Crystal vázy: odrody a odporúčania na výber

Crystal váza sa môže stať vynikajúcim doplnkom akéhokoľvek interiéru: klasické aj moderné. Crystal bol vždy ocenený pre svoju krásu, je už dlho dekoratívnym prvkom v dekoráciách výlučne zabezpečených a ušľachtilých ľudí. K dnešnému dňu sa kryštál stal cenovo dostupnejšími, môže byť celkom dobre získaný za konkurencieschopné ceny. Predtým, ako si vyberiete krištáľovú vázu, mali by ste zistiť, aký druh to môže byť. Rovnako je dôležité, aby ste sa zoznámili s hlavnými štýlmi tohto druhu príslušenstva a s populárnymi výrobcami.

Názory

Noble a luxusný kryštál je obzvlášť často používaný pri vytváraní krásnych dekoratívnych VZS, ktoré môžu byť doplnené akýmkoľvek interiérom súkromného domu alebo bytu. Ďalej zvážte hlavné typy tohto druhu príslušenstva, ktoré sa spravidla užívajú najväčšiu popularitu.

 • Klasické vázy pre kvety, ovocie a dokonca aj cukríky. Môžu byť vyrobené v rôznych formách a variáciách. Najčastejšie pre takéto VZ využíva pozemný kryštál.

 • Vázy na nohe. Zvlášť krásne možnosti pre farebný kryštál.

 • Nízke kužeľové vázy sa nazývajú „Jardinerki“. Sú vhodné hlavne na kvety, ktoré majú malé stonky.

 • Možnosti vonkajšej. Takéto modely sú zvyčajne pomerne vysoké. Existujú veľmi veľké a priestorové možnosti. V takých vázach môžete dať kvety alebo ich použiť výlučne ako scenériu.

 • Starožitný. Nájsť tieto možnosti sú jednoduché, ale môžu robiť v slušnej sume. Takéto vázy sú vhodné hlavne pre klasické interiéry, ako je barokové alebo umelecké deko.

 • Okrúhle dizajnérové ​​vázy. Môže sa stať vynikajúcim doplnkom k modernému interiéru s high-tech štýl, minimalizmus alebo futurizmus.

Samozrejme, že to nie je všetky odrody VZ, ktoré možno nájsť v moderných obchodoch a butikoch. Najmä drahé a neobvyklé možnosti dizajnu sa budú pozerať na rovnakú inštanciu. Nie je zlý vzhľad a modely vo forme amfora alebo džbán.

Materiál

Ak chcete, aby sa krištáľové produkty poskytovali cenovo dostupnejšie, mnohí výrobcovia používajú rôzne materiály na výrobu ich príslušenstva. Zvážte ich najobľúbenejšie z nich.

 • Drahokamy. Tento typ je považovaný za veľmi elegantný a drahý, najčastejšie vyrobený z dekorácií, robia niektoré miniatúrne detaily na vázy. Vo svojej čistej forme nájdite vázu z horského kryštálu je pomerne ťažká. Ale ak bude vykonaná individuálnou objednávkou, bude mať ušľachtilý biely alebo transparentný tieň.

 • Farebný kryštál. Príslušenstvo z tohto materiálu, spravidla patriť do ročníka, hoci sa môžete stretnúť s celkom moderné modely. Avšak, mali by ste byť opatrní: Mnohí výrobcovia vydá spoločné maľované sklo pre drahé farebné krištáľ. Získať tento druh veci nasleduje z osvedčených predajní. Možnosti Cobalt sú obzvlášť drahé. Krištáľový sám je transparentný, ale ak k nemu pridávajú rôzne nečistoty kovov, stáva sa farebné a veľmi nasýtené.

 • Český kryštál sa môže stať vynikajúcim doplnkom akéhokoľvek bohéskeho štýlu v interiéri. Tento materiál je pomerne hustý, je ľahké sa o to starať.

Každý z materiálov má svoje výhody, nevýhody a funkcie. Vyvíja sa aj v budúcnosti a cene výrobku.

Štýly a vzory

Dnes a domáci a zahraničný výrobcovia produkujú vázy v klasickom a modernom štýle výkonu. Ďalej zvážte, v ktorých smeroch je možné vyrobiť kryštálové vázy.

 • V námornej doprave. Neobvyklé vázy, ktoré sú zdobené drezmi a vlnami, môžu byť vynikajúcim doplnkom vidieckeho domu v škandinávskom štýle pri mori. Vyrobené v rôznych formách.

 • Crystal váza na nohe v klasickom štýle S jedinečným výkresom je možné použiť na umelé alebo prírodné farby. Zvlášť drahé sú vázy so zlatou kresbou.

 • Moderná štvorcová váza v štýle minimalizmu S obmedzeným počtom chytľavých častí – vynikajúcu voľbu pre útulnú obývaciu izbu alebo kuchyňu.

 • VAZ v japonskom alebo čínskom štýle je elegantne hľadá. Sú buď úplne vyrobené z farebného kryštálu alebo čiastočne. Aj v takýchto možnostiach môže mať polodrahé kamene a minerály.

 • Zriedkavé varianty včasných časov ZSSR. Mnohé z nich sa predávajú veľmi lacno, možno ho ľahko nájsť zo starších generácií. Ak čistíte starý kryštál, potom to nebude mať horšie ako nové.

Slávnych výrobcov

Väčšina všetkých, zahraniční výrobcovia krištáľových výrobkov sa oceňujú v našej krajine. Tak sa stalo, že rodisko Crystal VAZ a samotného kryštálu je Európa. Možno preto dnešné elitné príslušenstvo prináša presne odtiaľ.

K dnešnému dňu sú najslávnejší výrobcovia v Českej republike, Francúzsku, Nemecku a Taliansku. Takmer každý dováža svoje výrobky do našej krajiny. Ďalej budete zvážiť o niečo viac zvážiť populárne značky a značky.

 • Bohemia Jihlava (Jihlava) – Táto česká značka je považovaná za jedinečnú vo svojom druhu, pretože produkuje rôzne dekoratívne výrobky pre interiér najčistejšieho kryštálu s pridaním zlata, platiny a striebra.

 • Egermann je aj vynikajúca spoločnosť z Českej republiky. V sortimente tejto značky môžete nájsť luxusné výrobky z vitráže a český kryštál. Zvlášť dobré vázy a súpravy.

 • Aj v našej krajine nájdete vynikajúce produkty Talianska značka Timon S. R. L. Táto značka má nielen kryštálové vázy, ale aj poháre na víno a iné jedlá.

 • Poľská značka Kolglass Ryszard Kolat Uvoľňuje vynikajúce výrobky zo skutočného farebného kryštálu s pozlátením. Táto značka nájdete veľmi nezvyčajné vázy, ktoré budú môcť zdobiť ktokoľvek.

 • Moderné vázy prvej triedy by mali byť podpísané v sortimente Česká značka Caesar Crystal Bohemia.

Ako si vybrať?

Vyberte si skutočnú krištáľovú vázu, než overení výrobcovia. Neodporúča sa objednať tento druh produktov na pochybných miestach na internete. Najlepšie je uprednostniť výlučné veci, ktoré budú schopné stať sa rodinou v budúcnosti. Pri výbere vhodného príslušenstva pre interiér z kryštálu by sa mala venovať osobitná pozornosť nasledujúcim detailom.

 • Je potrebné mierne zaklopať. Crystal znie veľmi príjemné, naproti tomu, napríklad z obyčajného skla. Tu bude rozdiel dokonca viditeľný pre osobu, absolútne sa nerozoberá.
 • Je veľmi dôležité venovať pozornosť oslneniu, ktorý robí vázu. Na súčasnom krištáľu, hrany a samotné oslnenie budú veľmi krásne pretekajúce.
 • Treba si pripomenúť, že kryštál nie je vždy transparentný. Pri pridávaní kobaltu v ňom bude modrá a silikón – jemná ružová. Zároveň je potrebné skontrolovať označenia, na ktorých by sa mali špecifikovať nečistoty.
 • Osobitná pozornosť by sa mala zaplatiť a cena. Skutočné krištálové vázy jednoducho nemôžu stáť lacné, inak trhová cena nebude pokrývať náklady na materiály. V podstate sa náklady pozostávajú z typu kryštálu, výrobcu značky, ako aj formulárov a niektorých častí príslušenstva.
 • Pri výbere potrebného atribútu pre interiér by ste sa mali opýtať na dostupnosť špeciálnych prostriedkov na to. Niekedy sú profesionálne fondy oveľa lepšie a pohodlnejšie na známy domov.

Tipy pre starostlivosť

Akékoľvek kryštálové výrobky, vrátane vázy, vyžadujú opatrnú a starostlivú starostlivosť.

 • Postupom času môže krištáľ trochu visieť, ak je to nesprávne starať sa o neho. Najlepšie je však dodržiavať preventívne opatrenia, aby výrobok nebol zakalený. Nebude to také ťažké.
 • Vázy sú najlepšie na umývanie chladnej vody s pridaním octu. Je tiež povolené vymazať výrobky z krištáľ s bavlnenými handrami, navlhčené v alkohole. S pomocou alkoholu si môžete pasú vázu tak, aby sa leskli ako nová. A zbaviť sa plaku pomocou nepoužitých kefiek.

 • S pomocou studenej vody a zvyčajného čistiaceho prostriedku je možné vo vnútri očistiť vázu, ak tam boli kvety na dlhú dobu.
 • Pre kryštálu je teplá voda úplne kontraindikovaná a čím viac var.
 • Ak je váza trezaná, potom sa dá pokúsiť lepidlo doma. Urobte všetko, čo by malo byť starostlivo používať špeciálne lepidlo na sklo a krištáľ. Rozbitá váza sa ďalej odporúča maľovať tak, že miesta a trhliny nie sú viditeľné.

Úspešné príklady

Crystal vázy sú neoddeliteľným atribútom interiérov Shebbi-Chic a Bocho. Spravidla sú vyrobené z farebného kryštálu s hmotnosťou neobvyklých častí.

Žiadne menej farebné a originálne, minimalistické vázy Crystal Fancy Forms v škandinávskom štýle vyzerajú originál. Najmä drahé a luxusné krištáľové vázy na nohách, ak sú v nich ruže, aj keď umelé.

Nízka váza so zlatým rámom môže byť vynikajúcim riešením pre kuchyňu. Malý model môže byť použitý aj ako cukrík.

Na tom, ako umyť kryštálovú vázu, pozrite si nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: