Fialová „modrá hmla“: funkcie a rady o pestovaní

Kvety aktívne používajú fialky doma. Je však potrebné pochopiť, že táto rastlina je skutočne nazývaná Senpolia, „fialová“ – len známe meno. A každá škála tejto veľmi Senpolya si zaslúži veľmi pozornosť.

Zvláštnosť

A v miestnosti av záhradách a v parku toky Saintpolia prinášajú ľudí radosť. S dôverou súťažia o krásu s najhnažnejšími kvetmi iných druhov. Ale táto kultúra si stále vyžaduje určité úsilie a neustále pozornosť. Ak chcete zjednodušiť prácu, môžete si vybrať relatívne Nenáročná fialová „Blue hmla“.

Práca s ňou, záhradníci musia najprv, pokúsiť sa vyhnúť infekcii chorobami a urýchliť rýchlosť vývoja kvetu.

Charakteristická špecificita závodu je:

 • dlhý kvet;
 • hojnosť výsledných farieb;
 • Rýchlosť reprodukcie;
 • vonkajšia krása;
 • Zvýšená trvanlivosť kvetináčov.

Blue Fog vytvoril slávny ruský chovateľ Konstantin Morav. V rámci oficiálneho odvolania sa táto rastlina zaregistrovala v roku 2001. Letáky v kultúre externe sa pripomínajú zamat. Forma z nich sa môže veľmi líšiť, stane sa to:

 • so základňou v tvare srdca;
 • vo forme vajec;
 • ovál;
 • sféry.

Farbenie listov vonku môže byť svetlo zelená, a tmavo zelená, a dokonca zaberá takmer všetok tento gamut. Z vnútra sú svetlo zelené, niekedy Lilac, telá sú dobre vyslovené. Názov Dalled svetlo modré a modré kvety strojov. Biele remeslá z lístkov vyzerajú pôsobivo. Sférické kvetenstvo sa pripomínajú jasnú oblohu.

Ako už bolo spomenuté, farebné bolesti sa vyznačujú pevnosťou. Kvety – 3 alebo 4 púčiky na blui, zdvihol cez listy. Počas leta kvitnúce Senpolia (nezabudnite, že je to presne botanický názov fialovej) mení farbu jeho kvetov. Ich modré tóny sú bohaté. Často biely pás na okraji zmizne, na začiatku zimy, avšak obvyklý vzhľad je obnovený.

Starostlivosť o pristátie

Tieto informácie nie sú menej dôležité ako opis odrody. Ak sa staráte o „modrú hmlu“ správne, a vyzdvihnúť pôdu, ako by mala byť, Kvitnúce môže trvať 10 mesiacov ročne. Je tiež veľmi hojné, v porovnaní s inými odrodami. Dokonca aj tie mladé kvety tvoria modrý klobúk. V miestnosti, kde sa táto fialová rastie, musí byť neustále podporované Teplota nie je nižšia ako +20 a nie vyššia ako +25 stupňov.

Dokonca aj menšie návrhy sú kategoricky neprijateľné. V opačnom prípade sa rastlina bude cítiť nepríjemne. Africký pôvod kultúry je silne ovplyvnený. Pre prevenciu solárnych popálenín organizujú tieňovanie.

DÔLEŽITÉ: Majo Výberová trieda je tiež náročná na úroveň vlhkosti.

Skúsené kvety striktne nasledujú tak, že nespadá pod 50 a nevyskytol nad 60%. Porušenie tohto pravidla nevyhnutne sa zmení na vážne ochorenie alebo vyblednutie. Odporúčanie: Požadované vývojové parametre sú ľahšie udržiavať v miniatúrnom skleníku. Veľmi relevantné správne zavlažovanie, trvá len surovú vodu z vodovodného potrubia.

Jej predbežne bráni a uistite sa, že je to trochu teplejšie ako vzduch v miestnosti. Nalejte vodu vyžadovala jemný trik. Nemala by spadnúť na listy. Maximálny Frekvencia zavlažovania – 1 čas za 3 dni. Ale okrem všeobecných odporúčaní by sa mali zohľadniť osobitné okolnosti.

V každom prípade sa frekvencia zavlažovania stanoví podľa:

 • hodnoty nádrže;
 • ročného obdobia;
 • teplota vzduchu;
 • relatívna vlhkosť vzduchu;
 • Trvanie kvitnutia;
 • Kvetov.

Pružina fialová potrebuje zvýšené zalievanie. V opačnom prípade nebude schopná tvoriť krásne púčiky. Na jeseň je potrebné príliš často vodu. POZOR: Spojenie môže viesť k hnilobe koreňového systému Senpolia. Prvým znamením je tvorba hnedých škvŕn na lístie.

Listy sami z „modrej hmly“ sú pokryté malými hromadami. Je ľahko zoberie prach. Aby sa predišlo škodlivým následkom, malo by byť v priemere nitované každých 30 dní. Preplachovanie je veľmi jednoduché, pre tieto hrnce v kúpeli sa zdvihne svetlom tkáčkou teplej vody.

Špeciálne sušenie Po umývanie nie je potrebné, je však lepšie dokončiť zmiznutie kvapôčok vody, aby sa na slnku vložili fialovu.

Dodatočné poradenstvo

V prípade nedostatku nutričných vlastností pôdy platí:

 • kvapalné organické;
 • Tenké tyčinky s kŕmnymi zmesami;
 • Záhradné tabletové hnojivá.

Kŕmenie je zavedené na prvom kvitnutí. Je potrebné opakovať to len v tých sezónach, keď je potreba. Rast „modrá hmla“ v hrnci sa použije len pri použití pravej pôdnej zmesi. Nemala by byť ohromená, uvoľnenie je vítaná. Optimálna zmes je vyrobená z 5 dielov suchej rašeliny, 3 časti pôdy a 1 kus premytý riečny piesok.

Žiadna zvláštna potreba urobiť takúto zloženie sami. Podobné miešačky pôdy sa predávajú v akejkoľvek špecializovanom obchode. „Modrá hmla“ sa pestuje v nutričnej pôde, ľahko absorbujú vlhkosť. Je veľmi dôležité, aby jeho Kyselina-alkalická rovnováha bola slabo kyselinou, Na zlepšenie nákupných pôd používajte perlit. Uľahčite pôdnu štruktúru a vzduch pomáha prísadu perlitu.

Typicky živiny v zmesi na výsadbu dostatočne 1,5-2 mesiace. Do konca tohto obdobia je potrebné vyplniť svoje rozpätie prostredníctvom kŕmenia. Keď potrebujete pomôcť rozvoju vývodov, používajú sa dusíkaté látky. Posilniť kvety a vyhnúť sa ich poškodeniu ochorenia pomôcť zlúčeninám draslíka. DÔLEŽITÉ: Ak nie sú žiadne skúsenosti, je najlepšie využiť pripravené komplexné zmesi. Tam sú presne tie látky, ktoré sú najviac potrebné, v najlepších pomeroch a v dokonalej chemickej forme.

Je možné rásť fialové alebo keramické nádoby. Svetlo plastov a dlhú životnosť svojej služby robí tento materiál veľmi populárny. Je však potrebné vziať do úvahy, že cez neho neprechádza vzduch. Preto je potrebné alebo si vyberiete materiál priepustný pre vzduch alebo vytvorte špeciálne otvory. Opatrne vyzdvihnite hrniec: V príliš veľkých jedlách tvorí „modrá hmla“ silným koreňovým komplexom, ale nie je ponáhľaním sa na Bloide.

Ak musíte zvýrazniť rastlinu, aplikujte len žiarivky. Medzi kvetinou a zdrojom svetla by mal byť asi 25 cm. Keď sa Senpolia vyvíja, je transplantovaný na nové miesto. Ak je najprv dostatok hrnca v priemere 4 alebo 5 cm, potom po 6 mesiacoch by mal byť 9 cm.

Infoyed Transplantant provokuje akumuláciu v pôde minerálnych solí, a budú čoraz viac uvoľniť výživu koreňov.

Keď je zariadenie transplantované, ochorenia a suché listy sú súčasne odstránené. Zvyčajný cyklus vývoja fialových je 3 roky. Štvrtý rok sa stanú menej krásnymi a náchylnejšími na choroby. Môžete vyriešiť problém, odrezať a zakoreniť vrch. Na rezy sa aplikujú špeciálne lieky.

Brace „BLUE FOG“ Je to potrebné z:

 • biele hrdlo;
 • paustic ticks;
 • pleseň;
 • Mierne čerešňa;
 • Fusarióza.

V ďalšom videu nájdete recenziu Blue Mist Firet.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: