Ficus Binnendian: Funkcie a tipy na starostlivosť

Ficus Benedikt (Binnendian) patrí do rodiny moruše a je považovaná za veľmi populárnu domácu rastlinu. Vo voľnej prírode, možno nájsť v juhovýchodnej Ázii. Názov Tento druh je povinný Simon Benedikt, ktorý najprv popísal kultúru. Binnendian nevyžaduje vytvorenie žiadnych špeciálnych podmienok a nepotrebuje komplexnú starostlivosť.

O zvláštnosti tohto druhu, odrody a odporúčania na pestovanie v článku.

Popis

Táto kultúra vyzerá mierne nezvyčajne v porovnaní s iným ficusom. Vo voľnej prírode môže Ficus Benedikt dosiahnuť pätnásť metrov na výšku. Úzke listy majú na koncoch špicatý formulár. Farba listov priamo závisí od rozmanitosti FICUS, ako aj externých podmienok. Stáva sa to buď monofónne. Listy zvýraznili jasný pozdĺžny. Ohýba list do dvoch častí, ako keby vytvorili prirodzenú prestávku.

V prostredí expertných záhradníkov je zvytne zavolať tento druh „Ficus ilivotny“. Toto je však španielsky názov a nie oficiálny.

Ficus Benedikt dokonale vhodný pre flowerflowers, ktoré nemajú veľký prieskum vnútorných rastlín.

Tento kvet nevyžaduje komplexnú starostlivosť. Bude rásť a poteší vás s krásou, pridá sa izbu do atmosféry hneď po tropickej sviežosti av interiéri – komfort a novinka.

Triediť

V domácom kvete rastúce, niekoľko odrôd benediktového ficus.

 • „Ali“. Tento kvet má tmavo hnedú so svetlom striekajúcim kufrom a relatívne malom veľkosti. Na rozdiel od divokých druhov sa nedosiahne viac ako 2 metre na výšku.

 • Amster King. Táto odroda sa však považuje za krátku, avšak v porovnaní s predchádzajúcim, má širšie listy (až 7 centimetrov v šírke).

 • „Amstel Queen“. Táto odroda má mnoho podobností s Amstel King, ale má o niečo menšiu veľkosť plechov.

 • „Amstel Golden“. Ficus tejto odrody má žltú zelenú farbu listov. Tiež charakteristickým znakom odrody je jeho silná závislosť od stupňa osvetlenia.

Rodiny Blossom

Ficks majú malé ne-netentované mužské a ženské kvety. Niekedy vyzerajú skôr ako zvláštne rasty na trupe. V prostredí v miestnosti nie je Ficus kvitnutím.

Pristátie

Pre transplantáciu tejto rastliny, musíte si vybrať hrniec, ktorý bude v predchádzajúcej kapacite trochu vynikajúci. Ficus musí byť veľmi jemne vystúpiť z hrnca (pre to je preddefinované na Zemi. Potom je potrebné prejsť na separáciu koreňov z pôdy. Systém koreňov kvetov musí byť starostlivo kontrolovať. Ak počas inšpekcie ste si všimli poškodené, zhnité alebo mŕtve korene, musia byť odstránené. Potom umiestnite ficus do nového hrnca, pridajte pôdu a nalejte.

Po transplantácii Ficus sa na chvíľu nemusia dotknúť. Taká manipulácia zmení kvet na druh stresu, takže potrebuje čas „upokojiť“.

Domáca starostlivosť

Benedikt Ficus je relatívne nenáročný rastlina, ale v domácej starostlivosti je potrebné dodržiavať určité pravidlá. Týka sa to vlhkosti vlhkosti média, princípy zavlažovania, stupeň osvetlenia, typu pôdy a samozrejme, teplotný režim. Zvážte všetky nuansy v poriadku.

Prečítajte si viac  Krabica preglejky: Ako to urobiť sami?

Ficus sa považuje za kultivovanú svetlovú mazivu, ktorá je potrebná jasná a rozptýlená svetlo na zabezpečenie pohodlných podmienok. Zvlášť kvalitné osvetlenie bude ohodnotiť variantný ficus. Druhy s monofónnou farbou listov môže pohodlne existovať, keď matné svetlo.

Optimálna teplota pre plnohodnotný rozvoj kultúry – 22-24 stupňov Celzia.

V chladnom období sa odporúča udržiavať teplotný režim na 16 stupňov Celzia. Ostré skoky teplôt ukazovateľov (najmä redukované) sú mimoriadne negatívne ovplyvnené rastlinou.

Táto kvetina by mala byť umiestnená v blízkosti okna Eastern Orientácia. Ficus potrebuje pravidelné vetranie miestnosti, v ktorej je. Stagnujúci tichý vzduch negatívne ovplyvňuje rastlinu. Avšak, zdvihol miestnosť, malo by sa pamätať, že kvet je veľmi strach z návrhov. Nie je potrebné dať závod vedľa klimatizačných zariadení alebo fanúšikov. Okrem toho stojí za to zvážiť, že rastlina nemá rád ostrú zmenu v podmienkach prostredia – Ficus môže reagovať veľmi negatívne na takýto stres.

Táto kultúra nie je veľmi náročná na vlhkosť. Optimálny indikátor vlhkosti je považovaný za 50-70%. V horúčave Ficus je potrebné pravidelne sprejovať. Okrem toho miestnosť, v ktorej sa zariadenie nachádza, odporúča sa pravidelne navlhčiť vzduch.

Pokiaľ ide o pôdu, môžete si kúpiť hotovú zmes.

Môžete tiež pripraviť zem s vlastnými rukami.

 • Prvá metóda: Pripojte trávnik, rašelinu a piesok v rovnakých častiach.
 • Druhý spôsob: Pre dospelého Ficus je potrebné zmiešať listovú a trajektovú pôdu, piesok, rašelinu a humus v pomere 2: 2: 1: 1: 1, resp.

Ak má pôda drobivú štruktúru, Ficus Benedikt bude potrebovať zavlažovanie. Tekutina z palety sa musí odstrániť včas.

Upora sa vykonáva na jar 1 krát za 14 dní. Na zem je potrebné pridať hnojivá. Spracovanie ich listov Ficus nemôžu. Rovnaký Špecialisti odporúčajú rozpúšťať sa vo vode na zalievanie potrebných živín, ktoré sa predávajú v špecializovaných predajniach.

Prečítajte si viac  Kuchyňa - obývacia izba v high-tech style: funkcie moderného interiéru

Môžete dať svoje vlastné ruky hlasitosť a vzhľad vášho zeleného maznáčika, ktoré chcete. Ak to chcete urobiť, musíte pravidelne znížiť zbytočné časti pobočiek. Vďaka tejto jednoduchej manipulácii koruny závodu bude predmetom vašej pýchy. Ak, v jednom hrnci, dať dvom mladého kvetu a v priebehu ich rastu, aby ste mohli prepínať svoje kvety, potom môžete získať originálnu domácu kvetinu s vyprsteným kufrom.

Reprodukcia

Reprodukcia kvetu sa vyskytuje s odrezkami. Je lepšie pripraviť ich na jar počas orezávania, keď je tvarovaná koruna kvetu. Odrezky koreň vo vode. V tomto prípade je potrebné venovať osobitnú pozornosť osvetleniu miestnosti. Je dôležité zachovať teplo v interiéri a pridať vodu ako odparovanie.

Koreň sa môže objaviť v 10-14 dňoch. Na trvalom mieste je Ficus vysadený, keď koreň dosiahne hodnotu aspoň 2 centimetrov. Pristátie by sa malo vykonávať v živnej pôde, ktorú musíte vopred zmiznúť.

Táto manipulácia by sa mala vykonať v každom prípade. Ak je táto etapa zanedbávaná, saníc sa nesmie zapojiť.

Choroby a škodcov

Ficus Benedikt sa považuje za relatívne odolný voči rôznym chorobám. V kultúre sú patkorálne mikroorganizmy a hmyz zriedka hmyz. Ak sa staráte o svoj domov „PET“, robíte všetko správne, potom budete môcť znížiť riziko vzniku akejkoľvek choroby na minimum.

Základné pravidlá pre profylaktické záležitosti:

 • Neumožňujú kotvenie pôdy;
 • Odstráňte osvetlenie a vlhkosť média;
 • Nebojte sa zariadenie s častým pohybom do nepriaznivých podmienok (v takýchto situáciách kvet zažíva stres, ktorý negatívne odráža na jeho rozvoj).

Pri porušovaní niektorých z týchto princípov môže rastlina chorý. Určite to môžete podľa prítomnosti zjavných značiek.

 1. Listy začali otáčať žlto a vrak – optimálny režim osvetlenia je zlomený.
 2. Listy sú čierne a zomierajú – s najväčšou pravdepodobnosťou, Ficus je pravidelne vystavený ostrým teplotám.
 3. Temné škvrny sa objavili na nesprávnom povrchu listov – to je huba. Zvyčajne sa prejavuje červeným ihriskom na trupe. Ak si nevšimnete a neberiete akcie včas, potom závod zomrie.
Prečítajte si viac  Gloxinia Reprodukcia: list, odrezky a kvety doma

Teraz stojí za to chápať, ktoré škodcovia sa môžu usadiť na Benedikt Ficus.

 • Mute Cherver má farbu biele. Zvyčajne sa parasitátuje na pobočkách a základni listov. Ak je kvetina pól, na zemi sa objaví belavé hrudky – to je jasné znamenie prítomnosti miernejších.

 • Web tick sa prejavuje vo forme ľahkého webu na listoch. Ticks sami vidia veľmi ťažké. Kvetina dostane škody z tohto škodcu kvôli porážke listu. Tick ​​sa bojí vlhkosti, takže v boji proti nemu je najprv potrebné starostlivo liečiť teplotu vody Ficus. Len potom, čo môžete použiť akékoľvek špeciálne prostriedky na zničenie kliešťa, samozrejme, podľa odporúčaní výrobcu.

 • Štít má žltú farbu. Parazituje na listoch a stonkách. Vyzerá ako malý tuberkel. Štítna žľaza môže byť odstránená rukou. Potom to bude stačiť na liečbu závodu s riešením mydla, pripraviť, ktoré je lepšie použiť ekonomické mydlo.

 • Všímavý Nastavte vedľa kvetín.

Ak vidíte na svojich domácich závodných značkách vzhľadu škodcov, potom by ste ich mali opatrne odstrániť z povrchu mokrou špongiou a zavlažte listy teplou vodou. Niekedy sa účinne zaoberať škodcami, musia úplne vymeniť pôdu.

Ficus profituje pre ľudí

Ficus – nielen časť interiéru. Skúsených kvetov vedia, že má veľa cenných kvalít. Často sa táto rastlina používa v ľudovom medicíne pri liečbe onkológie, chorôb kĺbov, gynekologických problémov, hematómov. Frozen Ficus sa používa na liečbu hemoroidov. Kvetinové listy sú vynikajúcim základom pre lieky obsahujúce alkohol, ktoré sa používajú pri liečbe zápalových ochorení ústnej dutiny.

A môžete si tiež pamätať niekoľko ľudových viery.

 • Ficus môže pomôcť v boji proti nespavosti.
 • Ficus môže mať pozitívny účinok, keď neplodnosť. Ale v tomto prípade musí dať blízkym ľuďom.
 • Ľudová múdrosť hovorí, že Ficus má silnú energiu, ktorá môže pomôcť v boji proti zlým duchom.
 • Nezosobášené dievčatá nemusia získať Ficus, pretože existuje viera, že táto rastlina prezrá muži. Zachrániť osamelosť môže len kvet, že dievča zdvihne od začiatku až do konca nezávisle, ale zároveň sa ešte neodporúča udržať v spálni.

V ďalšom videu čakáte na radu, aby ste sa starali o jednu z odrôd Benedikta Ficus – Ali.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: