Fialové a lilac fialky: popis odrôd a tipov starostlivosti

Lila, fialová a tmavo fialová Uzambar fialky ovplyvňujú predstavivosť saturácie a hlbín. S náležitou starostlivosťou môžu tieto nenáročné vnútorné rastliny očarovať ich majiteľovi svieži a blossom väčšinu času ročne. Aké sú odrody lila a fialové sensepoliové sú populárne s kvetinovou vodou? Aké sú pravidlá pre ich starostlivosť?

Popis odrôd

„Le Lilac Rain“ – odroda palcant s veľkými fritovými kvetmi mäkkého lilac sfarbenie a fantasy tmavé fialové rozvody. Priemer kvetov sa môže pohybovať od 4,5 do 5,5 cm. Listy – veľké, jednotné smaragdové sfarbenie s ľahkými béžovými vlnovými hranami. Zásuvky sú charakterizované mimoriadnou kompaktnosťou a dospievaním. Stupeň bezprecedentnej starostlivosti.

„Le-lilac citlivosť“ – Nedôvodná trieda, ktorá tvorí veľký a svieži lilac-biele alebo biele-ružové hviezdy v tvare kvety. Mäsité šťavnaté listy majú mierne špicatý vrchol. Farbenie listov – jednotná, smaragdová alebo tmavo zelená.

„Lilac Charm“ – Elegantná sensepolia s veľkými okrajovými kvetmi bledého lilac farby a tenký nasýtený fialový vozík. Charakteristickým znakom sú 3 fialové oslavy umiestnené v strede kvetu. Listy majú pravú zaoblenú tvaru a mierne zvlnené hrany. Odroda je veľmi dekoratívna, vyznačuje sa bohatou a prekvapivo dlhou kvetom.

„N-lilac emotikon“ – Vypracovanie satpolizácie s veľkými okrajovými kvetmi ametystovej farby s jasným bielym okrajom. Zaoblené listy majú hlbokú tmavú zelenú farbu zvonku a červeno-s interným. Flowineny masívne forma v strede kompaktnej zásuvky.

„Rs-lilac zázrak“ – Veľmi veľkolepý stupeň Senpoliy, ktorý tvoriaci veľké fritové kvety svetlo fialového sfarbenia a položeného okraja. Priemer kvetov môže dosiahnuť 7 centimetrov. Listy – jednoduché, majú zaoblený tvar a jednotná zelená farba. Priemer zásuvky je asi 25 centimetrov. Odroda sa považuje za veľmi nenáročnú, ľahko sa stará a reprodukciu.

„Lilac vzrušenie“ – Elegantný Uzambar fialová s veľmi veľkými kvetmi buggy. Dvojfarebné lístky kombinujú tmavé fialové a bledé fialové odtiene, úspešne harmonizujú s tmavými silami smaragdov. Listy z vnútra majú červeno-farbu.

Špecifický rys tejto odrody – svieži, hojný a dlhý kvet.

„PT-SIREN DAL“ – pôvodná odroda s veľkými jednoduchými alebo polosvetovými kvetmi. Okvetné lístky svetlých ametyst farieb s nasýteným fialovým zatemňovaním na zvlnených okrajoch. Rastlina tvorí elegantný výstup listov častíc, ktorý má tmavo smaragdové jadro a ľahké béžové nerovnomerné hrany.

Prečítajte si viac  Ako si vyrobiť cementovú kašu?

„Lilac piesok“ – stupeň Uzambar fialovej, s originálnou a veľkolepou farbou. Zvláštnosť rastliny je jeho jednoduché jemné ružové veľké kvety, zničené poškriabaním malých tmavých fialových striekaní a privádzajú sa prevýšením toho istého tieňa. Listy majú klasický oválny tvar a maľovanie, ktoré sa líšia od bledo zelene až po jednotný tmavý smaragdový tieň.

„Purple Haze“ – Uzambar fialová, ktorá tvorí krásnu a kompaktnú zásuvku z smaragdových šťavnatých listov s ozubenými hranami. Počas obdobia kvitnutia sa vytvárajú viaceré kvety, ktoré sa nachádzajú v strede zásuvky. Farebná maľba sa líši od bledo ametyst na fialové. Vlnité lístky majú zložité hrany podobné vlne. Rozmanitosť sa považuje za náročnú starostlivosť, s nedodržiavaním pravidiel, ktorých rastlina prestane kvitnúť.

„Lilac Watercolor“ – Veľmi veľkolepá odroda, pozoruhodná so svojimi veľkými objemovými kvetmi bledého ametyst sfarbenia s bielymi škvrnami, posunul sa na okraj alebo do centra okvetných lístkov. Krásny rozmazaný prechod z bielych až svetlo fialový odtieň vytvára svetlý kontrast proti pozadia tmavo zelených listov.

„AV-fialový slon“ – Relatívne mladý stupeň tvorí veľký počet púčikov počas obdobia kvitnutia. Veľmi veľké froté kvety sa zbierajú v hrubých objemových kefách. Petal sfarbenie – jednotná a nasýtená indigo farba s elegantným bielym okrajom na okrajoch.

„Lilac Charm“ – Neobvykle krásny stupeň, ocenil kvetinovú vodu pre jej pôsobivú dekoratívnosť. Kvety tohto Uzambar Violet môžu mať froté a polostatné formy. Vrcholom odrody je úžasná farba okvetných lístkov – najmenší a početný lilac-malinový postriekajúci na jemnom perspektívnom ružovom pozadí. Je pozoruhodné, že bližšie k okrajom okvetných lístkov sú konštruované, otočí sa na krásne tmavé lemovanie Lilac.

„CO-LILAC RABE“ – Úžasná kozmetická trieda Senpoliy, vyznačujú sa proporcionálnou kompaktnou zásuvkou. Počas obdobia kvitnutia v strede zásuvky, svieži klobúk je tvorený z kvetov mäkkých ametystových farieb. Okvetné lístky umožnili ľahký snehový kmel. Listy majú pravé zaoblené obrysy, vlnové hrany a mierne špicaté top.

Prečítajte si viac  Tepelná izolácia krbov a kachlí: výber materiálov

Ako sa starať?

Uzambar fialky – jeden z mála predstaviteľov sveta dekoratívnej flóry, schopný potešiť svojho majiteľa násilného kvitnutia významnú časť času ročne. S príslušnou starostlivosťou a pozorovateľskými podmienkami môžu tieto citlivé rastliny kvitnúť až 10 mesiacov, takže sa ponechávajú dosť času na obnovenie. Aby Senpolia Senpolia kvitnú na dlhú dobu a nádherne, musia poskytnúť tieto podmienky:

  • dostatočné osvetlenie;
  • Mierny režim zavlažovania;
  • Optimálny teplotný režim;
  • Stabilná vlhkosť vnútorného vzduchu.

Osvetlenie

Senpolia sú rastliny vyžadujúce hojné, ale rozptýlené osvetlenie. Dostatočné množstvo svetla počas dňa im poskytuje plnohodnotný proces fotosyntézy, kvôli tomu, ktorým Uzambar fialky sa môžu rozvíjať normálne a kvitnúť.

Aby sa zvýšili trvanie kvitnutia, experimentálne rabries používa pripravenosť vykonanú pomocou fytolamps alebo luminiscenčných svetelných zdrojov.

Režim Polivov

Uzambar Fials Pevne nesú svetlo sucho, čo je pre nich menej škodlivé ako hojné zalievanie. Aby sa rastliny cítili dobre, je potrebné im poskytnúť pravidelné, ale mierne zalievanie. Závažná senzipolia len s odolnou mäkkou vodou rovnakej teploty ako teploty vzduchu.

Rozdiel medzi teplotou vzduchu a vody by nemal byť viac ako 5 ° C.

Teplota vzduchu

Senpolia – tepelne milujúce rastliny, bolestne vnímané dole a kvapky vzduchu. Odporúčajú sa skúsení kvety, aby sa teplota udržiavala v miestnosti, kde rast Uzambar fialky rastú, stabilné pri 25 ° C. Zníženie teploty na 15 ° C alebo jej zvýšenie na 30 ° C deštruktívne ovplyvňuje stav senseipoly. Za takýchto podmienok sú pozastavené vo vývoji, kvitnúce a v niektorých prípadoch zomrú vôbec.

Mierna vlhkosť

Senpolia sa môže úplne rozvíjať a dlhý kvet, potrebujú konštantnú vlhkosť vzduchu na 40-50%. Ak chcete zachovať stabilnú vlhkosť, môžete držať doma špeciálny zvlhčovač, nastavenie jeho nastavení. Ďalším spôsobom, ako zabezpečiť potrebnú vlhkosť vzduchu, poskytuje inštaláciu vedľa sepolya misky alebo vodnej panvice. Keď sa voda odparuje, voda bude nasýtiť vzduchovú vlhkosť, že v horúcom počasí ochráni rastliny pred sušením.

Prečítajte si viac  Drevené nástenné hodiny: Charakteristika a preskúmanie najlepších modelov

Treba poznamenať, že nedostatok vlhkosti pre Senpolid je menej škodlivý ako nadbytok. S príliš vysokou vlhkosťou alebo horúčkou Zeme v hrnci, Uzambar fialky rýchlo napadnutí útokom Rotten. Ich mäsité a šťavnaté listy sú schopné udržiavať určitý zásoby vlhkosti, ktorý sa postupne strávi v prípade potreby. Avšak, nadmerná vlhkosť Tieto rastliny sa prenášajú veľmi bolestivo, začínajú pustiť kvety a hniloby.

Tak, že lilac-fialová paleta farieb potešil jas a rozmanitosť odtieňov, Senpoliam musí byť zabezpečený celkom hojné, ale mäkké osvetlenie, ako aj režim ustálenej teploty.

V zime, na rozšírenie kvitnúceho obdobia, rastlina, ktorá im umožňuje pokračovať v úplnom vývoji a tvorbe púčikov aj s skráteným dňom.

O tom, ako správne vyliať fialky, pozrite sa na video nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: