Ficus Benjamin: Charakteristiky, odrody a pravidlá

Ceny kvetu je reprezentovaná veľká škála rastlín. A každá kvetina miestnosti je jedinečná a jedinečná vo svojom druhu. Medzi týmto rozdeľovačom, Ficus Benjamin má dobre zaslúženú popularitu, často lame apartmány, kancelárie a iné verejné priestory.

Odrody a ich opis

Ficus Benjamin je reprezentatívnym ficusom rodiny tute. Rastie v ázijských krajinách (vrátane juhovýchodu) – Čína, Indie, ako aj v severných regiónoch Austrálie. Toto je Evergreen Peňolná rastlina (krík alebo strom) S dobre rozvinuté korene môžu v prírodných podmienkach rastu dosiahnuť výšku 25 metrov.

Niekedy je možné splniť iné meno – Ficus „Balzamina“, ktorý pravdepodobne vznikol kvôli podobnosti zvuku s „Benjamin“. Typy a odrody tejto rastliny sú vypočítané niekoľkými stovkami. Všetky majú určité rozdiely, ale všeobecný opis sa znižuje na nasledujúce.

Kôra v trupe môže byť tmavo sivá alebo svetlohnedé odtiene. Stonka s množstvom pobočiek tvorí bohatú bujnú korunu. Jeho trvanlivé výhonky majú zároveň vysokú flexibilitu, ktorá im umožňuje nakupovať vo forme postroja, pigtails alebo špirály. Je to taká rastlina, ktorá môže byť často vidieť v divokom biotopu.

Dĺžka non-ťahov (2-6 cm) mäsitých listov sa líši v rozsahu 5-13 cm. Majú podlhovastý tvar s ostrým hrotom. Farba listov je trochu odlišná od svojich rôznych odrôd: z tmavo zelenej pri exotickej odrode až takmer bielej v obci „Twilight“. Jeho charakteristikou jeho vlastnosti, podobne ako iné tropické rastliny, sú vzdušné korene.

Neprijateľné svetlé burgundské ovocie sú okrúhle a oválne. Kvety majú bielu alebo ružovú farbu, ale kvitnúce pri kultivácii v miestnosti sa vyskytuje veľmi zriedka. Táto rastlina dobre rastie a vyzerá skvele, keď rastie doma. Je to prirodzený vzduchový filter, absorbuje škodlivé prvky a zvýraznenie kyslíka.

Existujú odrody Benjamin Ficus, charakterizované veľkosťou listov (veľkých, stredných a malých), ako aj ich farbív. Typy a štruktúra valca sa líšia: Existujú fikúry s niekoľkými kmeňmi alebo osamelým, vysokým alebo trpaslíkom, ako aj v žánri bonsai, ktorého tvorba vykonávajú špeciálne kultivačné technológie. Dávame mená najobľúbenejších odrôd tohto ficus a ich opisy.

Exotický

Odroda sa považuje za jednu z prvých odrôd Benjamin Ficus. „Exotický“ je rýchlo rastúci ficus, ale nevylížený veľkými veľkosťami, môže dosiahnuť 1,5 m a je zriedka vyššie. Rastlina má malé (až 6 cm) mäkké listy jasnej zelenej s lesklým hladkým povrchom. Rozlišovacia charakteristika je považovaná za jej nenársnosť a nevoľnosť na osvetlenie, aj tienisté miesta nie sú prekážkou pre jeho rast.

Daniella

Ficus Daniella odroda má nasýtený zelený tieň listov s jasným lesklým povrchom a hladkými hranami. Farba listov sa zmení, pretože rastie – mladá rastlina má svetlý zelený odtieň postupne nahradený a stáva sa bohatým v dospelých. Dĺžka listov môže dosiahnuť 8 cm, tvar – oválny s poukázaným koncom. Po prvé, Ficus má tvar zhonu s pestovaním rovných kmeňov a flexibilných bočných výhonkov.

Od mladých a flexibilných výhonkov môžete ľahko vytvoriť trup vo forme pigtails, zväzku alebo iného typu. Rastlina môže rýchlo rásť. S nekompromisnou starostlivosťou.

„Kerlya“

Odroda sa rozlišuje originalitou, čo je, že jeho listy sú na rozdiel od seba a môžu mať inú farbu (odtiene bielej, zelenej), ako aj miesta rôznych konfigurácií a veľkosti. Tvar listov je tiež odlišný: môžu mať priamy alebo vlnitý okraj, s zakrivenia jednej strany alebo krútiacej špirály. „Kerlya“, pretože by mala obsahovať celú škálu listov Ficus Benjamina.

Dĺžka listov je 5-7 cm, šírka – 1,5-3,5 cm. Rast rastlín sa vyskytuje pomaly, musí tvoriť korunu. „Kerlya“ – svetlo na čele, reaguje tiež zle na nedostatok vlhkosti.

„Monic“

„Monic“ sa rozlišuje eleganciou, pretože rastlina má tenký trup, a dlhé tenké vetvičky visia. Veľké listy s vlnitými hranami natretými v svetlých zelených tónoch, ako mladá tráva. Majú predĺženú mierne konkávnu formu. Odroda je charakterizovaná rýchlym rastom.

„Starlight“

„Star Light“ je zaslúžene považovaný za jeden z najkrajších buniek fikov s pestro maľovanými listy. Odroda má priemerné najväčšie listy (4-6 cm) a šírka je nižšia ako dĺžka takmer 3-krát. Tmavé zelené listy majú široký okraj po celom okraji, môže to byť tak široké, že takmer celý povrch listu je biely.

Popisy pohybu sú mierne konkávne (ako loď) pozdĺž stredného pozdĺžneho alkoholu a ostrý hrot je spomalený. Flexibilné vetvy a schopné tvoriť trup.

Táto odroda sa vyznačuje pomalým rastom (ročne pridáva 5-7 cm), ale líši sa v dlhej životnosti. „Starlight“ – náročná rastlina a podmienky osvetlenia, keď sú porušené, Ficus klesne listy.

„Anastasia“

Stupeň sa pamätá so svojimi šťavnatými listami, maľované postavy a efektívne a hustá svieža koruna. Je to farebná paleta a štruktúra koruny je rysom tejto odrody. Brilantné a mierne navíjacie listy majú dostatočne veľkú hodnotu: približne 7 cm dĺžka a do šírky 3 cm. Sú natreté v bohatom zelenej farbe, Ale hlavné pozdĺžne ubytovanie a nerovnomerné (potom široké, potom úzke) Kaima okolo okraja listu majú svetlý zelený tieň.

Táto odroda sa dá ľahko vytvoriť ako podvod alebo strom, rovnako ako vytvoriť dekoratívny tvar trupu. Ficus má rýchly rast a vyžaduje priestor a rozptýlené osvetlenie, dobrú a správnu starostlivosť.

„Barokový“

Tento Ficus sa vyznačuje neobvyklým koučingom, ktorý okamžite rozvíja. Malé (3-4 cm) zelené lesklé listy majú hladké, ale zakrivené hrany. Vďaka víriacim listom, Lush Krona a má kučeravý vzhľad.

Jeho jemný hlavný trup má mnoho vedľajších výhonkov, rovnaké tenké a slabé. Baroque sa preto pestuje hlavne vo forme busty pre niekoľko procesov v jednom hrnci. Rastie pomaly sa neradi mení umiestnenie.

Natasha

Vo svojej forme „Natasha“ sa podobá malým kostolom a je považovaný za trpasličí druhy, ktorej výška zriedka presahuje 30-40 cm. Tenký trup má flexibilitu, takže Z neho môžete vytvoriť rôzne dekoratívne formy a je vynikajúci pre bonsai.

Oválne letáky s mierne ohnutým hrotom pokrytým krásnym leskom. Farba lístia sa môže líšiť v odtieňoch: od tmavo zelenej na ľahké šalátové tóny. Stupeň náročná starostlivosť.

„Kniha“

Samotný názov naznačuje, že je to jedna z odrôd ficuys s „kučeravým“ korunou. Z barokovej odrody sa rozlišuje väčšia veľkosť listov, dosahuje 6 cm. Farba oválnych listov tmavo zeleného tieňa, sú zabalené vo vnútri hlavnou pozdĺžnou vetvou. Potrebuje pravidelnú tvorbu koruny koruny. Ficus je charakterizovaný rozmarnou starostlivosťou.

Pravidlá starostlivosti

Aby bol Ficus Benjamin dobre rástol doma, je potrebné, aby sa dobre a riadne starala a sledovala určité pravidlá.

Kde post?

Je potrebné riadne umiestniť kvet a nemeniť jeho miesto, pretože Miluje stálosť a negatívne reaguje na posunie. Toto je hlavná podmienka úspešného rastu. Vzhľadom k tomu, že rastlina vyžaduje veľa slnečného svetla, najmä výživné ficuys, kvet by mal byť dobre zakrytý, ale len s rozptýleným svetlom. Ficus nevydrží priame slnečné svetlo, ktoré môžu spáliť jeho listy.

Ficus dobre rastie na oknách (alebo vedľa nich), východ alebo západ. Na južnej slnečnej strane Ficus vyžaduje tieňovanie. Umiestnite kvet na severnej strane sa neodporúča, pretože to nebude stačí.

V zime, s nedostatočným osvetlením, Ficus si vyžaduje dodatočný vrchol fytolampu. Kvetina pestovanie v rohu, takéto podsvietenie je potrebné po celý rok. V lete je prípustné vydržať kvet na čerstvý vzduch, ale nie veľmi často, tiež chráni pred priamym slnečným svetlom.

Zle odráža na blahobyt kvetinovej prítomnosti návrhov, zavrieť umiestnenie vykurovacích zariadení, ako aj klimatizácia.

Teplota a vlhkosť

Optimálna letná teplota režimu je +18 +23 stupňov. V zime je teplota vzduchu povolená +16 stupňov, ale nie nižšie. Kvetina dokonale zima s obvyklým izbovým teplotou v tomto čase. Mnohé odrody rastú dobre a pri +16 stupňov a niektoré (najmä plavba) potrebujú vyššie (až do +30 stupňov) teploty. Ale všetky odrody reagujú negatívne spomalenie rastu a odkladanie listov pri teplote +15 a nižšie. Žiadny ficus a teplotné rozdiely sú viac ako 7 stupňov, aj keď nevedú k porušeniu prípustných horných a dolných limitov. Je žiaduce, aby teplota vzduchu v miestnosti bola relatívne konštantná.

Veľmi dôležitá je aj vlhkosť vzduchu. Jeho optimálna úroveň pre pohodlný rast kvetu by mal byť 50-70%. Takáto vlhkosť je vytvorená pravidelným striekaním vody. V letných mesiacoch sa postrek môže vykonávať denne a v zime je menej.

V lete môžete vykonávať aj vodné postupy pod sprchou Times 3 týždenne. Voda by mala byť mierne teplá, takže listy nespadajú. Po sprchovaní musí byť Ficus úplne suchý.

Zalievanie

Byť tropickým rastlinou, Ficus Benjamin miluje vlhkosť. Frekvencia a hojnosť zavlažovania kvetu do značnej miery závisí od takýchto podmienok: teplotný režim obsahu, úroveň osvetlenia, veku ficus a čas roka. V lete, keď je rastlina intenzívne rastie, Ficus obzvlášť potrebuje zalievanie. Pravidelne zalievanie potrebujú (2 krát týždenne) a neprinášajte na úplné sušenie pôdy. Na jesennom zimnom období je zalievanie menej pravdepodobné – každých 7-10 dní, ale v dostatočnom množstve.

Prebytočná voda je tiež škodlivá ako nedostatok vlhkosti, potom farbu listov sa mení, a keď chýba listy. Keď by ste sa mali vždy zalievať na stav pôdy. Zavlažovanie sa môže vyrábať, keď pôda v hrnci bude suchá v hĺbke 2-3 cm. Prebytočná voda z palety je potrebné naliať.

Na zavlažovanie sa odporúča použiť dobre profilovanú alebo varunú vodu.

Podkord

Rast rastlín a jeho rozvoj závisí od príslušného kŕmenia. Po zime počas intenzívneho rastu, systém koreňového ficus potrebuje kŕmenie. Na konci marca môžete začať kŕmiť kvet a až kým sa hnojivo nesmie urobiť raz mesačne. V období od mája do 2. desaťročia júna je potrebné oplodniť 1 čas za 3 týždne a potom až do októbra Dosť na výrobu doby kŕmenia za 2 týždne.

Od druhej polovice novembra sa suroviny zastavia, pretože rastlina konkuruje čas. Pre hnojivo zvyčajne používajú kuracie vrh a popol. Môžete sa narodiť a pripravené špeciálne hnojivá pre Ficus. Najčastejšie sa kŕmenie vykonáva spolu s zavlažovaním, na to môžete jednoducho pridať hnojivá do vody.

Transplantácia a reprodukcia

Systém koreňového ficus sa neustále vyvíja a rastie, starý hrniec sa stáva blízko, a korene sa objavujú v spodných dierkách. V tomto prípade je potrebné transplantovať rastlinu v priestrannom hrnci. Prepätie fontány je potrebná na začiatku jari. Mladé rastliny potrebujú ročnú transplantáciu do 5 rokov. Po dosiahnutí tohto veku sa transplantácia dospelej rastliny vyrába za 2-3 roky. ale, Každý rok potrebujeme odstrániť hornú vrstvu pôdy v hrnci dospelých Ficus a nalejte čerstvú pôdu.

Pestované domy kúpené v obchode Ficus len po transplantácii. Je však možné ho implementovať po 2-3 týždňoch: tento čas je nevyhnutný, aby sa Ficus používa na nové podmienky obsahu. Pri transplantácii môžete použiť univerzálnu, listnatú slabosť. Môžete a nezávisle vyrobiť pôdnu zmes takýchto zložiek: listnatý (záhrada) pôdy – 2 diely, rašelina, dobre ukradnutý kompost a piesok – 1 diely. Pre dospelého ficus, vermikulit, borovica a aktívne uhlie sa môže pridať k tejto zmesi.

Pre transplantáciu použitej keramiky, hlinený hrniec. Nový kontajner by mal byť starší asi 3 cm. Neodporúča sa používať veľmi veľkú kapacitu, pretože to povedie k nadmernému rozvoju koreňového systému. Stlačte Ficus je pomerne jednoduché: Pozemok v hrnci je mierne navlhčený – je ľahšie extrahovať rastlinu. Aby nedošlo k poškodeniu koreňov, ficus musí byť starostlivo odstránený z banku spolu s pôdnym bytom a bez toho, aby ho vymazal, dajte rastlinu do nového hrnca. Zvyčajne používajú metódu reverznej rastliny zo starého hrnca na nové. Potom musíte naplniť nádrž čerstvú pôdu. Transplantovaný Ficus nemôže byť zavlažovaný po dobu 2-3 dní a po napojení v normálnom režime.

Transplantácia Ficus je tiež vyrobená v prítomnosti plesňových alebo iných ochorení, ako aj počas reprodukcie rastliny. Je možné pestovať niekoľko puzdier ficus reprodukciou. Tam sú takéto metódy chovu ficus.

Žiarivý

Ficus môže byť vložený do procesu – Cutlets. Táto metóda je najjednoduchšia, môže sa vykonávať počas celého roka. Pre rezné odrezky je lepšie použiť rozšírené stonky. Z hornej časti rezných rezov s dĺžkou 15-20 cm. Najväčšie listy na nich musia byť segged. Na miestach sa plátok vždy javí biela šťava, ktorá musí byť odstránená, pretože spomaľuje rast koreňov. Musí sa umyť pod tečúcou vodou alebo držať rezne v teplej vode asi 2 hodiny. Po odstránení reznej šťavy musíte dobre vysušiť vo vzduchu 2 hodiny. Kresba môže byť tiež vykonaná v 2 spôsoboch: klíčenie vo vode av pôde. Rozšírenie vo vode.

 • Odrezky musia byť vložené do kontajnera s teplou vodou a listy by sa nemali dotýkať vody. Pridaná 1 Aktivovaná uhoľná tableta pomôže vyhnúť sa výskytu zhnitých koreňov.
 • Skryť rezne s polyetylénom na vytvorenie skleníkových podmienok, čo urýchli proces rastu koreňa.
 • Umiestnite odrezky na 2-3 týždne na mieste s miernym osvetlením, neumožňuje priamemu slnečnému žiareniu.
 • Keď sa voda klesá, je potrebné ho pridať, a kedy kontaminácia – nahradiť čisté.
 • Po vzhore koreňov je potrebné poslať odrezky pre jednotlivé hrnce do pôdy.

Vykonáva sa pristátie odrezkov v pôde.

 • Pripravené odrezky sú umiestnené v kvetináčoch s pôdnou zmesou navlhčenú stimulantom rastu koreňa.
 • Odrezky sú pokryté polyetylénom (môže byť tiež orezané plastové fľaše alebo sklo).
 • Obsahujú im dobré osvetlenie a pri teplote približne +25 + 30 stupňov. Zalievanie a striekacie odrezky sa vykonávajú v prípade potreby, neumožňujú konvergenciu.
 • Po 3-5 týždňoch by mali mať mladé procesy – to znamená, že tam bol koreň. Po chvíli tieto procesy musia transplantovať do jednotlivých hrncov.

Reprodukcia s reťazami

Toto je zložitejšia metóda chovu ficus. Na jadre stonky je vyrobené z prsteňov. Potom sa vzťahuje mierne navlhčený mach, a horná časť je vystrelená polyetylénom, zachytávajúca stonky. To umožní močeru vlhké. Po určitom čase (približne 2 mesiace) v tejto časti stonku pod fóliou sa objavia korene. Stonka je odrezaná, ustupuje z drážky a potom závod v pôde. Táto metóda sa často používa na odmietnutie zastaraného kvetu.

Reprodukcia semien

Semená si môžete kúpiť len v kvetín špecializovaných predajniach. Po prvé, semená sú nasiaknuté v roztoku rastu stimulátor počas dňa. Toto nielenže zvyšuje klíčenie semien, ale tiež zvyšuje ich odolnosť voči chorobám. Aplikovať hlavne „Epin“, „gumat“, „heteroacexín“. Ďalej môžu byť semená vysadené v kontajneri s pôdou zmesou. Zasiať semená s intervalom 1,5 cm do hĺbky 0,5 cm. Potom stojí za to nalievať pôdu a zatvoriť nádobu so semenami filmu.

Siatie, musíte denne vetrať, odstrániť film na 10-15 minút. Po vzniku jednotlivých častí sa vetranie zvyšuje na 2 hodiny. Po klíčení väčšiny semien je film úplne odstránený. Keď sú výhonky dobre zakorenené a vyrastajú, sú transplantované do samostatných kontajnerov.

Choroby a liečba

Ficus Benjamin miluje pozornú a starostlivosť o starostlivosť, nedodržanie, ktoré môžu viesť k jeho chorobe. Ak ficus zle rastie, zmení sa žlté a pád listy, znamená to, že je chorý. Jeho ochorenia môžu mať hungálny pôvod alebo vzniknúť z dôvodu škodlivého hmyzu. Tu sú najnebezpečnejšie ochorenia.

 • Root hniloba. Je to nevyliečiteľné, a preto nebezpečné pre ficus. Známky koreňového hniloba je vzhľad pomalých listov, rýchla zmena ich farby (sú žlté), ako aj prítomnosť nepríjemného zápachu z pôdy. Chorý kvet je lepší vyhodiť bez toho, aby ste ho odstránili. Vyhýbanie sa výskytu tejto choroby pomôže dodržiavať pravú oblasť zavlažovania: je potrebné zabrániť konvergencii a stagnácii vody, aby sa vlečili vodu z palety v čase.
 • Šedá hniloba – Ďalšia hubová infekcia ovplyvňujúca Ficus. Jej príznaky sú tmavé farebné škvrny, ktoré sa objavujú na listoch a na stonke v blízkosti koreňov. Chorská rastlina potrebuje odstrániť všetky postihnuté listy, časti rastliny a skúmať korene. S ich porážkou, naliehavo potrebujete transplantovať Ficus do nového banku a vymeňte pôdu. Spracovanie zariadenia fungicídnymi činidlami je tiež účinné. Nesprávna starostlivosť a prebytočná vlhkosť – hlavné príčiny ochorenia.
 • Senior huba. Ak je lístie pokryté sivým kvetom, znamená to poškodenie húb SAGE. S rozsiahlou porážkou je, že folias potrebujú narušiť a sprejovať rastlinu s roztokom fungicíd. Jednotlivé ohniská sage húb sú odstránené so silným mydlom riešením, ktoré odtrháva listy.

Najčastejšie Ficus Benjamin je napadnutý hmyzom, ako je TLL a štít. Pre prítomnosť TLI označujú žlté listy, zvinuté s trubicou. Štít je vytvorený na listoch tvrdých kvetov tmavohnedých. Výsledkom je, že listy sú žlté a pád. Tieto hmyz sa úspešne odstránia s hrubým mydlom.

Výlety tvoria malé klastre na vnútornej strane listu, ktoré sa postupne stáva žltou bielym, zmizne a schne. Je potrebné sa s nimi zaoberať pomocou insekticídnych činidiel. Mute Cherver Feeds Ficus Juice. To možno nájsť v bielom bloom pripomínajúcej bavlnenej vlnu. V prípade tohto hmyzu, Je potrebné spracovať kvetinu s mydlom alebo roztokom tabaku. Insekticídy (napríklad „istý“) aplikujú insekticídy.

Aby sa zabránilo všetkým týmto nebezpečným chorobám, je potrebné pravidelne vykonávať preventívne inšpekcie Ficus a správne sa o to starajú.

Viac o Benjamin Ficus sa dozviete z nasledujúceho videa.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: