Decentrist: funkcie a domáce izby

Vo dvore sú praskavé mrazy, a na okne v okne zimných svieži kvety domáce zvieratá – decembrist. Ako krásna kvetina k nám prišla, kde jeho vlasť bola, čo bolo zvláštnosti rastúcich rastlín, prečo kvitne v zime, čítal v tomto článku.

Popis

Decentrist, on je vianočný stromček, Siegocuctus, Zigoserius a Cactus Skluberger, dobyl kvety na nenáročnosť a schopnosť kvitnúť v zime, pri odpočinku doby odpočinku pre väčšinu domácich rastlín. Rastlina sa vzťahuje na rodu epifytických kaktusov, ale nemá ihly a hromadné mäsité stonky. Celková výška potlačou je až 50 cm. Rollingové výhonky sú husté a ploché, pozostávajúce zo samostatných listov, ktoré sa pohybujú z jedného do druhého, externe sa pripomínajú Divilos.

SYGOCACTUS Kvety sú zjavené v zime na koncoch výhonkov. Kvetenstvo sú dosť veľké – od 6 do 8 cm dlhé. Majú tvar podlhovastých gramofiliek pozostávajúcich z niekoľkých úrovní. Kvetinové tyčinky flirtárny pohľad, ich vôňa je slabo vyjadrená a farba svetlá a atraktívne: malina, fialová červená, ružová, smotana, fialová. Prestávky kvetenstva striedavo na mesiac, ale žijú dlhé – od 3 do 5 dní.

Decentrist: funkcie a domáce izby

Populárne odrody

SIGOCACTUS SKÚŠKA MAJÚ TIETO CHARAKTERISTIKY AKO:

 • utiecť Dlhé – od 4 do 6 cm;
 • Epishers majú jasné vyslovené zuby;
 • Vrchol vyzerá skrátené;
 • kvety Tam sú losos, malina, fialové kvety.

Siegocactus Kautsky má nasledujúce funkcie:

 • DISTERS sú malé – až 3,5 cm dlhé;
 • strieľa úzko – nie viac ako 15 mm;
 • Jemné fialové kvety, tvarované okvetné lístky v tvare hviezdy.

Siegocactus Rusevyan priťahuje pozornosť ako funkcie ako:

 • Uloženie malej dĺžky – až 4 cm;
 • Celková výška rastliny nie je vyššia ako 30 cm;
 • Okolo okrajov nie sú ihly alebo zuby;
 • Kvety s priemerom až 5 cm, svetlé ružové s ostrými, široko umiestnenými lístkami;
 • Biele stemens sú viditeľné zo stredu.

Decentrist: funkcie a domáce izby

  Decembrist Ghalberger Gerter má nasledujúce charakteristické vlastnosti:

  • Úsporné mäsité a veľké;
  • Uvedené listy bez nádoby;
  • Kvety sú veľké, nasýtené jasne červené s ostrými lístkami;
  • Zelená lesklá, jasne zelená.

  Hybrid Siegocuctus odrody vyzerajú nezvyčajne krásne. Patria sem nasledovné:

  • Zlatý krém Má veľké kvety Soft-Light-Ships Odtiene: z bledého krému na svetlo zlaté;
  • W Rozsvietiť Krehké froté lístky, biele ako sneh, v tvare pripomínajúce karafiu;
  • Batterflyay S listami, ktoré majú biele alebo fialové segmenty a varu bielych lístkov pripomínajúcich motýľ s jasným fialovým okrajom;
  • Santa Cruz – Toto je luxusná rastlina s farbou lososa;
  • Cambridge – Toto je závod s lahodnou matnou ružovou ruživou.

  Decentrist: funkcie a domáce izby

  Vlasť z decentrista

  Minie Vianoce, ktorý nám dáva magické kvitnúce na najchladnejšej sezóne, vo vzdialenej Južnej Amerike, alebo skôr v Brazílii. Toto je úžasná krajina, kde nie je len „divoké opice“. Európski vedci, ktorí sa vrátili do XIX storočia, boli ohromení rôznorodosťou flóry a fauny tohto kúta planéty a urobili si veľa nádherných objavov. Húštiny decentristov boli nájdené cestujúcimi na juhovýchode z Brazílie v lesoch Highland v oblasti Sao Paulo.

  Anglický vedec botanik Allan Cunningham, zbieranie zbierky unikátnych rastlín, vzal decentrist do Európy. Francúzsky chovateľ Frederick Schlumberge, ktorý sa stal záujem o úžasnú rastlinu, dokázal, že kvet sa vzťahuje na rodinu kaktusov. Botanist Charles Lemer, ktorý sa venoval študovať kaktusy a sukulentov, nazvané kvetom na počesť svojho kolegu Kaklberghegho.

  Postupne sa kvet roztiahol botanickými záhradami Európy, a potom sa stal rezidentom obyčajných domov a bytov, zdobenie ich s jeho svieži kvet na Štedrý deň. To vysvetľuje jeho pôvod: v tomto čase v Brazílii najviac výška leta.

  Kaklberger Cactus, rovnako ako všetky rastliny, má jedinečnú genetickú pamäť a kvety, keď príde na kvitnutie na jeho vzdialenej vlasti.

  Decentrist: funkcie a domáce izby

  Ako rastie vo voľne žijúcich živočíchov?

  V nepriechodných alpských lesoch v nadmorskej výške viac ako 900 m, kde je každá rastlina tvrdohlavo bojuje za jeho prežitie, decembrista sa demontoval v hornej vrstve tropickej džungle. Tu Vianoce sa voľne cítia, usadzujú sa na čuchy v štrbinách a prasklinách silných kmeňov. Je dosť dosť svetlo prechádzajúce cez korunu s vysokými tropickými stromami, živín z rozloženej organickej organickej, vlhkosti, ktoré sa hromadí v stonkách a listoch počas sezónnych dažďov. Zakorenené v dreve, Siegocuctus zostupuje svoje stonky. Ich dĺžka môže dosiahnuť 1,5 metra.

  Náhodne rozbité segmenty výhonkov rýchlo umožňujú vzduchové korene a hacking za podporou, dajte život novým kópiám. Takže rastlina rozširuje, zaberá veľmi rozsiahle územia. Biotop bol vytrvalý. Dočasné chladenie a obdobia sucha SIGOCACTUS transfery pre transfery veľmi jednoducho a jeho koreňový systém prežije dokonca aj médiá nahé kamene.

  Kvitnutie decentrstva začína od polovice novembra a končí na konci januára. Na koncoch výhonkov poškriabanie z vysokých stromov sa odhalia pútnuté červené kvety. Toto očarujúce okuliare ohromuje svoju krásu ľudí a priťahuje vtáky. Kvetina je charakteristická pre krížové opelenie. Baby-Hummingbirds a motýle Brahniks, väzni krásy farieb, dokonale sa vyrovnať s touto úlohou. Na to, príroda dal Sigocaktus natiahnutý ako trubica farieb.

  Plody rastlín sú vytvorené do mesiaca. Sú to hrušky, dlhé už nie viac ako 2 cm, maľované v jasne oranžovej alebo červenej a majú príjemné kyslé. Sú spokojní s radosťou z vtákov a zvierat a potom ich zaoberať exkrementom v lese. Často semená klíčia priamo v ohromných plodoch. Bobule, padajúce na zem, začína hniť. Pomocou jej buničiny ako výživného substrátu sa vo vnútri rozvíja nová rastlina. Takže úspešne bojuje s kaktusom pre prežitie vo voľne žijúcich živočíchov. Priemerná dĺžka života závodu na slobodu – viac ako 50 rokov.

  Decentrist: funkcie a domáce izby

  Podmienky rastúceho doma

  Hosť z vzdialených zahraničných krajín je v starostlivosti úplne nenáročný. Nevyžaduje špeciálne substráty, hnojivá, ďalšie osvetlenie alebo komplexné manipulácie nad sebou. Stačí vytvoriť izbu Zigicactus podmienky približné k prirodzenému biotopu.

  Osvetlenie

  Decentrist, narodený pod baldachýnom subtropického lesa, nemá rád jasné svetlo. Straight slnečné svetlo sú nebezpečné pre rastlinu, ktorá je zvyknutá na rozptýlené osvetlenie, takže okná južného Siegocactus sú kontraindikované. Umiestnite kvet môže byť v hĺbke južnej miestnosti, kde je tieňovanie.

  Skvelé pre rastliny Northern a Western Windows.

  Teplota

  V subtropoch po celý rok teplo, tak pohodlná teplota pre SIGOCACTUS na jar a leto – nie vyššie + 25 ° C. Od augusta do konca novembra, kvetina ide o mier na získanie sily pre budúce kvitnutie. Je potrebné ho preniesť na tmavšie a chladné miesto s teplotou +10 až +20 stupňov. V decembri, keď sa leto príde v južnej pologuli, rastlina začne kvitnúť. Je potrebné ju opäť usporiadať na dobre osvetlené a teplé miesto pred začiatkom kvitnutia.

  Decentrist: funkcie a domáce izby

  Dôležitý! Počas vzhľadu púčikov nemôže byť rastlina preniesť a otáčať. Siegocactus na proteste môže obnoviť všetky púčiky a zbaviť vás príležitosť vidieť nádherné kvitnutie.

  Zavlažovanie a hydratačné

  Decentrist miluje vlhkosť, ale s mierou. Pôda v hrnci by nemala byť mokrá, ale aj dokončiť Zem, aby to bolo nemožné. Akonáhle podklad suší na vrchole, kvet je čas na ohrev teplej vody. Každé obdobie života SIGOCACTUS je charakterizované jeho režimom zavlažovania, a to:

  • Počas kvitnutia zvýšenia zavlažovania, fosforu-potaš hnojivá pridávajú do vody;
  • Keď sa rastlina pripravuje na kvitnutie, kŕmenie je vhodné nie viac ako 1-krát týždenne hnojivá pre kaktusy;
  • Počas zvyšku zavlažovania sa decentrist neohrozuje.

  SygoCukces Láska striekanie s vodou z spreja, najmä počas vykurovacieho obdobia, a v teplej sezóne, budú radi radostne sa plávať v sprche. V tomto postupe je dôležité hermeticky pokryté lepeným zemou v hrnci, aby ste to urobili.

  Dôležitý! Zavlažovanie kvetu, nezabudnite uvoľniť hrniec hrniec z prebytočnej vody, inak to povedie k posilneniu koreňov rastlín.

  Tvorenie

  Zostupné výhonky decentristického hľadiska vyzerajú úplne v pozastavenej kaši. Aby rastlina mala krásny symetrický tvar a dal veľa výhonkov, Cunflower Sygocactus dáva správny tvar s pickerom, ako je akékoľvek rastliny AMPEL. Aby nedošlo k poškodeniu kvetu, je potrebné to urobiť správne, dodržiavať ďalší algoritmus činnosti:

  1. Capture Siegocactus je možné prehľadávať len po kvitnutí;
  2. Segmenty segmentov decembrantov sú nemožné;
  3. Stick Escape s veľkými a indexovými prstami jednej ruky a vaše prsty úhľadne odskrutkujte vybraný segment z drieku.

  Po pripojení Bush bude viac rozprestretým, svieža a bude viac hojný. Postup nielenže robí decentrist atraktívny, ale aj omladzuje, rozšíriť jeho život. Dobre udržiavané Siegocactus doma – dlho-žil, ktorý žije viac ako 20 rokov. Zručné kvety, ktoré majú veľa skúseností s pestovaním kaktusov, vytvárajú celé majstrovské diela, vytvárajú strava z pečiatky z decentristov: Sygocactus odrezky sú očkované do kaktusovému stonku, s ktorým je horná časť odrezaná.

  Decentrist: funkcie a domáce izby

  Pristátie

  Decentrist má zle vyvinutý a slabý koreňový systém. Hrnce pre rastlinu budú vyhovovať keramickým, širokým a plytkým. Pôda pre decentrist by mala byť výživná, voľná. Voda by nemala zdržať v ňom, pretože v prírode žijú v suchom prostredí. Mai, kúsky kôry, drevo, v ktorom Sigocuctus rastie, postupne rozloží, čím sa vytvára kyslá streda. Rovnaká kyslosť – pH 5,5 by mala mať pôdu, v ktorej je rastlina decentristov vysadená doma.

  Zloženie pôdy musí byť nasledovná: \ t

  • Záhradná krajina – 1 časť;
  • Kompost – 1 časť;
  • Rieka piesok – 1 časť;
  • Sour peat – 1 časť;
  • Drobné uhlie – 1 časť.

  Namiesto piesku, môžete si vziať vermikulit pre uvoľnenie. Kúsky machu alebo borovicovej kôry, ako aj aktívna uhlík pomáhajú udržať požadovanú úroveň vlhkosti v substráte. Vhodné pre pristátie a dokončenie pôdy pre kaktusy zakúpené v obchode. Dobrá drenáž, ktorá neumožňuje miešať vlhkosť v pôde, by mala mať 1/3 hrnca. Opätovné výsadba rastliny, nemali by ste si vziať hrniec oveľa viac ako predchádzajúci. Kým korene neužívajú celú kapacitu, Sigocuctus nebude kvitnúť.

  Decentrist: funkcie a domáce izby

  Dôležitý! Transplantácia mladých rastlín každý rok – dospelí 1 čas za 3 roky. Ideálny čas na transplantáciu – obdobie po skončení kvitnutia.

  Reprodukcia

  Najbežnejším spôsobom je reprodukovať decentrist s odrezkami. Môže byť zakorenené vo vode alebo vlhkej pôde. Na root v pôde stojí za to vykonávať nasledujúce kroky:

  1. Oddelené od zdravých stesov iskry obsahujúce 3 fragmenty, spôsob, ako odskrutkovať;
  2. Aby bol kruh vytvorený na cutken, nechajte rezaný fragment na jeden deň v tienenom mieste;
  3. Pripravte si vlhkú pôdu, piesok alebo kokosovú rašelu na výsadbu;
  4. Urobte malú prehlbovanie v substráte a umiestnite únik do nej;
  5. Rastlina je nahláskaná po 3 týždňoch, keď sa na ňom objavia mladé listy.

  Ak chcete potulovať odrezky vo vode, stojí za to vykonávať akcie, ako napríklad:

  1. Pripravené odrezky vynechajú v skle s filtrovanou vynikajúcou vodou;
  2. Aby ste sa vyhli hnaniu závodu vo vode, musíte pridať kus dreveného uhlia alebo niekoľko tabliet aktivovaných – 2-3 kusy na 250 g vody;
  3. Zmeňte vodu každý týždeň;
  4. Po vzhore koreňov, ale nie menej ako mesiac neskôr rastlina je vysadená do novej pôdy;
  5. Rezanie rezov počas obdobia kvitnutia sa neodporúča.

  Decentrist: funkcie a domáce izby

  Dôležitý! Môžete chovať decentrist so semenami alebo očkovaním, ale len skúsení chovatelia môžu dosiahnuť úspech.

  Ochorenia

  Stojí za to zvážiť najčastejšie ochorenia rastliny.

  • Fytoofluoróza – Toto je hubové ochorenie, ktoré spôsobuje platformu a smrť rastliny. Známky: Brown a sivé škvrny na výhonkoch pripomínajúcich pleseň. Liečba: Liečba fungicídov „Maxim“ a „Vitaros“.
  • Fusarióza – Toto je hubové ochorenie, ktoré ovplyvňujú plavidlá a koreňový systém rastliny. Symptómy: Rastlina sa stáva pomalým, žltá a starostí pred. Liečba fusariózy nie je možné zničiť, tak, aby infikuje iné vzorky.

  Sygocuctus trpí nasledujúcimi škodcami:

  • Bellenka;
  • mealybug;
  • Štít.

  Decentrist: funkcie a domáce izby

   Ak sa chcete zbaviť škodcov, dôkladne umyte závod zeleným mydlom a potom proces s takými špeciálnymi prípravkami ako:

   • „Konanie“ Bojovať proti blondína;
   • „Tanker“ alebo roztok karbofos z štítu;
   • „Aktar“ Zničiť miernu väzbu.

   Pozorovanie nasledujúcich preventívnych opatrení, môžete zabrániť chorobám a udržať decentrist zdravý:

   • Dezinfikovať pôdu pred pristátím kalcináciou alebo bretaním s vriacou vodou;
   • Voda závod s teplou zavlažujúcou vodou;
   • Neumožňujú konvergenciu alebo úplné sušenie zemskej kómy;
   • Z žltých listov v čase, čistiť padlých;
   • Nedovoľte, aby teplota pod +10 stupňov;
   • S podozrením z plesňových infekcií, liečiť Sigicactus prípravkom mikrolu;
   • Proti vzhľadu škodcov pomôžu hnetanie a striekanie kvetu;
   • Dávajte pozor na rastlinu – a určite vás poteší s nádhernými kvetmi.

   Decentrist: funkcie a domáce izby

   Hodnotiť článok
   ( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
   Zdieľať s priateľmi
   Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
   Pridať komentár