Keď sa Gloxinia prebudí a ako sa o ňu starať?

Gloxia je v dopyte ako izbový závod kvôli jeho jedinečným sfarbením a veľkolepým kvitnutím. Ak chcete vytvoriť púčiky, kvet trávi veľa sily, takže si nejaký čas trvá nejaký čas, aby zostal v stave odpočinku a z plodiny sa vyžaduje pripraviť gloxínie do tohto stavu.

Príprava na zimovanie

Akákoľvek gloxínia, ktorá už aspoň raz nafúkla, ide do zimy. Čím viac hľuzy, tým lepšie prechádza proces skladovania. Mladé rastliny, ktoré prvé rok nemusia byť ponorené do odpočinku.

Keď sa Gloxinia prebudí a ako sa o ňu starať?

Keď sa Gloxinia prebudí a ako sa o ňu starať?

Skúsené rastliny vám neodporúčajú poslať miestnosť kvetov násilne o pokoji doma. Mladé hľuzy majú malú veľkosť, preto je lepšie opustiť kvetinu na okne a pokračovať vo vode, inak môže len suchý.

Počas zimných mesiacov si mladé gloxíny vyžadujú osobitnú starostlivosť, je potrebné udržiavať predchádzajúci teplotný režim v miestnosti. Ideálne podmienky zvážte teplotu vzduchu +18.20 ° C, nie vyššie.

Ak je horúci v byte, potom stonka pôjde do rastu, čo nepriaznivo ovplyvní rast hľuzy, pretože všetky živiny budú strávené rastlinou na vývoji nie je časť.

V zime sa zalievanie domu vykonáva menej často, nadbytok vlhkosti vedie k vzhľadu rotačných procesov. Umelé osvetlenie je inštalované ako dodatočná podpora okolo závodu. Svietidlá musia poskytovať gloxinii najmenej 12 hodín svetla počas dňa. Môžete okamžite určiť nedostatok svetla, pretože potom strieľa stáva príliš dlhé a predĺžené. Môžete zabrániť procesu, ak ste znížili teplotu vzduchu v miestnosti na + 18 ° C, niektoré rabinácie odreží kmeň vo februári, zanecháva len niekoľko dolných listov.

Keď sa Gloxinia prebudí a ako sa o ňu starať?

Keď sa Gloxinia prebudí a ako sa o ňu starať?

V období od novembra do decembra, keď kvetom už nekvitne, zníži frekvenciu zavlažovania, hrniec s gloxínom sa pohybuje na tmavú a suché miesto s dobrým vetraním a teplotou vzduchu od + 12 ° C do + 14 ° C. Nebojte sa, keď zomrie nadzemná časť, je to úplne prirodzený proces, musíte ho odstrániť. Je to v tejto fáze, že kvet je ponorený do stavu odpočinku.

Pred odoslaním na skladovanie, hľuzy sa vykopávajú zo zeme, purifikované z pôdy, premyjú pod vodou alebo v antiseptickom roztoku a dobre sušia. Stojí za to pripomenúť, zvyšky vlhkosti môžu viesť k tvorbe hniloby, takže starostlivá práca počas prípravnej fázy je tak dôležitá.

Keď sa Gloxinia prebudí a ako sa o ňu starať?

Keď sa Gloxinia prebudí a ako sa o ňu starať?

Obdobie odpočinku

Gloxinia ide do mieru zvyčajne od septembra do októbra. Je to počas tohto obdobia, že sezóna sucha prichádza v Južnej Amerike, biologické hodiny kvetu funguje podľa potreby aj v kultúre. Ale v tomto čase, že rastlina stále nespí, príde obdobie prípravy.

Ak neodstránite gloxy o pokoji, budúci rok by sa nemal prekvapiť, že čas kvitnutia sa posunul. BUDS sa nezobrazia v jarnom letnom období, ale výrazne neskôr.

Ak gloxia kvitne na dlhú dobu, nie je potrebné urýchliť proces, musíte počkať, kým posledný bud. Ak sa všetko robí správne, kvet sa bude zobudiť v januári alebo dokonca február.

Keď sa Gloxinia prebudí a ako sa o ňu starať?

Je veľmi dôležité venovať osobitnú pozornosť životaschopnosti hľúz. Proces riadneho vzdelávania zahŕňa niekoľko dôležitých bodov.

 • Od septembra do októbra sa kvet pohybuje na menej osvetlené miesto, môžete byť jednoducho preusporiadané na parapete na severnej strane. Teplota vzduchu klesne na + 15 ° C, zavlažované nie okamžite, len pomaly znižuje množstvo vlhkosti. Časti sa stávajú menšími, voda sa vykonáva len raz týždenne. Keď lístie začne vysušiť, zastávka zakúpení a vôbec.
 • Nad-zemi časť nie je rezaná, musí zomrieť nezávisle, pretože len živiny dostupné v listoch a stonkách pôjdu do hľuzy, a pomôžu mu pri odpočinku prežiť. Ak ste narezali vrcholy, začne sa nová etapa vegetácie.
 • Hrubica môže byť uložená v zemi v hrnci alebo ju odstrániť a posypeme pieskom. Pri skladovaní mimo pôdy, odporúčajú postrekovať hľuzovky „Phyto-Poloha“, pomôže ich chrániť pred plesňovými chorobami.

Keď sa Gloxinia prebudí a ako sa o ňu starať?

Keď sa Gloxinia prebudí a ako sa o ňu starať?

Gloxinia sa skladuje v polyetylénovom balení v piesku alebo piline, ale niekoľkokrát v zime je zmes mierne navlhčená. Niektoré rabíny používajú zmes substrátu a vermikulítu, iní – jednoducho mletý rašelinový mach. Dokonalá lokalita skladovania bude pivnica, spodná polica v chladničke.

Pri nákupe hľuzoviek z jesene nie sú uložené v zemi, inak sa zariadenie môže zobudiť predchádzajúci čas. Aj keď sa to stalo, že rastlina bola prebudená z spánku, objem vlhkosti je potrebný na okamžité rezanie, mladé výhonky odrezané.

Mladé rastliny by mali byť uložené, bez toho, aby sa vytiahli hľuzovky zo zeme, to znižuje riziko, že gloxínia zomrie kvôli nedostatku vlhkosti.

Ak mnoho kvetov vysadených v jednom hrnci, mali by ste si vybrať zanedbávajúce úložisko.

Balík s rastlinou bude potrebný na pravidelnú kontrolu prítomnosti hniloby. S pôdnou metódou skladovania na navlhčenie pôdy lepšie ako kusy ľadu. V oboch prípadoch je FLOCKING BEZPEČNOSTI BEZPEČNOSTI PRE ĎALŠIE RASTY, AK RABLING VYKONÁVAŤ POTVRDZUJÚCE POŽIADAVKY NA UCHOVÁVANIE HUNÍCNOSTI. Hlavnou vecou nie je dať kvetinu na prebudenie pred termínom, ale aj keby sa to stalo, situácia je nekritická a mimo situácie je.

Keď sa Gloxinia prebudí a ako sa o ňu starať?

Keď sa zobudíte?

Na začiatku jari sa vyžaduje, aby sa na začiatku jari vyžaduje. Po zime, hľuzy sú umiestnené v nádržiach s novým substrátom, kontajnery vykazujú na slnečnom okennom parapete alebo ulice. Bude to trvať po hibernácii viac, aby svetlo, ak chýba, potom je potrebné nainštalovať umelé osvetlenie. Ideálne lúčové svietidlá. Ak sa to nerobí, potom po odpočinku, odstránenie kvetu z temného miesta, ale bez toho, aby ste mu dali správne množstvo svetla, môžete získať vyčerpanú rastlinu.

Ak sa to stalo, že sa prebudí gloxínie, ale nesprávne, stonky sa stali tenkými a neatraktívnymi, stojí za to znížiť vrchol, takže nižšie niekoľko listov. Je čas dať ho na svetlo a počkať, kým sa objavia nové výhonky. Zatiaľ nie je možné zvýšiť teplotu vzduchu, stačí ho zvýšiť na + 18 ° C.

Keď sa Gloxinia prebudí a ako sa o ňu starať?

Čo robiť, ak sa Gloxinia zobudila skoro?

Zdravé hľuzy sa najčastejšie prebudia bez dodatočnej podpory v zime v januári a februári, menej často v decembri, ale stáva sa, že môže byť potrebné na strane osoby. Ak nováčiková koruna nevie, ako prebudiť gloxínie, potom by mal dodržiavať požadované etapy.

 • Urobte jednoduchý polyetylénový balíček a položte do neho niekoľko lyžičiek pôdy s veľkým obsahom rašeliny.
 • Zmes pôdy sa zvlhčí vodou, dosahuje hľuzy Gloxini a skontrolujte ho na hnilobitie a iné poškodenie. Ak je všetko v poriadku, ponorte kvet vnútri balenia, potom dobre kravatu.
 • Čisté gloxínia na teplom mieste s množstvom svetla, môžete pod lampou s umelým svetlom. Po niekoľkých týždňoch vo vnútri bude možné všimnúť kondenzáciu, ktorá sa začne hromadiť na stenách. Už počas tohto obdobia sa malé výhonky robia z hľuzy.

Keď sa Gloxinia prebudí a ako sa o ňu starať?

Keď sa Gloxinia prebudí a ako sa o ňu starať?

Teraz, keď sa root zobudil, môže byť zasadený v hrnci. V budúcnosti sa dá ľahké starať sa o glokoxinia doma, musíte si vždy pamätať na to, že čím viac svetla, tým rýchlejšie prebudlá kvetu a ide do rastu. Rovnako dôležité je zabezpečiť závod s potrebným množstvom vlhkosti, ale nie je možné zvlhčiť pôdu, ktorá nie je prestavaná opakovať skúsené plodiny. S veľmi vysokou úrovňou teploty okolo vlhkosti môže spôsobiť problémy.

Keď sa Gloxinia prebudí a ako sa o ňu starať?

Následná starostlivosť

Mať schopnosť kvitnúť kedykoľvek v roku rok, Gloxia je výnimočne kultivovaný kvet, ktorý nebude úspešne pestovať vonku. Kvety rastliny 4-10 týždňov po pristátí.

Začíname vode, kvet je na jar, bezprostredne po hľuzovke umiestnených v zemi.

Aj keď rastlina miluje vlhkosť, príliš veľa vody alebo mokradí sa stáva prvou príčinou vzhľadu plesňových ochorení, vrátane koreňového hniloby, z ktorých nie je tak jednoduché, aby sa zbavili.

Počas aktívneho obdobia kvitnutia bude potrebné pravidelne kontrolovať pôdu pred zavlažovaním – ak vyschne na niekoľko centimetrov, môžete vykonať nasledujúcu časť vody.

Na zavlažovanie je lepšie použiť destilovaný, dážď, dobre vodu, ale keď chýbajú, môžete si vziať jednoduché inštalatérske práce, len aby ste to bránili niekoľko dní.

Voda musí byť teplá, je žiaduce niekoľko stupňov na jeho teplotu nad teplotou okolia. Zavlažovanie je hojne, kým sa vlhkosť odchádza cez drenážne otvory nižšie. Hrniec nie je okamžite odstránený na okne, počkajte, kým sa nadbytočná voda stlačí do nádoby pod nádobou, potom je prázdny.

Keď sa Gloxinia prebudí a ako sa o ňu starať?

Keď sa Gloxinia prebudí a ako sa o ňu starať?

Zavlažovanie sa vykonáva len horný, s pomocou zavlažovania môže byť vlhkosť pod líniu. Ak kvapky padajú na povrch listov alebo stoniek, potom ich stojí za to, že je to papierové uteráky. Mnohé materiály o plodinách používajú spôsob zavlažovania, keď je jeden koniec knôtu inštalovaný v zemi, a druhý sa v tomto čase umiestni do vodnej kapacity. Korene absorbujú toľko vlhkosti podľa potreby, zatiaľ čo pôda zostáva suchá. Dokonca aj s touto metódou bude potrebné navlhčiť pôdu raz mesačne, aby sa kŕmenie a odstránili hromadenie solí.

Výsadba stojí s nástupom tepla, takže to môže byť dokonca aj na systéme Windows, poskytuje závod s potrebným množstvom svetla.

Najlepšie miesto je južné Windowsill, ale stojí za to zapamätať si, že priame slnečné lúče by nemali padať na lístie, pretože môžu byť horí. Najlepšie je presunúť hrniec z okna pre niekoľko centimetrov alebo dať na oponu.

Z času na čas, Gloxinia bude musieť premeniť druhú stranu na slnko, ak sa to nerobí, potom títo listy, ktoré budú chýbať, začne rásť silnejšie, kompaktný formulár stratí, Bush sa bude škaredý, bude vyzerať neopatrný.

Keď sa Gloxinia prebudí a ako sa o ňu starať?

Keď sa Gloxinia prebudí a ako sa o ňu starať?

Vlhkosť vo vzduchu má tiež značný význam. Suchý vzduch spôsobí vzhľad hnedých škvŕn na rastline. Najjednoduchší spôsob, ako splniť požadovanú úroveň vlhkosti, je použitie automatických inštalácií. Často rabbing miesta v blízkosti kontajnerov kvetov s kamienkami a vodou, iní používajú postrekovač dvakrát denne, ale je potrebné striekanie vody nie vedľa gloxínia.

Kurva kvet je lepší komplex, vo vode rozpustné hnojivo, ktoré sa vykonáva počas pristátia v malom množstve a po koreňovom systéme dostane silu. Najlepšie prostriedky sú tie, v ktorých obaly označuje vzorec 10 * 10 *. V tomto prípade výrobca hovorí, že zmes obsahuje rovnaké množstvo fosforu, draslíka a dusíka.

Pre veľké farby, kŕmenie musí byť vykonané každé 2 týždne pomocou vo vode rozpustné fosforu hnojivá. Ideál sa považuje za vzorca 15-30-15, kde prvý počet dusíkov, druhý – fosfor a tretí-draslík.

Keď sa Gloxinia prebudí a ako sa o ňu starať?

Keď sa Gloxinia prebudí a ako sa o ňu starať?

Z času na čas, streľby sú prerezávanie, ale len na to by malo byť ostrý nástroj, ktorý je liečený alkoholom alebo roztokom aktívneho uhlia pred každým rezom.

Takáto preventívna ochrana pomáha vyhnúť sa možným následným infekcii plesňovej alebo bakteriálnej infekcie.

Rovnako ako väčšina vnútorných rastlín, Gloxia je náchylná na choroby a najlepší spôsob, ako zabrániť problémom je prevencia. Ako preventívne opatrenia: \ t

 • Nižšie zavlažovanie;
 • stredná vlhkosť v interiéri;
 • Spracovanie s čistým nástrojom;
 • použitie dezinfikovanej pôdy;
 • Dodržiavanie režimu Polisov.

Ak môžu byť hubové infekcie, ako napríklad koreň a dusená hniloba, hrdzava a fytopr, môžu byť vytiahnuté s pomocou fungicídov, potom bakteriálne infekcie nie sú ošetrené a kvet vo väčšine prípadov zomrie úplne.

Keď sa Gloxinia prebudí a ako sa o ňu starať?

Keď sa Gloxinia prebudí a ako sa o ňu starať?

Keď sa Gloxinia prebudí a ako sa o ňu starať?

Stačí dodržiavať podmienky starostlivosti a Gloxinia sa bude cítiť zdravá. Vo vnútri jeho lístia by nemala byť dlhá doba žiadna vlhkosť, najmä pri nízkej teplote okolia. Ochorenie môžete detekovať v prvej fáze, ak je povrch povrchu listového listu včas. S výskytom zhnitých procesov z kvetu začína cítiť nepríjemne. Ak je to root hniloba, proces liečby dlhšie a vyžaduje viac síl.

Ak sú korene poškodené, je potrebné nielen odstrániť okamžite mŕtve výhonky, ale tiež zmeniť pôdu, hrniec, zvládnuť korene fungicíd.

Hmyz tiež láska gloxy. Zbavte sa ich veľmi jednoducho, ak používate olej NiMA, môžete zvládnuť Bush s riešením insekticídneho mydla alebo utrite výhonky a listy s alkoholom.

Aby ste kvety mohli lepšie vyzerať, vždy potrebujete odstrániť blikajúce kvety počas celej rastúcej sezóny. Postupom času je ťažké si všimnúť, že rastlina prestane vyrábať púčiky.

Toto je znamenie, že vstupuje do režimu hibernácie a signál pre plodiny znižuje množstvo vlhkosti, znížte teplotu a prestaňte kŕmiť kvet.

Ak je správne zabezpečiť starostlivosť o glokoxín počas svojho rastu, kvitnutia a následného háčika, potom z roka na rok na Windowsill potešil pohľad na kvet s úžasnými kvetmi. Nie je možné, že Gloxinia nespadá do stavu spánku, inak môže byť chorý a nakoniec zomrieť. Táto rastlina patrí k týmitom izbovým kvety, ktoré musia spočívať po dlhom a intenzívnom kvitnutí, to je, ako gloxy získava silu pre budúcnosť.

O tom, ako sa starať o gloxy, pozrite sa ďalej.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár