Fialová „Jan-Seecet“: Charakteristiky a starostlivosť

Zo všetkých rôznych oblastí izbových žateľov, pozornosť je upriamiť do pozornosti a spôsobuje obdiv k najobľúbenejšej kvete v našej krajine – fialová jang-menu, ktorá je úžasná jeho lahodnú krásu. Mať nádherný vzhľad, očaruje tú najlepšiu arómu a distribuuje vôňu do celej miestnosti.

História druhu a odrody

Prvýkrát, kvet s názvom „Senpolya Philkova“ sa objavil v Gente na medzinárodnej výstave v roku 1983. Názov dal meno a pridelené túto rastlinu v rodnom Nemecku Nerd Vendland, ktorý výberom divokých kvetov vytvorili svetové majstrovské dielo populárne po celom svete.

Odvtedy tento druh trávnatých rastlín s farebnými zásuvkami patriacim do rodiny Gesnery dostala spoločný názov „Senpolia“ alebo tiež „fialové Uzambarskaya“, na mieste jeho počiatočnej detekcie v Tanzánii av prekvapení – „fialová“.

V skutočnosti, Senpolia kvety a fialové, aj keď externe a pripomínajú, ale patria do rôznych rodín: heesnery a fialové, resp. Sú to dva vzdialené časti podľa klasifikácie. Avšak, v zdrojoch, literatúre a každodennom živote, je zvyčajné kombinovať tieto mená a používať „fialové“ namiesto „Senpolia“.

Vlastnosti a rozdiely od ostatných

Senpolia fialová – ide o trvalky, nízko-temperamenné rastliny. Majú relatívne krátky stopky, obklopený krásnymi listami s rôznymi odtieňmi zelenej.

Vo forme kvetov je Senpolia rozdelená do skupín: Classic, Star, Lavens, Fantasy. Podľa typu listu sú chlapci (čisto zelené) a dievča (s ľahkým bodom na základni). V priemere zásuvky sú giganty s veľkosťou až 40 cm, miniatúra – až 15 cm – alebo úplne mikrominiare (asi 6 cm).

Pre fialové Yang Senew nebude ťažké urobiť popis odrody, pretože je ľahké odlíšiť od iných formy listov a farbenie jeho vlnitej, froté kvetenstvo.

Jedinečná odroda symbolizuje jarné oživenie prírody, jeho kvet začína v prvých dňoch marca a trvá 10 mesiacov, pred príchodom zimy. Nezvyčajné, s nádhernou palete, vyrábajú jemné púčiky piatich lístkov a dvoch schodov. Upravené zásuvky, tvoriace vzduchové kytice, ktoré sú dekoráciou okenných parapetov akéhokoľvek interiéru.

Prečítajte si viac  Prečo nie kvitnúť orchidea doma a čo s tým robiť?

Bledé ružové lístky s malinovou lemovaním – rozlišovacia trakčná funkcia. Úvahy s takmer akceptovaným tónom, hladký prechod. Veľké objemové škvrny s kontrastnou hranicou sa môžu dosiahnuť do priemeru až 9 cm. Na každej pobočke troch openwork.

Lyžovanie listy jasného smaragdového tónu s zamatovým povrchom pokrytým malými vankúšmi v tvare srdca. Senpolia Fruartings – to sú Lean boxy so semenami.

Podmienky rastúcej a starostlivosti

Aby sa rastlina mala krásny a bohatý kvet, je potrebné starať sa o osvetlenie v miestnosti, o teplotnom režime, o úrovni vlhkosti.

Kultivácia fialkov vyžaduje pozornosť a dodržiavanie algoritmu na vykonávanie reprodukcie a organizovania klimatických podmienok.

 • Violet je svetlo izolovaná stvorenie, takže mladý, len vyklíčil z listov sadeníc, okamžite položil na parapet, takže zásuvka je správne vytvorená, keď slnečný svit hit, ale priame lúče slnka môžu byť znevýhodnené pre jemné listy a okvetné lístky tejto fialovej a nechať na nich popáleniny.
 • Je užitočné posúvať hrnce s rastlinami pre jednotný ľahký a vyvážený rast.
 • Na smiešny výpust, rezanie spodného radu koruny, odstráňte naplnené a choré listy.
 • Rastú na regáloch, kde nie je priama jednotná hit svetlo, nežiaduce, kvety môžu byť nesprávne rozvíjať.
 • V zime sú inštalované malé dekoratívne stojany na ochranu koreňov fialkov z chladu.
 • Správne pripravená pôda poskytne závodom mikroelementov a živín.
 • Lepšie si kúpiť vhodnú pôdu v špecializovanom obchode so záhradníkom. Berie do úvahy všetky proporcie základných látok a zloženie zmesi je vyvážená: lesný rad, piesok, rašelina. Urobí zem so svetlom, schopným prejsť potravinami do koreňov a vlhkosti.
 • Pred nástupom na dno nevyhnutne jednu tretinu sa odvodňovacia vrh naleje, ktorá môže byť tiež kúpená v obchode.
 • CashPOSE Vyberte si plast, veľký priemer, ale plytký a nevyhnutne s palete.
 • Nádoba musí byť nová na stenách starého, už predtým, ukladanie solí akumuluje, čo zle ovplyvňuje rast rastliny.
 • Kryté fialky sa môžu umyť striekaním, ale je vhodné dať ho na parapet, len keď listy sú úplne opísané, inak budú pokryť škvrny.
Prečítajte si viac  Všetko o Gibiscus Garden

Súlad s teplotou a vlhkosťou

V horúcom, s vysokou teplotou vzduchu, miestnosť, s nedostatočným zavlažovaním a osvetlením, fialky sú zle vyvíjajúce, kvetenstvo sa vytiahnu.

Pravidelné správny zavlažovanie má priaznivý vplyv na listy rastliny, stávajú sa nasýtenými, zelenými.

 • Teplota miestnosti, podpora od +20 do +24, neumožňujú diferenciály. To spomahuje rast závodu a pri znižovaní stupňov bude viesť k jeho smrti.
 • Pri vetraní je nemožné umožniť silné návrhy, je lepšie odstrániť fialku z okna.
 • Rovné slnečné lúče v lete môžu viesť k popáleniu listov.
 • Riadenie vlhkosti vzduchu má veľký význam. Violet Yang Senuet – vlhkosť milujúci rastliny, hovorí dobre na udržanie vlhkosti do 60-70%. S ťažkou suchou atmosférou, listy vyblednú a vysušte.
 • Prítomnosť hydrometra pomáha monitorovať vlhkosť vzduchu a zhoršením indikátorov, aby sa dodatočné zavlažovanie so špeciálnymi zariadeniami alebo rozprašovacou vodou pomocou postrekovača.
 • S zavlažovaním a striekaním, sledujú tak, že vlhkosť nespadá na korunu rastliny. Kvapalina sa privedie cez paletu, voda by mala byť teplota miestnosti a odhadnúť aspoň dva dni. Nedovoľte sušenie pôd.
 • V lete sa zalievanie vykonávajú malé časti 3 krát týždenne, poskytujú neustálu vlhkosť. V zime je oveľa menej pravdepodobné, keď je pôda suchá v kaši.
 • Pri sušení závodu, čo dokazuje zaplavené listy, vykonávajú resuscitačné činnosti. Na to, ponorte hrniec s fialou v panve s teplou vodou. Pokrývajú celý dizajn polyetylénom na vytvorenie mikroklímu. Rhorómy sú zvlhčené a rastlina postupne ožíva.

Pravidlá pristátia a reprodukcie

Senpolia je rozvedený v tromi spôsobmi: odrezky, kvety a listy. Transplantácia sa vykonáva skoro na jar. Reprodukcia s listom efektívnejšie a mnohí preferujú túto metódu. V nádobe s teplou vodou, je umiestnený zo zásuvky pod ostrým rohom zdravý, bez viditeľného poškodenia lopty, a dať na teplom mieste. Na zmiernenie vody v ňom, aktívne uhlie. Keď sa korene objaví až 1 cm, výhonok je transplantovaný do kašu s pripravenými pôdou.

Ak potrebujete transplantáciu dospelej závodu, opatrne sa odstráni zo starej nádrže bez poškodenia koreňového systému. Preneste na nový pripravený hrniec spolu s obložením zeme a rozdrvte plodnú zmes na úroveň výstupu.

Ako sa dostať dole a zamerať sa?

Fialová jang-menuet reaguje na kŕmenie. Použite komplexné minerálne hnojivá špeciálne vybrané pre Senpolia. K nim prispievajú raz za dva mesiace, čo zabraňuje mnohým chorobám. Kompozícia by mala zahŕňať dusík – pre aktívny vývoj výstupu listov – a fosforu (pre hojné pravidelné kvitnutie).

S nedostatočným počtom draslíka sa objaví koruna.

Bojové choroby a škodcovia

Fialky, podobne ako mnoho ďalších rastlín, sú náchylné na choroby, ako je fytoofluoróza, maliklivá rosa, sivá hniloba, biele hniloby. Celé sa často javí biele nájazdy, z ktorých striekaním s riešením zabíjaním baktérií a mikróbov. Horšie, keď sú korene poškodené a hnedé škvrny sa objavujú na listoch – z takýchto rastlín sa musíte zbaviť. Keď sú ryšavky zistené na korune a hnilobe, jednorazové riešenie mangánu.

Prečítajte si viac  POFIOPEDULUM: Popis, Druhy a kultivácia

Veľká škoda spôsobuje parazity, ako sú kliešte, whiteflies, červ, nematodes. Keď nájdete web, stopy stravovania, lepkavé kvapôčky a iné anomálie, naliehavo zvládnuť rastlinu s komplexnými látkami na kontrolu škodcov.

Pri útokov na háďatko, keď Bush začína otáčať, je zničený.

Známky nesprávnej starostlivosti

Najčastejšie problémy v pestovaní sensipolie sú spôsobené nedostatočnou kontrolou nad ľahkým režimom, Teplota vzduchu, zavlažovanie a nesprávne kŕmenie:

 • Žiadny kvet neznamená, že nie je dostatok svetla, veľa dusíka, nadbytku, alebo nedostatok vlhkosti;
 • pôda zhutnená a nenecháva vzduch do koreňa;
 • o starnutí Bush hovorí žltkane;
 • Koruna stráca obraz, tvoria suché škvrny pod pravým svetlom;
 • Kyslosť pôdy nad normálnou.

Recenzie

Vo väčšine pozitívnej spätnej väzby milenci rastú vnútorné rastliny zdieľať nadšené dojmy z krásy a mimoriadne sfarbenie s lakom fialovým YANG Menuet. Označte kombináciu jeho smaragdových listov vo forme srdca s bujným oblakom bledých ružových kvetenstiev s malinami mačiek.

Nevýhodou v niektorých hodnoteniach zahŕňa schopnosť rastliny natiahnuť listy vzhľadom na nedostatok normálneho osvetlenia a chladného vzduchu. Predpokladá sa, že stanica spojky je bavlna a rastlina je rozmarná.

Chovatelia tvrdia, že Filika Satpolia Yang-Meanceet má energiu schopnú upokojiť, zmierniť napätie a podráždenie.

Svojou krásou a vôňou ovplyvňujú atmosféru pohostinstva a coziness v dome.

Yang Menuet Fials Fials Prehľad Video môžete vidieť nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: