Desktopové hodiny: odrody a tipy na výber

Hodiny sú povinným atribútom v každom dome. Vzhľadom k rôznorodej dizajnu, môžu nielen vykonávať svoju vlastnú priamu úlohu, ukazovať čas, ale aj ako skutočný predmet umenia, ktorý poskytuje estetické potešenie. Dnes budeme hovoriť o druhoch stola.

Ako si vybrať?

Stola objavil sa na konci XVI storočia, postavil ich vedca z Holland menom Christian Guignes. Počiatočný vzhľad bol elegantný a podobal sa stredovekými vežami. Mali len jednu šípku, ale pár voličov. Jeden ukázal čas na inom budíku. Trh má teraz veľkú rôznorodosť stolných hodín. Voľba je zvyčajne vytvorená v prospech tých, ktorí sú vhodné pre konkrétny interiér a stať sa jej súčasťou. Dizajnérske výrobky budú súčasným doplnkom k hrudníku, formou bufetu alebo na konci, ktoré budú stáť.

V ukladá mnoho rôznych modelov od jednoduchého na originál, ktorý má bizarnú formu. Od malých až veľkých veľkostí.

Krásne stolné hodiny môžu slúžiť ako dobrý darček pre znalcov v reálnom čase.

Suvenír, malé súpravy, doplnené rôznymi atribútmi kancelárií, sú vhodné pre prítomnosť šéfa. Nezvyčajné v tvare a dizajne – priateľka alebo priateľ. Môžete dokonca vyzdvihnúť hodiny ako darček pre osobu, ktorá má rád určitú činnosť.

Napríklad, cestujúci im môže dať vo forme stolného kompasu alebo mora volant pre námorníka. Pri výbere hodiniek je najlepšie jasne vedieť, kdekoľvek si vyberiete, ak chcete potešiť seba alebo určitú osobu.

Odrody

Desktopové hodiny majú mnoho odrôd. Pre pohodlie a šetrí miesto, môžu obsahovať niekoľko zariadení. Napríklad, Hodinky môžu byť s meteorologickým, teplomerom, kalendárom. Sú vhodné v kancelárii alebo knižnici. K dnešnému dňu je módne mať výlet, ktorej vrchol, ktorej popularita nastala na 20 rokoch minulého storočia.

Ale móda je cyklická, neustále sa vracia, robí určitý dočasný kruh. Takéto hodiny sa stanú skutočnou dekoráciou, navyše, doslova pohladí povesť s príjemnými relaxačnými zvukmi skrútených značiek s číslami. Shit mechanizmus kombinuje presnosť času a jedinečného ducha staroveku.

Quartz na batérie alebo mechanické, ktoré potrebujete od času. Mechanické modely patria do triedy Premium, sú trvanlivejšie a presné. Musia sa o ne postarať, čistiť ho od času na samotný mechanizmus mäkkého strapca z prachu, ale stojí za to. Dodatočné funkcie sú spravidla vybavené Quartzom a mechanickým sa považuje za neubližovanú klasickú, že ďalšie možnosti nie sú potrebné.

Špecifikácie tiež zahŕňajú chytré modely, hovoriaci čas pre nevidiacich alebo zrakovo postihnutých, čo je nepochybne veľmi pohodlné. Tam sú sledované hodinky s časovačom, ktorý bude informovať zvukový signál, ktorý čas nastavený na niektoré účely, skončil.

Takýto model je spravidla dobre vhodný pre kuchyňu. Okrem toho existujú modely desktopových hodín s bitkou a kyvadlom, s dievčenskom a gong.

Na rozdiel od nástenných hodín, tieto nebudú zasahovať do spánku v noci kvôli hlasným zvukom bitky, ale zároveň sa ponoria do časov Charles Dickens a Sherlock Holmes, pripomínajú sa každú hodinu. Modely so zabudovaným rádiom budú cestou v spálni. Teda, Namiesto bežného signálu alarmu sa môžete prebudiť pre pekné melódia vašej obľúbenej rozhlasovej stanice.

Voľba je obrovská a on je tvoja. Toto však nie sú všetky vlastnosti, ktoré by sa mali zvážiť pri nákupe. Hovorme viac o materiáloch, z ktorých sú vyrábané, veľkosti, dizajn a štýly.

Materiál

Spolu s iným druhom plastových modelov hodín, vždy existuje alternatíva viac ako viac a lepšie. Napríklad, Drevené hodinky, Quartz, Crystal, Porcelán, Bronz, z Onyx a ďalší kameň. Definované s materiálom, z ktorého sú hodiny vyrobené, je potrebné vziať do úvahy podmienky, v ktorých budú.

Drevený hodinky Nebude trpieť vlhkosťou alebo nadmerným vykurovaním. Preto by sa takéto hodinky nemali klásť na krb, vykurovaciu miestnosť. Strom má vlastnosti, ktoré sa majú rozchádzať, a mechanizmus hodín môže byť tiež poškodený.

Nevzdávajte Hodiny v porcelánovom alebo krištáľovom prípade v rodine, kde sú malé alebo hyperaktívne deti. Jedná sa o dosť krehké modely, drahé a patria do kolektívnych druhov. Crystal telo potrebuje periodické čistenie od prachu a len handričku tu nemôže robiť. Tak, že krištáľový lesk a mnoho rokov mali slušný vzhľad, musí sa spracovať roztokom peroxidu vodíka, sódy a vody v pomere 1: 1: 2. Porcelán nepotrebuje dodatočnú starostlivosť, okrem stierania z prachu s mokrou alebo suchou mäkkou handričkou.

Kameň alebo kovový puzdro hodín je univerzálnejšie. Takéto hodinky sú dosť ťažké, stabilné, pevné. Je nepravdepodobné, že by ich dieťa mohlo poškodiť. Okrem toho, výber hodinky v kamennom prípade, kúpite nielen mechanizmus, dekorácie interiéru, ale aj domácky šampión. Je známe, že vlastnosti rôznych kameňov sú schopné čistiť atmosféru, chrániť pred rôznymi nešťastiami, slúžia ako asistenti v záležitostiach a priniesť veľa šťastia.

Preto predtým, ako si kúpite kamenné hodinky, opýtajte sa, z ktorých konkrétne materiál, ktoré sú vyrobené, aby si vybrali tú správnu alebo osobu, ktorú sú určené.

Rozmery

Rozsah veľkosti je tiež rôznorodý. Od veľkého až veľmi málo. Treba tiež zvážiť miesto, kde budú hodiny stáť, nákup optimálnej možnosti. Malo by sa zrejmé, že malý nábytok by nemal dať veľké hodiny a naopak, na veľkom a dlhom stole – dať malé. Najviac kombinéz tabuľkových druhov sú klasické modely v kamennom, kovových a drevených puzdrách. Sú celkom brutálne a vyzerajú dobre v obývacích izbách, skrine, na krbovom portáli, bufet, stôl, tamba, medzi bronzovými svietnikmi a maľbami v masívnych rámoch.

Hodiny malých veľkostí sa tu nehodia, budú neviditeľné. Vhodnejšie sa zmestia do interiéru v kuchyni, v spálni, v detskej izbe. Deti milujú veľké nezvyčajné nástenné hodiny, ako aj pre desktopy, je lepšie kúpiť jednoduché a malé modely, aby ich dieťa nepopustilo na seba alebo ich nebralo.

Štýly

Dnes v dizajne interiérov neexistuje žiadny móda pre nejaký jednotný štýl, viac v dopyte, miešanie štýlov s prítomnosťou objektov z rôznych éry. Preto môžu byť vybrané hodiny ako predmet interiéru pre akýkoľvek dizajn od klasiky na moderné.

Uvádzame hlavné štýly, ktoré sa môžu najčastejšie stretnúť v obchodoch:

 • Provence;
 • klasický;
 • barokový;
 • Moderné;
 • moderné;
 • Ich odrody.

Hodiny v modernom štýle môžu byť s minimálnym počtom častí, bez číselníka, a majú aj ďalšie podrobnosti o nízkom kľúčovom minimalistickom dizajne, bez špeciálnych excesov vo forme strmosti a rôznych šperkov.

Klasické modely tiež vyzerajú dobre v modernej, ak budú v interiéri prítomní spoločníci. Nemôžu byť lepšie zapadajú do štýlov ammpíru, klasicizmu a neoklasickej.

Provence štýl hodinky dokonale zapadá nielen pre interiérový štýl rovnakého mena, ale aj do takých oblastí ako Shebbi-Chic, Rustic, Retro. Takéto hodinky budú slúžiť ako vynikajúce dodatočné a dekorácie domu.

Elegantné barokové hodinky sa pozerajú na interiér „Castle“. Hojnosť rôznych rastlinných prvkov v dizajne, bronze, striebre, zlate, odstraňovanie a slávnosti obrazu, ktorá je povinná luxus. Nebudú vyhovovať obvyklým dizajnom bytu. Takéto hodiny diktujú svoje pravidlá a zaväzujú ich majiteľa, aby bol znalým krásnym. Nie sú to hodiny, ktoré budú stáť v rohu a ukázať čas je skutočnou umeleckou dielom.

Dizajn

Dnes si môžete kúpiť hodiny akýchkoľvek formulárov a textúr. Teraz je to najmä módne pracovné produkty, ktorých telo predstavuje vec, ktorá nemá nič spoločné s hodinami. Napríklad:

 • bicykel;
 • motorka;
 • gitara;
 • Anjeli a iné figúrky;
 • riadenia;
 • glóbus;
 • Iný.

V tejto súvislosti nie sú lepšie vhodné pre nezvyčajný darček známym, priateľom a blízkym. Malí vynálezcovia budú mať záujem o hodiny v transparentnej budove, kde je celý mechanizmus jasne viditeľný. Ďalšia dobrá možnosť – dať hodinky so symbolizmom.

Napríklad, Logo podniku spôsobené gravírovaním na telo bude potešiť a prekvapiť hlavu alebo zamestnanca spoločnosti. Milovníci môžu tiež využiť túto myšlienku, dávajúc ich pol stôl O’Clocks so symbolickým nápisom alebo nejakým znakom, ktorý je symbolom, ktorý uložil lásku v páre.

Krásne príklady

Tieto fotografie ukazujú príklady hodín rôznych typov, štýlu a dizajnu.

 • Klasický. Hodiny sú prezentované v klasickom drevenom telese prírodných odtieňov, bielej, s vensmi a bez, ako aj v kovovom puzdre. Desktopové hodiny s bitkou a kyvadlom.

 • Barokový. Nádherné barokové hodinky sú skutočnou umeleckou umením a nevedomky spôsobujú obdiv.

 • Provence. RUSTICKÝ, Útulný štýl Provence, Rustic, Shebbi-Chic, Retro. Vytvorí atmosféru pokojnej a jednoduchej krásy v dome.

 • Gzhel Vráti sa znova, a existuje mnoho milovníkov tohto štýlu maľby.

 • Ako aj mnoho možností v iných štýloch: Moderné, moderné.

 • Neobvyklé, krásne stolové modely Vo forme gitary a iných hudobných nástrojov.

V nasledujúcom videu čakáte na prehľad pracovných hodín vo forme stromu stromu VST-861-3.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: