DIFFENBACHY POZRIKA: CHARAKTERISTIKA A STAROSTLIVOSŤ

Diffenbachy všimol – jeden z tých rastlín, ktoré možno často nájsť v bytoch, kanceláriách, rôznych inštitúciách a niekedy sú dosť vysoké exempláre. Popularita tejto rastliny naznačuje, že jeho charakteristika a jednoduchú starostlivosť, ktorú vám umožní, aby ste obsahovali individuálnu, ani veľmi skúsené kvety a tých, ktorí nie sú pripravení zaplatiť príliš veľa času na opustenie rastliny.

Popis a funkcie

Napriek tomu, že v prírode existuje mnoho odrôd tejto rastliny, doma sú obsiahnuté niekoľko druhov, medzi ktorými najbežnejšie a je všimol diffenbachy. Jeho listy sú predĺžené, svetlo zelená s tmavším postriekaním rovnakej farby, ale iný odtieň. Preto je v ľahkých lístkoch, je často možné pozorovať vzory, pripomínajúce škvrny a prúžky. U dospelého stromu sú listy veľké, pričom v priebehu času vyblednú a musia byť odstránené, takže časť trupu zostáva holá. Zvyčajne, rastlina dosahuje meter alebo trochu viac.

Doma je ťažké splniť kvitnúce diffenbachy, ale opis tejto rastliny naznačuje V prírode poskytuje malé kvetenstvo, v mieste, v ktorom sa na mieste objavia bobule oranžovej.

Charakteristiky rastlín Navrhuje sa, aby diffenbachy akejkoľvek rôzneho jedovatia. Prineste poškodiť, že môže, ak šťava šťavy spadne na otvorenú ranu alebo kožu rúk. Neodporúča sa rásť diferenciálu, ak sú zvieratá, ktoré nie sú ľahostajní k listom, nie je možné ich použiť.

Stojí za to prijať bezpečnostné opatrenia, ak sú v dome malé deti.

Ako zasadiť a starostlivosť?

Diffenbachia po mnoho rokov poteší jeho krásne listy, ak jej poskytnete svoju správnu starostlivosť doma.

Úspešný rozvoj rastliny začína svojou správou po prináške z obchodu. Pôda musí byť pripravená tak, aby boli v ňom prítomné všetky potrebné komponenty: mach, drevené uhlie, piesok, listová pôda.

Prečítajte si viac  Orchidové kompozície v interiéri

Pri výbere osvetlenia je dôležité udržať rovnováhu. Priame slnečné svetlo diffenbahia nebude užitočné, ale aj nedostatok svetla zbaví jej lístie svetlej atraktívnosti. Preto si musíte vybrať také miesto, kde to bude celkom svetlo, ale slnečné lúče budú roztrúsené.

Na časté zavlažovanie platí rastlina pozitívne, a je lepšie čakať na hornú vrstvu úplne suché, inak listy sa môžu otáčať. Voda z kohútika je príliš tvrdá pre diffenbachy, je potrebné ho počas dňa poraziť.

Rastlina miluje vlhkosť, Preto sa postrek môže vykonávať aspoň každý deň, s výnimkou zimných dní, keď sa ich množstvo musí znížiť, ako je množstvo zavlažovania. S nadmerným zavlažovaním sa na listoch môžu objaviť hnedé škvrny.

Padina pre rastlinu si môžete kúpiť v záhradnom obchode, sú vhodné pre tie určené pre vnútorné rastliny. Mnohé balíčky sú dokonca poznačené menami, medzi ktorými možno nájsť a diffenbacha.

Rastlina v priebehu času sa zvyšuje veľkosti a okamih nastane, keď potrebuje nahradiť hrniec. Nový kontajner kúpiť trochu priestranné predchádzajúce. Rastlina je potrebné transplantovať tak, aby sa vyvinula. Len v dospelosti, po piatich rokoch, nemôžete rušiť rastlinu aspoň tri roky, transplantáciu podľa potreby, keď korene, skutočne, bude úzko v banku, a to sa zdajú byť v drenážnych dierach.

Pri transplantácii na nový hrniec Umiestniť drenáž, Vhodné pre tento účel kamienky a piesok. Samotná rastlina je dobre napojená, potom úhľadne odstrániť z hrnca spolu so zemou na korene, snaží sa minimálne koreň. Potom umiestnené do pripravenej nádoby a komplement pripravil pôdu. Raz za rok pre rastlinu bude užitočnou zmenou hornej vrstvy Zeme.

Pest a bojovať proti nim

Ak sa za rastlinou vykonáva správna starostlivosť, s najväčšou pravdepodobnosťou nie sú pre neho hrozné žiadne škodcovia a choroby. Ale ak je jeho imunita oslabená, môžu vzniknúť rôzne problémy. Ak sa na listoch objavili podozrivé škvrny: suché alebo mokré, hnedé alebo žlté – to znamená, že je zasiahnutý anthrazznózou, fusariázou. V takýchto prípadoch sa zbavte chorých listov. Liečiť diffenbachu fungicíd.

Prečítajte si viac  Agawa Blue: Čo vyzerá a rastie?

Ak chcete zachrániť rastlinu, bude to musieť transplantovať v čerstvej pôde, a od starého, aby sa zbavili, pretože je infikovaný. Na to je rastlina vyňatá z hrnca, veľmi opatrne odstrániť infikovanú pôdu s koreňmi. Ak sú vystrelené sekcie, sú rezané. A potom je rastlina umiestnená úhľadne do nového hrnca, posilňuje Zem zhora a mierne podbíjanie.

Ak rastliny usadili škodcovia typu štítov, pavúk kliešť, miernejší potok, je ošetrený mydlovým roztokom a insekticídmi.

Orezávanie a reprodukcia

Diffenbachia v častom prerezávanie nepotrebuje, s výnimkou zažilovaných alebo sušených listov. Často sa však stáva, že spodné listy umierajú, opúšťajú nahý trup, ktorý vyzerá nie veľmi krásne. V tomto prípade sa kvety teles snaží aktualizovať. A na tento účel sa stonka odreže čo najviac. Môžete znížiť takmer všetko, takže ceruzky. A potom rastlina dostane druhý život, dáva nové výhonky. Diffenbachy spoys rýchlo rýchlo. A niekoľko mesiacov po orezaní bude vyzerať atraktívne. Barrel je narezaný na ostrý nôž alebo secuateur, musí byť káblový alkoholom. Miesto rezania posypané dreveným uhlím.

Veľmi dôležité pri prerezaní preventívne opatrenia. Kvapky šťavy môžu spadnúť do rúk alebo tváre, a to spôsobí alergie. teda Všetky postupy by sa mali vykonávať v rukavíc a postarať sa o tvár. Niektoré na tieto účely používajú ochrannú masku a dať na okuliare.

Ak chcete propagovať diffenbachy, použite spôsob výkresu. Rezaná časť hlavného kmeňa môže byť rozdelená na niekoľko fragmentov, ale je potrebné, aby boli obličky prítomné na každom z nich, z ktorých sú tvorené výhonky. Odrezky sú umiestnené do zarážky teploty miestnosti a pozorovať korene. Potom môžu byť vysadené do zeme, dodržiavanie všetkých pravidiel vykládky, vrátane správneho výberu pôdy.

Zvyčajne je malá diffenbachia veľmi dobrá a dáva nové listy. Odrezky môžu byť zakorenené a bez vody. Na to, že sú umiestnené v varenej pôde, pokryté čiapkou transparentné, nezabudli na pravidelnú vetranie (za hodinu alebo dva za deň) a vodu, Je lepšie, aby sa postrekovacia metóda tak, aby sa nalejela. Keď sa objavia prvé výhonky, prístrešok vo forme čiapky je možné odstrániť a starať sa o rastlinu v normálnom režime – voda, hydratačný, krmivo.

Prečítajte si viac  ALOE VERA: Čo to vyzerá, že to presadzuje a správne?

Reprodukcia pomocou horného tiež poskytuje rýchly výsledok. Zvyčajne je rez, ak spodná časť opustí opál alebo rastlín. Potom je horná časť rezaná a umiestnená do nádoby na vodu, ktorá je žiaduce zmeniť každý deň. Akonáhle sú korene vytvorené, difanebachy transplantovaná do zeme a pokračuje v starostlivosti, ako obvykle.

O tom, ako sa starať a znásobiť diffenbachy, pozrite sa na nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: