Hibiscus PepperCut: Stupeň a rastúce pravidlá

Vypočutie slova „hibiscus“, flowerflowers nevedeli okamžite pochopiť, aký druh reči rastlín. Poznajú ho pod iným menom: čínska ruža. Tento zástupca malvianskej rodiny rastie vo forme krovia, dreva alebo bylinnej modifikácie. Stretáva sa vo voľnej prírode takmer všetky kontinenty. Vďaka úsiliu chovateľov, milovníkov rodiny majú možnosť chovať ho doma.

Popis

V rodnom hibiscus pre rôzne odhady od 150 do 300 druhov. Jeden z odrôd – Hibiscus PepperCut, ktorý sa rozpadá v množstve starosti bratia. Jeho hlavná funkcia – elegantné listy, niekedy úžasné farby. Sú biele, červené a zelené odtiene. Farby ovplyvňujú:

 • úroveň vlhkosti;
 • režim osvetlenia;
 • kvalita pôdy;
 • Teplota vnútorného vzduchu.

Keď kvet stojí v tieni, farby sa upevňuje, a ak sa kúpajú v jasných lúče slnka, stáva sa motley. V opačnom prípade tento druh hibiscus sa nelíši od ostatných. Je nenáročný a odolný voči chorobám. S krátkym kvetom (deň alebo dva), ružové alebo červené púčiky na ňom odhalené.

Poddruh

Kvety sú úspešne pestované Niekoľko plavných odrôd Hibiscusu.

 • Hibiscus „Cooper“ (Hibiscus Rosa-Sinensis var. COOPERI). Názov bol vynájdený na počesť Daniel Cooper, ktorý ho priviedol do Veľkej Británie z Pacifického územia Francúzska: Nová Kaledónia.
 • Hibiscus „karneval“ (Hibiscus Rosa-Sinensis var. COOPERI CARNIVAL). Jeho ružové odtiene v Bouton dominujú.
 • Hibiscus „Snowukin“ alebo „Snowflake“ S Motley Listy a bielym v jeho farbenie viac ako iné druhy. Má listy inej formy a samotný Bush má malú veľkosť. Počas kvitnutia, Scarlet Buss Bloom.
 • Hibiscus „Rose Fleik“. Listy sú natreté v green-white-ružové farby a púčiky – v jasnej šarláte.

Vlastnosti starostlivosti

Rastúci hibiscus Darling House – vzrušujúci a zvedavý proces. S kultiváciou hibiscusu nie sú žiadne problémy nielen v skúsených kvetoch, ale aj nováčikoch. Pod dodržiavaním jednoduchých pravidiel v kvete vždy svieži listy a hojné kvitnutie.

Teplota

Pre úspešný rast, tvorba a kvitnúce rastliny na izbe podporujú teplotu od +20 do + 25 ° C. Na jeseň a zime počas prerušenia s vykurovaním, Hibiscus nezomrie, ak je teplota vyššia ako + 13 ° C.

Zalievanie

V období aktívneho rastu, rastlina potrebuje hojné zalievanie teplou vodou. V zime sa ich frekvencia zníži, aby sa zabránilo prekročeniu. Kvetina je však napojená, bez čakania na úplné sušenie pôdy. Skúsené kvety podporujú pôdnu vlhkosť pomocou mulčovania alebo denného postreku zo striekacej pištole. Si všimnú prebytočnú vodu v palete, zlúčili ju.

Pre prevenciu niektorých chorôb a čistenia listov z prachu občas pripisuje hrniec rastlinou v kúpeľni a zavŕšná chladnou vodou zo sprchy.

Osvetlenie

Ak si dal hrniec s kvetom na okná, ktoré idú na východ alebo na západ, bude úspešne rásť a kvitnúť. Rastúci na severnom okne, Flowerfield bude čeliť spomaleniu rastu a poklesu Denotómie koruny. V tomto prípade nedostatok slnečného svetla neovplyvní kvitnúce a pomp bud. Problém osvetlenia je vyriešený zvýraznením žiarivkou.

Orezávanie

Kvety odstráňte sušené vetvy a držať výhonky, keď chcú. Dávajú požadovaný tvar koruny, nebojte sa, že kvet bude mzdy. Na jar je prerezávanie dôkladne vykonané, skrátenie výhonkov tretím na zvýšenie veličiny a stimuláciu kvitnutia. Skúsené kvety sú orezané rastlinou, čo mu dáva malú štrbinovú stromovú formu s priemerom barelu približne 1,5 cm. Rezali korunu na 16-17 cm.

Podkord

Každých 3-4 týždňov od prvých dní jari a až do konca jesenného kvetu vyblednuté. Pre to nepoužívajú hnojivá, v ktorých prevláda dusík. Na jednej strane zavedenie takéhoto kŕmenia prispeje k rozšíreniu zelenej hmoty, a na druhej strane, kvôli tomu, listy stratia svoju odrodu.

Pôda

Pre normálny rast, rastlina potrebuje voľnú pôdu. Zmes pôdy sa pripravuje nezávisle, pričom sú komponenty v rovnakých pomeroch:

 • Záhradná pôda;
 • Perlit / hrubý piesok;
 • Mokré rašeliny / humus.

Na zníženie kyslosti sa vykoná malé množstvo nebezpečného vápna. Rastlina transplantovaná do hrnca s množstvom otvorov v dolnej časti.

Nemal by byť príliš malý alebo príliš veľký, takže hibiscus nezomrie a nebral jeho kvet.

Prevod

Hibiscus peppercut transplantácia ročne, kým nedosiahne 6 rokov. Potom sa transplantácia nevykonáva, obmedzená na upgrade hornej vrstvy pôdy. Pred odvolaním počkajte, kým sa hibiscus zahrieva na teplotu miestnosti. Postup sa vykonáva krok za krokom.

 • Transplantácia začína styling na spodnej strane zvolenej nádoby drenážnej vrstvy na 2 cm hrubé. Pekná drenáž sa získava z keramiky, plytké kamienky, hrubý piesok alebo keramzit.
 • Horný nafúknutý varený a zmiešaný vopred v samostatnej balenej pôde.
 • Rastlina extrahovaná zo starého obalu. Ak to vyrastal v plastovom hrnci, kontajner je úhľadne rozdrvený zo strán a vyberie kvet. Korene skontrolujte, odstrániť pôdu v prípade potreby s použitím drevenej prútiky.
 • Umiestnite kvet na nový hrniec, posypaný čerstvou pôdou a tamper prstami. SOAPLUT nie je na okraji, ale ustupuje z nej 1,5 cm.

Škodcov a chorôb

  Hibiscus Peppercut zriedka chorý. Niekedy poznamenal na častiach rastlinného nástroja, Whitebar, Spider Tick, výlety. Vo väčšine prípadov, parazity zaútočia na kvet z dôvodu nedodržania pravidiel obsahu. Bojovať ich, kupujú špeciálne drogy v kvetinárstve a pracujú s nimi podľa pokynov, a pre prevenciu sa umyje hibiscusom s mydlom roztokom.

  Na vlastnostiach Hibiscus peppercut nájdete v nasledujúcom videu.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
  Zdieľať s priateľmi
  Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
  Pridať komentár