HAMEDORIA ELEGANT: Popis, starostlivosť, reprodukcia

  Hamedoria Elegant má mnoho položiek – bambus, horský, salón a spálňa. Zamilovala sa do kvetov nielen pre veľkolepý vzhľad, ale aj na schopnosť čistiť vzduch v interiéri.

  Dajte nám prebývať na popis funkcií tohto nezvyčajného kvetu a povedzte o tom, ako sa o to starať.

  Zvláštnosť

  Celkovo má rodu exotických CHAMEDORES viac ako 100 odrôd, ktoré rastú v zalesnených oblastiach južnej a strednej Ameriky, ako aj na ostrove Madagaskar av Južnej Afrike. V prírodnom médiu je to prevažne liana alebo nízko-temperamentné palmy, nie však toľko typov sú prispôsobené na pestovanie v podmienkach miestnosti. Jeden z nich sa stal Elegantom Hamedoria, tiež známy ako HamEdori Elegancia.

  Táto rastlina má plazivý trup, z ktorého rastie veľký počet výhonkov – to je dôvod, prečo sa predpokladá, že kríky. Ukladanie odpovede, dosť tenké, vyzeráte ako bambus. Mať jediný bod rastu, nie odbočku. Dĺžka Chamedoria dosiahne 1,8-2 m, v prirodzenom biotopu rastie na nižšej vrstve, preto nevyžaduje dobré osvetlenie.

  Dekoratívny typ rastliny dáva listy. Pozostávajú z 5-7 perishets tmavo zeleného odtieňa, zmontované na trubici s pármi.

  Rastie takú dlaň extrémne pomalú – zvýšenie nepresahuje 1-2 listov pre každé drieky ročne.

  Malé množstvo letákov nezaručuje dekoratívny typ rastlín, Napriek tomu sú najčastejšie predávané za niekoľko kusov v jednej kontajneri – taká kompozícia vyzerá ako fronment, veľmi svieži dekoratívny bush.

  Hamedoria Elegantná s domácim kultiváciou môže kvitnúť: produkuje nekrieskové lieky s guľovými žltými kvetmi, vizuálne pripomínajúci mimosa vetvičky. Na konci kvitnutia zostávajú okrúhle ovocie s priemerom 5-6 cm, vo vnútri zriehote sa na jednom semene.

  Poradenstvo! Kvety tejto dlanice so špeciálnou milosťou a kráse sa nelíšia, zatiaľ čo kvitnúce si veľa sily z zeleného domáceho maznáčika. Na HAMEDORIUS nevyužil potrebné mikroelementy pre výsadbu a starnutie semien, je najlepšie roztrhnúť kvetenstvo v štádiu ich formácie.

  Salon Palm Effect, ale kompaktný. Vyzerá dobre v každom interiéri a môže sa pestovať ako nezávislá rastlina av skupine. Treba poznamenať, že Chamedoria nie je len krásna, stále prináša značné výhody – hydratuje a čistí vzduch z pary formaldehydu a benzénu. Palma neryovitída, takže môže byť sedená v domoch bez strachu, kde žijú štyri legged a perie.

  Ezoteriky sa domnievajú, že táto nezvyčajná rastlina prispieva k zbaveniu smútku a melanchólie, podporuje optimizmus a vytvára dobrú náladu. Preto Odporúča sa pristáť v obývacej izbe alebo v kuchyni, a neodporúča sa umiestniť palmový strom v spálni.

  Starostlivosť

  Nový kvet, ktorý priniesol z obchodu, by mal určite odísť na karanténu – potreboval čas na aklimatizáciu. Do dvoch týždňov po zakúpení by sa mal uchovávať mimo iných zelených domácich miláčikov, aby sa zabránilo ich infekcii – Je možné, že HamEDORIUS by mohol chytiť chorobu alebo škodcov v škôlke alebo obchode. Počas tohto obdobia si kvet vyžaduje mierne zalievanie a dobré osvetlenie.

  Pôda

  Bambusové palmy sú celkom vyberavé do zloženia pôdy – voda a priedušná pôda, voľná a úrodná potreba rastu tohto exotiónu. Najlepšie je, aby ste si urobili pripravenú pôdu, navrhnuté špeciálne pre palmy, ale môžete ho urobiť a seba na nasledujúcom recepte:

  • Ferry Pôda – 3 diely;
  • Listna krajina – 1 časť;
  • rašelina – 1 časť;
  • Rieka piesok – 1 časť.

  Stojí za to pridať do pôdy niekoľko kusov dreva alebo aktívneho uhlia.

  Prevod

  Transplantácia by sa mala vykonať za pár týždňov po nadobudnutí Chamhededoru, bez ohľadu na sezónu. Z nákupného hrnca sa sleduje spôsob prekládky do viac objemnej nádoby a vytvorené vyprázdnijú spať s živným substrátom.

  V budúcnosti sa transplantácia vyrába v prvej polovici jari: Mladé rastliny – ročne a palmy staršie ako 3 roky – každé 3-5 rokov. Staré Chamedores nemusia transplantovať vôbec – len aktualizovať dostatočne na vrchnú vrstvu substrátu (strieľať starý a zaspí nový). Z nasleduje každé jar.

  Upozorňujeme na skutočnosť, že pri opätovnom výžive Chamdedores na dno nádoby je potrebné umiestniť kamienkové, clamzit alebo akékoľvek iné drenáž tak, aby jeho výška bola približne 1/4 z výšky nádoby. Tým sa zabráni stagnácii vlhkosti a vyhýba sa získaniu koreňového systému.

  Svetlo

  Bambusová palma nemôže byť pestovaná na parapete a na akomkoľvek inom mieste, kde prenikajú priame slnečné lúče. Optimálne pre ňu bude zóna pod oknom alebo na boku. Zároveň je potrebné vyhnúť sa tieňom, táto závod vyžaduje dobre osvetlený roh.

  HamEdorius môže rásť rovnako dobre a rozvíjať sa prirodzeným a umelým svetlom. Najlepšia možnosť je, keď rozptýlené lúče svietia na bambusové palmy. Ak sa HamEdoriya nachádza v chodbe alebo v rohu miestnosti – v blízkosti jej stojí za to, že stojí LED lampu alebo LED stuhou, mal by svietiť najmenej 10-13 hodín denne.

  Majitelia apartmánov s orientáciou na južnej strane musia nevyhnutne postarať, že jasné lúče nespadajú na bambusové palmy v horúcich letných hodinách – Burns opustiť pekne škaredé hnedé škvrny na listových doskách. Preto je najlepšie chrániť kvetinu malým obrazovkou alebo ľahkým tylom. V zime sú slnečné lúče absolútne non-nebezpečné, takže Hamedore sa môže pohybovať bližšie k oknu.

  Majte na pamäti S jednostranným osvetlením je rozbitá počiatočná symetria palmových stromov a rastlina stráca atraktívny vzhľad. To, že sa to nestane, je potrebné čas od času otočiť sa palmy okolo svojej osi – napríklad každé 7-10 dní rotáciu 90 stupňov.

  Ideálna pozornosť pri cvičení exotion si zaslúži vytvorenie priaznivého teplotného pozadia. Vo fáze aktívneho rastu sa rastlina cíti pohodlne pri teplote + 21 … 26 ° C, V období odpočinku od decembra do februára je žiaduce znížiť vykurovanie na + 16 … 18 ° C. Ak je to nemožné, pokúste sa usporiadať dlaň odovzdať z radiátorov, krbov a iných zdrojov tepla.

  Minimálna prípustná teplota je + 12 … 14 ° C, ak je miestnosť chladná, HamEdori rýchlo zomrie.

  Táto rastlina je nebezpečné poryv vetra a návrhov, takže sa snažia odstrániť mimo okien a balkónových dverí pri vykonávaní.

  Vlhkosť

  Humedoriya je mimoriadne vyberá na vlhkosť miestnosti, ktorá by mala zostať na 40-60% pre plný rast a rozvoj rastliny. Na udržanie potrebného mikroklímu je najlepšie kúpiť elektrický vzduch zvlhčovač. Takéto zariadenie výhody nielen kvety, ale aj všetkým ostatným obyvateľom bytu, ale stojí za takéto vybavenie.

  Alternatívne môže byť pravidelne, aspoň 1 čas za 2 dni, sprej Chamedore z postrekovača a raz za 2-3 týždne na usporiadanie teplej tropickej sprchy. Takéto manipulácie vám umožňujú umývať všetky osady prach a nečistoty, ako aj osviežiť zelené lístie. Domovská dlaň na umývanie pod sprchou je nepravdepodobné, že by uspieť – potom môžete vymazať listové dosky v mokrej špongii dvakrát mesačne. To by malo byť opatrné pomocou rezistentnej alebo filtrovanej vody. Spracovanie s čistiacimi prostriedkami, ako aj kompozície s voskom kategoricky zakázanými.

  V neprítomnosti zvlhčovača vzduchu môžete ísť na malý trik – Dajte malú miestnosť fontánu v blízkosti kvetu. Aj keď odparovacia tekutina mierne zvyšuje úroveň vlhkosti, preto sa táto metóda považuje za najmenej účinnú.

  Režim zavlažovania Humledor priamo závisí od teploty v dome a sezóne. Tak, v období od marca do konca októbra, rastlina aktívne zvyšuje svoju zelenú hmotnosť – v tomto čase je potrebné ho pravidelne a celkom hojne zavlažovať. Snažte sa však neumožniť stagnáciu vlhkosti – nadmerné preťaženie prispieva k vzhľadu húb a hniloby a vedie k smrti rastliny. Približná frekvencia zalievania v jarnom letnom období by mala byť 2-3 krát za 7-10 dní.

  S nástupom pádu zavlažovania môže byť rezaný, a od novembra, aby sa preložil do 1 zavlažovania týždenne, a to len po vysušení vrchnej vrstvy pôdy v hrnci.

  Upozorňujeme sa na skutočnosť, že bez ohľadu na čas roka a frekvencie zavlažovania, rastlina vyžaduje mäkkú montážnu vodu, ktorej teplota je 2-3 stupne nad miestnosťou.

  Orezávanie

  Mladé kohútové prerezávanie sa nevyžaduje, a v dospelých rastlinách nie je potrebné plodiť stonky a zanecháva žiadne. Neskúsené kvety sa snažia stimulovať bočný rast výhonkov a odrezať vrchol – to je veľká chyba. Palm má len jeden bod rastu, a keď to odreže, vývoj kríka je jednoducho pozastavený a nové listy sa nevytvárajú.

  Ale hygienickým obložením by sa mala venovať pozornosť – ako listnaté dosky zomierajú, musia byť odstránené tak, aby sa žlté a sušené listy nezhoršili dekoratívny typ rastliny. Pri vykonávaní manipulácií by sa mali dodržiavať niektoré pravidlá:

  • Na orezávanie je potrebné použiť výlučne sterilné pracovné nástroje – nožnice, nožnice noža a tajomstvo sú vopred ošetrené antiseptikou, napríklad alkoholom;
  • Suché grafy by mali byť úplne narezané popisovaním približne 1 cm zelenej tkaniny;
  • Oddiely sekcií je potrebné liečiť akýkoľvek fungicíd alebo posypeme rozbaleným aktívnym uhlím.

  Vykonávanie takýchto jednoduchých odporúčaní zabráni patogénnej mikroflóre v zdravých tkaninách.

   Rovnako ako všetky ostatné palmy, Hamedori miluje hnojivo. Najväčšou účinnosťou sú pripravené komplexy značiek „Agrikola“, „Čistý list“, Florovit, Bona Forte, pán Farba a Compo. Môžete použiť iné drogy určené pre DRASA, ako aj palmy, ficuys. Od marca do novembra, podávače strávia 2-krát mesačne, počas zvyšku od decembra do februára – 1 čas v presne podľa dávkovania uvedených v priloženom inštrukcii.

   Reprodukcia

   Existuje niekoľko spôsobov, ako chovať Bamboo Palm.

   • Slepý útek. Pred začiatkom štádia aktívneho rastu sú oddelené od materskej Bush. Ak chcete zrýchliť zakorenenie, výhonky sú umiestnené v kontajneri s živným substrátom, sprej s vodou a zdieľané.
   • Deliaceho kríka. Toto nie je najbežnejší spôsob, pretože doma sú korene zriedka rastú do dostatočnej dĺžky. Táto metóda sa môže použiť len pre veľmi veľké, ťažké hameedore.
   • Reprodukcia semien. Metóda nákladov práce, ktorá si vyžaduje trpezlivosť a niektoré zručnosti. Semená je možné zakúpiť v špecializovanom obchode a môžete sa dostať sami. Na tento účel manuálne opelenie Chamhededori – mäkký strapec zbierať peľ ženského závodu a pohybovať sa na mužské kvety. Semená klíčia v skleníku, vo vnútri, v ktorom je potrebné zachovať teplotu + 25 … 27 ° C a vysokú vlhkosť. Zvyčajne sa prvé výhonky objavujú v 2-6 mesiacoch. Po prvé plnohodnotné listy budú rásť až 4 cm, sa sadenice môžu transplantovať na trvalé miesto.

   Choroby a škodcov

   Ak sa Khamedoroe pestuje v suchej teplej miestnosti, je často ohromený štítom, ako aj web tick. Aby sa zbavili škodcov, je potrebné zbierať hmyz s špongiou, navlhčený s riešením ekonomického mydla. S významnou léziou je lepšie použiť prípravu „aktellik“.

   Pri jazde špičky listových dosiek zvlhčujú vzduch v miestnosti a zvyšujú zalievanie. Ak je rastlina na návrhu, na ňom sa objavujú hnedé škvrny.

   Prebytočná vlhkosť vedie k tomu, že listy sa šedú a odvážni – Keď sa objaví takéto označenie, je potrebné dočasne zastaviť zavlažovanie.

   O starostlivosti o Hamedores Elegantné Pozri ďalšie video.

   Hodnotiť článok
   ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
   Pridať komentáre

   ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: