Fialová „voda“: popis, pristátie a starostlivosť

Dekoratívne rastliny, ktoré sú teraz pestované, prešli ťažkými a dlhými výbermi. Každý z nich si zaslúži dôkladnú pozornosť. To sa plne vzťahuje na VIPER VIPER.

Zvláštnosť

Takáto kultúra je v dopyte od samého začiatku. Dôvod je jednoduchý: Kvety príjemnej fialovej farby, ako je takmer všetko. „Voda“ fialová farba je zriedená bielymi ružovými a zelenými poznámkami. Vďaka nim sa rastliny ukazujú, že sú romantické a dokonca aj trochu tajomné. Odroda priniesla slávny chovateľ t. Dadoyan.

V procese vývoja, s výnimkou neštandardnej farby, sa podarilo robiť okvetné lístky čo najskôr, listy sú. Pretože kvetina sa stala elegantným ako mnoho iných odrôd. Kvety „vody“ patria do Terry Group. Dosiahnu veľkú hodnotu. Obvod okvetných lístkov je zdobený výkonným okrajom.

Okvetné lístky sú maľované v hrubom modrej alebo dokonca vo fialových farbách. K nim sa pridajú bledé ružové inklúzie. Okvetné lístky na špičkách majú tiež ružovú farbu. Na samotnom okraji je nazelenalý spech, ohýbanie v špirále. Vzhľad zmien kvetov, keď sú púčiky BLOAT – pretože ani fotografia, ani video ani verbálne príbehy môžu odrážať všetky kúzla „vody“.

Je však dôležité urobiť ústup: táto odroda len v každodennom živote sa vzťahuje na počet fialkov. V skutočnosti je to medzi rodu Senpolia – úplne odlišné rastliny, ktoré sa vyskytujú z Európy, a z východnej Afriky. Senpolia sa vyznačuje skutočne nezvyčajnou krásou, dokonca aj eklipant klasické európske fialky. Zverejnenie pukov sa vyskytuje veľmi pomaly, zatiaľ čo saturácia farby sa postupne zvyšuje. Od svetlej, takmer modrej, je to viac nasýtené a konečne dosahuje modrú.

Niektoré časti kytice počas vývoja začína podobať loptičky. Z ich základových lúčov ružovej farby. Keď sú odhalené, ružové časti menia formulár. V poslednej chvíli sú okvetné lístky čoraz zelenejšia. „Voda“ fialky tvoria trvanlivé vzory, každý má od 3 do 5 púčiv.

Popis Označuje, že úplne rozkvitnené kvety majú priemer 4-5 cm. V tejto sume môžu žiť 25 alebo 30 dní. Zároveň, svetlo listy na zadnej strane majú červeno. Hrany lístia mierne zvlnené; Keď fialové dozrieva, listy sú tmavšie. Zásuvky sa rozlišujú veľkou veľkosťou a sú rovnomerne tvorené.

Ako rásť?

Hlavnou požiadavkou na pestovanie fialkov, vrátane „vody“, je starostlivosť o výber pristávacieho priestoru. Osvetlenie by malo byť dosť intenzívne, ale okrem kontaktu s rovným slnečným žiarením. Najlepšie miesto v interiéri – orientálne okná. Tam na kvete spadne ranné lúče, ktoré poskytnú potrebnú energiu a nepoškodzujú rastlinu.

Ak je to nemožné, je povolené zosúladenie fialových a severovýchodných, severozápadných a severovýchodných okien. To však neznamená, že v domácnostiach, kde je len južné okná, „voda“ je nemožné rásť. Budeme mať len tieňové rastliny so žalúziami a hustými záclonami.

Ale nie je možné ich dať na severné okná – skončí nevyhnutné zlyhanie.

Každá Colorland, ktorá sa niekedy pokúšala rásť fialku na severnom okne, čelili vážnym problémom. Pomaly sa vyvíja, potom slabo a neochotne kvitne. Ale keď neexistuje žiadna iná voľba, musíte kompenzovať nedostatok slnečného svetla s umelými lampami. Musia priniesť trvanie svetelného dňu dňa do 10, a ideálne až 12 hodín. Spolu so špeciálnymi fytoloampaes na zvýraznenie sa môžu použiť domáce luminiscenčné lampy.

Takže, že fialová vzrástla normálne, teplota vzduchu bude musieť byť udržiavaná nie je nižšia ako 20 a nie vyššia ako 24 stupňov tepla. Teplotný výstup pre tento koridor bude nevyhnutne poškodiť rastliny. Uistite sa, že si pamätáte na požadovanú úroveň vlhkosti. Rozsah sa pohybuje od 50 do 60%.

Maximálna hodnota sa koná s správnou voľbou priestoru a vodné nádrže pomáhajú, aby sa zabránilo odvodňovaniu.

Starostlivosť a iné nuansy

Veľkého významu je správne zavlažovanie fialkov. Budeme musieť veľmi starostlivo vyhovieť vyváženiu vlhkosti. Zavlažovanie „vody“ potrebuje dvakrát alebo trikrát týždenne. Presnejší odhad poskytuje teplotu vzduchu. DÔLEŽITÉ: Liečenie by malo byť teplé, predohrozené aspoň 24 hodín vody.

Ak nalejete violet s studenou vodou, koreňový komplex zažije skutočný šok. Potom môžu korene dokonca začať hniť. Je to dôležité a ako je rastlina napojená. Na tento účel používame úniky s predĺženým nosom. Ako možnosť, užívajte hrušky.

Je kategoricky nemožné umývať listy. Stredná zásuvka bude tiež veľmi zlá.

Náhodne vlhké listy okamžite vysušili úplne suchou vložkou.

Aby sa zabránilo negatívnym javom, môžu sa použiť alternatívne metódy zavlažovania. Zavlažovanie cez paletu znamená umiestnenie v nej dvomi tretinami. Keď 30 minút ide, môžete odstrániť hrniec. Zvyčajne je tento čas dosť pre koreňový systém prijímať požadované množstvo tekutiny. Nižšie zavlažovanie je dobré, pretože pomáha vyhnúť sa nadmernému zvlhčovaniu. V prítomnosti skúseností môžete skúsiť a zavlažovanie knôtu, v ktorom je hrniec položený s vonkajším prierezom 0.3-0.5 cm.

Jeden z koncov kábla je vo vnútri, vo vrstve pôdy. Ďalšia hrana sa odstráni cez drenážny kanál a spustí sa do nádoby s vodou. Mal by byť umiestnený presne pod hrncom. Okrem tekutín, ale okrem tekutín je potrebné dodať výživu fialovej. Osobitné miesto medzi nimi zaberajú:

 • fosfor;

 • dusík;

 • draslík.

POZOR: Počet položených hnojív musí byť určený veľmi opatrne. Ich prebytok môže byť extrémne negatívne ovplyvnený farbou. Racionálne kŕmenie zahŕňa použitie:

 • Kombinované kompozície minerálov;
 • superfosfáty;
 • humus alebo humus.

Organické látky by mali pôsobiť, keď fólie ružové záhyby. Front fosforu a draslíka prichádza, keď sú púčiky vytvorené, a potom sa kvety vyvíjajú. Akékoľvek hnojivá prispievajú 1 čas v 14-21 dňoch koreňa. Tento harmonogram však nemožno považovať za absolútnu dogmu. Prestávky v pridaní hnojív môže byť spojené s nasledujúcimi dôvodmi:

 • Transplantácia rastlín (v prvých 30 dňoch, bez ohľadu na pokrok zakorenenia);
 • Detekcia chorôb;
 • škodcov;
 • Nadmerne vysoká teplota miestnosti.

Falinky sa zastavia aj na zimu. V tejto dobe by mala rastlina fungovať tak pokojne, ako je to možné, nie je potrebné stimulovať svoju činnosť. V každom prípade nie je možné, aby sa „voda“ mohla podávať tablety a granule. Hnojivá v takýchto formách sú potrebné predovšetkým pre veľké plošiny. V malom hrnci príliš ľahko prekročenie dávky a poškodenie kvetu.

Darilita tejto odrody určuje akumuláciu prachu na listoch. Preto systematicky musia usporiadať „sprchy“. Hrniec s fialou v kúpeli a skryť svetlo tkanie teplej vody. Až do úplného sušenia sa zariadenie nemôže vrátiť do okna. To môže viesť k spáleniu slnkom.

Charakteristickým znakom „vody“ je nezávislé skladanie elegantných zásuviek. Flowerflowers však môžu pomôcť závodu otáčaním 45 stupňov hrniec každých 72 alebo 96 hodín. Od času na čas vyčistený od degradovaných kvetov. Je tiež potrebné odstrániť stratený príjemný vzhľad listy. Každých 4-5 rokov bude musieť skrátiť predajne.

Akonáhle sa objavia nové korene, výstupy sú transplantované do hrnca s pôdou. Čo sa týka chovu, môžete použiť:

 • kvety;
 • zakorenené listy;
 • Súhrnný.

Oddeliť deti (tie najlepšie kroky), použite AWL. Každý rok zbierajte pristávací materiál. Listy použité na zakorenenie sa zhromažďujú len v dospelých rastlinách a striktne pod kvetmi. Je kategoricky nemožné používať listy stredu zásuviek, ako aj z nižších úrovní. Jednoducho nedávajú nič.

Súdiac podľa skúseností, najlepší spôsob, ako reprodukcia „vody“ – oddelenie kvetov. Prvý jemne vyliezol list. Rez to pod uhlom 45 stupňov. Polotovar sa vloží do pohára s vodou; Namiesto vody môžete použiť piesčitú zmes. Rezanie nožnice nesmie byť viac ako 1 cm.

Čakanie na vzhľad detí na jar môže byť asi 60 dní.

Prvý kvet fialovej odrody „vody“ môžete vidieť v nasledujúcom videu.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: