Fialové „letné súmraku“: popis odrody a kultivácie

Senpolia, ktorí sú populárne nazývané fialky, sú veľmi populárne vnútorné kvety. Sú nenáročný, atraktívny, reprezentovaný bohatými rôznymi druhmi. „Letný Twilight“ – vynikajúca odroda, ktorá poteší hojné kvety a úžasná kombinácia farieb. Avšak, veľa kvetenstiev vytvorených na Bush, je potrebné riadne starostlivosť o rastlinu.

Zvláštnosť

Fialová „letná súmraka“ priniesol šľachtiteľa. Morav. Rastlina má zelené listy, ktoré sú tvorené do elegantných zásuviek malých. Majú malý konkávny tvar, zaujímavú vzorovanú štruktúru. Hlavným rozlišujúcim znakom závodu v opise odrody sa nazýva biela Kaimo, ktorá sa rozprestiera na list a „klinčeky“.

Kvety sú ako hviezdy. Ich priemer dosiahne šesť centimetrov. Môžu byť froté alebo polo-svet. Farbenie je veľmi krásne: na bielom pozadí je centrum maľované v modrom a fialovej tieni. Hrany lístkov zvlnených, vizuálne pripomínajú zamat. Kvety sú získané objemom, veľmi našuchoreným. Rastú na tuku, ale krátke Bluery. Niekedy pod závažnosťou niekoľkých kvetov, stonky sa môžu ohnúť dopredu. Odroda sa rozlišuje bohatším a dlhým kvetom, pre ktoré milovali plodiny.

Podmienky zadržania

Senpolia nevyžaduje osobitnú starostlivosť, dokonca aj začiatočníkov s pestovaním odrody. Violet toleruje dobre zahriať, ale je to lepšie v chladnej miestnosti. Bush bude perfektne rásť na okne alebo stojane, je však lepšie chrániť listy z priameho slnečného žiarenia, pretože sa môžu objaviť popáleniny. Skvelé miesto – stredná miestnosť, kde veľa rozptýlených svetlo.

Rastúce fialky na Windows, musíte vziať do úvahy niektoré nuansy. Čoskoro ráno a večer nie sú priame slnečné lúče škodlivé pre kvetinu, takže si môžete bezpečne dať Bush na východnej alebo západnej Windowsill. Avšak, ľahké závesy musia byť prítomné na južných oknách: Toto je najjednoduchší spôsob, ako rozptýliť svetlo. V opačnom prípade musí byť rastlina ďalej umiestnená na sklenený deň a večer sa naň blíži. V zime nie je slnko tak aktívne, takže fialová fialka môže byť v jeho lúčech rovnako ako žiadna škoda na zdraví.

Nordic Windows poskytujú dobré podmienky v horúcich letných mesiacoch, ale nie v zime, pretože počas tohto obdobia sú oveľa chladnejšie a nedávajú dostatok denného svetla na udržanie rastlín vo forme. Akákoľvek redukcia intenzity osvetlenia bude vybraná fialou. V tomto prípade sa farebná paleta kvetu stane menej jasným.

Navyše môžete použiť fluorescenčné osvetlenie, vďaka ktorému sú fialky schopné kvitnúť po celý rok. Najlepším zdrojom je luminiscenčná lampa so svetelným žiarením čo najbližšie k prirodzenému. Žlté a zelené vlny sa odrážajú listami, zatiaľ čo červená a modrá sú absorbované a používané v fotosyntéze a iných procesoch.

Najlepší spôsob, ako používať fluorescenčné osvetlenie pre fialky – v tmavých rohoch miestnosti. V tomto prípade by listy a kvety mali byť dostatočne ďaleko od žiarovky (až 15 cm). Pre optimálny rast kvetov je osvetlenie zapnuté po dobu 12 až 14 hodín denne (maximálne 16). Fialky pestované v umelom svetle by mali mať minimálne 8 hodín úplnej tmy.

Prevod

Fialová rastie rýchlo, takže sa stáva úzko v starom hrnci. Postup transplantátu sa opakuje každý rok, najlepšie s úplnou výmenou pôdy. Dôležitou skutočnosťou, ktorá sa musí pamätať na nováčikovej plodiny – pH pôdneho zloženia by malo byť od 6,7 do 7,0. Nadmerná kyslosť a alkalita majú škodlivý účinok na koreňový systém rastliny.

Čerstvý kompost s požadovanou úrovňou pH sa nedá nájsť, takže na opravu situácie sa často používa malé množstvo vápna Dolomit, ktorý obsahuje uhličitan horečnatý a nie vápnik. Bežné záhradné vápno obsahuje veľa vápnika, takže sa nedá použiť, inak sa koreň jednoducho napáliť. Príliš alkalický kompost je možné opraviť, zalievanie rastliny s roztokom pozostávajúcim z jednej lyžičky (5 ml) destilovaného bieleho octu zriedeného v jednom galóne (4,5 litre) vody. Aj pre korekciu alkalín aplikujte granulované aditíva sulfur.

Ready zmesi sú zvyčajne založené na rašelinísk alebo jej náhradách. Sú veľmi populárne v plodine. Mnohí profesionáli však uprednostňujú prípravu vlastného mixu z ingrediencií uvedených nižšie.

 • Rašelina. Najlepšie je vziať Moss Sphagnum, pretože je ľahký a ideálny pre klíčenie. Nemá však potrebné množstvo živín, takže bude potrebné pravidelne kŕmiť rastliny.
 • Koyra. Náhrada rašeliny je vyrobená z kokosového vlákna a používa sa s rôznym úspechom pre pestovanie fialkov. Zvyčajne má neutrálnu hodnotu pH (7,0), ale je lepšie ho skontrolovať pred použitím. Rovnako ako rašelina, neobsahuje žiadne živiny, a preto znamená časté hnojivo aplikácie do pôdy.
 • Štekať. Pre fialky sa používa v kompostoch s inými komponentmi. Lepšie užívajte ihličnaté plemená.
 • Hliníkový. Je lepšie ho príliš používať, pretože s takou pôdou bude koreňový systém v poriadku. Normálna hlinka má pH 7,5 a vyššie, takže sa musí pred použitím spracovať.
 • Vermikulitída. Minerálna sľuda, ktorá pomáha udržiavať vodu v zemi. Stojí za to užívať len záhradnícke typy vermikulitov, pretože iní obsahujú látky škodlivé pre rastliny.
 • Biedny. Biely sopečný kameň, ktorý má vynikajúce vlastnosti držania vody. Pred použitím sa odporúča zvlhčiť.
 • Piesok. Najužitočnejší vzhľad – rieka, pretože nezachladí vodu. Na zvýšenie drenáže. Sand z pláže by sa nemal odobrať, vždy obsahuje soli a iné škodlivé látky.
 • Uhlie. Je povolené zahrnúť ho do domáceho kompostu v malom množstve.

Vždy je potrebné sterilizovať použitú kompostu. Tento proces pomáha eliminovať škodlivé organizmy, hmyz, semená burín, ktoré tiež tolerujú choroby. Vlhkú pôdu môžete ohrievať v uzavretom zásobníku v peci pri 85-90 ° C počas 30-45 minút. Potom sa uloží do uzavretej nádoby na použitie. Kompletný kompost 100 ° C sa nedá predložiť, zabije všetky užitočné látky.

Dobrá zmes pre fialky obsahuje jednu časť sphagnumového machu alebo rašelinového náhrady a jedného kusu vermikulítu s perlitom. Takáto pôda nemá živiny, takže hnojivo sa zavádza pred výsadbou. Tam je ďalší recept: Vezmite jednu časť rašeliny, rieky piesku a hnojiva.

Kompost založený na suginku môže byť tiež použitý pre hrnce. To by malo pozostávať z jednej časti subjektu, dve časti sphagnum machu a rašeliny, jeden kus vermikulitov alebo perlit. Kŕmenie by sa nemalo vykonávať okamžite, ale len za mesiac.

Pokiaľ ide o hrnce, hlinky a plasty sú rovnako dobré, ale druhá je ľahšia, nebojí sa padajúce a stojí menej. Veľkosť pre fialky je veľmi dôležitá. Kapacita by nemala byť príliš veľká, pretože v tomto prípade je koreňový systém intenzívne rastie, čo spomaľuje proces kvitnutia.

Lepšie, ak nie sú viac ako dva centimetre od koreňov na steny. Fialky nevyvíjajú dlhé korene, takže môžete použiť nízke kontajnery.

Starostlivosť

V lete je potrebné kontrolovať teplotu. Fialky trpia nadmerným tepelným dopadom. Takže keď sa stane príliš horúcim, stojí za to zapnúť ventilátor. V zime by rastlina nemala zostať na parapete s bodkovanými záclonami, pretože aj keď dvojité dvojité presklené okná na okne, nezaujíma z studeného skla.

Čo sa týka zavlažovania, fialky sa nepáči príliš mokrá pôda. Ak sa konvertuje kompost, koreňový systém sa začne otáčať. Ak je pôda ohromená, nemôže vykonávať svoje funkcie, čo vedie k letargii rastliny. Ak chcete pochopiť, keď by sa mala závod naliata, môžete použiť prst, ktorý sa má ponoriť do zeme. Ak je na centimeter stále mokrý, potom môžete čakať, ak suchý – je čas, aby sa vlhkosť.

Voda sa naliala do kompostu, neublížila listy. Dostatočne premiešajte pôdu a dávajú vodu na odvodňovacích otvorov. Akákoľvek kvapalina padajúce na listy a zostáva, s jasným svetlom alebo návrhmi sa stáva dôvodom vzhľadu hnedých škvŕn.

Ak kvapky náhodne padli na rastlinu, musia byť odstránené mäkkým tkanivom.

Tam je ďalší spôsob – voda sa naleje do taniera, v ktorom je závod. Po 20 minútach zostávajúce kvapalné zlučuje. Táto metóda je vhodná na pestovanie okien fialových, ale odporúča sa pravidelne vodná rastlina a zhora na splachovanie škodlivých solí na povrchu kompostu.

Ďalší dôležitý faktor – vlhkosť. Tento parameter musí byť medzi 50 a 70%, ale nie klesať pod 40%, inak kvety budú malé a zriedkavé, púčiky získajú hnedú farbu a pád.

Môžete umiestniť automatický zvlhčovač alebo pomocou striekacej pištole.

Niekedy sa prehliada potreba kŕmenia vnútornej rastliny. Malo by sa zrejmé, že každý prvok živín je zodpovedný za dôležité procesy.

 • Dusík. Má významný vplyv na rast lístia, pomáha produkovať zelený chlorofyl. Nedostatok dusíka vedie k žltnutiu listov, absencia kvitnutia. Prebytočný prvok vedie k bohatému rastu listov na úkor farieb.
 • Fosfor. Podporuje dobré kvety, tvorbu silných stoniek a koreňov.
 • Draslík. Pomáha koreňovému systému absorbovať iné živiny, robí násilie odolné voči chorobám a nízkej teplote.
 • Ostatné mikroúlevy. Musia byť prítomné aj vo veľmi malých množstvách. Patrí medzi ne železo, horčík, mangán, bór, meď, zinok a vitamíny. Všetci pomáhajú urobiť silnú a zdravú rastlinu.

Reprodukcia

Existuje niekoľko metód chovu fialkov:

 • list;
 • dieťa;
 • Kolo.

Deti sadnú v samostatnom hrnci, keď sa objavia 4-5 listov. Proces je úhľadne oddelený malým lopatkou spolu s pôdou a jednoducho transplantáciou.

Násobiť rastlinu s listami, rezané dospelé výhonky. Potom sú umiestnené vo vode s pridaním aktivátora rastu. Po objavení koreňového systému môžete preniesť nový kvet na zem.

Farbenie reprodukcie sa používa, keď chcete udržať známky materskej rastliny. Pre toto, bokom tvarované v zásuvkach sú rezané. Ako listy, sú klíčenie vo vode. Môžete tiež použiť moss sfagnum, impregnovaný vlhkosťou s aktivátorom rastu.

Choroby a škodcov

Najčastejšie je na fialovej. Ak nereagujete včas, kvet zomrie. Keď sa nakazí na listoch, objaví sa biela flure. Eliminujte problém fungicídov, napríklad „TOPAZ“. Falošné práškové rosy sa prejavuje na vrchole vrtov hnedých škvŕn a na spodnej bielej farbe. Proces liečby je podobný predchádzajúcemu.

Vzhľad hrdze je hubová infekcia. V tejto situácii pomáha spracovanie „Bacotophyt“ dobre. Root hniloba sa eliminuje len odstránením všetkých infikovaných koreňov, následnú transplantáciu na nový primér a spracovanie rastlín fungicídom.

Pokiaľ ide o škodcov, najčastejšie roztočov, voško, torment cherver a výlety. Všetci sa obávajú akaricídov, ale ak nechcete používať chémiu, môžete jednoducho zaobchádzať s kvetinou alkoholom alebo vodou. Môžete tiež posypať plech s dekomkciou nízkych pecs.

O tom, prečo fialová nekvitne a ako si ju kvitnú kytice, pozrite sa na nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár