Farebné kaktusy: odrody, tipy na pestovanie a starostlivosť

Kto sa nepáči útulná a živá atmosféra doma! Houseplants – to je presne to, čo umožňuje akémukoľvek interiéru skutočne príjemného. Ak chcete zriediť situáciu s niečím novým a nezvyčajným, potom dajte svoju preferenciu viacfarebných kaktusov. Názov hovorí o sebe. Farebné kaktusy sú neobvyklé izbové kvety, ktoré môžu ľahko zvýšiť náladu alebo zriediť nudný interiér so svojím jasom a originalitou. Získanie takéhoto zázraku a dokonca aj dieťa sa o neho môže starať. Prečítajte si viac o tomto a mnoho ďalších veciach v našom článku.

Všetko o ihličkách farbenia

V prvom rade stojí za to povedať, že proces farbenia ihiel kaktus je plne bezpečný pre životné prostredie aj samotné rastliny. Všetko, čo potrebujete, je použiť pri farbenie bezpečného sfarbenia. Rovnako ako pravidlo, potravinársky farbivo ide v každodennom živote kvôli svojej bezpečnosti a bohatej palete farieb.

Rastliny sa najčastejšie snažia dať svetlé farby. Je to spôsobené tým, že „jedovaté“ odtiene sú oveľa rýchlejšie na rastline.

Ak sa chcete stať šťastným majiteľom kaktus s červenou, žltou, modrou, alebo dokonca oranžovou chrbticou, nie je nutné okamžite vyhľadať pomoc k kvetinárstvu alebo kúpiť kvetina pre tkaniny peniaze. Môžete ľahko dať krásnu farbu do kaktusu a doma. Na vykonanie tohto „rituálu“ potrebujeme:

 • Malý kaktus (môžete si vziať „deti“);
 • Hrniec na pestovanie rastlín;
 • substrát (môžete si vziať piesok);
 • Potravinové farbivo akejkoľvek farby (nasýtený svetlý odtieň je žiaduce).

Najprv musíte miešať substrát farbiva v pomere 1: 3. Potom vyplňte trochu hrniec na kaktus získaný zmesou a vložte tam pred-varenú rastlinu. Hovorte zostávajúcu zmes substrátu potravinárskeho farbiva. Ďalej musíte naliať kvetinu s vodou. Keď sa voda absorbuje, kaktusové chrbtice zmenia svoj odtieň. Po ukončení všetkých vyššie uvedených položiek je možné zvážiť proces farbiva. Nemusíte opakovať alebo ďalšie cín. Zostáva len čakať na výsledok. Toto môže byť potrebné niekoľko rokov. Po 2-3 mesiacoch však bude možné pozorovať svetlé farbenie ihiel.

Odborníci odporúčajú vybrať si farbenie malej veľkosti kaktus, ktorý nebude rýchlo rásť po maľovaní jeho spony. Dôležitou úlohou je v tomto prípade vlastnosti zavlažovacích zariadení. Tiež veľké poddruhy tŕňov rastú oveľa pomalšie, a časom sú pokryté hustou kôrou.

Takéto ihly sú takmer nemožné poskytnúť inú farbu umelému spôsobu.

Farebné kaktusy v prírode: recenzia

Naša planéta je obrovská, a to, čo len môžem stretnúť – viacfarebné sukulenty nie sú výnimkou. V prírode existujú kaktusy s širokou škálou odtieňov ihiel a hlavy. Prinášame do vašej pozornosti niekoľko najjasnejších viacfarebných zástupcov kaktusov. Poďme sa zaoberať tým, aké druhy farebných kaktusov existujú.

Ceres

Motherland Cactus – Mexiko. Tento typ je zvyčajne bielymi ihličtinami. Zahŕňajú celý kmeň a chránia rastlinu pred priamym slnečným svetlom. Escape sám má zaoblený tvar a rozdelený do niekoľkých sektorov. Je dôležité si uvedomiť, že farba okuliarov je udržiavaná len za podmienok získania dostatočného množstva solárneho tepla.

Načítava

Kmeň lopty v tvare červenej, obsahuje niekoľko sektorov. Chrbtice majú dlhý tvar a usporiadané na kmeňových lúčoch. Tiež maľované červenou farbou.

Myrtillocactus geometrisans

V tomto prípade má modrá farba samotný trup. Ihly maľované buď v bielej alebo vo svetlo zelených odtieňoch. Do kaktusu vždy mala takú neobvyklú farbu, je potrebné starostlivo sledovať jeho biotop.

Geometrisans s čiernymi ihličtinami

Kmeň má modrú farbu. Vyžaduje správnu starostlivosť. Rastie len v skalnatej pôde.

Miluje solárne kúpele, pretože sa pohybujú dobre, aby zadali rovné lúče slnka na stonke.

Geometrisans so žltými ihlami

Stojí za zmienku, že okuliare môžu byť rôzne odtiene žltej farby. Samotný barel je natretý v príjemnom zelenom tieni.

Mikhnohalics Mikhanovich

Závod pochádza z krajiny rastúceho slnka. V roku 1941 to bolo odvodené umelým spôsobom. K dispozícii je nasledujúca variabilita odtieňov kaktusového barel: bledá a jasná ružová, smotana, fialová, červená, žltá.

Echinocactus Carroda

Práve z Mexika. V prírode môžete splniť takýto závod vo veľkosti vo viac ako 100 centimetrov v priemere a výške. Na rozdiel od mnohých iných poddruhov to dosť nenáročné v starostlivosti. Farebné narodeniny – nasýtené žlté. Sukulentné kvety mimoriadne zriedkavé, ale obdobie kvitnutia samotného sa zvyčajne pád na letnú sezónu.

Kvety, spravidla, jeden s úzkymi lístkami žltej farby.

Astrofcitum

Od prírody má tento kaktus neobvyklý vzhľad. Môžete sa stretnúť s dvoma odrodami Astrofitum: Crap a Star. Doma takýto kvetina pestuje takmer nemožné. To bolestne toleruje rovné slnečné lúče, čo je dôvod, prečo potrebuje rásť v tienistom teréne.

Tipy pre starostlivosť

Ihneď stojí za to povedať, že farebné kaktusy vyžadujú veľa pozornosti. Starostlivosť o ne je pomerne ťažké. Sú presne z dôvodu ich jasného vzhľadu. Nezáleží na tom, ako rastlina získala svoju farbu (umelý alebo prirodzený spôsob), je potrebné venovať náležitú pozornosť. Pre všetky odrody sukulentov je jeden súbor pravidiel pre starostlivosť. Ak chcete získať viacfarebné kaktusy, musíte nasledovať nasledujúce pokyny.

 • Získanie slnečného žiarenia v dostatočnom množstve. Aby sa rastlina vyvinula úplne a nestratila svoju jasnú farbu, bude to určite potrebné prijímať veľa solárneho tepla.
 • Zabráňte priamemu slnečnému žiareniu na kaktus. V tomto prípade nie sú lúče slnka ohrozené len rastlinou s bielymi chrbticami. Je to všetko o jeho štruktúre. Ihly pevne zabaliť trup a obhajovať ho.
 • Zavlažovanie dymu. Každý vie, že kaktus sa nepáči hojná vlhkosť. A napriek tomu nedovoľte, aby sa pôda v hrnci stala príliš suchou. Ak sa pôdne rozklady, potom budete musieť manuálne zmiznúť.
 • Časté podávanie kaktusov so žltými chrbticami. Pre takéto poddruhy sa krmivo musí vykonať niekoľkokrát častejšie ako pre iné poddruhy. Urobte potrebu kŕmenia striktne v súlade s pokynmi.

Osobitná pozornosť by sa mala venovať pravidlám starostlivosti o rastliny, maľovaním Barbes, ktorý bol pripojený s pomocou potravinového farbivo doma. Ak ste začali tento „PET“, nemali by ste zabudnúť na nasledujúce odporúčania z kvetinárstva.

 • Obohatenie vlhkosti. Takéto farby musia byť nasýtené vlhkosťou častejšie s lacrow, ale množstvo vody by malo byť podstatne menej. Takže budete môcť uložiť jas ihiel a nie cez noc vlhkosť. Napríklad pre rastliny s modrými, žltými alebo ružovými ihlami, zalievanie vody, natreté potravinárskym farbivom, raz za 7 dní. Iné dni používajte konvenčnú vodu. Takýto postup je potrebný, ak chcete, aby ihly boli jemný odtieň.
 • Viacfarebné funkcie transplantátu CACTI. Ak sa rozhodnete transplantáciu, potom nezabudnite na predpätie 2-3 krát naliať pôdu v črevnej hrnci s potravinovým farbivom, kde budete transplantovať svoje „domáce zviera“. V prípade prepusteného postoja k tejto fáze transplantácie môžu ihly stratiť ich jas alebo medzery sa objavia na ich farbe.

Reprodukcia

Farebné kaktusy, spravidla vynásobiť vegetatívnym spôsobom. Je to spôsobené tým, že semená takýchto subtypov nájdu mimoriadne ťažké. Okrem toho je tento spôsob reprodukcie pomerne jednoduchý a rastliny sú očkované bez ťažkých. Zvyčajne je reprodukcia zvolená kaktus-potápačkou, ktorá sa bude dobre rozvíjať, napríklad, Echinopsis. Ako olovo, „dieťa“ anthemokalicity alebo hameesus môže byť „mačiatko“.

Samotný proces reprodukcie je vegetatívnym spôsobom nasledujúcim spôsobom.

 • „Baby“ musí byť oddelené od matky. Urobí sa s hladkým otočením na boku.
 • Vyrábame hladký rez pomocou čepele liečeného antibakteriálnym činidlom. Na založení útek je potrebný rez.
 • Ďalej, očkovanie sa vyskytuje. Pripojujeme dva rezy: práve urobil na kábli, s už pripraveným na sklade.
 • Bandáž je prekrývaná 2-3 dni. Najlepšie použitie mäkkej gumy. Sama bandáž by nemala byť príliš tesná.
 • Je možné použiť uzáver z plastu alebo skla. Je dôležité, aby nebol pevne, a priestor pre celú cirkuláciu vzduchu zostal.
 • Vytvorte všetky podmienky pre plodný proces chovu. Teplota vzduchu musí byť niekoľko stupňov nad miestnosťou. Voda potrebovala len pre teplú vodu.

Po úspešnom dokončení celého procesu sa neodporúča okamžite nastaviť svoje „domáce zvieratá“ na miesto, kde je rovné slnko rays. Farebné kaktusy sú veľmi zlé tolerované.

Môžu však trpieť aj nedostatkom solárneho tepla, takže je potrebné postupne naučiť kontaktovať s slnkom.

V ďalšom videu čakáte na pravidlá starostlivosti o anthookalýzu.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: