Ficus „MOKLAMA“: funkcie, pristátie a starostlivosť

Ficus Microarp „Moklame“ (z Lat. Ficus Microcarpa MOCLAME) je populárny dekoratívny rastlín a často sa používa pre dizajnérske izby, zimné záhrady a krajiny. Strom je častým členom skupinových kompozícií a tiež vyzerá dobre na jednom mieste.

Popis

Ficus „MOKLAME“ je typickým zástupcom rodiny kopca a rastie v tropických a subtropických zónach. Výška dospelého stromu rastúceho prirodzenej prírody môže dosiahnuť 25 m, napriek obsahu izby, sotva dosiahne jednu a pol meračov. Krajina pôvodu „MOKLAMA“ je považovaná za krajiny východu, ako aj Austrálie a Filipína, kde je strom umiestnený ako symbol lásky, plodnosti a múdrosti. V našej krajine sa rastlina stala rozšíreným a vysoko cenená krajinným dizajnérom a interiérovými špecialistami.

Na rozdiel od väčšiny ostatných ficuys Strom je charakterizovaný prítomnosťou veľkého počtu vzduchových koreňov a elipsoidných listov. Rastlinná kôra má sivý odtieň a pomerne slabú textúru. Jasné zelené listové dosky sa vyznačujú pevnou štruktúrou a lesklým povrchom.

S jeho menom je rastlina povinná malých plodov („MOKLAME“ – z gréčtiny. „Malé ovocie“), ktorej veľkosť semena neprekročí jeden centimeter („mikrokarpa“ – z Lat. „FINE-GRADE“). Figo plody sú malé červené nejednoduché bobule, Avšak, s chovom miestnosti, je dosť ťažké dostať ich: kvet je pomerne energeticky náročným procesom, takže doma sa zriedka stane.

FICUS „MOKLAME“ je charakterizovaný nielen vysokými dekoratívnymi vlastnosťami, ale má tiež niektoré liečebné vlastnosti.

Tak, infúzie a odhodlanie listov výrazne uľahčiť stav s policulitídou, artritídou a mastopetiou, A samotný strom má dezinfekčný účinok a dobre čistí vzduch z pár benzénu, fenolu a iných škodlivých nečistôt. Okrem toho má jeho prítomnosť priaznivý vplyv na duševný stav tých prítomných, Odstraňuje podráždenosť, zlobu a nadbytočnú agresiu.

Reprodukcia

Najlepší čas na reprodukciu Fikatus „Moklame“ je považovaná za jar, a najlepší spôsob – Žiarivý. Postup sa skladá z niekoľkých stupňov a je nasledovná: od kmeňa stromu s ostrým nožom, silný a zdravý proces 10-15 cm dlhý je odrezaný.

Povinné podmienky sú prítomnosť jemnej kôry, ktorý sa už začal tvoriť na streľbe, a vykonanie rezu pod nejakým uhlom. Zároveň bola šťava vyplaná z frézy, a spodné vetvy a mladé letáky sa odstránia. Ďalej je rezný rez mierne suchý, po ktorom je umiestnený v nádobe so stojacou teplotou vody a umiestnená na teplom mieste. Kde Musíte sledovať tak, aby voda nebrala do listov, inak sa spustia hniloba.

Aktivovaná tableta uhlíka sa môže pridať ako dezinfekčné činidlo do vody.

Po niekoľkých týždňoch sa odrezky objavili mladé korene, čo je signál na skutočnosť, že rastlina môže byť vysadená. Ako substrát pre pristátie bežne používané Perlit, piesok a rašelina, Prijíma rovnaké pomery. Potom, čo sa mladý útek spojí a root, bude potrebné Odrežte všetky listy, s výnimkou dvoch vrcholov, A po niekoľkých týždňoch na jedenie. Po 3 mesiacoch sa má rastlina preniesť na trvalé miesto v perforovanom hrnci s priemerom najmenej 10 cm.

Niektorí odborníci odporúčajú Pozerať sa na stopky ihneď do navlhčenej pôdy. To podľa ich názoru úplne zabráni pravdepodobnosti úteku streľby a prispieva k dobrému zakoreniu. Táto metóda však vyžaduje Tvorba pre rezanie skleníkových podmienok, A ak nie sú takéto podmienky vytvárania takýchto podmienok, môžete jednoducho zakryť výhonok so sklenenou nádobou, že sa neodporúča vyčistiť na zakorenenie.

Ďalšou metódou chovu je siatie Ficus Semená. Na to sú vopred ošetrené Stimulačný rast a dezinfikovať. Potom sú semená umiestnené v mokrej voľnej pôde a vložte do teplého miesta.

Dôležitou podmienkou pre rozšírenie osiva je konštantná pôdna hydratačná. Je však potrebné sledovať rovnováhu a pokúsiť sa zabrániť jeho nadmernej vlhkosti.

Prevod

Odpočiem závod do nového hrnca sa odporúča v prípadoch, keď korene nezodpovedajú starej kapacite alebo príliš tesnej pôde. Tiež transplantácie vyžadujú a nedávno kúpili rastliny, ktoré idú na predaj v časových vás. Transplantácia sa musí vykonať v jarných alebo letných mesiacoch S týmto výpočtom, že pred zimným výskytom by mala mať rastlina čas na prispôsobenie sa dobre na novom mieste a získať silu. Príliš často sa neodporúča opakovať dospelý strom, Vzhľadom k tomu, že jeho hlaveň a koreňový systém rastú veľmi pomaly.

Ako rastie Ficus, každý nasledujúci hrniec musí byť 5 cm viac ako v predchádzajúcom priemere a uistite sa, že máte perforáciu na odstránenie extra vlhkosti. Priemeru Výmena hrnca vyrobeného každé 3 roky, A strom je transplantovaný výlučne spôsobom prekládky pôdy z jednej kontajnera do druhého a nedostatok objemu Zeme v rovnakom čase hrniec.

Táto metóda zaručuje zachovanie rodného kusu zeme a poskytuje dobrú úpravu ficus na novom mieste.

Samostatne, malo by sa povedať o pôde pre MOKLAMA. Tak, Pozemok na transplantáciu Ficus by mal mať nízku kyslosť alebo neutrálne pH. Zvyčajne sa pôda získava v špecializovaných predajniach alebo pripravuje nezávisle. Na tento účel použite zmes dreveného uhlia, tyče, piesku a humoringových listov zhotovených v rovnakých častiach.

Komponenty sú dobre premiešané a praženie v peci počas 15-20 minút. Potom spodná časť hrnca položí zrná a naleje pieskovú vrstvu na vrchole. Cez vybavenú drenáž umiestnenú ochladenú dezinfikovanú pôdu a začali výsadbu alebo transplantáciu rastlín.

Ako sa starať?

Starostlivosť o Ficus „Moklama“ doma pomerne jednoducho. Závod je nenáročný a nemusí vytvoriť niektoré špeciálne podmienky. Starostlivosť pozostáva v systematickom zavlažovaní, čím sa vytvára optimálne podmienky teploty, vlhkosti a osvetlenia, ako aj pri výrobe kŕmenia a tvorby koruny.

  • ZalievanieFicus sa vykonáva mäkkou vodou Teplota miestnosti, usadená 12 hodín. Zvlhčovanie začína až po hornej vrstve zeme s hrúbkou 3 cm sa vysušila. V takýchto podmienkach sa hlinená, ktorú dokonca drží aj určité množstvo vlhkosti, ale už potrebuje spätnú väzbu.

Na jar av lete sa zalievanie vykonávajú aktívnejšie, zatiaľ čo na jeseň a zimné obdobia je výrazne znížené a vyrobené raz za 2 týždne.

  • Teplota a vlhkosť. Najpriaznivejšie pre Ficus „Moklama“ je teplota vzduchu v lete – 25-30 stupňov Celzia, v zime – 16-20. V rovnakej dobe, hlavnou vecou je zabrániť supercohladeniu Zeme, takže v zimných mesiacoch by sa mala odstrániť rastlina zo studenej podlahy alebo Windowsill. Aby ste to urobili, môžete použiť špeciálny stojan a v prípade jeho neprítomnosti použite látku zloženú do niekoľkých vrstiev, zabalila hrniec.

Vlhkosť vzduchu v miestnosti by mala byť pohodlná 50-70%, av letných mesiacoch môže Ficus navyše sprej buď raz mesačne, aby sa zabezpečila teplá sprcha. Vodné zvyšky odísť v palete sa neodporúčajú.

  • Osvetlenie. Ficus „Moklame“ miluje miernu v intenzite svetla a keď rastie na ulici by mali byť umiestnené vedľa západnej alebo východnej strany budovy. V zimných mesiacoch sa odporúča dodatočne osvetliť strom cez fluorescenčné lampy, predĺžením svetelného dňu, ktorý musí byť najmenej 8-10 hodín pre FICUS. Tiež by ste mali vedieť, že ak sa rastlina uskutočnila na určitom zadanom mieste, potom sa neodporúča preskupiť.

Ficus je veľmi konzervatívny, pokiaľ ide o osvetlenie a pri zmene zadržiavania môžu byť choré.

  • Podkord. Ficus „Moklame“ potrebuje ročné kŕmenie. Takže, na začiatku jari, sa rastlina odporúča oplodniť univerzálne komplexné lieky na falzifikáty, v letných mesiacoch musíte urobiť nejaké dusíkaté hnojivá, a na jeseň av zime – nerobte žiadne kŕmenie a nechať strom sám.

  • Orezávanie Ficus je nevyhnutný na odstránenie starých a poškodených listov a procesov, ako aj pre tvorbu krásnej koruny. Postup sa zvyčajne vykonáva na jar, čo umožňuje, aby nové vetvičky rástli cez leto a dobre sa pripravili na zimu. Prvá vec je odrezaná horná oblička, aktivácia vývoja bočného. Je to spôsobené rýchlym rastom horných obličiek, ktoré výrazne spomaľujú rast zvyšku.

Ficus sa často používa na vytvorenie bonsai, pričom sa odstraňuje všetky listy umiestnené pod dnom, strieľa a stlačíte asi 10 cm od hornej časti. Po prudkom výhonkoch rastú na rovnakú výšku, sú tiež rezané. To vám umožní vytvoriť krásny strach, a zároveň sa zbaviť starých listov. Umiestnenie rezu je utierané čistou vložkou a posypeme dreveným uhlím.

Ako už bolo uvedené, doma Ficus „Moklama“ prakticky nekvitne. Avšak, ak sa to stále stalo, potom na konci kvitnutia sa odporúča odstrániť liečebný ovocie – siconia, inak sa strom stane pomalým a bez života.

Stránky a škodcovia

Najčastejšie sa vlastníci fikuls sťažujú, že listy vypadnú zo stromu. To je zvyčajne dôsledkom nedostatkov v starostlivosti a označuje Nadbytok alebo nedostatok zalievania, rozdiely ostrého teploty alebo zlé osvetlenie. Rovnakým bežným problémom je rotácia koreňa, ktorá je možná v dôsledku nedostatočne vybaveného drenážneho systému alebo nedostatku otvorov pre výstup prebytočnej vlhkosti.

Ako pre škodcov, potom na „moklame“ niekedy útok Dláždil Tick, Way, Mute Cherver, biely alebo štít.

Ak chcete zničiť, použitie insekticídnych prípravkov, mydlovej vody a výmeny Zeme pomáha.

O tom, ako urobiť kus Ficus, pozrite si nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: