Židovský svietnik: Popis, história a význam

V každom náboženstve, oheň zaberá osobitné miesto – je to povinná zložka takmer všetkých rituálov. V tomto článku sa pozrieme na taký rituálny židovský atribút ako židovský svietnik zo 7 sviečok. O jeho názoroch, pôvode, umiestnení a dôležitosti v modernej teológii a tiež veľa čítajú v tomto článku.

  Čo je to?

  Tento svietnik sa nazýva menoraor alebo menší. Podľa Mojžišov, semoty musia pripomenúť stonky rozvetveného stromu, jeho vrcholy symbolizujú šálky, dekorácie – to sú symboly jabĺk a kvetov. Počet sviečok – 7 kusov – má tiež svoje vysvetlenie.

  Šesť strán bokov sú stromov stromov a siedmy v strede symbolizuje trup.

  Skutočné menoráry by mali byť vyrobené z tuhých kusov zlata. Z tejto skutočnosti naháňam kladivo a rezanie s inými nástrojmi, sú vytvorené vetvy sempu. Všeobecne platí, že taký svietnik symbolizoval svetlo, ktoré pokračovalo z chrámu a osvetľoval pôdu. Teraz takéto sedemdes môžu mať mnoho odrôd a rôzne dekorácie na nich medzi Židmi sú vítané.

  Ako sa objavil?

  Sviečky boli vždy používané v službách uctievania takmer z veľmi výskytu akéhokoľvek náboženstva. Avšak, neskôr nahradili svietniky všade. Ale napriek tomu, v judaizme, sviečky v menovke začali byť použité oveľa neskôr ako zvyšok presvedčenia. Spočiatku boli na semotách umiestnené iba lampy. Tam je teória, podľa ktorej 7 sviečok symbolizuje 7 planét.

  Podľa inej teórie je sedem sviečok 7 dní, počas ktorého Boh stvoril náš svet.

  Predpokladá sa, že prvé izraelské semoty vytvorili Židia stále počas púštneho cestovania, a neskôr bol inštalovaný v chráme Jeruzalem. Počas tovaru v púšti, táto lampa bola osvetlená pred každým západom slnka, a v ranj vymazaní a pripravení na ďalšie zapaľovanie. Prvý Menorah bol dlhý čas v chráme Jeruzalem, kým nebol unesený počas okradovanej kampane starovekej rímskej ríše.

  Podľa niektorých informácií spolu s hlavnou sedem, v chráme bolo ďalších 9 rovnakých kópií zlata. Neskôr, v stredoveku sa sedemdesiatko stala jedným z hlavných symbolov judaizmu. Niekoľko času neskôr sa stal plnohodnotným a dôležitým znakom a znakom pre tých, ktorí si vzali židovskú vieru. Stalo sa to potom, podľa legendy o mučeníkov Maccaveyev počas svojho boja za slobodu, sedemves, ktorí spali 8 dní v rade.

  Udalosť sa uskutočnila v roku 164 až n. Ns. Je to tento svietnik po tom, čo sa zmenila na osemdvadlové, čo sa nazýva aj hanucal candlestick. Len málo ľudí venoval pozornosť, ale semoty sú znázornené na erbe moderného štátu Izraela.

  V súčasnosti sa tento zlatý atribút používa pre každé uctievanie židovského chrámu.

  Zaujímavosti

  • V židovských lampách neboli sviečky nikdy osvetlené, olej v nich horí.
  • Na spaľovanie Menora by sa mohlo použiť iba olej prvého lisu. Bolo to najčistejšie a nevyžadovali filtrovanie. Ďalší kvalitný olej potrebný na čistenie, pretože neboli povolené používať.
  • Slovo „Menorah“ je preložené z hebrejčiny ako „lampy“.
  • Je prísne zakázané, aby sa výroba svietidiel, ktoré podľa jeho dizajnu kopírovali. Nie je možné ich urobiť nielen zlata, ale aj z iných kovov. Aj v chrámoch sa ako lampy používajú svietniky s veľkými alebo menšími vetvami.

  O tom, ako vyzerá židovský svietnik, vidíte jeho históriu a význam v nasledujúcom videu.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
  Zdieľať s priateľmi
  Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
  Pridať komentár