Cissor: Vlastnosti, Typy a starostlivosť doma

Takáto závod sa často nachádza v kancelárskych priestoroch alebo rôznych nemocničných inštitúciách. NIE menej často pestuje žany a doma. Mnohí záhradníci sú jednoducho potešení svojím vzhľadom, pretože je to rana rastlina, ktorá sa stane skutočnou dekoráciou v každom dome alebo byte, s ním môžete zdobiť takmer akýkoľvek priestor. Napríklad steny, kde sa dá jednoducho pozastaviť, schody, ktoré sa úplne úplne zase v priebehu času, alebo dajte bežné podpory.

Popis

Mnohí hovoria Cisos Indoor Vineyard, pretože je to ker, ktorý sa šíri v rôznych smeroch. Takáto závod môže konsolidovať s vašimi fúzami pre akúkoľvek vhodnú podporu. Okrem toho, niektoré z jeho druhov sa podobajú vetvy krásneho stromu, vďaka čomu je často rád, že berie.

Táto rastlina má krásne lesklé listy s lesklým povrchom, rovnako ako nasýtená svetlá zelená farba. Ich forma a veľkosť sú do značnej miery závislé od stupňa Cissa. Sú umiestnené na pomerne dlhé a flexibilné výhonky, ktoré rastú až 3 metre dlhé. Postupom času sú tieto „liana“ pokryté kôrom. Okrem toho existuje niekoľko fúzy na každom výstrele, s ktorým môžu byť pripojené k akémukoľvek povrchu.

Ak hovoríme o kvete, potom sa rastlina nerieši v tomto období. Kvetina je malá dáždnik kvetenstvo smotany alebo jemného zeleného tieňa. Môže sa stať, že doma a nebude schopný vidieť to, ale in vivo to nie je len kvitnúce, ale má tiež veľké množstvo plodov, ktoré sú malé bobule s červeným alebo čiernym odtieňom. Je vo vnútri bobule, že existuje veľký počet semien.

Domáce Zissus sa považujú za tropické oblasti Afriky a Austrálie, ako aj južnej časti Ameriky. V prírodnom prostredí rastie viac ako 300 druhov, z ktorých mnohé ľudia začali rásť doma. Okrem toho, doma, Cisos často používajú nielen na účely dekor, ale aj ako jedlo alebo ako prostriedok v boji proti malárii.

Mnohí vytvárajú skutočné živobytie, cez ktoré nebudú ľahko prejsť. Okrem, Táto rastlina sa rýchlo prispôsobuje akýmkoľvek podmienkam, takže to bude ľahké ho vyrastať doma.

Často, Cissors nakupujú presne preto, že môže očistiť vzduch v akejkoľvek miestnosti, ako aj antifungálne akcie.

Odrody

Keďže existuje mnoho typov tejto rastliny, stojí za to zvážiť populárne rastliny bližšie. Niektoré odrody Zissus možno nájsť len v botanických záhradách.

Ročník

Tento typ závodu má iné meno – QUADRUGULAR CISSOR. Tvar jeho listov má tvar diamantu s ozubenými hranami. Listy majú jasnú smaragdovú farbu. Jeho výhonky sú celkom flexibilné a tenké, takže pre taký typ Cissury bude potrebné podporiť. Ak sa objavia kvety, potom majú jemnú zelenú farbu. A plnky a pobočky tejto rastliny zamat.

Bolo to pre túto rastlinu, že bol pripojený názov brezy. Okrem toho na svojom základe bolo odvodené niekoľko odrôd, ktoré sú veľmi populárne medzi záhradkami. Medzi nimi sú najobľúbenejšie „Elene Danika“, ktorý sa rozlišuje krásne vyrezávané listy s jasnou farbou. A stále existuje takáto odroda ako mandiana. Má odolnosť voči prudkým rozdielom teploty a tiež má krásne lesklé listy.

Mnohí zamieňajú tieto poddruhy s kosemskou žatrmi. Je to však úplne odlišná rastlina, ktorá nie je prispôsobená podmienkam domácnosti a nachádza sa len vo voľne žijúcich živočíchov.

Viacfarebný

Tento typ Cissa je charakterizovaný špeciálnou krásou. Jeho listy majú tmavú zelenú farbu, okrem toho sú pokryté striebornými škvrnami, ale sú ružové. Táto rastlina sa vyznačuje skutočnosťou, že počas chladného počasia môže úplne resetovať listy. V jarnej vetve musí byť úplne rezané, potom, čo rýchlo rástli. Tento CISSOS si vyžaduje trochu viac pozornosti.

Strih

Tento kvet je tiež nazývaný pruhovaný kvôli svojej nezvyčajnej farbe. Na zelených listoch môžete vidieť červenkasté pásy, ich forma je skôr ako skutočné hrozno. Tento druh Dosť ťažký a nevyžaduje veľkú pozornosť.

Dvojfarebný

Táto rastlina patrí do rodiny hrozna. Jeho celé meno je Cissor Decolor. Dvojfarebný Cissos má listy v tvare srdca, s malými kefami, ktoré sa dejú na samotných okrajoch. Ich farba je nasýtená zelená s malými striebornými škvrnami. V spodnej časti plechov maľovaných v tmavej červenej farbe.

Antarktický

Táto evergreen kvet je pomerne bežná medzi väčšinou záhradníkov. Jeho listy majú oválny tvar s prevodovými hranami, rastú až 12 centimetrov. Okrem toho sa líšia v tmavej zelenej farbe zhora a jemne zelená nižšie. Jeho pobočky, rovnako ako Velvet je fúzy s krásnym. Tento druh môže existovať v rôznych podmienkach, nebojí sa horúceho počasia.

Tuberóza

Táto kvetina má dlhú vinič s zahusťovaním na samotnej báze. Okrem toho tvorí letecké korene. Tieto pekné listy sú malé, ale otvorené. Niekedy na zimu môže znížiť listy.

Podmienky zadržania

Veľké cissy si ocenili záhradkári nielen pre ich dekoratívnu krásu, ale pre ich nenáročnosť. Nemusíte vytvárať špeciálne podmienky, pretože môžu rásť v každej miestnosti. Avšak, že táto rastlina je vždy zdravá a svieža, musíte sa zoznámiť s niektorými momentmi.

Osvetlenie

Hoci Cissus a môže rásť aj za polovicu, po tom všetkom stojí za to preferencie na také miesto, kde sa mnohé slnečné svetlo. Vďaka tomuto umiestneniu bude kvet viac husté, a jeho listy s jasnou zelenou farbou.

Najlepšie je však vyhnúť sa zasiahnutiu kríka priameho slnečného svetla, takže počas veľkého slnka je potrebné si to trochu vziať.

Teplota a vlhkosť

Mnohí záhradníci sú presvedčení, že rastliny sú pre návrhy veľmi škodlivé, takže ho neberú na ulicu vôbec. Toto je však absolútne nesprávne úsudok. Bude to užitočné, aby bol na čerstvom vzduchu a ľahký vánok ho vôbec neublíži. Ale počas obdobia krakovania musia byť do miestnosti odobraté priliehajúce. Ak sa to nerobí, potom okamžite zruší lístie.

Nemusí nevyhnutne vytvoriť pre takú kvetinu príliš veľa zvlhčovania. Dostatok času od času, aby si to len sprej. Nemali by však žiadne rozvody na listoch. Preto je najlepšie použiť dobre definovanú vodu. V niektorých prípadoch môžete vložiť v blízkosti kvetinovej vázy s malou nádobou na vodu.

Dôležitý! „Domestikované“ rastliny môžu odolávať teplotám od 10 do 27 stupňov tepla, ale existujú aj takéto kópie, ktoré sa môžu cítiť skvele, aj keď teplota klesá na +5 stupňov.

Ako sa starať?

Prípady pre Cissor doma úplne jednoduchý a nevyžaduje veľa úsilia. Ak je to kompetentné urobiť všetko, potom môžete pestovať zdravú rastlinu, ktorá poteší vašich vlastníkov po celý rok.

Podkord

Keďže táto rastlina spotrebuje veľké množstvo prospešných látok a minerálov, je potrebné ho pomerne často kŕmiť. Je potrebné to urobiť s intervalom 2 týždňov – počas jarných a letných období. Najčastejšie pre Cissus kúpiť Hnojivá, ktoré sú určené pre listnaté rastliny. Dokonale vhodný Pokon alebo Etisso, Ale môžete použiť prirodzené kŕmenie.

Zalievanie

Lístie tohto pekného pohybu absorbuje veľké množstvo vlhkosti, takže Je potrebné, aby mu pomerne časté zalievanie. To je dôležité najmä počas svojho rastu. V lete stojí za daný postup trochu viac. Určite pre seba potrebný čas, bude možné stavom Zeme vo váze. Mal by suchý viac ako polovica. Okrem toho môžete odošlite od času na čas na cissause. Musí to však byť teplé.

V zime sa zalievanie mierne odlišné od leta. Musí byť mierny, okrem toho, že je potrebné zlúčiť prebytočnú vodu z palety.

Nasleduje len vtedy, keď Zem sa suší 2/3 vo váze. Tento postup je tiež potrebný na vykonanie teploty mäkkej vody.

Orezávanie

Rovnako ako akákoľvek rastlina, Cisseuse bude potrebovať taký postup ako orezávanie. Môže sa vykonávať v niekoľkých prípadoch. Napríklad, keď rastlina zmierňuje listy úplne alebo polovicu, potom sú najlepšie rezu, aby mohli tvoriť mladé výhonky. Aby sa žliaci mohli dobre rozvíjať a bol tiež pomerne aktívny, Jeho výhonky sa musia pravidelne zastaviť. Počas jarného obdobia je potrebné pridať polovicu. To nielen stimuluje rastlinu, ale tiež umožňuje mu mať krásne a hrubé listy.

Prevod

Na transplantáciu závodu je potrebné použiť buď substrát získaný v obchode, alebo ho urobiť sami. K tomu pripojte nasledujúce komponenty:

 • 1 časť listnatého humusu;
 • 1 časť menšieho piesku;
 • 1 časť rašeliny;
 • 1 časť trávnika.

Najlepšie je pre transplantáciu po zime, už na začiatku jari, ale pred začiatkom jeho kvitnutia. Okrem toho, mladá rastlina vyžaduje ročnú transplantáciu. V rovnakej dobe, hrniec musí byť o niečo viac ako predchádzajúca a lepšia keramika, takže koreňový systém môže voľne dýchať. Viac dospelých Cisos môže byť opätovne opätovne. Na dne Vasonu potrebujete dať vrstvu drenáž, potom malú krajinu a len potom, čo môžete pristáť v IT kvete.

Musí to byť dosť opatrní, aby ste nepoškodili svoje korene. Po tom, zostávajúca prázdnota by mala byť naplnená pôdou.

Reprodukcia

Po obdržaní takejto závodu do svojej zbierky to určite chce zvýšiť. V tomto prípade to môže byť vykonané rôznymi spôsobmi. Stojí za to podrobnejšie zvážiť všetky z nich.

Pomocou rozdelenia kríka

Použite túto možnosť chovu je najlepšie po zime. Okrem toho je lepšie to urobiť pri transplantácii rastlín. Viac dospelých Cisseuse začína vytvárať malé procesy, ktoré nebudú môcť umiestniť vo váze nakoniec. Je to z tohto dôvodu, že to stojí za to rozdeliť. To znamená, že korene musia byť narezané ostrým nožom na niekoľko častí, a potom ich pristáť do jednotlivých pyro. Po rýchle prispôsobenie sa mladé sadenice rýchlo v raste.

Semená

Mnohí sa používajú aj na chov a semená. Môžu byť zakúpené v každom obchode so záhradníkom. Práca s takýmto materiálom je celkom jednoduché. Ak chcete začať, musí byť nádoba vyplniť Plytké pieskové a rašelinové zmesi. Po tom, semená sú naskladané v pripravenej zemi. Nemusia príliš horieť – stlačte mierne. Potom je potrebné naliať zem, a kontajner je na zakrytie filmu.

Ďalej musí byť všetko umiestnené na teplom mieste a poskytnúť Pravidelné zalievanie. Prvé výhonky sa nemusia objaviť tak rýchlo, takže sa nemusíte báť. Keď sú výhonky úplne opravené, môžu byť nahradené na „trvalom mieste bydliska“. Najčastejšie pre plemenné semená používajú semená Arctic Zissus.

Cherenca

Takáto metóda záhradníkov používa celkom často. Na implementáciu tejto metódy chovu je potrebné, aby sa predlžuje odrezky buď na jar alebo v lete. Okrem, Odrezky musia byť nevyhnutne s mladými obličkami. Po obrobku musia byť umiestnené v nádobe s vodou alebo v pripravenej krajine. Ak držíte zakorenenie vo vode, musíte čakať na vzhľad koreňov, až potom, čo môžu byť vysadené v zemi.

Je však oveľa jednoduchšie dať veci priamo v zemi. Musí byť dobre navlhčený. Potom musí byť nádoba pokrytá filmom, aby si mal malý mini-skleník. Keď sú odrezky pomerne dobre zakorenené, môžu byť zasadené na trvalý pobyt.

Choroby a škodcov

Hoci Cissus je považovaný za dosť tvrdý, ak je zabezpečiť nesprávnu starostlivosť, rastlina je len chorá. Stojí za to zvážiť niektoré príčiny chorôb.

 • Ak je v miestnosti príliš ohromený vzduchom, môžete vidieť, že listy suché. V tomto prípade je potrebné vykonať nielen striekanie, ale aj trochu navlhčite zem okolo samotného kvetu.
 • S príliš veľa tepla, listy budú tiež suché, ale okrem toho je tiež padajúce. V tomto prípade musíte dať kvet na chladnejšie miesto, a v lete je lepšie ho priniesť na čerstvý vzduch.
 • V niektorých prípadoch sa na listoch, ktoré budú označiť popáleniny pred slnečným svetlom. To znamená, že rastlina musí brániť trochu.
 • Keď sa objavujú hnedé škvrny na listoch Cissa, ukáže si silný zvlhčovač pôdy. V tomto prípade potrebujete vysušiť Zem na vrchole 3 centimetrov.
 • S príliš rýchlym vypustením listov, musíte dať závod do teplejšieho miesta.
 • Keď sa rastlina spomalila trochu svojej výšky, ukáže len to, že zissor nie je dostatok živín. Preto bude potrebné urýchlene vykonať potrebné hnojivá.

Okrem toho, z času na čas, rastlina by mala byť kontrolovaná pre rôzne škodcov.

Ak sa niektorý z nich zaznamenal, musíte urýchlene vykonávať spracovanie celého zariadenia alebo len infikovaných miest.

 • Klaso. Ak sa na listoch objaví webe – to bude indikovať vzhľad takéhoto škodcu ako web tick. Keď rastlina nie je príliš infikovaná, môžete skúsiť použiť SOAP riešenie. Keď nepomôže, Cissos je potrebné liečiť pomocou chemickej prípravy. Ak to nepomôže, je potrebné opakovať rozprašovanie po 2 týždňoch.
 • Štít. Tento hmyz má hnedú škrupinu. V prípade jeho útoku môžu listy nielen suché, ale aj úplne. Bojujte na najlepšie použitie insekticídov.
 • Mealybug. Tieto okrúhly hmyz sú najčastejšie umiestnené na listoch. Ak sa chcete zbaviť nich, je potrebné začať ich odstrániť, aby ste mohli začať, a potom spracovať postihnuté miesta s obrúskou na mydle riešenie. Ak to nepomôže, potom je potrebné spracovať CISSOS so špeciálnou chemickou prípravou.
 • Na príliš navlhčenej pôde sú malé hmyz s bielym farbou, ktoré sa nazývajú Farby. V tomto prípade musí byť povrch Zeme nastriekaný insekticídom.

Ale vedenie boja s akýmikoľvek škodcami, je potrebné pripomenúť, že táto rastlina je veľmi citlivá na akékoľvek chemikálie. Spracovanie by sa preto malo vykonať opatrne.

Stojí za zmienku, že vytváranie správnej starostlivosti a potrebných podmienok pre Cissus doma, môžete si vychutnať tento Evergreen rastliny po celý rok. To je veľmi nenársná rastlina, ktorá poháňa aj v tých chvíľach, keď je to len zelený krík, a nie luxusný kvet. Okrem toho, ak ho chovajú, môžete dať tento pohľadný svojim blízkym alebo známym.

Ako sa riadne starať o závod, je možné zobraziť v nasledujúcom videu.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: