Choroby a škodcovia Ficus

Ficus – populárna dekoratívna rastlina, mnohí sú chované. Aby nemali žiadne ochorenia, ktoré sa objavili v dôsledku účinkov plesňových infekcií a škodcov, je dôležité dodržiavať pravidlá starostlivosti o kvetov. Musíte vedieť, aké opatrenia prijať v prípade infekcie infekcie, aby ste ich porazili a opustili pacienta.

Príčiny chorôb

Ficus je domáca rastlina, ktorá sa teší zaslúženej sláve od pestovateľov kvetov. Kvetina roztomilý a nenáročný, s veľkými a krásnymi listami. Strom patrí k dlhým pečeňom, žije na 12-15 rokov.

Niekedy môžu ficuys začať rôzne druhy. Vyskytujú sa spravidla s nesprávnou alebo nedbanlivosťou. Škodcovia sa objavujú z infikovanej pôdy, čo rýchlo zaútočili na korene a gramotuje rastlinu. Alebo kvet môže zmraziť, zomrieť z húb a iných súvisiacich infekcií.

Starostlivosť je všeobecne nízka a požiadavky na blowerfish sú obyčajné – Pravidelne vodu (bez pretečenia a nie príliš často), nevystavujte silným prehriatím a vyhýbajte sa vstupu na rovné lúče slnka. Teplota vzduchu v miestnosti je žiaduca zachovať štandard pre naše podnebie, bez náhlych kvapiek, musíte sa vyhnúť extrémnym značkám.

Vedľa vykurovacej batérie nie je Ficus nikdy umiestnený. Ak sú vykurovacie zariadenia umiestnené v blízkosti, potom vložia zvlhčovanú tkaninu na ochranu a povrch kvetu je často striekaný malými kvapkami. Ak sa vlhkosť, naopak, je zvýšená, je žiaduce počkať, kým sa Zem nevráti na 2-3 cm a potom sa nechá pokračovať v zakrývaní.

Stojí za to, aby si dali pozor na silné teplo a nadmerne suché vzduch, silné návrhy a busty vietor. Nemôžete striekanie Ficus a potom dať na slnku – môžete volať popálenie listov.

Mnohé druhy pádu a zimy klesá listy, ale je to postupné a bezbolestné pre rastlinu. Ak je lístie príliš rýchlo, potom Ficus nie je dostatok vody alebo malej zeme v hrnci, alebo potrebujú transplantáciu na viac nasýtených živín pôdou. Nemiluje zelenú otvorenú pôdu a často mení svoju polohu v dome.

Ak je kvet usilovne starať o rastlinu, riziko chorôb sa zníži na minimum. Niekedy však odrezky a mladé stonky môžu mať skryté choroby, nepostrehnuteľné na prvý pohľad. Infekcie a parazity (napríklad nematodes) sú zavedené z pôdy. Z nich je Ficus často umierajúci.

Hnojenie ficus odporúčané v teplej sezóne – raz za dva týždne. S nástupom jesenného krmiva menej často, zimná kvetina sa nemusí dotýkať. Vyživovať pôdu podľa pokynov v balíku, ktorá nie je nadmerná. Pokiaľ ide o nadmerné krmivo, listy tiež reagujú – body a škvrny na nich sa objavujú.

Ak sa objavila hniloba z koreňovej základne, listy sú kĺzanie a utiahnuté, vinuvo, s najväčšou pravdepodobnosťou neustále liatie. Ak Ficus prestal rásť – pôda je vyčerpaná, nerastné zdroje na výsledku.

Kúpanie bledne listy a malé čerstvé lístie – istý signál na skutočnosť, že je čas vstúpiť do pôdnej kŕmenia s hnojivami.

V obchodoch kvetov je zem obsahujúca potrebné minerály Ficus a vitamíny pre rast.

Bežné choroby

Ak listy začnú dodržiavať a skrútiť vo vnútri – to je prvé znamenie, že Ficus ochorel. Vzhľad jasne ukazuje dôvod, prečo nastala infekcia. Takéto dosky môžu vyzerať takto.

 1. Hnedý. Preukázať stav napätia v dôsledku transplantácie.
 2. S načervenalými škvrnami. Niekoľko dôvodov: Vo väčšine prípadov spaľujte lúče slnka, ako aj rozšírené zavlažovanie a návrh.
 3. S hnedými škvrnami. Nedostatočné zavlažovanie a suchý vzduch, zostáva na tepla, prebytočných hnojív v pôde. Plaky tejto farby pozdĺž obyvateľov listu označujú infekciu parazitmi.
 4. Pokryté sivastou RAID, Webové a biele škvrny. Tick, výlety larvy, spustenie sivého hnilobu.
 5. Zllované hrany s malými bielymi bodkami. Zavlažovanie nadmerného vlhkosti.

Pacienta Ficus nerastie, vytiahne a vyschne. To znamená, že plesňové infekcie sa prejavili.

Anthracnose alebo hrdza

Pozdĺž okrajov listu sú hrdzavé škvrny viditeľné s brownovým okrajom. Poškodená časť umiera, tvorí otvory v listoch. Potom stmavnú a pádu. Infekcia je spôsobená hubou s názvom Colletotrichum Orbiculare.

Torment rosa

Spôsobuje biele škvrny, podobné letu. Vzniká v miestach poškodenia škodcov a infekcie s hubami. Zdá sa, že RAID sa objaví a zo silnej expozície svetla.

Botritída

Gray RAID pozostávajúci z malého sporu huby botryotinia kurva. Spoty sa postupne stanú tmavším, potom listnaté dosky padajú z kmeňa.

Húb

Porážka vyzerá ako čierny kvet, podobný juhu. Dôvodom je aktívny útokový hmyz. Ich lepkavé alokácie sú poháňané hubami, nepostrehnuteľne chovu na lístie.

Kostol

Spôsobiť FUNGI RODINA CERCOSPORA. Vizuálne prejavujúca choroba vyzerajú ako rezy hnedej a sivosti farby na spodnej strane listu. Potom sa body stanú oveľa väčšie, a listy sú žlté a spadajú.

Táto infekcia nemôže byť spustená, musíte prijať naliehavé opatrenia. Ficus nemusí úplne prežiť a sušiť. Liečba plesňových infekcií sa vykonáva okamžite špeciálnymi prostriedkami.

Phytophtor, Pith alebo Rhizocontium

Nebezpečné huby, príčina hnij. Infikovaný ficus lepšie odhodiť alebo zničiť, aby ste udržali zdravé rastliny.

Škodca

Na začiatku svojho vplyvu sú škodcovia príliš malé, ktoré majú byť všimli. Výsledky ich zavedenia sú spravidla viditeľné, keď sa na zariadení objavila obrovské množstvo parazitického hmyzu. Stonky a listy, ako aj pečenie Ficus potrebujú konštantnú preventívnu kontrolu, pretože často vzhľad škodcov je spojený s úzkym rozsahom farieb.

Zdravé prostredie by malo byť vážne zaoberajúce sa vytváraním rastlín požadovaných hygienických podmienok. Potom škodcovia nebudú môcť množiť, čo spôsobuje oslabenie imunity Ficus.

A takejto rastliny, rýchlo „držať“ a plesňové infekcie. Larvy odtrhávajú korene, otravu všetkých jedov. Potom začína hniloba a ficus môže zomrieť.

Teraz povedzme o najbežnejších parazitoch.

Všímavý

Môžete sa dostať na infikovaný vzduchom zo vzduchu, leží s návrhmi. Na lístie sa objavuje lepkavá belabická klapka, ako múka. Krmiví sa na hubici, nebezpečný pre kríky. Ak existuje niekoľko puzdier, infekcia sa rýchlo šíri.

Štít

Chov v paletách pod rastlinami, kde voda často zostáva. Hmyz saje šťava z lístie, zbavuje jej vitalitu. Prítomnosť „opuchnutých“ nahnevaných škvŕn – dôsledkom zavedenia štítu.

Mealybug

Nebezpečné parazity schopné sania z rastliny všetky sily a priniesť na smrť. Výsledky dosahujú 4-5 mm, ich biele kakaóny a dospelé parazity sú jasne viditeľné na Ficus. Prvým znakom vzhľadu je rýchla oddanosť lístia.

Pushchina Tick

Robí vážne poškodenie ficus. Miluje teplo a nedostatok vlhkosti. Listy po sebe sotva viditeľné webové a sivasté hnedé škvrny. Listy začínajú vyschnúť a pádu.

Výletné

Ich vplyv na rastlinu je podobný zavádzaniu kliešťov. Hmyz sania životné šťavy, ich pohodlné prostredie je vysoká teplota a farbený vzduch. Nechajte body hnedej farby, ktorá vedie k sušeniu listov a stonku.

Liečba

Zdravá ficus má mäsité a šťavnaté listy. Sú zelené svetlé farby, bez škvŕn a vyrážky, otvory a iné škody. Nasleduje všetky vetvičky a stonky, koreňová zóna. Prvých pár mesiacov získaný rastlina je držaná ďaleko od ostatných, sleduje ho. Ak sú príznaky ochorenia, stáva sa vizuálne viditeľné.

Choroby kazú vzhľad obce, postupne. Opatrenia by sa mali prijať okamžite. Z niektorých chorôb môže rastlina liečiť nezávisle – pri obnove normálnej starostlivosti doma. Ale ak už máte parazitizujúce hmyz a hubové infekcie, musíte s nimi bojovať.

Dokonca aj zdravé stonky a listy asi raz za dva týždne utrite mydlovým roztokom. Nádoba a pôda, do ktorej sa mladé transplansy Ficus podrobí liečbe slabým bojovým roztokom. Hladina vlhkosti je kontrolovaná – nemala by byť podstatne nižšia ako 70%.

Teraz zvážte, čo odborníci sú ponúkaní, aby zachránili vláknité z porážok infekcií a škodcov.

 • Ak je hniloba sivá, potom musíte okamžite odstrániť kontaminované listy. Korene koreňov by mali dobre vysušiť. Mal by pomôcť oživiť rastlinu. Odporúča sa tiež vymeniť pôdu a transplantáciu zostávajúcich koreňov do čistej pôdy.

 • Čierna flure svedčí o dvojitej porážke. Zraková huba sa vyskytuje ako výsledok hmyzu. Koncentrované mydlové riešenie zabráni šíreniu húb. Ak sú listy silne ohromené, je lepšie odstrániť.

 • A s škodcami bojujú s postrekovaním koreňov a legicídmi smeňmi. Oni tiež zaobchádzajú s povrchmi „vredmi“ z hrdze.

 • Ak sa chcete zbaviť pulzného rosy, jedno ekonomické mydlo nestačí. Potrebujeme aj medené sipop a kalcinovaný sóda. Pripravte terapeutické riešenie, miešanie lyžičky sódy v litri vody a dva gramy mydla. Oddelene viažu 2-3 gramy síranu meďnatého. Pripojte všetky spolu, pridá sa ďalší liter vody a striekajú sa s touto kompozíciou.

 • Ak ste si všimli taký hmyz, ako štít, potom musíte použiť drogu „aktellik“. Spracovanie zariadenia sa odporúča najmenej trikrát alebo štyrikrát týždenne. Často je tiež potrebné utrieť listy s roztokom mydla.

Kliešte sa nepáči zalievanie s mydlovým zložením, ich vlhkosť a chemikálie sú osvetlené. Preto sa v blízkosti hrnca odporúča lokalizovať nádobu na vodu.

 • Skúsení záhradníci ponúkajú, aby sa zbavili stohov kliešťov, aplikovanie cesnakovej tinktúry. Dva hlavičky cesnaku trvá na jej varenie. Sú jemne rezané, naliata liter strmého vriacej vody. Dajte 5 dní v tme, po ktorom sa pridáva rovnaké množstvo vody. Postrek potrebujú vnútorné strany listov a stoniek, ako aj zem.

 • Ak sa vlna začala v dome, je to často pozoruhodné nie, a niekoľko rastlín okamžite. Sa bude musieť uchýliť k komplexnej miestnosti rehanging. Prebiehajú insekticídy okrem štandardného spracovania mangánom a mydlom.

 • Curosporóza a antracóza vyžadujú liečbu špeciálnymi antifungálnymi liekmi.

 • Nematodes preniká do koreňového systému a spôsobujú výskyt uzlových a sférických rastov na trupe. Toxíny vylučované týmito parazitmi, postupne ovplyvňujú všetku rastlinu, vyžaduje sa vyliečiť a transplantovať do novej pôdy. Pred postupom fikózy držte niekoľko hodín v roztoku insekticídu, úplne eliminuje nebezpečnú kontamináciu.

Viac informácií o chorobách Ficus a ich ošetrenie nájdete z nasledujúceho videa.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: