Hypadastrum Starostlivosť po kvitnutí doma

Vnútorné rastliny nielen zdobia izbu, ale tiež lieči vzduch v ňom, pričom z neho sa odoberá oxid uhličitý a transformujú ho do kyslíka. Ale pre každého zástupcu by však flóra mala byť ich prístupom – niektorí si vyžadovali veľa slnka, niekto preferuje mokré súmraku a t. D. Tento článok bude hovoriť o hippeastrum, jedným z najkrajších predstaviteľov kvetového sveta.

Zvláštnosť

Hippeastrum – vytrvalá žiarovka rodiny Amarylline. K dnešnému dňu je známy takmer 100 druhov tohto kvetu. Vzhľad z neho pred kvitnutím nie je obzvlášť krása – z žiarovky, skryté podzemné, 2 riadky rastú oproti sebe, približne 4-5 cm a dlhé (50-75 cm) zelených listov. Počas kvitnutia sa rastlina transformuje. Samotný proces kvitnutia začína tým, že rastlina strieľa duté boom, na samom vrchole, ktorý je tvorený kvetenstvom pozostávajúcim z 2-6 krásnych kvetov. Farba je najviac rôznorodá – v závislosti od odrody.

Starostlivosť doma pre HydAdastrum, hoci sa nelíši najmä zložitosti, má svoje vlastné charakteristiky. Keď zariadenie začne aktívne rásť – na výrobu nových listov po hibernácii je veľmi dôležité, aby ste mu poskytli pohodlnú teplotu – v rozmedzí od 17 do 25 stupňov Celzia. Ak chcete destilovať vybrať žiarovky viac – Majú viac rezerv užitočných živín, a preto má samotná rastlina viac šancí na pestovanie a zdravé.

Hippeastrum – Big Light Lover, Preto, miesto, ktoré potrebuje vyzdvihnúť dobre osvetliť, ale bez priameho požitia slnečných lúčov – môžu nepriaznivo ovplyvniť jeho vzhľad. Pravidelne otočte hrniec s kvetinou – takže rozvoj bude harmonický a symetrický.

Ak máte aspoň malú záhradu alebo záhradu, vezmite tam kvetinu na leto – verte mi, to bude prínosom.

Čo robiť, ak Hippeastrum SF?

Po kvitnutí, akúkoľvek rastlina potrebuje osobitnú starostlivosť, pretože bustovanie kvetinových púčov je kvitnúca rastlina hodiť všetky sily, bez výnimky a nábytok. Potom, čo sú kvety zakryté, žiarovka začína obnoviť silnú silu, ktorú potrebujú vašu podporu – správny spôsob kŕmenia a zavlažovania Zeme. A ešte nie ste potrebovať okamžite orezať kvetinovú šípku na základni – podľa vás môžete spustiť proces jeho hniloby, ktorý sa obnoví a na žiarovke. Najlepšie je to postupne znížiť:

 • po prvé Odstráňte fading kvetenstvo, Koniec koncov, pokračuje v cicie šťavy z žiarovky;
 • ďalej merať približne decimeter-jeden a pol nad zemou a Zníženie tejto výšky kvitnutia;
 • Po zostávajúcich palivách z predchádzajúcej obriezky bude úplne vyschnúť, jeho odstrániť jednoduchým twist.

Vzdelávanie nových mladých listov Po odstránení šípky bude pokračovať, ale proces sa spomalí – nečakajte viac ako 1 nový list za mesiac. Po tom, čo ste vložili do poriadku kvetu, je čas sa o to postarať – posilniť ho. Aby ste to urobili, budete musieť čiastočne nahradiť pôdu – kvôli starej pôde, ktorú si žiarovka podarilo predstaviť si väčšinu látok, ktoré potrebujete. Namiesto toho odstráňte asi 3-4 cm pôdu zhora, namiesto toho umiestnite nový substrát identické zloženie (zmiešať jemnú, listnatú zem s humusom, pieskom a rašelinou v pomere 2: 1: 1: 0,5: 0,5). Po tomto postupe môžete zariadenie len vodu.

Na to, zapamätajte si niekoľko tipov skúsených kvetov produktov:

 • Uistite sa, že Kvapalina nezasiahla mladé listy alebo objem;
 • Nepoužívajte vodu z žeriavu – zadajte ho do plastových fliaš, nechajte ho stáť asi jeden deň, dve pri teplote miestnosti, len vodu;
 • Príliš bohaté zavlažovanie Môže viesť k tomu, že korene a žiarovky sa začne otáčať, takže pozorovať opatrenie;
 • Ak sa bojíte prehrať s vodou, použite nižšie zavlažovanie – nalejte vodu do paliet. Verte mi, rastlina bude schopná vytiahnuť vodu z dolnej vrstvy pôdy.

   Nezabudnite na hnojivá. Zdvihnite režim, so zameraním na vzhľad rastliny – ak sa zdá, že ste vyslovili, silne unavený, kŕmiť ho za 7 dní. Ak sa stav rastliny takmer nezmenil po kvitnutí, potom dostatok dvoch kŕmení za mesiac.

   Je vhodnejšie kombinovať kŕmenie a zavlažovanie kvetu, rozpúšťajúce komplexné hnojivá vo vode. Výber kŕmenia pre vaše rastliny, zamerať sa na obsah fosforečných a draslíkových spojení – to by malo byť zvýšené, že sú tieto stopové prvky, ktoré pomáhajú rastlinám v reštaurovaní.

   Pamätajte na obe slnečné svetlo – Dajte hrniec s hyppererum na parapet, ktorý je v priebehu dňa dobre osvetlený.

   Možné problémy

   Hlavným problémom je absencia kvitnutia, môže byť spôsobená Niekoľko dôvodov.

   • Príliš mladá rastlina. Pamätajte si, že kvet hippeastrum začína len na tretí rok života, nečakajte na krásne farby od mladých, len v tomto roku pristál žiarovky.
   • Chudobných na živiny pôdy. Táto situácia je spôsobená nedostatkom transplantácie rastliny, pretože korene hyppeanestra v niekoľkých rokoch majú čas piť všetky najužitočnejšie látky z pôdy. Skúsených kvetov odporúčajú transplantáciu hippeastrom aspoň raz za 2 roky.
   • Nepravidelné kŕmenie alebo jeho neprítomnosť. Rastlina pravidelne potrebuje na krmivá, najmä potom, čo sa skrýva.
   • Nedostatočné osvetlenie umiestnenia závodu. Vyberte si svoju obľúbenú južnú stranu, s malým počtom slnečných dní, kompenzovať nedostatok prirodzeného osvetlenia umelého.
   • Nedodržiavanie rekreačného režimu. Je veľmi dôležité správne pripraviť odpad z exotickej rastliny, ako aj v súlade s niektorými podmienkami počas hopakovej lampy.

   Užitočné poradenstvo

   Počúvajte niekoľko užitočných odporúčaní slávneho kvetinovej vody.

   • Dajte si pozor na stav pôdy v hrnci – pôda by nemala zmiznúť. Optimálna možnosť je mierne vlhká pôda. Nedostatok vody sa okamžite odráža v vzhľade rastliny – listy nudné a stratia elasticitu, a hrdo vyzerajú kvety, začínajú decyklovať svoje krásne hlavy.
   • Silné stmavnutie listov môže byť dôsledkom toho, že rastlina je studená. Skontrolujte izbovú teplotu a najlepšie – usporiadanie hrnca s hyppeastrum, kde teplejšie.
   • Vyblednutie listov hypsipersmana môže byť znamením, že rastlina sa pripravuje na hibernáciu. Dajte pôdu vyschnúť a znížiť zalievanie na minimálnu hodnotu.
   • Ak je farba rastlín rastliny príliš flexibilná, skúste ju usporiadať v mierne tieňovanom rohu – Je to celkom možné, dôvodom je nadbytok osvetlenia.

   Summovanie, jeden môže povedať jednu vec: Ak správne sa staráte o túto nádhernú exotickú rastlinu, bude vám potešiť vaše krásne kvety nie raz ročne!

   O opustení hypsona po kvitnutí.

   Hodnotiť článok
   ( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
   Zdieľať s priateľmi
   Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
   Pridať komentár