Greating zo semien

Rôzne vnútorné kvety dnes jednoducho úžasné predstavivosť. Existujú medzi nimi z odrôd, mnoho rokov milované pre kvety po mnoho rokov, a tam sú tie, ktoré sa objavili relatívne nedávno. V tomto článku zvážime správne zasiatie takéhoto kvetu ako gloxínia a ďalšiu starostlivosť o to doma. Koniec koncov, už mnoho desaťročí Gloxinia je jednou z najobľúbenejších črepných rastlín.

Greating zo semien

Greating zo semien

Greating zo semien

Zvláštnosť

Gloxinia označuje rodinu Gesnery, Amerika sa považuje za jej vlasť, a za jeho meno kvetu prijaté na počesť vedeckého botanika Benjamin Petaire Gloxy. Druhý je jeho názov – hriech.

Toto je malá vnútorná rastlina, ktorá má zvonové kvety veľkej veľkosti a širokú škálu farieb. CIMEA ich môžu byť hladké a froté, monochromatické alebo viacfarebné. Napríklad hybridná gloxy „Avanti F1“ má biele lístky farieb, ale Sinningia „Hollywood“ – tmavo fialová.

Takéto vnútorné kríky vyzerajú veľmi štýlové a svetlé, ich listy majú tiež iný ornament na svojom povrchu v závislosti od pestovaných odrôd.

Greating zo semien

Greating zo semien

Kľúčové vlastnosti tejto nádhernej izby sa zvažujú:

 • možnosť pestovania v podmienkach izby alebo v špeciálnych pomarančoch;
 • Prítomnosť root podobného Tuber, ktorý v prípade potreby môže byť uložený na scéne, ako aj bežné zemiaky;
 • Bez ohľadu na odrody, listy vždy rastú vo forme zásuvky a ich povrch je pokrytý malými žilami;
 • Stopka v gloxínii je krátka, ale veľmi hrubá;
 • Tón samotných kvetov závisí len od variantu.

Na pozadí ostatných vnútorných rastlín je Sinningia vždy výhodne zvýraznená svojím sviežim a nedotknutým jasným kvetom.

Greating zo semien

Greating zo semien

Greating zo semien

Ako sa dostať semená?

Aby ste získali sejací materiál, si môžete vybrať jeden z dvoch spôsobov.

 • Obráťte sa na špecializovaný obchod. Tam sú semená gloxínia prezentované v mimoriadne širokom rozsahu, zatiaľ čo existujú klasické aj hybridné odrody. Veľkou dôstojnosťou je, že reprodukcia v tomto prípade bude rýchla a jednoduchá, pretože semená sú už plne pripravené na ďalšie použitie.
 • Praktická zbierka osiva. Hlavnou zložitosťou je, že prvý manuálne potrebuje opeľovať kvety sami. Na tieto účely, počas priameho kvitnutia, v kvetinovej paličke z inej rastliny, peľ sa vysadil. Odporúča sa pre tento postup kvety s rôznou farbou. Niekoľko dní po postupe, kňučanie, a na svojom mieste sa objaví semeno. Jej vzdelanie a dozrievanie môžu obsadiť až 56 dní.

Greating zo semien

Greating zo semien

Greating zo semien

Akonáhle sa objavia prvé príznaky otvoru boxu, je úhľadne odrezané ostrými nožnicami a vložte do suchej nádoby. Po úplnom zverejnení semien jemne strávite v čistom kontajneri na ďalšie použitie.

Najlepší čas na siatie semien je považovaný za február. Preto sa opelenie rastlín musí začať koncom novembra – začiatkom decembra.

Greating zo semien

Kedy a ako sa zasadiť?

Takže pristátie zmontovaného alebo získaného materiálu je lepšie vykonávať v prvej polovici februára. Ale okrem samotných semien je potrebné postarať sa o ďalšie.

 • Správne riady. Kontajner musí byť plytký, pomerne široký a musí nevyhnutne pevne priľahlý kryt, ktorý môže byť v prípade potreby nahradený potravinárskym filmom alebo kusom čistého priehľadného skla. Môžete použiť špeciálne rašelinové pilulky. V prípade, že pre nich pripravia kontajnery s paletou, v ktorej sú inštalované, a samotná klíčenie semien sa vykonáva v tomto prípade bez pozemku.
 • Teraz o pôde. Zasiať semená môžu buď v hotových zmesiach substrátu, alebo sami. Pozemok je najvhodnejší pre borovice alebo breza a, samozrejme, pokiaľ je to možné z cesty. Ale iba taký substrát by sa mal dezinfikovať v peci pri teplote 150 stupňov po dobu 1 hodiny a až po jeho úplnom ochladení môže byť použitý neskôr.
 • Drenáž. Pre zaselenie glocking doma je to nepovinné. Ale ak si želáte, môžete použiť čisté a jemné kamienky.

Greating zo semien

Greating zo semien

Greating zo semien

  Teraz zvážte podrobne krok za krokom sprievodca, popisuje, ako doma zasiať semená tejto krásnej kvety.

  • V spodnej časti nádrže najprv nalejte vrstvu drenáž a rozbiť.
  • Nasledovala pôda zahrievaná na 1-2 minúty a postriekajte ho z práškového zariadenia. Substrát musí byť vlhký, ale nie príliš mokrý.
  • Teraz na povrchu ležiace semená. Najjednoduchší spôsob, ako ich naliať do zloženého albumu a potom s pomocou obyčajnej ihly jemne položiť na povrchu pôdy. Sejacie semená by mali byť odrezané.
  • Teraz je nádoba pevne zakrytá vekom alebo sklom a vľavo pri teplote miestnosti.

  Greating zo semien

  Je veľmi dôležité, aby pred výskytom prvých zárodkov, kontajnery so siatím boli v teplej miestnosti a s dobrým osvetlením. Zalievanie semien potrebujú pravidelné, takže povrch substrátu nezdvoril. Semená gloxínia sú mimoriadne nevyhnutná vysoká vlhkosť a dobré osvetlenie. Môže byť použitý ako knôt zavlažovanie a zavlažovanie pomocou striekacej pištole.

  Greating zo semien

  Ak sa siatie vykonáva v rašelinových pilulkách, sú opuchnuté v teplej vode a celkom pevne k sebe sú inštalované v pripravených nádobách s paletami. Ďalej, 3 semená sú zasadené v každej kapsule a tesne zakryte pristátie. Tu sa vykonáva zavlažovanie Cez paletu.

  Sinning Seeds Ride od 14 do 90 dní. Ak sa výhonky nezobrazili tri mesiace po siatí, znamená to, že materiál bol pokazený.

  O tom, ako rásť v gloxínii, pozrite si nasledujúce video.

  Starostlivosť o Seedhy

  Týždeň po pristátí semien musí byť kontajner unavený. Pre to Tarru sa denne otvorí o 10-15 minút. Tento postup je potrebný na prístup čerstvého vzduchu a zabrániť vzhľadu formy na povrch podkladu.

  Zavlažovanie sa vykonáva pravidelne, ale len vtedy, keď pôda začne tlačiť. Teplota miestnosti by mala byť Asi 22 stupňov. A je veľmi dôležité vylúčiť priame slnečné svetlo na siatie.

  Greating zo semien

  Po zobrazení hmoty vyhľadávania je prístrešok z balenia odstránený. Teraz je čas vyzdvihnúť rastliny. Skúsené kvety sú presvedčení, že pre normálny rast a vývoj gloxínia je potrebné vykonať aspoň 3 ponor, V ideálnom prípade sa takýto postup vykonáva 4-krát.

  • Prvýkrát – 1 mesiac po siatí. Aby ste to urobili, s pomocou lyžičky, sadenice z obalu zo zeme opatrne odstráni a transplantoval do samostatnej nádoby s rovnakou pôdou. Na vrchole mierne zavlažovanej. V tomto štádiu môžu byť rastliny zasadené na 2-3 kusy v jednej krabici.
  • Druhá transplantácia v okamihu, keď sa výška kvetu stane viac ako 2 cm. Každá rastlina je zasadená v samostatnej nádobe, ktorej kapacita je aspoň 100 ml pôdy.
  • Tretí krát Zbieranie sa musí minúť po približne 15-20 dňoch. Kapacitné kontajnery po dobu nemenej 200 ml.
  • Štvrtý transplantát – Toto je rastlina pristátie na jeho trvalom mieste.

  Greating zo semien

  Ak sa všetko urobilo správne, Gloxinia bude kvitnúť v prvom roku. Takýto vrchol výhonkov je však potrebný len v prípade sušenia semien v zemi.

  Recenzie majiteľov tejto závodu naznačujú, že Je lepšie zasiať semená v rašeliniskách – takže vrchol sa uľahčuje a rýchlejšie a rastliny sa netýkajú. Aby ste to urobili, vyberte nádobu naraz s objemom približne 250-300 ml, na ňom sa naleje drenáž, potom malý substrát a nainštalujte tablety so záhrommi. Top dopĺňa nádobu s pôdou a postrieka povrch teplou vodou.

  Greating zo semien

  Greating zo semien

  Greating zo semien

  Gloxinia nie je len krásna vnútorná kvetina, ale aj rastlina, ktorá je mimoriadne náročná na osvetlenie a pravidelné kŕmenie.

  • Najlepšie miesto hrnce na Windows s výhľadom na východ alebo sever. V prítomnosti veľkého objemu priameho slnečného žiarenia, kvet potrebuje stmievanie. Ak v období aktívnej vegetácie je svetelný deň kratší ako 16 hodín, je potrebné inštalovať špeciálne fytoloams.
  • Počas náboru púčikov a najaktívnejšie kvety musí byť Gloxinia vyzdvihnúť špeciálne minerálne hnojivá. Musíte si vybrať tie, ktoré sú navrhnuté špeciálne pre kvitnúce izby, a musia nasledovať dávkovanie uvádzané výrobcom.

  Niektorí veria, že výsadba semien v rašelinových pilulkách nemôžu. Údajne kvôli slabému koreňovému systému, rastlina nebude schopná plne rozvíjať. Nie je to celkom pravda. V malých tabliet sa semeno cíti v poriadku, ale z toho, že používajú aj tie najmenšie rašelinové nádoby na odmietnutie.

  Greating zo semien

  Tipy z Cropovodov

    Ak chcete, aby Gloxinia dokonale rastie a spokojný s jej sviežim a svetlým kvitnutím, Potom musíte počúvať nasledujúce odporúčania.

    • Rastliny by mali byť umiestnené na parapete voľne a nie sú príliš tmavé.
    • Žlté listy a sušené kvety by mali byť starostlivo odstránené.
    • Nemôžete dovoliť stres vody v hrnci – korene sa začne hniť.
    • Podpora Gloxinia je potrebná len počas kvitnutia, počas odpočinku na kŕmenie kvetu nemôže.
    • Ak sa listy začali otočiť, pád púčiky a samotná rastlina sa prebudí, to znamená, že to bolo zasiahnuté roztočmi alebo výlety. Ovplyvnené oblasti kríkov sú rezané a samotná rastlina sa spracuje so špeciálnymi insekticídmi.

    Greating zo semien

    V prípade potreby, s nástupom jesene, hľuzy kopajú, vysušia a zložené do balení. Uchovávajte v tmavej a suchej miestnosti pri teplote až do +15 stupňov. Začiatkom marca je Gloxinia vysadená do novej pôdy.

    Pred uvedenými odporúčaniami, Dokonca aj nováčiková koruna môže s ľahkosťou pestovať túto kvetinu na vlastnú päsť.

    Greating zo semien

    Hodnotiť článok
    ( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
    Zdieľať s priateľmi
    Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
    Pridať komentár