Cuckoo Clock: História, Typy, Odporúčania

Predtým, objemné mechanické hodiny slúžili na zobrazenie času. Celkom odlišne sa pozerajú na súčasnosť. Moderné modely, okrem hlavnej funkcie determinantov času, sú navrhnuté tak, aby ozdobili a ozdobili priestor. Špeciálne miesto medzi všetkými druhmi zaberajú hodiny s kukačkou. A v predchádzajúcich časoch a teraz sú schopní ozdobiť akékoľvek obydlie. Tieto umelecké diela sú jedinečné v originalite a sú teraz veľmi v dopyte.

Trochu histórie

Historici ponúkajú niekoľko legiend spojených s výskytom hodín s kukačkou. Tak, Prvýkrát sa spomína v roku 1629, ako dar z Saxon Kurfürthu Augustus od Súdneho reťazca. Nájdite nasledovnú zmienku v roku 1650, keď Atanasius Kirger opísal orgán s pohyblivými postavami a kukačkou. V roku 1669, Talianski strážcovia Domenico Martinelli, vidieť vtáka usadený v trubiciach cirkevného tela, ponúkol použiť kukučku plakať na upozornenia na výskyt novej hodiny.

Niektorí historici popisujú vo svojich spisoch, keď mu súdny Louis XIV predstavil s porcelánovými hodinami s pohŕdami melónmi. Kráľ je ohromený nadaný okamžite rozobratý mechanizmus. A Royal WatchMakers počas opravy vymenili pastieri na čistiacich filinoch.

Rodisko takýchto hodín sa však tradične považuje za Nemecko. Je to starí nemeckí hodinárov volal ich vynálezcov. Začal sa príbeh o ich vytvorení ako rodinná roľnícka zábava v dlhých zimných dňoch. Keď sa drifty všimli všetky okolie, roľníci vystrihli z drevených remesiel, vrátane hodín s rastlinami, strommi a číslami zvierat. A na jar ich predali obchodníkom, aby zarobili nejaké peniaze. Ale čísla sa nepohybovali a vtáky mlčali.

Ak chcete vyriešiť tento problém, Franz Anton Ketterer, rezident mesta Schönwald v Schwarzvald. A v roku 1730 prišiel s cestou von. Spočiatku sa snažil vytvoriť mechanizmus s mutton Rooster. Ale, čím sa obtiažili obtiažnosť reprodukovania kohútika kosti a objemných štruktúr, nahradil kohút na kukačku. Hlasový mechanizmus Vymyslený hlasový mechanizmus zostal takmer nezmenený.

Samozrejme, prvé hodiny boli pomerne primitívne, ale keďže boli vykonané ručne, každá kukačka mala jedinečný vzhľad.

Úžasné produkty rýchlo získali popularitu v krajine, a uprostred XVIII storočia boli vytvorené zo stromu s rovnakým dreveným mechanizmom a zdobené rezmými rezmi a každý remeselník mal svoj vlastný individuálny štýl.Prvé kópie mali jednu šípku hodinky, kyvadlo zo špeciálnej jednotky a kameňa namiesto giri. Samozrejme, že nemali presný pohyb. Ale majstri, nahradení drevený mechanizmus na kov, ich presnejšie.

V roku 1740, nemeckí majstri Čierneho lesa vytvorili nový zlepšený mechanizmus z kožušiny s vzduchom a rúrkami hrať kukučku plakať. V priebehu niekoľkých rokov, táto inovácia ich urobila slávny ďaleko za Nemecko.

Nadšené recenzie o nádherných hodinách boli oddelené v celej Európe a dokonca dosiahli Rusko. V XIX, aktívny rozvoj nemeckého priemyslu prispel k základu mnohých hodiniek výrobných spoločností.

Hodiny s kukačkou, ktoré sa stali symbolom Čierneho lesa, sú teraz vydané. Ručne s nedostatočným výkonom, dobrovoľne obťažujú turistov z celého sveta počas ich výletov do Čierneho lesa. A vychutnať si veľký dopyt z skutočných znalcov a zberateľov drahých modelov.

Zábavné fakty

Je známe asi šesť kópií najväčších hodín na svete s kukačkou, dostal certifikát „Najväčšie hodiny sveta s kukučím“ a zaznamenané v knihe Guinness. Tieto giganti budú môcť pochváliť mestá Wiesbaden, miesto Schonabachu na predmestí Triberg, mesto Hellstagg, St. Goara, NetHerserser. Výška Wiesbaden Tower – viac ako 14 metrov. Je vyrobený úplne z líniu a má kyvadlo v 100 kg.

Treba poznamenať, že v ruskom meste Penza na fontánskom námestí sa nachádza 8-metrová veža hodiny s kukučím, vyrobený v Transian Clock Plant „Lighthouse“. Existujú dva múzeá takýchto hodiniek. Najvýznamnejší v počte exponátov je vo Veľkej Británii. Jeho zbierka je 600 najvzácnejších starožitných exponátov. Druhá sa nachádza na rovnakom mieste Schonabachu.

Je to v rovnakom čase a obchode. Tí, ktorí si želajú, získavajú akoukoľvek obľúbenou kópiou miestnych remeselníkov.

Odrody a výrobcovia

Cuckoo Clock – mechanizmus spájajúci bojový systém a kukučok, upevnený na držiaku a pri pohľade z otváracích dverí. Vykonávanie hodín s kukačkou je rôznorodá: z jednoduchej chaty domu s vtákom do veľkých budov a konštrukcií. Dve kožušiny s vzduchom napodobňujú plač vtákov. A frekvencia opakovania hlasového signálu – každú hodinu alebo po pol hodine závisí od modifikácie hodín.

Veľkosť kyvadla ovplyvňuje počet obnovených kukačiek alebo bitky. Dve reťaze pripojené na koncoch s dvoma hmotnosťami vyrobenými vo forme kužeľov z liatiny, navrhnuté na spustenie hodín. Čím viac opozície, tým menej času. Ťažké váhy vám umožňujú začať ich na týždeň, s malými licenčnými hodinami potrebujú dennú továreň. A trvanie rastliny, zase závisí od tonality a rýchlosti varenia.

S týždennou továrňou je to pomalšie. Môžete spustiť hodiny manuálne, len s výklenkom kyvadla.

V tom istom nezmenenom, nástenných hodinách s kukučím dosiahli a až do dnešného času. Postupom času však ich mechanizmus prešiel zmenám a neustále sa zlepšil. Moderný mechanizmus hodín je poháňaný hmotnostnými hmotnosťou alebo pružinovým pohonom. Kukučkový figúrny je schopný pohybu, robiť svahy, otvorené a zatvoriť zobák. Urgentné mechanizmy boli vyvinuté, čo umožnilo pracovať dlhšie a bezproblémové.

Trh ponúka veľmi širokú škálu stien a desktopových hodín s kukučím v modernom výkone. Rôzne modelové rozsah závisí od použitého mechanizmu, súboru funkcií, materiálu a veľkostí. Všetky úpravy majú štrukturálne znaky zariadenia mechanizmu a nepopierateľných výhod.

Najobľúbenejšie moderné mechanické interiérové ​​nástenné hodiny s kukačkou sa vyrába najznámejšou nemeckou spoločnosťou Hubert Herr s viac ako 100 rokmi histórie. Výrobky tejto spoločnosti prichádzajú do väčšiny krajín sveta vrátane Ruska a dopyt po tom, čo neustále rastie.

Moderné modely – Quartz a elektronické hodiny – práca na batériách alebo poháňané z elektrickej siete. Sa líšia v multifunkčnote – to sú ich hlavná výhoda. Môžete nainštalovať rôzne dočasné režimy konfigurácie funkcií, zakázať pípnutie v určitých dňoch a hodinách, napríklad cez víkendy alebo v noci, upravte hlasitosť. Ich práca v tomto prípade sa nezmení, presnosť zostane rovnaká ako predtým.

Tam je hodiny so vstavanou fotobunkovanou, ktorá keď sa tma objaví v tme, je preložený do tichého režimu. Quartz a elektronické zariadenia sú ľahko ovládateľné. Je potrebné len vymeniť batérie v čase.

Vedúci výrobcovia modelov Quartz hodiny s kukučím uznávanými japonskými spoločnosťami Casio a Orient, Švajčiarska spoločnosť Tissot. Nie sú zlé hodiny v modernom dizajne s kremenným mechanizmom sa vyrába v Kórei, Číne, Rusku a Nemecku. Kórejské výrobcovia ponúkajú nízke rozpočtové modely. Južná Kórejská spoločnosť Sinix je veľmi obľúbená v Rusku od 90. rokov. Spoločnosť vytvára iba modely Quartz v širokom rozsahu. Je to klasické nástenné hodiny, a hodiny s bitkou, a hodiny s kukučím, ako aj nástenné hodiny s kyvadlom, a samozrejme, vonkajšie a stolové možnosti.

Ale aj tak Úplne opustiť retromodel, nahrádzať ich na moderné nové technológie, nikdy nie je úspešné. Odvolanie na ľudové motívy je čoraz obľúbenejšie u vnútrozemských dizajnérov a fanúšikov ľudových tradícií.

Cenné rarity

Tradične, najcennejšie sú vintage kópie majstrov z Nemecka. Ich nepochybnou výhodou je starý mechanizmus, ktorého práca je bezchybný. Chcel by som si všimnúť, že prírodný strom si zachoval zručnosť vintage frézy, ktoré vykonali vyrezávané budovy s takými dômyselnými tkami pre súčasnú generáciu. To výrazne zvyšuje hodnotu rarístov av estetickom pláne a v hotovosti.

Ale také neoceniteľné kópie v perfektnom stave as pracovným mechanizmom na trhu starožitností teraz nájdu takmer nemožné. Napriek značným nákladom sú najlepšie kópie vzácnych vecí už dlho v súkromných zbierkach alebo v štátnych múzeách. A na starožitnom trhu v správnom množstve jednoducho nie. Medzi sovietskymi ramitami sú veľmi spoľahlivé a presné, hodiny s kukučím, produkovaný serda rastlín „Maják“.

Vyrobené počas ZSSR sa nájdu rôzne modely pre každú chuť. Slúžia dnes, počítanie času a dokonale zapadajú do interiéru každej miestnosti.

Ako si vybrať?

S obrovskou vetou moderných strážnych zariadení, vyzdvihnúť niečo pre dušu nie je absolútne problém. Vypočítané pre rôzne schopnosti, potreby a estetické preferencie – v klasickom štýle, štylizované pod starovekou alebo pevnou, výkonnou triedou – všetky z nich budú dopĺňať akýkoľvek interiér a zdôrazňujú individuálnu chuť svojho majiteľa. A pomôže určiť výber ich porovnávacích charakteristík.

Mechanické hodiny s kukučím:

 • vysoké náklady z nemeckých a švajčiarskych výrobcov s vysokou reputáciou pracujúcou v tejto oblasti viac ako jedno storočie;
 • majú menej funkcií;
 • Opravy lacnejšie a rýchlejšie;
 • sa líšia v ich dlhovekosti;
 • zaostáva asi 20 sekúnd;
 • Použité kovy a zliatiny sú váha.

Quartz hodiny s kukučím:

 • Používa sa najnovší vývoj moderných technológií;
 • majú vysokú presnosť;
 • Použitie svetelných polymérov znižuje hmotnosť;
 • Jednoduché spracovanie polymérnych materiálov vám umožňuje diverzifikovať návrh puzdier;
 • Rozsah ich je významne širší;
 • Životnosť je oveľa menšia;
 • Vzhľadom na zložitosť zariadenia je mechanizmus prakticky nevratný.

Kvalita sledovaných produktov z veľkej časti určuje svoj život. Preto najžiadanejšie výrobky vyrobené vedúcimi predstaviteľmi tohto segmentu trhu, ktorý vždy nezmenila vysokú kvalitu.

Voľba najlepšieho modelu časových metrov v súčasnosti závisí od človeka patriaceho do špecifickej triedy a na jeho estetických preferenciách. Niektoré uprednostňujú klasické možnosti a iné sú dôležité nové. NOOKA CUCKOO, spolu s tradičnými formami, urobil zápästie možnosti pre kukučkové hodiny, odlišné v rôznych farebných palety z dizajnéra Hannes Gromban. Toto je plochý dom s kukučím a voličom na mäkkom popruhu zo špeciálneho gumového materiálu. Mechanizmus digitálneho a kukačky, prirodzene, nevyskočí. Zber je výhradný a uvoľnený v obmedzených množstvách.

Doteraz sa hodiny stali menej pravdepodobnými. V modernom svete, učenie sa na počítači alebo mobilnom telefóne. A len nástenné hodiny s kukačkou je vždy tvrdí. A to neprekvapuje nikoho, pretože nám nielen ukazujú aktuálny čas, ale tiež zdobia interiér, čím sa vytvára jedinečná domácnosť atmosféry pohodlia a pohodlia, ktorá v modernom svete je menej a menej.

V ďalšom videu sa môžete pozrieť bližšie na hodiny s kukačkou Trenkle 466 Q.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár