Fialová odroda „tanec galaktik“

Violet CM-DANCE Galaxie – nádherná rastlina schopná zdobiť akýkoľvek byt a zvýšiť náladu svojich obyvateľov. Podobne ako akúkoľvek inú kultúru, tento kvet vyžaduje starostlivosť a pozornosť. Zvážte popis odrody, ako aj vlastnosti jeho pristátia a rastúceho.

Popis odrôd

Zo skutočnosti vyplýva, že táto kultúra nie je fialová. Toto je len spoločný názov Senpolia. Tvorca odrody s úžasným menom je Konstantin Morav. Rastlina dostala svoje meno vďaka zaujímavej farbe, pripomínajúcej obrovský priestor. Farba okvetných lístkov sa môže líšiť od svetlu modré odtieň do nasýteného tmavého tónu. Tiež existujú jasné malé škvrny, ktoré dávajú kvetinový vzhľad pripomínajúci galaxiu.

Okvetné lístky sa nachádzajú okolo jadra kvetu. Vo forme sú vlnité, majú rovnakú veľkosť (približne 10-15 centimetrov). Je mimoriadne zaujímavé, že skutočnosť, že s každým novým kvitnúcim odtieňom lístkov sa mení na tmavší. Šport nie je príliš odlišný od odrody. Len svetelný rozchod a spoty pripomínajúce hviezdy nie sú tak expresívne.

Listy fialovej sú hladké a veľké (asi 10 centimetrov). Rastú v náhodnom poradí, majú tmavo zelenú.

Základné pravidlá starostlivosti

Zo zvyšku Senpoliy, tento druh má len svoju farbu. Pravidlá starostlivosti sú vo všeobecnosti rovnaké. Vzhľad zariadenia priamo závisí od podmienok obsahu a dodržiavania pravidiel pestovania.

Určite kvalitnú starostlivosť môže byť na žltých listoch a pomalých kvetoch.

Primárny

Prvá vec, ktorú treba venovať osobitnú pozornosť, je použitá pôda. Malo by to byť úrodné a preskočiť kyslík. Ak chcete poskytnúť závod s vitamínmi a minerálmi, musíte použiť hnojivá. Zmes Zeme sa zakúpi v obchode alebo je zostavená kvetinová voda nezávisle.

Prečítajte si viac  Vnútorné kvety s bielymi zelenými listami

Hrniec

Druhou dôležitou podmienkou pre úspešný rast kvetu je riadne vybraná kapacita. Mnohí preferujú veľké a hlboké hrnce, ale v prípade Sensipolia je táto možnosť kategoricky nie je vhodná. Veľkosť nádoby by nemala prekročiť veľkosť závodnej zásuvky, pretože ovplyvňuje frekvenciu kvitnutia. Tiež by ste nemali vybrať príliš hlboké hrnce, pretože táto Senpolia – rastlina solmelybul, Preto jeho korene rastú takmer na povrchu pôdy.

Najlepšia možnosť pre Senpolia Veľké veľkosti bude hrniec 10-15 centimetrov výška. Za menej veľkých 7 centimetrov a pre najmenších – 5 centimetrov.

Je tiež veľmi dôležité, aby priemer zodpovedal výške.

Ďalším detailom, ktorý si vyžaduje pozornosť, je materiál, z ktorého je hrniec. Najlepšie je hlina, pretože je prirodzená, môže prejsť vzduchom a vlhkosťou. Je veľmi dôležité, aby takáto kapacita podliehala horeniu, pretože hlinka – materiál je extrémne krehký.

Hrnce z keramiky nie sú zlé. Toto je tá istá hlinka, ale prechádza starostlivé spracovanie a spravidla, že strata námrazu. Nevýhodou je, že glazúra nenechá vzduch a vlhkosť. V rovnakej dobe, keramika, nie pokrytá námrazom, nakoniec začne prasknúť a prejsť vodou.

Plastové výrobky by sa mali vyhnúť, aj napriek ich atraktívnemu vzhľadu a jasnej farbe. Zloženie takýchto farbív zahŕňa jedovaté látky, pravdepodobne ovplyvňujúce korene Senpolia. Okrem toho, plast nenecháva vzduch, takže v prípade transplantátu budete musieť urobiť drenážne otvory, ktoré nedovoľujú, aby sa koreňový systém ohýbal.

Osvetlenie a výber miesta

Ako miesto pre fialové „tanec galaktik“, zvyčajné Windowsill je perfektný, ale s tieňovaným oknom. Svetlo by malo byť mierne rozptýlené. V lete je dôležité zabezpečiť, aby fialová nezostala pod pravými lúčmi slnka. V zime sa postarajte o ďalšie osvetlenie, ktoré možno vytvoriť pomocou tabuľky.

V prípade nedostatočného osvetlenia sa trieda zastaví svoj kvet, a potom, čo zomrie.

Teplota

Najvhodnejšia teplota na pestovanie tejto odrody je 20 stupňov. Teplotné zmeny, samozrejme, sa nebudú vyhnúť, ale v žiadnom prípade nespadá pod 17 stupňov.

Prečítajte si viac  HiMenokalles: Popis a funkcie domácich podmienok

Zavlažovanie a vlhkosť

Optimálna teplota použitého vody je 20 stupňov. Zavlažovanie s nižšou alebo vyššou teplotou je schopná spôsobiť nepríjemné ochorenia. Voda musí byť odolná. Pre starostlivú hydratáciu pôdy môže byť voda nalievať do palety.

Vlhkosť Táto fialová miluje, ale používať práškové v blízkosti rastliny je extrémne nežiaduce. Vlhkosť by nemala padať na listy a kvety. Vlhkosť vzduchu by sa mala zvýšiť – aspoň 50%.

Špeciálne zariadenia nezasahujú (vzduch zvlhčovača).

Podriadený

Ak je pôda zvolená správne, kŕmenie sa nemusí vyžadovať už dlhú dobu. Avšak, počas kvitnutia o nich je lepšie postarať sa. Hnojivá Kaliva a dusíka sú považované za najvhodnejšie. Kvitnúce Violet je dosť na to, aby sa vytvrdlo dvakrát mesačne. Po dokončení kvitnutia sa kŕmenie môže znížiť raz mesačne.

Reprodukcia

Reprodukcia fialovej sa môže uskutočniť dvoma metódami: s použitím vody alebo pestovaním v pôde. Prvé možnosti sú málo kvitnutia, ako sa považuje za dlhšie, aj keď jednoduchšie. Cutlets padajú do vody a potom čas bude čakať, keď korene dosahujú 1 centimeter a viac. Potom môže byť rastlina bezpečne transplantovať do pôdy.

Druhá možnosť sa považuje za viac populárnej a rýchlejšej. Leaf s kmeňom je okamžite zasadený do hotového terénu. V tomto prípade však pravdepodobnosť, že korene nemusia existovať.

Ak je transplantácia už implementovaná, je potrebné správne vytvárať kríky. Jedna zásuvka by nemala obsahovať viac ako štyri riadky listov. Nezískavé zbytočné listy môžu byť bezpečne odstránené. To isté platí pre žlté a zhnité listy.

Takže, že fialová nie je príliš vysoká, čas z času na čas sa prehĺbiť do pôdy.

Možných škodcov

Existujú prípady, keď, s výhradou všetkých pravidiel, rastlina začne držať a postupne zomrieť. V tomto prípade možno predpokladať, že to bolo napadnuté škodcami.

Prečítajte si viac  Knihy-Knihy: Ako urobiť s vlastnými rukami?

Najbežnejšie sú 2 druhy škodcov ohrozujúcich zdravie sensipolia tejto odrody.

  • Cherweets. Tieto hmyz si môžete všimnúť v záhyboch lístia alebo v jej dutín. Zdá sa, že spravidla z dôvodu pravidelného používania zlej vody. Je možné bojovať s takýmito škodcami s použitím roztoku mydla-alkoholu alebo insekticídom.
  • Kolísanie. Tento škodca je možné vidieť na suché alebo opité listy. V prípade prvej detekcie je potrebné jednoducho odstrániť hmyz z rastlín. Ak sa kliešť stal častým hosťom, bude potrebné viac vážnych opatrení (insekticídy).

Na záver môžeme povedať, že pestovanie Senpolia „Tanečné galaktic“ nie je ľahké, pretože je dôležité starať sa o všetky podmienky pre priaznivé zvýšenie. Ale zabezpečenie riadneho zavlažovania a starostlivosti, môžete získať veľmi krásnu a zdravú rastlinu, ktorá sa stane skutočnou pýchou kvetu.

O tom, ako správne vyliať fialovo, pozrite sa na video nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: