuje, že mikroklíma pre begónie je príliš suché. Rastlina reaguje reagovať na vlhkosť vzduchu, a ak je jeho percento nízke, listy najprv trpia.
 • Listy žlté. Žltnutie je signálom vystuženého zavlažovania. Je veľmi pravdepodobné, že rastlina je tiež studená. Kvitnúce s takýmto obsahom tiež zmizne, zdá sa, že. Kultúra už nejakú dobu bude musieť zbaviť zalievanie, okrem toho bude potrebné preniesť ho na teplo. Ale na prepracovanie závodu, samozrejme, nie je potrebné – to je ďalší extrém.
 • Objaviť listy. Ak chýbajú zároveň kvety a obličky, prípad je s najväčšou pravdepodobnosťou v nadmernom postreku.
 • Listy vyblednú pozdĺž okrajov. Možno problém v prudkej zmene podmienok: Ak bol kvet prenesený na inú parapet, alebo utrpel radikálny prechod. Stáva sa to, že potom, čo je táto begonia masívne resetovať listy.
 • Letáky sa stávajú brilantne. Lesklý glitter sa môže objaviť kvôli nadmernému sušeniu zemskej kómy. Letáky sú výrazne bledé, stratia svoju elasticitu. Čiastočne môže byť situácia normalizovaná vodou. Nové listy budú rásť zdravé a obete sa tiež dostanú k sebe.
 • Begonia spadol všetky listy. Dôvody môžu byť trochu: voda sa dostala do rastliny, vzduch v miestnosti nie je nevhodný suchý alebo kvetový základný zabudnúť na vodu. Stáva sa to, že listy sú zbavené listy vzhľadom na skutočnosť, že rastie v postihnutej pôde.

Choroby a škodcovia begónie

Choroby a škodcovia begónie

Choroby a škodcovia begónie

Ak ste sa stretli s podobnými problémami, opäť preskúmajte položku, ktorá opisuje 10 zásad starostlivosti o kvetov. Len v zdravých podmienkach môže byť rastlina uložená.

Škodca

Neurobte si kvet a škodcov. Môžete sa s nimi vyrovnať, ak správne rozpoznáte.

 • Oranžový biely bielyflink. Jej vzhľad prispieva k vysokej vlhkosti. Škodca sada na letákoch begónie, kŕmi rastliny šťavou. Ak ste si všimli, že letáky vybledli, začali umierať, pomerne sa pravdepodobne, že sa už podarilo zlepšiť. To sa s ním vyrovná stará osvedčená metóda – mydlový roztok: 35 gramov tekutého mydla na 1 liter vody. Striekajte trochu trochu, mydlo voda by nemala spadať pod koreňmi.

Choroby a škodcovia begónie

 • Soft software. Nebezpečenstvo parazita. Je to samozrejme vo vnútri úteku, blokuje svoj rast, vedie k sušeniu kvetov. Ak sa chcete zbaviť škodcov, vyžaduje manuálne zametanie rastlín, mäkká kefa pomáha v tomto. Cesnaková infúzia môže byť tiež účinná.

Choroby a škodcovia begónie

 • Klashované červené kliešte. Na jeho invázii označuje tenký web na kvetine kvetov. Ak je kultúra už prekvapená, letáky získajú mramorovú farbu, ich kryje webu, začnú sa otáčať žlto a pomaly padnú (niekedy masívne). Vyšetrovanie v tomto prípade bude príprava „Decis“. Väčšina z nich sa parazit naplní opačnú časť spodných listov, pretože inšpekcia rastliny by nemala byť povrchná.

Choroby a škodcovia begónie

 • Orangene tlla. S hromadnou prevalenciou, že škodca môže zabiť závod v rýchlych termínoch. Ak je kvetom želania listov, púčiky skrútené,. Môže letieť cez okno, ktoré zostalo otvorené. Dobre sa vyrovnal s jej „aktellik“ alebo „fufanon“. Pamätajte, že musíte bezodkladne bojovať s nástrojom.

Choroby a škodcovia begónie

 • List Nematoda. Líši sa z vyššie opísaných galických nematód. Plamene sa objavujú fader-zelené škvrny, čoskoro sa začnú zahriať. Riešenie „heterophos“ pomôže odstrániť škodcov.

Choroby a škodcovia begónie

 • Sklenené výlety. Toto je hlavný hmyz. Odfarbenie letákov kvetu, robí rastlinu v zlom, blokuje rast. Hmyz v klíme vysokého napätia sú dobre znásobené, ako aj v prípade lokalizácie rastlín neďaleko ohrievača. SOAP riešenie, tinktúra tabaku a chiurela vyčistili škodcov.

Ak ste našli hmyz na begónie, pozrite sa na iné rastliny v dome. Útok je rozsiahly – často zachrániť celú záhradu kvetov.

Choroby a škodcovia begónie

Choroby a škodcovia begónie

Liečba

Ak nechcete liečiť kvetom „chémie“, majte na pamäti, že v kvete rastúcich sú takzvané ľudové recepty. Sú bezpečné, šetrné k životnému prostrediu a už testované.

Existuje niekoľko jednoduchých spôsobov, ako oživiť Begonia.

 • Hub. Aby ste to mohli urobiť, môžete sa pripraviť vopred. Suché a drvené suroviny trvajú dva dni a filter. Begonia musí byť napojená v obvyklom režime, ale so zahrnutím infúzie zeleniny.

Choroby a škodcovia begónie

Choroby a škodcovia begónie

 • TLL, výlety, farby. Uložte z nich Begonia pomocou topov zemiakov. Jeho v suchej alebo čerstvej forme, ktorý potrebujete, aby ste odolali vo vode asi 3 hodiny. Pridajte do tejto kompozície trochu drveného domácnosti mydlo. Striekanie s týmto riešením sa vyskytuje večer.

Choroby a škodcovia begónie

Choroby a škodcovia begónie

 • Bellen, False Showy. Ak chcete opustiť kvetinu, použite púpavu. Korene liečebných rastlín sa naliata vodou a trvajú 2 hodiny, potom sa filtrujú. Sprej Begonia Púpava infúzia Potrebná ihneď po zistení parazita.

Choroby a škodcovia begónie

 • Šedý ganil. Ak by toto ochorenie zaútočilo na rastlinu, musíte urobiť mulčovanie pôdy pomocou nakrájanej borovicovej ihly.

Choroby a škodcovia begónie

Vyberte si vždy skôr mäkkú dávku. Dokonca aj vegetácia môže spôsobiť spaľovanie Begonia. Stojí za zmienku, že ak sa zaznamená masívny blesk ochorenia, invázia škodcov, potom bylinné infúzie a odhodlanie nebudú stačiť. Bude musieť posilniť liečbu chemikálií – len taký boj je účinný.

Tipy pre starostlivosť

Ak budete rásť kvitnúť Begonia, potom má rada jasné osvetlenie. Typy kultúry uprednostňujú viac svetlo. Nezabudnite pravidelne vysušiť izbu (ale malo by to byť kompetentné vetranie, bez návrhov).

O Begonia Zmena:

 • Ak sa vám podarilo udržať kvetinu v hrnci v zime bez straty, potom v marci, bude rastlina dobre dýchať s transplantáciou;
 • Odstráňte Begonia z hrnca, zadarmo jej korene zo starej pôdy;
 • Krátky čas, korene begónie dáva zmysel dať do slabého mangánového riešenia – zachráni závod z plesňových infekcií (a je predisponovaná begónie);
 • Ak sa počas transplantátu zaznamenali pacienti s koreňmi, je potrebné ich znížiť;
 • Umiestnite kvet v novej váze s čistým hotovým substrátom – nelepte ho na horný hrniec;
 • Ak sa korene vyrastujú, môžete doručiť pôdu (Vazan povolený).

Choroby a škodcovia begónie

Choroby a škodcovia begónie

Prvý mesiac po transplantácii je povinné rozptýlené osvetlenie, častejšie zavlažovanie.

Pôda pre kvetinu by mala byť ľahká, uvoľnená, obohatená o organické inklúzie. Môže byť „Koldy“ nad pôdou, môžete si ho kúpiť v obchode. Dokonalá krajina pre begónie je skleníková pôda pre vnútorné plodiny, na koni rašeliniská, hnojivo.

V zime, Begonia zostáva v stave spánku. Pamätajte, že je to čas oslabeného zavlažovania, zastavenie hnojiva pôdy. Transplantácia pre zimu nie je možné vymenovať! Je veľmi dôležité, aby kvetom nahromadené sily na zimu, pripravené na jarný letný kvet.

Tam sú malé triky, pomáhajú kvetu, ktoré nie je zomrieť z nadmernej suchosti. Rastlina by mala byť umiestnená na prevrátenej palete, tento dizajn je vložený do veľkej palety. V obvode je potrebné rozkladať keramzit, je systematicky navlhčený. Voda začína odpariť, ktorá podporuje požadovaný režim vlhkosti.

Begonia je vďačne reagoval na starostlivosť, kvet sa môže stať hlavným interiérovým dekoráciou, prirodzeným, bezchybným a schopným „robiť priateľov“ s najligúrnymi smermi v dizajne.

Choroby a škodcovia begónie

Choroby a škodcovia begónie

O tom, ako uložiť Begonia v prípade choroby, pozrite sa na nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár