Dizajn izby: Neštandardné riešenia

Dizajn obývacej izby je veľmi dôležitá a vážna etapa všetkých opráv. Obývacia izba a spálne sú miesta, kde trávime väčšinu svojho voľného času a získavaním sily. Je dôležité vytvoriť všetko pre svoje vlastné pohodlie a vziať do úvahy súbor nuansy.

Pravidlá cestnej premávky

Príslušný zarovnanie nábytku nie je menej dôležité ako samotný nábytok. Aby bol výsledok po dobu dlhú dobu, vezmite si radu dizajnérov, pokiaľ ide o túto otázku. Zvážte možnosti umiestnenia nábytku v podmienkach obmedzeného priestoru, rovnako ako u malého priestoru, musíte čeliť najčastejšie na panelových domoch a khruschchev.

Nie je veľa možných možností, niektoré z nich sú výhodnejšie, niektoré menej, niektoré nie sú použiteľné v určitých priestoroch.

Dva hlavné metódy vybavenia možno rozlíšiť:

 • symetrický;
 • asymetrický.

Pod symetrickým usporiadaním nábytku je určené umiestnenie párovaných interiérových predmetov z oboch strán zadanej osi. Ako príklad, nočné stolíky na oboch stranách hlavy postele. Na tomto princípe môžu byť umiestnené police na oboch stranách pohovky, skrine a podobne. Na opačnej strane tradične umiestnená TV. Toto je jednoduché a laconické prostredie, zvyčajné. Takáto situácia však vyzerá organicky len v priestoroch vo forme námestia.

Asymetrická metóda zahŕňa striedanie vysokých predmetov s nízkym, ktoré sú umiestnené pozdĺž stien, ktoré vytvára potrebnú rovnováhu v miestnosti. Majitelia predĺžených priestorov sa zvyčajne uchýlili k tejto metóde.

Izba 17 kV. M

V takýchto priestoroch je najlepšie dodržiavať štandardné návrhové princípy nábytku. V jednoizbových apartmánoch stredných veľkostí ako Zoning môžete využiť široké, čo pomôže oddeliť pracovný priestor zo spálne. Takéto oddiely sa ľahko skladajú, as pomocou nich veľkosti zón.

Ak napríklad majitelia potrebujú vziať hostí, potom Shirma je jednoducho zložená a odstránená, a v noci sa jednoducho vráti späť. Tiež by ste nemali zabúdať na osvetlenie, pretože po odpracovaní s jeho intenzitou je možné funkčne oddeliť jednu zónu z iného.

Izby menej ako 17 kV. M

Ak je potrebné zónovanie takýchto malých izieb, ako 12 a 16 kV. m, 11 a 14 kV. M, oddiely budú príliš hromadami, namiesto toho môžete použiť záclony. Tesné tkaniny vytvorí kompletnú izoláciu a transparentný tul bude mierne načrtnutý hranicu, udržiavanie spoločenstva miestnosti.

Ak je v miestnosti dostatok prirodzeného svetla, napríklad miestnosť s dvoma oknami, pred nimi môžete nainštalovať zrkadlový skriňa, ktorá vizuálne pridajte priestor a vzduch.

Rozloha na spanie v malej miestnosti je najlepšie vybavená skladacou pohovkou, ktorá v zloženom dni zaberá minimálny priestor. Ak jedna osoba žije v miestnosti, dáva zmysel používať stoličku. Zariadený nábytok prísne kontraindikovaný. Obmedzená oblasť sa zbavíte príliš veľa a necháte len tie najbezpečnejšie. Zrkadlá, lesklý povrch nábytku, otvorené police vytvárajú viac vzdušného interiéru.

Urobte si izbu v komunálnej službe, musíte si najprv premýšľať o funkčnosti. „Smart“ Zoning prinesie potrebné pohodlie v byte. Ak chcete vizuálne rozšíriť priestor, je lepšie usporiadať miestnosť v jasných farbách, vyzdvihnúť svetlo typu a zrkadlá.

Funkcie registrácie

Štýl dizajnu vo veľkej miere závisí od plánovania. Dizajn štvorcových izieb je najjednoduchší, a niektoré neštandardné možnosti musia rozbiť hlavu.

Prechádzajúci

V sovietskych rokoch bola priechodná miestnosť rozšíreným problémom. Hostitelia bojovali s neúspešným obdĺžnikovým usporiadaním množstva spôsobov, oddeľujú jednu zónu z iných sklopník, záclon a dokonca aj pohoviek a skríň. Nižšie je niekoľko tipov na zvýšenie funkčnosti priechodných miestností.

Jedným z moderných spôsobov, ako bojovať proti nepohodlnej miestnosti, je rozloženie otvoreného typu, ktoré vizuálne rozširuje miestnosť. Potrebné steny musia odstrániť a inštalovať sklenené oddiely

Úspešná myšlienka – použitie princípu symetrie. Priestor medzi dverami je prevzatý cez os.

Mnoho izieb prechádza vďaka aktívnemu použitiu glazovaného balkóna. V tomto prípade môže byť v rámci úradu re-vybaviť.

Obývacia izba je často izba, kde dvere idú do všetkých izieb, čo zabraňuje pohodlnému umiestneniu nábytku. Ak ste majiteľom takéhoto usporiadania, nesnažte sa vybudovať všetok nábytok pozdĺž stien. Okrem toho voľný vertikálny priestor nie je tak veľký, ak popierate dvere a okná. Použite nábytok pre zónsku izbu. Napríklad pohovka sa môže otáčať späť do kuchyne.

Ak vám priechodová zóna nedáva pohodlnú existovať, môžete zvážiť možnosť prenosu dverí a oddelenie časti miestnosti v prospech chodby. Takéto rozsiahle práce si vyžadujú povinnú dohodu.

Štúdio

Vo všeobecnosti akceptovaný zmysel je štúdiový apartmán alebo otvorený priestor kuchyňa a obývacia izba. Výrazne zvyšuje pohodlie života a rozširuje priestor.

Kuchynská zóna je zvyčajne oddelená pultom tyčí, čo je nielen veľmi pohodlné, ale aj štýlové. Je veľmi dôležité nainštalovať televízor tak, že je možné vidieť nielen z pohovky, ale aj zo všetkých bodov bytu. Tak, rodinní príslušníci, zaoberajúce sa rôznymi vecami, môžu sledovať ten istý televízny program.

Jedálenské miesto najlepšie vybaviť v okne. Najprv z dôvodu prirodzeného osvetlenia, rovnako ako obdivovať zobrazenia z okna a komunikuje nielen pre sledovanie televízie.

Grófka

V takejto neštandardnej miestnosti je pohovka lepšia vybrať si tvar tvaru m s drevenými podrúčkami, aby ste tam mohli dať šálku alebo sklo.

Ak chcete skryť ľubovoľné zóny, použite obrazovku.

Uhlový

Prítomnosť v miestnosti dvoch okien je luxusná a krásna, takže nenechajte si ujsť šancu vytvoriť útulný a ľahký priestor. Veľmi často sa tieto izby hrajú na princípe symetrie.

Veľké okná dobre zapadajú do štýlu minimalizmu. Slnečná strana, a dokonca aj uhlové, niekedy prináša nepríjemnosti. Slnečná miestnosť je potrebné stmaviť žalúzie, záclony a tylu.

Umiestnite miestnosť do jasných farieb, aby ste pridali ešte viac vzduchu. Ak sú okná umiestnené na opačných stenách, potom je prípustné vytvoriť rôzne návrhy.

Desktop je lepší umiestniť vedľa okna na zabezpečenie prirodzeného osvetlenia, ale umiestnenie nábytku by nemalo brániť priechodu do okna zóny. V blízkosti okien môžete dať dve stoličky a medzi nimi konferenčný stolík, podlahová lampa alebo izbový.

Ak máte šťastie, že máte veľké okná z podlahy samotného na strop, potom umiestnite nábytok naopak, aby ste mohli obdivovať druh.

Podľa miesta miesta

Konštrukcia miestnosti priamo závisí nielen na jeho veľkosť a usporiadanie, ale aj na jeho účel.

Obývacia izba je zvyčajne najznámejšia v byte, ktorá poskytuje priestor pre fantázie. S ohľadom na štýl Existujú určité normy. Interiér sa vydáva buď v klasickom štýle, alebo v súlade s novými modernistickými trendmi.

Klasický sa neprijme čas a nemá jasné nepríjemné prvky, ktoré nemožno povedať, napríklad o interiéri v štýle podkrovia. Bez ohľadu na originálny dizajn, je nepravdepodobné, že by boli rovnako príjemné pre majiteľov v 5-10 rokoch. Hosťovská izba patrí všetkým obyvateľom bytu a musia byť univerzálne. V miestnosti by malo byť pohodlné prijímať hostí a držať rodinné večery.

Výber interiéru spálne je dôležité pochopiť zvláštnosti páru alebo osoby žijúcej v ňom. Najmä je potrebné vziať do úvahy podlahu vlastníka a jeho závislosti.

Žena Boory je vždy zásadne odlišná od pánskej spálňa. Dizajn glamour dievča a hra Guy sa mení, čo je celkom prirodzené, pretože dizajn miestnosti musí zodpovedať nájomcovi.

Urobiť priestor pre babičku, je potrebné vziať do úvahy potreby staršej osoby, a to – možnosť dosiahnuť posteľ do súpravy prvej pomoci, dostať požadovanú vec bez toho, aby ste museli byť nízke alebo vstať na predseda.

Pracovná kancelária je zvyčajne udržiavaná v prísnych a tmavých farbách. Často používa drevený obklad, ktorý vytvára atmosféru drahých klasiky.

Pokiaľ ide o kuchyňu, v prvom rade musíte rozhodnúť, o čom hovoríme o štandardnej kuchyni alebo kuchyni v kombinácii s obývacou izbou. Typicky, kuchynský interiér si vyberie hlavnú v dome „kulinárske“. Varenie trvá veľa času, takže je dôležité, aby všetky „kuchynské“ manipulácie sú čo najpohodlnejšie.

V kúpeľni, hlavná vec – používať s výhodou každého milimeterového námestia. Premýšľať tam, kde je lepšie umiestniť práčku, v niektorých prípadoch je lepšie robiť v kuchyni, kde zavesiť vyhrievanú uterákovú koľajnicu, či je skrinka potrebná a tak ďalej.

Vchybanie detí a dospelých sa preto výrazne líšia, preto poteší dieťa, ale zároveň zachrániť praktickosť a funkčnosť, aby bolo možné vypracovať projekt detskej izby s dieťaťom.

Návrh koridoru závisí od jeho veľkosti. Ak má doslova veľkosť 2 až 2, potom sa nedostanú spolu. Hlavnou vecou je poskytnúť háčiky pre vonkajšie oblečenie a miesto na topánky. Ak je oblasť chodby viac, napríklad 4 až 4, potom môžete už premýšľať o mieste, kde môžete sedieť, komody a zrkadlo, roztomilý typ klastra.

Všeobecné odporúčania pre návrh malého koridoru sú jednoduchosť a nečinnosť:

 • NO – FILMULÁRNY
 • no – otvorené police;
 • dobré osvetlenie;
 • Zrkadlá.

Ak ste šťastný majiteľ priestrannej honorár, môžete dať predstavivosť a dovoliť si zaujímavejšie dekor izby a umiestnenie nábytku.

Možnosti plánovania môžu byť veľa: od štandardného a jednoduchého až po nezvyčajné trojuholníkové a pentagonálne izby, spálne pod strechou a podobne. Pomocou zdieľaných tipov môžete vytvoriť pohodlnú a nezvyčajnú situáciu v každom dome.

Všetky vyššie uvedené riešenia pomôžu vytvoriť pohodlné nastavenie okolo nich a tráviť čas s výhodami.

Ako vydať?

Ak váš byt nie je tak priestranný, ako by ste chceli, nemali by ste byť rozrušený – pre malé oblasti existuje mnoho nezvyčajných nápadov. Ak vás blízko priestoruje, potom premýšľajte o projekte Rekonštrukcie. Izba môže byť rozšírená kombináciou izby a kuchyne alebo izby a balkóna. Aby to urobilo, bude potrebné niesť jednu spoločnú tehlovú stenu.

Miesto, ktoré sa zdá, môže byť vybavené v pracovnom priestore, alebo naopak, plocha pre odpočinok, umiestnenie kníhkumín tam a stoličku. Ak tvarovaný priestor nie je tak veľký, je možné vybaviť výklenok pre vstavanú šatníkovú skriňu namiesto balkóna. Pred pokračovaním s prácou sa musíte dohodnúť na projekte v príslušných prípadoch. Urobte si prestavbu s vlastnými rukami, ale ak sú pochybnosti, bude lepšie sa obrátiť na profesionálov.

Farebné riešenia

Klasika je vždy v móde, najmä v malých priestoroch.

 • Svetlo pastelové odtiene typu slonoviny, mlieka a béžovej zavádzajú teplo a vzduch do interiéru. Nábytok bude vyhovovať všetkým, hlavnej veci – nie si vybrať príliš ťažkopádny.
 • Dizajn miestnosti v bielych, azúrkach a modrých zelených farbách robí sviežosť a silu. Vynikajúce riešenie pre horúcu a stiesnenú miestnosť.

 • Milovníci obce coziness ocenia štýl provence. Pamätajte si, že nedbanlivosť by mala byť jednoduchá, nepreháňajte ju s detailmi.
 • Čím menšia je miestnosť, tým menšia by mala byť dekorové prvky. V tomto zmysle bude nádherná verzia štýlom minimalizmu. Lakonická čierna a biela gama vždy vyzerá dobre a štýlovo.
 • Luxusné a pohodlie Pridať všetky odtiene hnedej: piesok, kávu, terakotov.

 • Žltá farebná schéma je vždy relevantná. Venujte pozornosť zaujímavým a módnym odtieňom kukurice, horčice a okeru.
 • Všetky odtiene modrej: od pastelov do hlbokého ultramarína, – dajte izbu magickú hĺbku.
 • Zdá sa, že kvetinová vôňa vyplní miestnosť, zdobené vo fialovej, lila alebo lilac.

Obrázky a vzory

Každý vie, že tmavé farby a veľké výtlačky sú vyčistené vesmírom, takže v malých miestnostiach je ešte lepšie použiť ľahkú paletu, ale nikto nezrušil tmavé a svetlé akcenty. Neodporúča sa použiť tapetu s veľkým 3D vzorom a veľkým vzorom v blízkych izbách.

Krásne príklady v interiéri

Všetky veci, ktoré nás obklopujú, majú vplyv na náš život. Preto je dôležité venovať osobitnú pozornosť dizajnu okolitého priestoru. Krásna a kompetentne navrhnutá izba nielen potešenie, ale rieši zlé plánovanie problémov, nedostatok oblasti, skrýva nedostatky a zvyšuje funkčnosť.

Nižšie sú uvedené príklady úspešne kombinovať estetiku a pohodlie. Na prvý pohľad sa zdá, že uvedenie nábytku a nie preťaženie miestnosti – úloha je takmer nemožná. Avšak, dizajnéri šikovne vyrovnať s podmienkami nedostatku metrov štvorcových a neštandardných rozložení.

 • Vynikajúca možnosť v jemných tónoch pre dievča. Kompaktný tacht súčasne vykonáva úlohu skrinky. Okno zóna je účinne zapojená do pracovnej plochy.
 • Neštandardné riešenie pre školu. V centre detského celého komplexu, zjednotenie písacieho stola, postele a šatníku.

 • Bold Riešenie pre mládež. Rekreačná oblasť pod stropom a otvorenými regálmi pre veci.
 • Tender a útulná malá miestnosť, kde nie je nič zbytočné, ale zároveň je všetko, čo potrebujete.

 • LOGGIA, re-vybavená pod detskou spálňou.
 • Tu je – riešenie problému úzkej a nepohodlnej miestnosti.

 • Možnosť úspešného územného územného priestoru na spanie pomocou textilu.
 • Postele úspešne skrýva v skrini. Praktické a štýlové.

Non-štandardné riešenia dizajnu izieb Pozrite si nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: