Crossander: Čo to vyzerá, ako pravidlá pristátia a starostlivosti

Závody primárneho účelu – obohatenie vnútorného priestoru kyslíka. Druhé spočíva v pridávaní izieb podľa krásy. Crossander sa presúva s úlohami bez veľkých problémov.

Táto tropická rastlina bola predložená do Európy pred viac ako 250 rokmi. Aj keď do roku 2000, Crossander bol oboznámený len so chovateľmi. Dlhodobé štúdie a experimenty profesionálov pomohli prispôsobiť závod do prostredia miestnosti, po ktorom sa crossover stal záujem o kvetinu. Charakter tohto kvetu nie je ľahké, závod si vyžaduje osobitnú pozornosť. Jasne po pravidlách obsahu, kvety uvidia reakciu Crossandra vo forme jasného kvitnutia a dlhého života.

Popis

Veľmi krásny názov Crosslanda sa skladá z gréckej frázy, čo znamená „pánsky bakhroma“. Vzhľadom na tvrdohlavú prevádzku chovateľov sa rastlina podarilo byť dokonale kultivované na pestovanie doma. Nováčik kvety okamžite roztomilé s touto kvetinou nebudú fungovať, len skúsení majitelia mini-záhrady budú môcť nájsť spoločný jazyk s ním.

V botanickej prostredí Crossandera odkazuje na rodinu Acacanov. Vzhľad sa podobá ker s množstvom listov. Vo voľnej prírode rastie kvet na jeden meter vo výške, domácich vzoriek, bohužiaľ, sa nelíšia v takýchto dimenziách.

Rozlišujúci znak Crossandy leží rýchlosťou rastu – jeho pobreží strieľa zvýši dĺžku s maximálnou prípustnou rýchlosťou rastlín. Hlavnou vecou je postrčiť výhonky včas tak, že sú vyplnené silou.

Listna časť reprezentovaného kvetu sa vyznačuje svetlým zeleným lesklým povrchom. Dĺžka plášťa kolíslku v rozsahu 3-9 cm. Počas kvitnutia na kríku, kvety žltých, červených a oranžových odtieňov, ktoré sa dostanú do veľkých kvetenstiev, ktoré sú veľmi harmonické zapadajú do akéhokoľvek interiéru.

Pri vykonávaní všetkých pravidiel starostlivosti majiteľom sa rastlina poteší jeho rafinovaný kvet od začiatku jari a skončil na jeseň. Charakteristickým znakom Bush je zvláštna láska na mokré prostredie a túžbu rásť vo veľkej spoločnosti izbov.

Napriek špeciálnemu charakteru kvetu, aby ste pestovali krásny a zdravý crossman, bude schopný mať čoisto farebné, čo je najdôležitejšie, mať túžbu a nejakú trpezlivosť.

Typy a odrody

Vo voľnej prírode bolo odhalilo približne 60 typov Crossanders. Z tohto pôsobivého zoznamu do izbového biotopu sa Botanika podarilo prispôsobiť lievikom v tvare, ako sa to tiež nazýva, Wavy, Crossandra. Rovnako ako ostnaté, Nile a Guinean, hoci posledné tri mená sú pestované doma veľmi zriedka.

Troubled Crossandra, zase, podľahol učil. Prekročte chovatelia sa podarilo stiahnuť svoje domestikované hybridné odrody.

Vorónkoidný

Prezentovaný pohľad na Bush je progenitorom mnohých odrôd hybridov. V prírode sa nachádza v Indii. V prirodzenom prostredí rastie ker do výšky do 1 m a kvet prispôsobený rastúcim miestnosti nepresahuje 70 cm. Kvetenstvo lievikov v tvare Crossandra vo vzhľade sa podobá hustá náplasť. Kvety na povrchu kríka sa vyznačujú jasne plameňmi v tvare lievika, ktorého priemer je 3 cm.

  Modrá

  Táto rôznorodosť kvetu má druhé meno „BLUE ICE“. Ker sa nerozlišuje zhutnenými kvetenstvami a sviežovými formami. Počas obdobia kvitnutia sa na jeho povrchu objavia modrasté kvety, pripomínajúce malé kúsky ľadu.

   „Zelený ľad“

   Táto rôznorodosť kvetu sa nachádza v apartmánoch a domoch veľmi zriedkavé. Tvar a vzhľad je veľmi podobný svojej sestre, Crosslande Blue. Aj keď je lístie prezentovanej škály kríka oveľa väčšie a odtieň kvety kvetu je jasnejší a bohatý.

    Nilsk

    Minie sa považuje za Afriku. Veľkosť kvetu je nízka, jeho maximálna dĺžka je 60 cm. Listy kríkov sú prezentované v tmavozelenej farbe, v štruktúre mierne vynechané. Kvety drop-downs počas kvitnutia majú päť lístkov. Každý jednotlivý okvetný lístok je charakterizovaný farebnou schémou. Sfarbenie od červenkastých farieb na ružový oranžový odtieň.

     Ostnatý

     Držba odrody z afrických krajín. Maximálna výška rastliny je 13 cm. Plechová doska zdobená špeciálnym vzorom prechádzajúcim pozdĺž každého závoju. Kvetenstvo závodu sú reprezentované v žltých odtieňoch. Pri pohľade na brzd, môžete vidieť malé chrbtice, mäkké na dotyk, vďaka ktorej kvetina dostala svoje meno.

     Pri pestovaní, kvetinové krížové firmy používajú hlavne formou lievikov alebo jeho hybridov. Nižšie je uvedený zoznam svojich najznámejších odrôd, ktoré sa často nachádzajú na systéme Windows.

      „Tropic“

      Prezentovaná izbová kvetina má kompaktnú veľkosť, maximálna výška dosiahne 25 cm. Hybrid je odvodený americkými tokmi, možno ho nájsť v širokej škále farieb. Najobľúbenejšia žltá odroda. Red Farebná variácia predstavuje lístky červených a ružových odtieňov. Rast Táto rastlina môže byť doma v hrnci buď v záhrade.

       „Fortune“

       Populárna trieda rastlín s kompaktnými veľkosťami, ktorej výška je maximálne 30 cm. Vzhľadom k malým rozmerom púčikov na Bush oveľa viac, a obdobie kvitnúce trvá oveľa dlhšie. Charakteristickým znakom hybridu kríka leží v mnohých rokoch života a silného zdravia.

        Osobitná pozornosť by sa mala venovať koreňovému systému, ktorý sa vyznačuje zvýšenou úrovňou vytrvalosti.

        Varianta

        Peplovanie novosti. Zelené listové dosky kríka sú pokryté nezvyčajným vzorom z požehnaných miest a malých ťahov. Kvety šírené v zodpovednom období života sa podobajú priestrannej ohňostroji korálu.

        Pravidlá pristátia

        Crossandra v prírode sa necíti veľmi dobre. Po postupe pristátia a transplantácie má rastlina dlhú dobu zvyknúť si na nový kontajner so Zemou. Pomerne často existuje oneskorenie v procese kvitnutia, niekedy lístie sa skrútené do trubice a klesá.

        Najúspešnejší čas na pristátie Crossandra doma – jar a leto, aj keď chovatelia vysadili odrezky po celý rok. Zároveň poznamenal, že v zime rast a vývoj embryí vychádza oveľa pomalšie.

        Pre seba-pristátie alebo transplantáciu krížových kvetov, musíte pripraviť pôdu. Mal by byť porézny a neutrálny. Pri použití univerzálnej pôdy bude mať malé množstvo hrubého piesku. Pri absencii dôvery pri nákupe pôdnych zmesí môže kvetina voda vytvoriť pôdu na pristátie na vlastnú päsť.

        • V prvej verzii obrobku sa navrhuje zmiešať Skrčitý Zem s veľkým pieskom v rovnakom množstve, po pridaní zlomenej tehly.
        • V druhom prípade bude musieť kvetina vziať 2 časti pôdnej kompozície pre vnútorné farby s jednou časťou vermikulitov a špeciálnej pôdy, Navrhnuté pre sukulenty.
        • Ponuky tretej cesty na mix 2 kusy plechu a rameno s jednou časťou piesku a trávnika.

        Nezabudnite na drenážny systém. Môže byť vyrobený z omrvinky, drvených kamienkov alebo tehál.

        Po prečítaní vlastností pôdy potrebnej na pristátie Crossanders môžete pokračovať v štúdii procesu vo forme inštrukcie krok za krokom.

        • Pripravený na pristávaciu pôdu musí byť valcovaná. Tepelný spracovateľský hrniec môže byť vriacou vodou.
        • Odvodenie je položené na spodnej strane spracovanej kapacity, Malé množstvo pristávacej pôdy zaspáva zhora.
        • Je dôležité poznamenať, že kvet vyžaduje tiež nejakú prípravu na pristátie, Preto 3 dni pred určeným udalosťou musí rastlina zastaviť zalievanie. Solárny primér úplne vyschne, vďaka ktorým bude crossland uvoľnený zo starého hrnca. Je potrebné, aby sa jemne otrasil kus pozemku na koreňovom systéme.
        • Závod je umiestnený v strede novej kapacity, Jeho korene sú rozdelené do vnútorného priestoru.
        • Ďalej je potrebné vyplniť medzery medzi stenami nádrže a samotnej rastliny, Snažím sa zároveň nie je háčik a neublížiť tenké a jemné korene crossandra.
        • Po výsadbe kvetu by sa mali naliať a striekať do Krony. V tomto prípade sa vlhkosť pomáha zariadeniu bez stresu, aby sa zakorešla na novom mieste.

        Vlastnosti starostlivosti

        Crossander vyžaduje, aby preukázal pozorný postoj k podmienkam jej obsahu.

        V procese rastúcich rastlín by kvetina mala zapamätať si svoje tropické korene, ktoré hovoria o Love Crossanders na teplé biotopy.

        Všeobecne platí, že teplota v miestnosti, kde sa pestuje, nemala klesnúť pod +18 stupňov Celzia. V prípade potreby môže byť prenesená na inú, mierne chladnú miestnosť, ale na krátku dobu.

        V letnom období Crossander sa cíti pohodlne na slnečnej strane okna, pod rozptýleným svetlom. Priame slnečné svetlo položili kvet so silnými popáleninami, ktoré jasne viditeľné na listových doskách kríka a na okvetné lístky púčov.

        Ak dôjde k osvetľovacím deficite, list Crossandra sa začne valiť a proces kvitnutia sa pozastaví. Pomerne často sa takýto problém vyskytuje v zime.

        Kúpou Crossandra v obchode by mal kvetinový kvet premýšľať o implementácii prevodov rastliny z dopravnej pôdy v prírodnom pozemku na jeho následnú kultiváciu. Čas medzi nákupom a postupom transplantácie by mal byť približne dva týždne, aby sa rastlina prispôsobovala. Po zvládnutí prechodu v nových podmienkach bude možné transplantovať.

        Minulá aklimatizácia pomôže kvetu menej bolestne odkazovať na tento postup.

        Kvety potrebujú vedieť, že kríž je mladý, transplantovaný 1 krát za rok. Dospelí ich zástupcovia každé 2 roky. Transplantácia sa vykonáva na jar. Prerezávacie zariadenia sú vyrobené s príchodom tepla a pred zimnou dovolenkou.

        Crossandra odpočinok – zima. V tomto prípade ho nie je potrebné kŕmiť užitočnými látkami. Inak namiesto púčikov začne rozpustiť obrovské množstvo listov. S náležitou starostlivosťou je potrebné začať obohatiť rastliny s vitamínmi a užitočnými látkami s príchodom pružiny. Kŕmenie sa vykonáva raz týždenne. Hnojivá môžu byť organické a minerálne, hoci minerálne kŕmenie je oveľa pohodlnejšie a výhodnejšie.

        Postup zalievanie Crosslanda je mimoriadne úzkostlivo. Čím lepšia bude rastlina zvlhčovaná, dlhšie a ľahšie prejde proces jeho kvitnutia. Zavlažovanie sa úplne závisí od ročného obdobia. V lete, hydratácii pôdy je často častejšie, pretože pôda veľmi rýchlo schne. S nástupom chladného počasia by sa zalievanie malo miernu, v zime potreba rastlín vo vlhkosti sa niekoľkokrát zníži. Optimálne vykonávať raz za dva týždne, ale nezabudnite skontrolovať pôdu. Nemôžete dovoliť prepadnutie kvetov a rezanie pôdy.

        Všeobecne platí, že je to jedno potešenie. So správnym prístupom bude odpovedať s jasným kvitnutím pripomínajúcim ohňostroj.

        Metódy chovu

        Postup pre chov Crossandra doma sa vyskytuje dvoma spôsobmi: výsadbou semien a deliacich odrezkov.

        Cesta Osivo Používa sa extrémne zriedka, len keď nie je možné oddeliť odrezky z dospelého kvetu. Okrem toho sa pestovanie krížoviek zo semien považuje za pomerne nepríjemný a dlhodobý proces. Ďalej odporúčame zoznámiť sa s pokynmi krok za krokom.

        • Semená musia zasiať na povrchu pripravenej voľnej pôdy. Pre prosperujúci vývoj by sa mala teplota vzduchu udržiavať približne 22 alebo 23 stupňov tepla. Pôdnu zloženie nemôže byť napojená, mierne sprej.
        • Akonáhle sa listy objavili, Saidlá musia byť prenesené na vodné poháre.
        • Pri prenesení postupu sadenice. Toto opatrenie je zamerané na zvýšenie listnatých vlastností kríka.
        • Keď sa sadenice natiahli na 10 cm, musia byť transplantované do hrncov.

        Dodávka Cherenkov – najbežnejší a veľmi pohodlný spôsob, ako propagovať Crossandra v prostredí izby. To sa uchýlilo k väčšine flowerfields rastúcich crossland z domu.

        • V dospelom kvete s vedľajšia ruka je potrebné oddeliť malý stopky.
        • Zo spodnej časti rezu listy sú odrezané, potom sa dieťa posunie do nádoby na vodu.
        • Keď boli kotlety nezávislý koreňový systém, bol transplantovaný do hrnca. Kvetina by mala nejakú dobu poskytnúť nové pristátie, po ktorých sa bude prispôsobiť, po pokračovaní štandardného postupu pre pestovanie rastlín.

        Choroby a škodcov

        Gown Crossandra, niektoré kvetináče čelia rôznym chorobám, ktoré sú schopné zasiahnuť kvitnúce zdravé rastliny.

        • Kvôli veľké zavlažovanie sa najčastejšie objavuje ochorenie plechov. Na ošetrenie je potrebné dočasne znížiť vodné postupy. A listy s odrezaním foriem. Pre profylaxiu bude musieť byť rastlina liečená fungicídom. Kým Crossover sa nezotavuje, musí byť izolovaný z iných vnútorných farieb.

        • Hmyz útok crossandra extrémne zriedka. Ale s dlhotrvajúcim rastom nízkej vlhkosti môže byť vlna alebo web tick. Ak sa kvetinová voda podarilo zachytiť primárny vzhľad týchto škodcov, rastlina jednoducho ľahko opláchnite vodou. Hlavná vec, počas dušu, neťahujte pôdne zloženie kvetu. Ak sa predajca kvetov v poslednej dobe určil výskyt škodcov, a podarilo sa mu množiť, bude to podniknúť insekticídy.

        Ako preventívne opatrenia v miestnosti, kde rastie Crossland, je potrebné zachovať vysokú vlhkosť.

        • Začiatočník flowerflowers pri rastúcich crossanders môže čeliť problému lístia. Je to spôsobené nedostatkom vlhkosti a sušenia zloženia pôdy. Listy Crossandra nie sú okamžite okamžite klesá, najprv vyblednú, čo sa už považuje za signál na zvýšenie mokrého prostredia.

        • Niektoré flowerflowers čelia nedostatkom kvitnutia crossandra. Ak chcete vyriešiť problém, stačí preniesť hrniec s kvetinou na miesto s dobrým osvetlením, alebo organizovať ďalšie umelé osvetlenie. Okrem nedostatku osvetlenia môže byť príčinou nedostatku púčikov nesprávnym orezaním.

        Okrem toho je vek kvetov ovplyvnený na procese kvitnutia. Po štyroch rokoch života, Crossandra znižuje trvanie kvitnutia a pomp.

        • Niektoré produkty kvetov sa sťažujú, že listy dospelého crossandra červenať. Riešenie problému je usporiadať hrniec s kvetinou od priameho slnečného žiarenia, pretože táto zmena farby hovorí o popáleninách plechov. Ak chcete obnoviť prirodzený odtieň listu Crossandra, je potrebné nejaký čas mimo jasného osvetlenia.

        • Ostatné kvety majú problém prenajatých. Táto zmena farby sa deje najmä v zime, keď sa teplota v miestnosti obsahujúcom kvetu zníži pod prípustný limit.

        Pri absencii dostatočného zavlažovania je Crossland znížiť lístie. Zodpovedajúcim riešením je zvýšiť kvapalinu v zavlažovaní, ako aj v okolí vzduchu.

        Ako sa starať o krížovú hlavu doma – pozrite sa na video.

        Hodnotiť článok
        ( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
        Zdieľať s priateľmi
        Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
        Pridať komentár