Fialová „Esmeralda“: Popis a kultivácia

Krásne kvety, ktoré sa usadili v mnohých na Windows, priťahujú názory takmer každého človeka. Esmeralda fialky sú jemné rastliny. Koniec koncov, nemôžu byť obdivovaní, najmä v období úplného kvitnutia, keď je celý Rone pokrytý veľkými vlnitými farbami. Avšak, nie každý nováčik záhradník je získaný na pestovanie tejto krásy doma. Preto, aby sa zabránilo ťažkostiam, je potrebné zoznámiť sa s odchodom tejto rastliny.

Popis

Mnohí sa používajú na volanie týchto rastlín s fialkami. Toto je však len spoločný výraz. Nazývajú sa Senpolia vo vedeckom, ale je to slovo „fialové“ oveľa známe obyčajným záhradkárom. Fialová „esmeralda“, ako dievča zo všetkých slávnej histórie, je pomerne „silný charakter“.

Vyniká s pomerne veľké froté kvety s malinovou farbou.

Ich hrany sú zarámované širokým zeleným lemovaním, že časom sa stáva oveľa ľahším. Ale ak teplota v miestnosti nie je príliš vysoká, farba rezu sa vôbec nezmení.

Zelené listy na kríku obvyklého formulára, ale v priebehu rokov nadobudnú ľahkú vlnu.

Charakteristickým rysom tejto odrody je, že už z prvého kvitnutia dáva veľký počet kvetov, ktoré potešia po celý čas.

Táto odroda má niekoľko poddier, ktoré možno zvážiť.

„Le-esmeralda lux“

Táto rastlina bola odvodená ruským chovateľom Elena Lebetska. Vďaka tomu sa objavila predpona. To sa nelíši od obvyklého „esmeraldy“, má veľké vlnité listy a rovnaké veľké kvety. Ich farba môže byť malina a burgundsko, ako aj tieň Fuchsia. Okraje majú dosť široký rez svetlého zeleného tieňa. Jeho charakteristickým znakom je schopnosť kvitnúť rôznymi spôsobmi.

„Esmeralda Sport“

Ak hovoríme o tejto rozmanitosti fialkov, potom vzhľad farieb zostáva rovnaký ako pôvodný zdroj. Jediný rozdiel je kučeravé zelené listy.

Rs-esmeralda

Táto odroda priniesla ruský chovateľ spoločnosti Svetlana. Fialová sa považuje za rýchlo rastúcu. Má radšej veľké kvety, ktoré v obvode dosahujú až 8 centimetrov. Farba je nasávaná, trochu pripomínajúci surfovanie malina. V samom okraji je tiež chember šalát.

Tento Senpoliy je kvitnutím z prvého roka. Ak je to zimné obdobie, môže trvať až 6 mesiacov. V záverečnej fáze však môžu existovať viac nedokončených púčikov. Okrem toho je nestabilita „Rs Esmeralda“ zaznamenaná, pretože jeho farby sa mení napríklad na jednom kríku, nie je možné nájsť rovnaké farby.

Podmienky zadržania

Ako každá rastlina, fialová „esmeralda“ vyžaduje určitú pozornosť. Pre ňu podmienky, v ktorých to bude. Toto je osvetlenie a teplota a zavlažovanie a mnoho ďalších faktorov.

Ubytovanie

Najlepšie dať fialku so západnou alebo východnou stranou v miestnosti. Takže svetlo bude stačiť a vôbec poškodí fialky. Je potrebné ich umiestniť na parapet alebo nie ďaleko od nich.

Teplota a vlhkosť

Dôležitú úlohu zohráva dodržiavanie teploty. Obzvlášť sa bojí fialových ostrých teplôt rozdielov. Nemalo by prekročiť +25 stupňov a klesnúť pod +3 stupňov. Okrem toho je potrebné vyhnúť sa návrhom. Nedodržanie týchto pravidiel môže dokonca viesť k smrti Senpolia.

Dôležité je vlhkosť v miestnosti, pretože fialky majú veľmi rád zvýšenú vlhkosť. Avšak, sprej ich striktne zakázané, inak sa rastlina zraní.

Niektorí záhradníci používajú sprchu pre listy, ale potom, čo musia byť vymazané suché.

Z času na čas, listy musia byť utierané mierne navlhčené vložkou, ale je potrebné to urobiť viac ako raz mesačne. Niektorí odborníci dali drenáž s kamienkami, ako aj vodu. Niekedy môže alternatíva použiť perlit. Táto metóda pomôže vyhnúť sa dokonca aj plesňovým ochoreniam.

Osvetlenie

Nemá to stáť Senpolia, aby som bol pod pravými lúčmi Slnka, pretože to môže dokonca viesť k popáleniu listov. Okrem toho, v zime, kvet by mal dostávať nie menej ako svetlo ako v lete.

Preto je možné ho pridať s umelým osvetlením. Počas dňa by to malo byť menej ako 15 hodín.

Prevod

Potešenie rastlina musí byť 1 krát ročne, a to najlepšie na jar. Zem je možné zakúpiť v špecializovaných predajniach alebo sami. Do jeho zloženia musia byť zahrnuté tieto komponenty: rašelina, listnatý a ihličnatý humus. Okrem toho musíte pridať minerály.

S osobitnou pozornosťou je potrebné zvoliť nádobu, v ktorej bude fialová. Najlepšie je vziať hrniec z hliny. Koniec koncov, to bude v budúcnosti dobre premeniť na vegetácii kvetu. Veľkosť by mala byť menšia v 2 alebo dokonca 3-krát z priemeru zásuvky.

Keď je všetko pripravené, rastlina môže byť vyňatá z hrnca a jemne posunúť do nového kontajnera. Z vyššie uvedených je potrebné posypať čerstvým substrátom. Ak fialová nebola dlho transplantovaná, potom sa pôda zmení úplne. Okrem toho, pre dobrý vývoj Senpolia hrncov, musí byť hrniec periodicky zmeniť na rôzne smery. To by násilie dostalo jednotné osvetlenie.

Starostlivosť

Violet je jedným z najviac milovaných kvetov, ktoré rastú v mnohých domoch alebo bytoch. Aby bolo, aby jej potešili svojich majiteľov, potrebuje náležitú starostlivosť. A predovšetkým je to správne zavlažovanie, ako aj ochrana proti škodcom a chorobám.

Hnojivo

Nezabudnite na včasné vykonávanie užitočných látok. Hnojivá sú potrebné s nástupom pružiny alebo v období, keď sa objavia prvé púčiky. Urob to každý pol mesiaca. Jediný čas, kedy užitočné látky nebudú potrebovať – ​​je to zima. Počas tohto obdobia fialová prakticky nerastie a nekvitne a viac je v pokojnom stave.

Spočiatku sa zadávajú dusíkové látky a potom fosforečno. Ktorýkoľvek z nich je možné zakúpiť v špecializovaných predajniach kvetov.

Zalievanie

Vzhľadom k tomu, listy Satpolia sú celkom blízko k zemi, potom pri zavlažovaní vody môže byť zasiahnutá priamo na ich povrchu. V dôsledku toho sa môžu objaviť rôzne plesňové ochorenia. Takže sa to nestane, zalievanie by sa nemalo robiť na vrchole.

Najlepšie to zdola. Na tento účel musí byť nádoba spustená do vody a trochu čakať. Keď sa horná vrstva podkladu mokrá, môžete vytiahnuť hrnček. Potom potrebuje dať trochu odtoku, a to len na trvalé miesto.

Niektorí záhradníci na zalievanie používajú bežné lano, ktoré sa natiahnu celý hrniec a spustí sa spodným otvorom v riadu s čistou a zachránenou vodou. Týmto spôsobom bude voda schopná rovnomerne navlhčiť celý substrát.

Choroby a škodcov

Ak sú príznaky fialovej choroby, môže to znamenať len jednu vec – starostlivosť rastliny bola nesprávne. V dôsledku toho sa môžu objaviť rôzne choroby.

Nafúknutý rosa

Toto ochorenie sa prejavuje v dôsledku nadmerného zvlhčovania alebo zníženej teploty. Biele škvrny sa objavia po celom povrchu listov. V profylaktických účely je potrebné liečiť práškovým sírovým práškom alebo akéhokoľvek fungicídu.

Fytoofluoróza

Takáto choroba okamžite ovplyvňuje stopky fialového a jeho koreňového systému, ktorý získava sivastý hnedý odtieň. Aby ste sa ho zbavili, je potrebné získať závod z vázy a odrezať všetky postihnuté korene.

Potom musí byť transplantácia na nový kontajner s čerstvým substrátom.

Šedý ganil

Keď sa na fialete objavila zvonček nafúknutý nájazd, môže to viesť k rýchlej smrti celého rastliny. Pri prvom príznakoch musí byť po spracovaní celého koreňového systému prevedené do čerstvej pôdy.

Fusarióza

Táto choroba sa javí ako výsledok ostrých rozdielov teploty, alebo keď kontajner nezodpovedá veľkosti rastliny. Violet sa okamžite začne otáčať korene, ako aj listy. Fusarióza sa zaobchádza len s antifungálnymi liekmi.

Hrdza

Hrdza sa môže objaviť na zariadení len v dôsledku vstupu do listov vody. Avšak, na to, aby ste to bojovali, stačí, aby odrezali postihnuté časti fialového.

Nezabudnite na škodcovia, boj proti tomu, ktorý by mal byť tiež vykonaný.

Nemesiate

V substráte sa často môžu objaviť malé červy, ktoré nemožno okamžite všimnúť. Berú všetky šťavy z fialovej, zdôrazňujúc mnoho toxínov. Na listoch sa okamžite objavia škvrny, ktoré sa jednoducho otáčajú. Trochu neskôr zmizne a všetky rastliny. Healing Satpolia V tomto prípade nebude fungovať, musí sa jednoducho zničiť a hrniec sa liečí dezinfekčným roztokom.

Bellenki

Tieto škodcov sa udiali na spodných listoch fialovej a vykopali jeho lepkavé cobweb. Môžete s ním bojovať pomocou špeciálnych prípravkov, napríklad „Actorfite“ alebo „PhyTodemer“.

Kolísanie

Z takýchto škodcov trpia najčastejšie mladé listy, ktoré sa stanú šedou. Okrem toho nie sú zverejnené púčiky.

Boj je liečiť rastliny s chemikáliami.

Sumarizovať jeden môže povedať, že „esmeralda“ sa líši od svojich príbuzných skôr svetlé a svieži kvety. A ak bude starostlivosť o ňu bude správna, bude to môcť potešiť túto krásu na dlhú dobu.

O tom, ako poslať „deti“ fialky, pozrite sa ďalej.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár