Fialová „Le Tistan“: Popis a kultivácia

Kompetentne vybraná rastlina môže ozdobiť a diverzifikovať akúkoľvek izbu. Často sú vybraní na doplnenie interiérov bytov vo veľkých mestách, ktoré nedostanú prirodzenú a sviežosť. Zvýšený dopyt si vychutnával izbu fialky prezentované vo veľkom množstve odrôd. Rozsah umožňuje vybrať si perfektnú možnosť, vzhľadom na osobné preferencie každého.

Charakteristický

Domáce fialky, sú Saintpolia (Senpolia – samostatný rod rastlín charakterizovaných krásnou a bujnou farbou) – to sú obľúbené zástupcovia flóry mnohých kvetináčov. V článku budeme hovoriť o triede Viper „Le Tristan“. Stojí za to venovať pozornosť opisu tejto odrody. Charakteristickým znakom kvetov tohto typu je, že môžu potešiť úžasnú farbu takmer počas celého roka, Ak boli plne pozorované podmienky zaistenia. Závod je nenáročná v starostlivosti, ale vyžaduje dodržiavanie určitých pravidiel pre zdravý a atraktívny vzhľad. K dnešnému dňu sa v jednotlivých a obytných priestoroch často nachádzajú vnútorné fialky. A tiež ide o častých účastníkov rôznych tematických výstav.

Vyššie uvedený pohľad je charakterizovaný veľkými kvetmi s reliéfnymi okvetnými lístkami. Sú maľované v bielom a hrany majú svetlé lemovanie v lilacových a fialových farbách, a tiež sa stretli s motormi modrej a ružovej. Hrany pestry kombinujúce niekoľko farieb, priťahujú pozornosť ostatných a dať rastlinu jedinečný vzhľad. Busher je zásuvka čistý a symetrický. Listy sú veľké, v štandardnej nasýtenej zelenej farbe. V tvare sa podobajú lístkom kvôli zvlneniu. Okraje niektorých listov môžu byť maľované biele.

Základné pravidlá obsahu

Osvetlenie

Rastlina miluje svetlo. Bez jasného a plnohodnotného sveta a jasného kvetu na dosiahnutie takmer nemožné. Napriek tomu musí byť rastlina chránená pred priamym slnečným svetlom. V opačnom prípade budú popáleniny na lístie, vetvy a kvety zostanú popáleniny. Iba mäkké a rozptýlené svetlo. Odborníci poznamenávajú, že rastliny so snehovo-bielymi púčikmi sú náchylnejšie na tvorbu popálenín. Sladký deň po dobu asi 12 hodín bude stačiť. Kompenzovať nedostatok prirodzeného osvetlenia potrebujú ďalšie zariadenia.

 Miesto

Najúspešnejšia a rozšírená lokalita – Windowsill. Ak je to možné, odporúča sa umiestniť závod na severnej strane domu. Keď sa kvet nachádza na západnom alebo južnom okne, mal by sa vydať malý výpadok. Použite svetelné záclony alebo biely papier. Pri prechode cez tieto materiály budú lúče rozptýlené. Šikmé lúče vo večerných hodinách neplatí žiadne poškodenie k kríku. A tiež v mieste inštalácie rastliny by nemali byť návrh.

Teploty

S nástupom chladného počasia by sa mala vydať dodatočná ochrana kvetov. V tomto čase hrozí nebezpečenstvo frostbitového koreňového systému. Hrnce sa odporúčajú veterného tepelného izolačného materiálu alebo ich umiestniť na drevený alebo plastový stojan. Zavlažovanie na toto obdobie by malo byť obmedzené. Minimálna teplota vzduchu by mala mať 18 stupňov tepla Celzia (môže byť možné malé zvýšenie niekoľkých stupňov). Ak je tento indikátor nižší, aj jasné a plné osvetlenie bude zbytočné.

 Zavlažovanie a vlhkosť

Teplo v miestnosti vedie k tomu, že pôda a rastliny začínajú rýchlo stratiť vlhkosť. Takéto podmienky nepriaznivo ovplyvňujú kvetinu a vedú k vyblednutiu. K kríku, aby boli pohodlné, mali by sa zabezpečiť pohodlné podmienky. V horúcej sezóne vedľa rastliny položte kontajner s kamienkami a čistou vodou. A môžete sa tiež sprejovať okolo rastlinného vzduchu, ale v žiadnom prípade nepokrývajte kvetinový kvet.

Akonáhle si všimli, že horná vrstva pošty je suchá, zavlažovaná. Teplá a odhadovaná voda. Potreba vlhkosti sa výrazne zvyšuje počas obdobia aktívneho rozvoja kvetu. A tiež pozor na vodu. Uistite sa, že otvorte otvor v spodnej časti hrnca.

Transplantácia udržateľnosti

Violet by sa mala transplantovať 2-krát ročne, pričom sa mení zemitá zmes. Takýto postup priaznivo ovplyvňuje rozvoj rastliny a hojnosť kvitnutia. Užitočné stopové prvky ako súčasť substrátu pomôžu krovu obnoviť sily. Perfektné obdobie pre prácu je celá jeseň, ako aj čas od februára do marca. Profesionálne flowvery Všimnite si, že transplantácia sa vykonáva na tvorbu nových koreňov, pretože koreňový systém takýchto rastlín je často potrebné aktualizovať kvôli rýchlemu starnutiu.

V procese transplantácie je fialová čistená zo starých lístkov a poškodených koreňov. Tvorba nových koreňov povedie k tomu, že rastlina začne tvoriť silné farebné bolesti s množstvom pukov a čerstvými listami. Povolené vykonávať transplantáciu počas kvitnutia. Ak ste starostlivo robte prácu, nebude poškodiť ker.

Výber kapacity

Rastlina rastie pozoruhodne a vyvíja v malom hrnci. Príliš veľké rozmery kontajnerov povedú k tomu, že fialová pustí moci na tvorbu koreňov, a nie kvety. Okrem toho to môže viesť k začiatku hnisavých procesov vo vnútri koreňov. Neodporúča sa vybrať väčší hrniec pri transplantovaní, ale ak si želáte, môžete ho zmeniť na nový. Spolu s novým kontajnerom, uistite sa, že si zakúpite vhodnú drenáž a vytvorte dieru v spodnej časti kapacity, takže prebytočná voda nie je stála.

Reprodukcia

Najčastejšie je uvedená odroda plemeno pomocou listových rezov. To je pohodlná a praktická metóda, ktorá je úžasná pre začínajúcich kvetov. Najlepšie je vykonávať prácu v lete alebo na začiatku jari. Pre plemenné fialové použitie používajte len zdravé listy. Každý z nich je považovaný za plnohodnotné telo, ktoré je schopné produkovať svoje vlastné korene. Ak chcete potulovať list, mal by sa umiestniť do zvlhčeného machu, vody alebo substrátu. Niektoré používajú špeciálne vlhké pilulky, ktoré možno zakúpiť v špecializovaných predajniach. Keď sa objavia korene, už môžu byť prenesené na zem.

Odrody a športy

Milovníci a špecialisti, ktorí sú zapojení do pestovania vnútorných fialkov, často čelia takémuto problému ako nekonzistentnosť vzhľadu závodu deklarovaných charakteristík. To znamená, že farba lístia a kvetov môže byť trochu alebo významne odlišná od originálu. Niekedy flowerflows čelia športovým možnostiam. Sú to zástupcovia flóry pestovaných pomocou detí, ktoré nezachránili určité odrodové vlastnosti rodičovských zariadení. Takéto zmeny sú charakteristické pre tristan. Stojí za zmienku, že niektoré nové typy rastlín môžu mať vyššie estetické vlastnosti, ak sú porovnané s pôvodným kerom.

Dôležitý! K koreňom vytvorili rýchlejšie, je možné vytvoriť skleníkové prostredie okolo kusu, napríklad zakryť plastovú fľašu, ako aj potravinársky film.

Ďalšie informácie

Špecifické druhy Senpolia nie sú predisponované na šport, spravidla sú to jedno-fotónové rastliny. V tomto prípade však existujú výnimky a reprodukciu sa môžu zmeniť vonkajšie príznaky kríka. Môžete nájsť takéto odrody, ktoré menia vzhľad kvetov z kvitnutia k kvitnutiu. Zároveň pretrváva krása a expresivita farby púčikov. Takéto zmeny sa vyskytujú v dôsledku zmien podmienok obsahu (osvetlenie, vnútorná teplota, použitie hnojív s rôznou kompozíciou). Vráťte bývalý vzhľad kvetu s menšími zmenami oživením skorších podmienok.

Poznámka: Ak si všimnete, že ker začal kvitnúť v športe, potom vrátite predchádzajúcu odrodu nebude uvoľnená.

O tom, ako pestovať fialku z listu, pozrite sa na nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: