Choroby a škodcovia SCHIFTORRA

Napriek tomu, že mnohé amatérske kvety starostlivo a starostlivo vyhovujú všetkým odporúčaniam pre starostlivosť o domáce závod, niekedy môžu byť problémy. Ale nie vždy externé príznaky a určité zmeny sú prístavy choroby. Aké ochorenia môžu byť schifflores, ako sa s nimi vysporiadať? Všetky odpovede na tieto otázky na vás už čakajú v našom špeciálnom materiáli.

Bežné choroby

S náležitou starostlivosťou a dodržiavaním určitých pravidiel, vnútorná rastlina vás robí s vašou krásou. Bohužiaľ, správna starostlivosť nie je sto percent zaručiť, že kvet nikdy nemocenský. Preto je potrebné starostlivo sledovať externé zmeny v obľúbenom zariadení, čo umožní problém vyriešiť včas.

Milovníci tohto izbového zariadenia často čelia tomu, že kvet upustil listy, Existuje niekoľko dôvodov. Prvým je, že v interiéri sú príliš horúce a znížená vlhkosť vzduchu.

Je dôležité si uvedomiť, že tento typ izbovej rastliny miluje mierne teplo, to znamená, že teplota v miestnosti by nemala prekročiť +22 stupňov.

Druhý dôvod sa môže skladať, že kvet je studený. Ak je teplota pod +16 stupňov, závod začne postupne resetovať listy. Okrem toho, dôvod môže byť nesprávne zavlažovanie. Kvôli nadmerným hydratácii pôdy, v prípade stagnácie vody v hrnci alebo v palete, sa rastlina začne rýchlo zbaviť listy.

V prípade, že listy obľúbených rastlín sa stávajú jasnejšími, tmavými alebo žltými, to naznačuje, že kvet potrebuje ďalšie kŕmenie. Nie je potrebné urobiť nič zvláštne pre obnovu. Takýto problém môže spravidla vyriešiť komplexné hnojivo. Snažte sa urobiť čas podávača 3 mesačne. Je dôležité pozorovať rovnaké intervaly medzi kŕmím. Pamätajte, že Schiflera nemusí z apríla vyblednúť do septembra.

Ak horné listy začínajú trochu naplniť, potom hovorí o nedostatku svetla. Zbavte sa tohto problému ľahko, stačí len nájsť pohodlné miesto pre kvetinu. Je dôležité si uvedomiť, že tento druh musí byť chránený pred priamym slnečným svetlom, ale tiež nie je možné ho zdvihnúť aj v tieni.

Treba poznamenať, že si všimol Sheffler, to znamená, že rastlina s listami Motley, potrebuje viac osvetlenia, a nie kvetu s homogénnymi zelenými listami.

Niekedy sa hnedé škvrny začínajú objavovať na listoch, v dôsledku toho sú listy veľmi tmavšie, niekedy úplne ťahané a kvet začína zomrieť. Uloženie situácie pomôže správnej starostlivosti. Takýto problém vzniká vďaka tomu, že korene domácej rastliny začína postupne hnilobiť kvôli príliš hojnému zavlažovaniu.

Prečítajte si viac  Tick ​​sa objavil na Orchidea: Príčiny a spôsoby vyriešenia problému

Najčastejšie s takýmto problémom, nováčikové kvety toky čelia v chladnom období, Od stredu jesene by sa malo znížiť množstvo a objem zavlažovania. Okrem toho je dôležité monitorovať teplotu vody, pretože príliš studená voda sa negatívne odráža na zdravie systému rastlinného koreňa. Je dôležité a včas uvoľniť pôdu tak, aby korene kvetu dostali dostatočné množstvo kyslíka.

Aby ste ušetrili rotujúce korene, budete musieť vykonať jednoduchý postup pre rehabilitáciu. Je potrebné opláchnuť korene svojho obľúbeného zariadenia so špeciálnym antifungálnym činidlom. Môže sa ľahko nájsť v akomkoľvek kvetinárstve. Kvôli konštantným návrhoch a ostrým poklesom kvapky začínajú listy tejto rastliny po okrajoch. Ak vidíte, že okraje listov listov vysušili, sa stali tmavšími, potom preniesť závod na pohodlnejšie podmienky. V opačnom prípade kvet len ​​zomrie.

Ak ste si všimli, že rastlina postupne zametala, a hrany listov sa suchia a tmavujú, to naznačuje, že kvet nedostane dostatočné množstvo vlhkosti. Uistite sa, že budete pozorovať režim zavlažovania. Pôda by mala byť silne suchá, a ak je zem úplne vysušená, je to už negatívne ovplyvňuje zdravie Schiftorra. Okrem toho, v horúcom období, rastlina potrebuje častý a pravidelný postrek. Inak, kvôli nedostatku vlhkosti, listy začne vyschnúť, otočte a pád.

Ak si všimnete, že malá čierna sa objavila na kvetinách, potom to tiež navrhuje, aby ste boli príliš hojne zalievaní rastliny. Výsledkom je, že formy vzniká, huba. V tomto prípade by mal urýchlene kontrolovať koreňový systém pre prítomnosť hniloby. Okrem toho je potrebné znížiť vrcholy pokazených stoniek a spracovať rastlinu so špeciálnym antifungálnym činidlom.

Bojovať proti škodcom

Plne poistiť obľúbenú zariadenie z vzhľadu škodcov nie je vždy. Najčastejšie poškodzuje listy a stonky skefflers štíty. Naučiť sa o tomto probléme a podniknite kroky včas, ak venujete pozornosť zrejmým príznakom choroby. Toto sú lepkavé listy, žltnutie a zaostrenie.

Prečítajte si viac  Čo robiť, ak Crotone vypadne listy?

Horné stonky kvetu môže byť viac pomaly, panovník sa začne ísť dole a postupne vyblednuté. Keď sa prvé príznaky ihneď objavujú, insulace kvetu tak, aby škodcovia nemohli pohybovať na iné vnútorné rastliny. Po závode potrebujete starostlivo liečiť SOAP riešenie.

Niekedy tento typ vnútornej rastliny trpí vzhľadu takzvaného Paouous Tick. Takéto škodcovia sú spravidla dostupné na rastlinách, ktoré sú obsiahnuté v miestnosti s príliš suchým vzduchom. Vzhľad škodcov, ktorý si nemôžete všimnúť, pretože hmyz je veľmi malý. Ale akonáhle si všimnete, že tenký web sa objavil na listoch, mali by ste urýchlene prijať opatrenia. V opačnom prípade závod začne postupne kohútikom a zomrieť.

Ak chcete prekonať web začiatok, musíte si kúpiť špeciálnu prípravu, ktorá sa vzťahuje na insekticídy. Okrem toho potrebujete monitorovať úroveň teploty a vlhkosti v miestnosti. Ak na listoch alebo stonkách ste si všimli malý hmyz s bielym kvetom, potom to naznačuje, že na Schafler sa usadil Torment Cherver. Ak chcete začať, odstráňte všetok hmyz z rastlín, po opláchnite kvetu vodou. Pamätajte, že tento škodca nemá rád vodu, takže pravidelne sprej.

Keď sa na závode objavia hnedé škvrny, naznačuje, že výlety sa usadili na kvete. Naliehavo, inzulace sefflaur a liečiť rastlinu s mydlom roztokom.

Potom, ak je to potrebné, budete musieť spracovať kvetinový insekticíd.

Tipy a odporúčania

Nakoniec by som rád zdieľal nejaké užitočné odporúčania, Vďaka, ktorým bude možné zachrániť a udržať zdravie a krásu vašej milovanej kvety.

  • Mnohí fanúšikovia Shefflers sa začnú báť kvôli tomu, že mladá rastlina má príliš malé listy. Ale nestojí za to znepokojujúce, pretože je to úplne normálny fenomén pre tento typ domácej rastliny. Akonáhle kvet začne vyrastať, všetky listy sa stanú rovnakou veľkosťou a rastlina bude vyzerať krásne.
  • Niekedy flowerfary čelia takýmto problémom, keď sú listy vyrobené na vysokej vzdialenosti od seba, a rastlinný valec je príliš vytiahnutý. Nestojí za to znepokojujúce, pretože nie sú príznaky akejkoľvek choroby. To naznačuje, že kvet chýba svetlo a príliš horúce. V tomto prípade je dosť len presunúť schiefflaur na pohodlnejšie podmienky pre to, postupne sa rastlina stane svieži a zdravým.
Prečítajte si viac  Violet "Le Gold Nibelongov"

Ako transplantovať alebo dať schifler, pozrite sa na video nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: