ECHMEA: Druh, starostlivosť a reprodukcia

Echmea je krásna vnútorná kvetina. Má krásne dekoratívne listy a očarujúce kvety. Echmea z bromelianskej rodiny, takže môžete sledovať kvet 1 čas pre jeho život. Vlandok kvetina – Latinská Amerika.

Zvláštnosť

ECHMEA – bylinná, dlhodobá kvetina, ktorá má predĺžené kožovité listy. V prírode môže dĺžka listu dosiahnuť 2 m. Ale ak pestujete rastlinu v dome, bude to menšie veľkosti. Výška – od 31 do 91 centimetrov. Dĺžka listov – 21-51 centimetrov.

Samotný list má komplexný tvar – lineárny alebo odstraňovač, s jemnozrnnými hranami. Listy sa môžu vytvoriť na základnom okrúhlom zásuvke s lievikom v strede. Na listoch zobrazoval vzor strieborných pásov a škvŕn. Ale môže tiež rásť bočné výhonky a kvitnúce procesy.

Počas kvitnutia môže byť veľká kvetenstvo na silnom Bloomone. Má presvedčivé buď vo vnútro. V strede súdsov sú púčik. Akonáhle je proces opelenia končí, ovocie začína dozrievať – ​​malé bobule. Tam sú semená v bobule.

Ale s ehmeey, musíte byť opatrní, pretože rastlina je jedovatá.

Odrody

Rod Echmea má mnoho typov a odrôd.

 • ECHMEA pruhovaný Môže mať odstraňovač, kožovité listy, dĺžka ich je 61 centimetrov. Okraje môžu pomaly viniť. Tmavo zelený list. Kvetenstvo je na kvetoch, jeho výška je asi 31 centimetrov. Uprostred ružovího súdu sú modrasté-červené kvety.

 • EHOMET VAILBACH. Listy môžu mať lineárny pohľad, natretý v medi-červenom tóne, vytvoriť symetrickú zásuvku. Zoznam dĺžka približne 49 centimetrov, s hladkými hranami. Na červenom Bloomone je kvetenstvo, ktorých dĺžka je 36 centimetrov. Scarlet Tone Bracts majú okrúhly tvar. Medzi dokladmi sú kvety.

 • Echometh ohnutý. Kvetina má úzke listy, môžu rásť v lieviku. Dĺžka zoznamu je 41 centimetrov, šírka – 1,6 cm. Kvetenstvo má výšku 21 cm. Obsahuje trojuholníkové doklady a ružové kvety.

 • Echmea šumivý. Listy silné, odstraňovač. Dĺžka jedného listu je asi 41 centimetrov, šírka – 8 cm. List má tmavozelenú farbu, so striebornými pozdĺžnymi pruhmi. V kvetenstve existujú dostatočne korálové tón a modrasté ružové kvety.

 • Echmea hlasovanie. Listy krátke a husté, tvoria lievik. Na svojich stranách sú viditeľné hnedé chrbtice. Kvetenstvo má formu spikelet, na vrchole sú šarlátové doklady. Na poschodí sú malé ružovo-žlté kvety.

 • ECHMEA pruhovaný „základný náter“. Toto je epifetický kvet, ktorý pomaly rastie. Jeho výška sa pohybuje od 31 do 91 centimetrov a šírka je 61 cm. Listy sú široké, ich dĺžka je 46-91 cm, majú zelené a široké strieborné biele prúžky s miestami. Listy je možné zbierať v zásuvke. Hromadná kvetenstvo, má červené, fialové brzdy a ostnaté hrany. Coloros rovno, hustejší. Malá veľkosť kvety, sedenie, fialové modré tón okvetné lístky.

 • BLUE RHINE. Kvetina má veľa veľkostí. List Rosette môže tvoriť lievik. V prírode sa Bromelia akumuluje v lievikovej tekutine, ktorá sa potom zmieša s rôznymi lesnými odpadkami. Výsledkom je, že na stromoch sa môže vytvoriť závesná bažina a táto odroda bude schopná rozvíjať.

 • „Blue Tango“. Tento kvet má husté, kožovité, odstraňovacie listy, ktoré sa zbierajú v lieviku. Z lievika je kvety s nádhernou kvetenstvom malých kvetov, ktoré majú jasné modré tóny. Táto odroda je jednoduchá rastie doma.

 • Echmea Queen Mary je vzácny druh. Má tiež meno „kráľovná lesov“ rastlina žije na vrcholoch vysokých stromov v pobrežných lesoch Karibiku pobrežia Kostariky. Kvetina má nádhernú kvetenstvo. Dĺžka kužeľa je 51 cm. Má jasné ružové prúžky, ktorých dĺžka je 21 centimeter.

Táto odroda je zriedkavá, ale nedávno môže byť zdvihnutá v botanických záhradách s šilingom.

Obsah podmienok

Na pestovanie echoma je potrebné vytvoriť pohodlné podmienky.

Osvetlenie

V osvetlení je táto kvetina nenáročná, pretože bude schopná žiť dobre a v svetlej miestnosti a v niektorých tieňoch. Východné a západné okenné parapety sú považované za dobré miesto pre závod. Ale skôr konkrétne určiť umiestnenie kvetu, musíte venovať pozornosť jeho listy. Ak sú listy drsné alebo bývanie, potom Echmya by mal byť priamo umiestnený v osvetlenom mieste na južných oknách, ale aby sa neobťažovali lúče slnka.

Ak je to teplá sezóna, potom sa musí brať na čerstvý vzduch. Ak má kvet mäkký listy, potom Echmya musí byť umiestnený na polovicu krvavého miesta, kde osvetlenie bude mierne.

Teplota a vlhkosť

Ehmee ako teplé počasie, aj keď sú denné teplotné rozdiely, bude schopná ich odolať. Ak je v letnej sezóne, kvet je v interiéri, potom môže byť teplota vzduchu v tomto mieste dobrá. Je dôležité vedieť, že ECHMEA bude vždy potrebovať čistý vzduch.

V lete je vhodná teplota pre rozvoj rastliny +21.28 stupňov Celzia. Bude schopný vydržať aj väčšiu teplotu, ale nesmiete zabudnúť na vetranie. V zime, kvetina ide dole na mier, takže teplota môže byť mierne znížená na +18.19 ° C.

Vlhkosť vzduchu by mala byť vysoká. V dopoludňajších hodinách je potrebné striekanie závodu s tekutinou, ktorá má teplotu miestnosti. Ak chcete odpariť extra vlhkosť z listov, je potrebné pre kvetinu otvorený priestor, v ktorom bude vždy pohyb dobrého vzduchu. Aby ste mohli zvýšiť vlhkosť, môžete použiť špeciálnu paletu, ktorá má mriežku. Na dne tejto palety musíte naliať vodu, alebo obklopiť kontajner mokrý mach sphagnum.

Prevod

Transplantačné kvety, ktoré potrebujete, akonáhle začína jar. Kapacita pre rastlinu môže byť ponechaná na rovnakú alebo viac o 2-3 centimetrov. Mať taký kvet ako Echmea, koreň bude rásť viac do šírky ako v hĺbke, a preto nie je potrebné získať objemový alebo hlboký hrniec. Hlavným podmienkam je, že drenážny otvor musí byť prítomný na dne. Na odmietnutie ehmeyu, môžete si kúpiť špeciálnu pôdu pre bromelianske kvety. Zahŕňa rašelinu, listovú pôdu a piesku. Takže pôda je viac voľnejšia, musíte pridať kusy kôry, mach sphagnum a drevené uhlie.

Pred stiahnutím kvetu do nového kontajnera, musíte vyzerať dobre korene a hodnotiť ich stav. Všeobecne platí, že transplantácia kvetov nemá žiadnu ťažkú ​​prácu, ale ak je to potrebné, tento proces môže byť vykonaný každý rok.

Je potrebné si uvedomiť, že existujú niektoré druhy, ktoré majú jedovaté šťavy. Preto je potrebné nosiť rukavice, ak pracujete s touto kvetinou, keďže podráždenie sa môže zobraziť pri kontakte s pokožkou.

Ako sa starať?

Echomethu je nádherná rastlina, takže potrebujete vedieť všetky pravidlá starostlivosti o ňu.

Zalievanie

Potrebujete poznať všetky funkcie zalievania pre ročné obdobia.

 • Na jar av lete. Kedy vysuší hornú časť pôdy v nádrži, je potrebné dobre vodu. Voda musí byť presne naleje do výstupu listov a potom hydratuje pôdu. V lieviku sa kvapalina musí zmeniť 2 krát za 30 dní, takže nemôže stáť. Aby ste to urobili, musíte mierne nakláňať kvet, držať dobre a dať vodu na únik, alebo môžete zvlhčiť tekutinu s handričkou. Zavlažká voda by mala byť nahromadená a mäkká. Teplota by mala byť nad miestnosťou. Nie je možné povoliť suchosť pôdy a príliš silnú zvlhčovanie.
 • Na jeseň. V tejto sezóne je potrebné pomaly znížiť vodu.
 • Zima. Je potrebné zastaviť zalievanie do ružoty, keď sa teplota znižuje na +21 stupňov. Je potrebné dobre zvlhčovať pôdu, ale na sledovanie tak, aby sa zemia dobre umývala, akonáhle je koniec.

Podkord

  Aby sa rastlina rozšila dobre, je to potrebné na to. Kŕmenie je potrebné začať od marca a zastaviť sa v októbri. Hnojivá sú vhodné ako kŕmenie, ktoré sa používajú na bromelizáciu a dekoratívne a kvitnúce kvety. Tieto hnojivá však musia byť rozdelené na tekutinu 2-krát viac ako norma. Odporúča sa vybrať zmes, v ktorej nie sú žiadne medené a bóry, pretože sú toxické pre tento typ kvetu.

  Kŕmenie je potrebné urobiť extraxnealing spôsobom, akonáhle je kvet nakoniec. A môžete tiež rozprašovať listy a nalejte roztok do zásuvky. Hnojivá potrebujú 2 krát za 30 dní.

  Záhradníci môžu kŕmiť echume a v stave odpočinku kvetu, ale je potrebné znížiť množstvo hnojív: 1 čas za 45 dní.

  Kvitnúť

  Blossom tohto kvetu sa vyskytuje od mája do októbra. ECHMEA môže kvitnúť len 1 čas, a potom, čo bude postupne vyblednuté. Počas prosperu sa objaví dcérske spoločnosti. Kvet, ktorý sa pestuje zo semien, bude kvitnúť až po 4 rokoch. Echmea z dcérskych spoločností kvitnú po troch rokoch.

  Kvitnúce môže trvať niekoľko mesiacov. Ale samotná rastlina rýchlo vybledne a bracter bude schopný udržať nejaký čas. Aby ste neznižovali čas kvitnutia, potrebujete pozorne vodu, nie zvlhčiť. Akonáhle bude kamaráta po chvíli vyschnúť, je potrebné ju znížiť takmer pod základom pomocou akútnych secuteurs. Tekutina z hrncov je potrebné odstrániť – ak sa to nerobí, potom sa rastlina bude hniť a nebude prežiť.

  Ak kvet nemôže prekvitať, potom musí byť nútený. Aby ste to urobili, je potrebné dať kontajner s kvetinou v balení, dať 3 jablká a oranžové. Ďalej musíte urobiť tehotenský balík. Vďaka tomu bude zvýraznená aróma ovocia a Echmea bude kvitnúť asi 4 mesiace.

  Ale tiež je potrebné vedieť, že pre dobrý účinok etylénu by mala byť teplota okolo +23 stupňov.

  Reprodukcia

  Tento kvet môže byť propagovaný doma s dvoma spôsobmi: uvedenie dcérskych spoločností alebo použitie semien.

  Jednoduchý a efektívnejší spôsob je pristátie detí. ECHMEA, ktorá pôsobila, vytvára dcérske spoločnosti. Útek musia byť prírastky, ich výška by mala byť polovica rastu kvetu matky alebo tvorí asi 16 cm. A stále majú svoj vlastný koreňový systém. Proces reprodukcie je vyrobený v marci.

  • Kvetina s výhonkami, ktoré potrebujete extrahovať dobre z tanku.
  • Pomocou ostrého noža je potrebné oddeliť vedľajšie procesy s koreňmi. Miesto, ktoré bolo prerušené, musíte posypať aktívnym uhlím a pridať.
  • Pripravte hrnce s priemerom 8-10 centimetrov. Naplňte ich zložením dvoch častí listovej pôdy, 1 časť rašeliny a 1 časť veľkého piesku.
  • Jarné dieťa strieľa a zakryje transparentné lepidlo, takže je tu skleníkový efekt.
  • Nákup hrncov do osvetlenia a izolovaného priestoru.

  Ak náhodne bol uniknúť dieťa od koreňov, potom takáto rastlina neprežije.

  Metóda osiva je nepopulárne a ťažké. Ak pestujete kvet semien, Echmea bude schopná stratiť svoje varialné vlastnosti. Pravidlá pristávania ECHMEA obsahuje niekoľko položiek.

  • Hrniec musí byť naplnený nasekaným rašelinou alebo mechom sphagnumom.
  • Semená položené v zemi nie sú veľmi hlboké.
  • Z vyššie uvedeného je potrebné zakryť obalu buď kusu skla.
  • Dajte hrniec na miesto, kde sa priame slnečné lúče padnú. Je potrebné neustále hydritovať pôdu a vetrajte miestnosť.
  • Teplota by nemala byť menšia ako +23.25 stupňov Celzia.
  • Keď ide o 3 mesiace, sa objavia výhonky a budú sa musieť potápať. Zmiešajte v rovnakých akciách List a Heather Land s použitím na potápanie. Siatie by sa malo uchovávať pri teplote +21.23 stupňov. A tiež potrebujú navlhčiť pôdu a striekajte kvetinu.
  • O rok neskôr by rastúca kvetina mala transplantovať do pôdnej zmesi pre zrelý kvet ECHMEA.

  Choroby a škodcov

  Ak je zariadenie nesprávne, vyvinú sa plesňové a vírusové ochorenia. A ďalší kvet musí neustále kontrolovať vedieť vopred: Ak sú škodcovia, potom musíte podniknúť kroky.

  Ak sa zistili hmyz škodcov, potom sa musíte zoznámiť s tým, ako ich bojovať.

  • Škvrnité listy – Vrchol listu pokrývajú okrúhle pľuzgiere a po určitom čase môžu tvoriť tmavo hnedé pruhy alebo huby. Aby sme tomu vyhli, musíme spracovať listy s fungicídom raz týždenne, opakuje sa tento proces ďalších 2 krát. Pre prevenciu nie je možné povoliť príliš mokrý vzduch, stačí dobre pľuvať miestnosť a nechať kvetinu v tieni.

  • Fusarióza – Je to, keď sú korene a listy hnijúce. Ak spustíte ochorenie, kvet zomrie. Je potrebné dodržiavať teplotnú normu a spĺňať pravidlá zavlažovania. A pred výsadbou rastliny, potom by sa Zem mala dezinfikovať.

  • Štít – Zosúladený škodca môže zostať pod hnedou sivou škrupinou alebo v hriešnych listoch. Larvy môžu načrtnúť kvet. Pre prevenciu, musíte striekanie rastliny s roztokom mydla alebo tabaku, takže sa nezobrazujú mladé larvy. Dospelí škodcovia musia byť odstránené mydlom alebo alkoholom.

  • Ak sa koreň Cherler usadil na rastline, Koreňový systém sa začína hnilobe, kvet prestane vyvinúť, listy budú mať bledú farbu a potom sušia. S pomocou takej ako „Aktara“ alebo „istá“, môžete pomôcť rastlinu zbaviť škodcov. Pre prevenciu pred prevodom, musíte vyzerať dobre korene a odstrániť poškodené miesta. Pôda by mala byť póly s riešením „AKTARA“.

  • Ak je solárny urovnaný na Echoma, Môže zabiť kvetinu, ak šťavy štrbín. Ak nepotrebujte kroky vopred, potom sa vlna môže prudko zhoršiť. Takže môžete striekanie kvetu s éterovým olejom levandule. A vyrábať úpravu pôdy.

  Echmea je krásna a očarujúca kvetina, čo je najdôležitejšie, musíte vedieť, ako sa o neho starať a starostlivo zaobchádzať s ním.

  Tipy na starostlivosť o starostlivosť o ECHMEA Pozri v nasledujúcom videu.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
  Zdieľať s priateľmi
  Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
  Pridať komentár