FICUS MICROCHARMAP: Popis, Reprodukcia a starostlivosť

Fikakesy sú celkom spoločenské rastliny, ktoré sú milované po celom svete. Toto zelené domáce zviera sa vyznačuje zaujímavými druhmi, zatiaľ čo je dosť nenáročný v obsahu, takže záujem o falzifikáty každý rok sa len zvyšuje. Jednou z najviac exotických odrôd tohto závodu je ficus microarp.

Popis

Jeho meno Ficus Mikrocharp požičal si z gréckych, Mikros Karpos preložený do ruštiny znamená „malé ovocie“. Ďalším názvom závodu je „ženšen“, ktorý je preložený ako „ženšen“ – to znamená, že rastlina nie je len krásna, ale aj veľmi užitočná. Tento typ fikov je charakterizovaný skutočnosťou, že dno jeho kmeňa má výrazné zhrubnutie, vytvorené zo vzduchových koreňov, ktoré môžu mať najviac zložité formy. V prírodných podmienkach, Ficus Microcharp rastie v samostatných oblastiach Číny, rovnako ako ho možno nájsť v Indonézii a na Taiwane, existujú prípady, keď sa rastlina nachádzala aj v Austrálii.

Vďaka svojej nezvyčajnej forme sa ficus mikrokarplay pripisuje epifytom. V prirodzenom médiu rastie až 20-25 m, ale doma jeho dĺžka nepresahuje 1,5 m. Dĺžka dospelých mini listov je 10 cm a šírka je 4-5 cm, tvar je poukazovaný, povrch je pomerne hladký, lesklý a lesklý. Umiestnenie listov Ďalej, odrezky skrátené. Keďže Ficus rastie, horná časť svojho koreňového systému začína stúpať nad zemou a tvorí rôzne vhodné ohyby a interlačné V tejto forme vyzerá veľmi dekoratívne, takže ficus mikropárt je najčastejšie kultivovaný ako bonsai, a predávať ho do výstupných bodov.

Predpokladá sa, že listy mikrokarpa Ficus čistite vzduch a absorbujú všetky škodlivé látky. Zároveň je názor, že tento PET je schopný zlepšiť energiu domu, udržiava pohodlie a stabilitu v rodinnom živote.

Je však dôležité mať na pamäti, že pri rezaní výhonkov sa odlišuje šťava, ktorá často spôsobuje alergickú reakciu. Preto sa všetky práce na starostlivosti o kvetinu musia vykonať nevyhnutne v ochranných rukaviciach.

Ako si vybrať?

Najobľúbenejšie odrody mikrokarpa Ficus zahŕňajú nasledovné:

 • „Zelený graham“ – tieto rastliny majú hustú plodnú korunu;

 • „Westland“ – charakterizované podlhovastými listami, ktoré vyrastú až 11-12 cm a na šírku nepresahujú 4-5 cm;

 • „MOKLAME“ – Je to krásna rastlina s malými zaoblenými listami tmavozelenej farby;

 • „Variagat“ – Toto je jedno z najviac neobvyklých falzifikátov, jeho listy majú farbu Motley.

Vyberte si pre seba najviac nezvyčajný typ Ficus – to je len jedna z úloh. Rovnako je dôležité, aby ste sa rozhodli správne vyzdvihnúť hrnce pre vaše domáce zvieratá a pôdne zmesi, rovnako ako poskytovať mladého treetu potrebovať úspešnú úpravu. Základnou požiadavkou na nádoby Ficus je usporiadanie drenážnych otvorov. Ficuss uprednostňujú hlinené hrnce, výhodne nie sú pokryté námrazom – v tomto prípade sa porézny povrch odparí prebytočnú vlhkosť cez steny hrnca, okrem toho nebráni prietoku kyslíka k koreňom. Rozmery Nádoba sa musí zhodovať s rastlinou – pri opätovnom výžive vzdialenosti medzi stenami nádoby a korene by mali byť 2-3 cm. Majte na pamäti, že akýkoľvek bonsai vyžaduje nízke a ploché hrnce, štandardné nádrže sú kategoricky kontraindikované takýmito falzifikátmi, pretože pôda nie je obsadená koreňmi, začína rýchlo zaostriť, čo vedie k naloženiu celého koreňového systému a kvetinovej smrti vo všeobecnosti.

Pokiaľ ide o substrát – je žiaduce kúpiť špecializovanú pôdu určenú na fiky. Vhodná pôda sa však môže pripraviť nezávisle. Pre to je listová pôda dezinfikovaná kalcináciou alebo mangánom a zmiešaná s Turnerom a pieskom v rovnakom pomere, a potom sa pridá 0,3 až 0,5 dielov popola na zníženie úrovne kyslosti. V hrnci najprv položil drenáž (výhodne z kamienkových alebo hlín). Potom položte vrstvu Zeme, zariadenie je nainštalované a posypané pôdy tak, aby boli všetky vyprázdnené.

V nových podmienkach je Ficus dosť silný stres, takže by mali byť známe nasledujúce aspekty starostlivosti o nové kvety:

 • Ficus „ženšen“ extrémne negatívne pohybovať sa pohybovať, takže musí okamžite dať na trvalý biotop a v budúcnosti sa nemôžete pohybovať nikde;
 • Rastlina nemá rád vetra a ťažké návrhy;
 • Ficus reaguje zle na priame ultrafialové lúče a nadmerný suchý vzduch – pokúsiť sa vybrať na to, aby sa zabezpečilo prijateľné podmienky biotopov; Hrniec s kvetinou by mal byť mimo batérií a iných zdrojov tepla v dome, optimálne ho umiestniť na okná so západnou, severozápadnou alebo severnou stranou, ak je rastlina, ktorú si vyberiete, sa vyznačuje rýchlou formou, potom Svetlo bude potrebovať viac – taký ficus dáva zmysel dať na južné alebo juhovýchodné okná;
 • V prvých dňoch po nákupe závodu je dôležité poskytnúť na zvolenom mieste optimálna úroveň vlhkosti – pre tento hrniec je potrebné vložiť do malej palety s navlhčenými kamienkami;
 • Každý deň sprej listy z práškového a, ak je to možné, zahrnúť vzduch zvlhčovač alebo aspoň izbovú fontánu počas 2-3 hodín denne.

Dôležitý! Adaptácia závodu spravidla trvá 2-3 týždne, až potom je možné transplantáciu na nový hrniec.

Ako sa starať?

So riadne organizovaným opustením mikropárskeho Ficus, dokonca aj nevýberový kvet môže rýchlo dosiahnuť požadovaný výsledok – to znamená, že dostanete mini-strom s krásnym zdobeným a sviežou korunou. Najdôležitejšie faktory v starostlivosti rastlín sú nasledovné:

 • Správne vybrané umiestnenie osvetlenia;
 • Vytvorenie optimálneho režimu teploty;
 • Včasné orezávanie, aby sa vytvorila koruna a trup.

Podkord

Jednou z hlavných podmienok pre vytvorenie optimálneho pre rast a vývoj mikrokarpa Ficus je pravidelné kŕmenie. Závod vyžaduje hnojivá, počnúc jar a až do jesene. Odporúča sa použiť univerzálne hotové hnojivá určené pre listnaté rastliny. Tvorba kŕmenia sa uskutočňuje 1 čas za 2 týždne av zime počas odpočinku – len 1 čas za mesiac. Veľmi potrebné mimoriadne kŕmenie, Rastlina preto vyžaduje striekanie s živinami každých 10-14 dní – prípravky pre ego môžu byť prijaté rovnaké, ale ich koncentrácia sa zníži o 3-5 krát.

Dôležitý! Urobiť dodávku živín liek by mal byť len vo zvlhčenej pôde, inak je možné získať horúčku.

Zalievanie

Bonsai sa pestuje v plytkej, ale so širokou kapacitou, takže systém zavlažovania je tu odlišná od ficuys prijatých pre všetky ostatné typy. Veľká oblasť Zeme prispieva k zrýchlenému odparovaniu vlhkosti, v rovnakom čase, s nadmerným zvlhčovaním, voda jednoducho nemá nikde ísť, pretože množstvo pôdy v takomto hrnci je pomerne malé. Preto by mal byť strom často napojený, ale málo. Pred každým zavlažovaním nezabudnite skontrolovať pôdu – by mala byť suchá v hĺbke 2-3 centimetrov. Mala by sa zlúčiť všetka prebytočná voda, ktorá po zavlažovaní sa akumuluje v palete.

Ficus microcharp je veľmi citlivý na zavlažovaciu kompozíciu, takže voda musí byť obhajovaná na niekoľko dní pred zavlažovaním, a ak je to možné, aplikujte Tluu alebo dažďa – má jemnejšiu štruktúru. Teplota vody by mala byť nevyhnutne miestnosť – inak zariadenie jednoducho obnoví všetky jej listy. Ficus Mikrocharp miluje vysokú vlhkosť, takže ho potrebuje na striekanie denne a je lepšie to urobiť niekoľkokrát denne.

Ak tento postup zanedbávate, Ficus je pomerne rýchlo sa stáva pomalý a bez života. Ak je to možné, pokúste sa čistiť listy vlhkou špongiou alebo mäkkou vložkou tak často, ako je to možné.

Boj proti chorobám

Ak rastlina klesá listy alebo sú žlté, objavia sa biele klapky a škvrny – dôvod môže byť v pôsobení škodcov, húb a patogénnych mikroorganizmov. Často sú škodcovia premiestnené do Ficus zo susedných kvetov, najmä ak sú nudné, a vzduch v miestnosti je príliš teplý a suchý. Vo väčšine prípadov bonsai podlieha útoku web tick a vošky. Dávajú sa, aby poznali tenkú klietku v blízkosti základne vetiev alebo vzhľad malých čiernych bodov na plátnom plechu. Ak si pozorne pozrite, na zadnej strane listov môžete vidieť najviac škodcov. V tomto prípade by sa malo použiť čo najskôr odstrániť ich, pretože sú schopní zničiť bonsai v najnižšom čase.

Ak chcete začať, riešenie mydla pre domácnosť by mala byť vyrobená a opláchnuť ich listy a zelené časti stoniek s riešením ekonomického mydla, a potom opláchnite listy pod sprchou, aby si odmývali všetky škodcov. Časť z nich môže zostať v zemi, takže v druhej etape je potrebné transplantovať kvet na nový hrniec s novým substrátom, Uistite sa, že vopred vopred.

Ak sa prijaté opatrenia nestačia a po tom, čo ste si všimli nový hmyz – mali by ste sa uchýliť k postreku insekticídov, konajú celkom efektívne a zároveň veľmi rýchlo.

S prebytočným zavlažovaním na vzduchových koreňoch sa často objavujú škvrny svetla a tmavých odtieňov – označujú spustené choroby hubov a hniloba. V takejto situácii by sa všetky poškodené oblasti mali starostlivo znížiť a spracovať všetky rastliny s fungicídnymi roztokmi. Ak sa neočakávane zelené listy začali uložiť, s najväčšou pravdepodobnosťou, rastlina je často podlieha návrhu alebo teploty okolitého vzduchu je príliš nízka. V tejto situácii je možné oslabiť imunitu Ficus a vývoj všetkých druhov bakteriálnych infekcií.

Aby ste sa tomu vyhli, je potrebné zmeniť podmienky kvetinového pobytu – v pohodlných podmienkach, listy znovu rýchlo rastú.

Orezávanie

Rovnako ako akýkoľvek iný bonsai, Ficus Microcharp vyžaduje časté tvarovanie koruny. Pri orezaní postupujte podľa nasledujúcich odporúčaní:

 • Na vytvorenie aktívneho rastu v bočných výhonkoch a dosiahnutie maximálnej veľkej nádhernosti kríka by sa mala odstrániť vrchná oblička;
 • Prerezávanie je lepšie stráviť na jar – v tomto prípade bude Krone skromnejší.

Typicky je hlavný únik rezaný v nadmorskej výške 10-15 cm, čím stimuluje rast plniacich výhonkov – musia byť tiež očkované vo vzdialenosti 10 cm od vrcholu. Aby boli všetky výhonky rovnomerne rásť, po vytvorení by to malo pravidelne otáčať závod s rôznymi stranami. Akékoľvek orezávanie rozhoduje okamžite takéto úlohy ako:

 • omladzuje rastlinu;
 • Umožňuje urobiť Ficus potrebnú formu;
 • stimuluje vetvenie na správnom mieste;
 • Mení smer rastu výhonkov.

V prípade potreby vykonajte Sanitárne orezávanie vetiev – odstránenie chorých a sušených fragmentov. Môžete to urobiť kedykoľvek v roku, bez ohľadu na životný cyklus závodu. A tiež by ste mali upravovať rastlinu 2-3 týždne pred resetovaním. Majte na pamäti, slabé a bolestivé rastliny, ktoré tvoria, nie sú podrobené.

Ako sa množiť?

Ficus MicroCharp sa vynásobte niekoľkými spôsobmi:

 • Cherenca. Na vytvorenie cutken so stromom je poloprotený vertex uniknúť, po dobu 24 hodín, je nasiaknutý v bežnej vode, aby sa odstránil celú mliečnu šťavu a potom umiestni do vodných nádrží. Na prevenciu vysielania sa tam naleje popol alebo výstavné uhlie. Akonáhle sú vytvorené korene viditeľné, je potrebné preniesť do pľúc na urýchlenie tvorby koreňov. A tak, že je to lepšie, kontajner je pokrytý sklenenou nádobou, ale objavia sa len mladé listy, vztiahne sa a transplantácia rezov na trvalé miesto.

 • Procesy. Ak plánujete pestovať svoj ficus z procesu, musíte ustúpiť asi 50 cm na dospelý závod a odrezať z fragmentu kôry asi 10 cm. Zlaté drevo zabalené s navlhčenou sphagnumom a pokryté polyetylénom. Po 30-45 dňoch sú korene vytvorené na tomto mieste – ihneď po tomto vrchole spolu s týmito mladými koreňmi, rezané a transplantované do nádoby na ďalšie zakorenenie.

 • Semená. Pestovať bonsai semien – to je dosť dlhé, ale mimoriadne účinný spôsob reprodukcie. Tradične, pristátie rastlín stráviť v jarnom čase a kvalita osiva a jeho skladovacích podmienok má veľký význam. Ak sa nezhodujú s regulačným, potom všetky semená strácajú kvalitu, klíčenie zostáva takmer nula. Odvodňa sa naleje na dno kapacity pristávacej kapacity, pôda sa zavádza a šíri semená, potom posypané riekou piesku, pokryté polyetylénom alebo skleneným vekom a nechať na teplom mieste s rozptýleným slnečným svetlom. Spravidla, po 3-4 týždňoch, nové rastliny začínajú byť chorí.

Akonáhle sa objavia prvé skutočné listy, je potrebné vykonať potápanie, a po ďalších 2-3 mesiacoch, aby ste poslali budúce stromy v rôznych hrnciách.

Pre reprodukciu Fikatusu doma nájdete v nasledujúcom videu.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: