Škodcovia vnútorných rastlín: typy a spôsoby boja

Vnútorné rastliny prinášajú do komfortu domu, oživujú situáciu a zároveň vyžadujú pozornosť a starostlivosť. Odporúča sa od času, kým ich kontroluje na prítomnosť škodcov hmyzu, ktoré sa môžu zdať úplne náhle a podkopáva zdravý rast kvetov. Ak stratíte tento okamih, rastlina môže zomrieť, pretože väčšinou všetky druhy takéhoto hmyzu sú veľmi plodné a nenávistné, ale ako všetky parazity.

Odkiaľ prišli?

V prípade nedostatočnej starostlivosti je rastlina výrazne náchylná na rôzne choroby a inváziu škodlivého hmyzu. Nedostatok vlhkosti alebo, naopak, jeho prebytočné, nesprávne zvolené pôdy, neskoré transplantáciu, nesprávne zvolené umiestnenie zostávajúce neošetrené úseky po odstránení listov a šokujúcich púčikov – všetky tieto oslabuje pristátie. Škodcovia vnútorných rastlín sa objavujú nepozorovane, vyvíjajú sa postupne, a preto sú ťažké okamžite upozorniť. V podstate sú veľmi malé, a v počiatočnej fáze nie sú ani viditeľné.

Vzhľad parazitov je iný, v závislosti od typu. Lietajúce škodcovia môžu lietať do otvoreného okna. Iní sa dostanú do akýchkoľvek rastlín z ulice. Pôdne druhy spadajú do hrnca pri transplantácii a výmene pôdy, najmä ak ide o lesnú alebo záhradnú pôdu. Stáva sa to, že vnútorné kvety, ktoré pre leto vydržali vonku, vrátia domov už infikovaný.

Na jar, pri nákupe sadeníc nie v škôlkach, ale u náhodných ľudí na ceste do krajiny, je tu tiež možnosť priniesť nechcených hostí.

Stojí za zmienku, že dobre upravovaná, zdravá, silná rastlina, aj keď existuje niekoľko náhodných perlerts, môže odolať. Tryps nie sú schopní kontaktovať elastickú kožu plechu alebo stonku, takže bez potravy bude odletieť pri hľadaní oslabenejšej kópie.

Typy hmyzu

Všetky hmyz-škodcovia vnútorných farieb môžu byť rozdelené do troch typov podľa typu ich napájania – toto sania šťavy rastliny, ricking listy a ovplyvňujú koreň. Nebezpečenstvo, samozrejme, všetky druhy, ale najbezpečnejšie od nich tých, ktorí presne odrezávajú rastliny, ako nemôžete okamžite pochopiť, čo presne problém je, a chýba čas, ktorý by mohol byť kvetom zachránený. Parazity, ktoré sa živia šťava z rastliny alebo okusovania ponúk, a preto, teda prijať všetky potrebné opatrenia na záchranu rastlín.

tak, Najpočetnejší zástupcovia sania – Tlima, chemické, web tick, výlety, whiteflies, štíty.

 • Tli – tieto menšie hmyz známe, že všetky kolónie sa usadili väčšinou na horných únikoch av dutín listov. Ľahko ovládateľný, ale veľmi rýchlo sa množia znova. Tam sú okrídlené a nekultivované druhy, majú iné farbenie z tmavohnedého na zelenú. Krmivo na bunkovom šťavoch. Kvôli vysokej ťažkosti môže rýchlo zničiť rastlinu.

Zhoršuje situáciu, ktorá zvyčajne tam, kde bolo veľa telefónov, a osady mravcov sa aktívne znásobujú, pretože sa živia sladkou šťavou, ktorá rozlišuje larvy.

 • Shaggy problémy (Iný názov – miernejší chervitsa), ako aj obvyklé, sa vyznačujú plodnosťou. Dospelí sú malé fluffy artropods biela. Skutočnosť, že rastlina je ovplyvnená týmito parazitmi, možno určiť bielym miernym lietaním na listoch a stonkách. V takýchto hrčoch trápenia, že sama položí vajcia, z ktorých sa larvy čoskoro vyvíjajú. Hmyz sa zvyčajne nachádza na spodnej strane listu.

 • Bellenki – Malé žltkasté polovice s bielymi krídlami. Položte vajcia na zadnej strane plechu, sú viditeľné voľným okom. Larvy sú vyliahnuté z vajec, ktoré sa živia rastlinami s bunkovou šťavou. Zároveň zostávajú lepiace stopy na listoch, ktoré sú navyše dospelé tolerovať rôzne hubové infekcie.

Mali by ste byť ostražití, pretože už zvládne viac whiteflies.

 • Klaso odkazuje na úroveň. Sú to mikroskopické chrbtice a sú obzvlášť nebezpečným pohľadom na parazity pre domáce rastliny, pretože nie je možné ich zistiť v počiatočnom štádiu infekcie. Počiatočné príznaky lézie vyzerajú ako tenký prach na listoch, čo je dosť ťažké.

Najviac smutná vec je, že keď sa na závode objaví webe – toto je už spustená etapa a rastlina určite zahynula.

 • Lietajúce výlety Na vnútorných rastlinách môže žiť s nedostatkom vlhkosti. Sú maskované, spravidla, na dne listov, môžete ich detekovať na malých dier s tmavým okrajom a strieborným miláčikom na plechu. V takýchto dieroch v hrubšej stenách, vajcia nosia. Dospelí Indoi vyzerajú ako malé čierne červy s poukazovaným dlhým červeným chvostom.

Tieto parazity sa tiež množia násobiť, krmivo na rastlinách s bunkovou šťavou.

 • Shields a Fudddle dôstojníkov odkazujú na rodinu vážnych a polopračných parazitov. Majú ochrannú zaoblenú škrupinu, ktorá ich spoľahlivo chráni pred tým, že je pre nich nebezpečné, takže je ťažké spracovať. Larvy vyzerá ako voskové kvapky, dodržiavané listami a stopkám rastliny. Ale zároveň ľahko sa šíria v celej závode. Ale dospelí jednotlivci stacionárne.

Hmyz, kurva listy a výhonky: slap, piny, weevil.

 • Nude-mŕtvica a pilulky Callball skupiny, ktoré žijú v surovej pôde a krmivách s organickým. Toto je voľný typ artropod, zvyčajne biely alebo iný svetelný odtieň, ktorý sa pohybuje skokom kvôli silnému elastickým chvostom. Jedli pozemné časti rastliny, hniezdia sa z nadmernej vlhkosti.
 • Zver – jeden z obzvlášť nebezpečných škodcov, ktoré jedia nielen rastlinnú hmotu, ale aj korene s semenami. Táto tuhá chyba má charakteristickú predĺženú hlavu s trupom. S týmto, Bob chýb nielen krmivo, ale tiež vyskúšať hlboké otvory v tkanive rastlín, aby odložili vajcia, keď je nenapraviteľný.

Parazity ovplyvňujúce koreňový systém: Nematodes, Enichtrey, Sciarids a ďalšie.

 • Koreňový červ – biele vedľajšie valcové chyby, ktoré žijú v zemi. Uprednostňujú rýchlo sušené ľahké pôdy a zvyčajne sa udiali na koreňoch. Postihnutá rastlina sa stáva výrazne pomalým a nezvyšuje ani pri zavlačení.

So silnou porážkou chodu, môžete zistiť na koreňovom krčka maternice.

 • Engitrey – žltkasté priesvitné červy obydlia v pôde. V malých množstvách nepredstavujú nebezpečenstvo a podobné dúhové búrky slúžia na spracovanie pôdy. Ale s veľkým klastra v hrnci poškodzuje korene, čo vedie k bezprostrednej smrti vnútorného kvetu.

 • Galické háďatká – okrúhle a najmenšie, takmer nie je viditeľné na červy. Jedná sa o nebezpečné parazity, čo spôsobuje ochorenie koreňov melodogrín, galovy plávanie. Samice sú veľmi plodné, pre časy môžu odložiť až 1000 vajec, ktoré sa rýchlo vyvíjajú a presťahovali sa do susedných lokalít. Postihnutá rastlina je veľmi rýchla a zomrie.

 • Sciardes – Toto sú hubové komáre, preferujúce konvergované miesta a stagnujúca kyslá pôda. Staršie osoby nie sú poháňané rastlinnými tkanivami, ale ich larvy, čaká na ženu v pôde, zle poškodiť korene.

Okrem toho sú komáre nosičom rôznych infekcií.

Známky lézií rastlín

Je možné určiť prítomnosť škodcov na vnútorných rastlinách podľa všeobecných vlastností:

 • Rastliny vyzerajú pomaly a non-nákladu;
 • Listy suché, začnú točiť, na nich sa objavujú škvrny;
 • Kvitnúce zastávky;
 • · Existujúce farby púčiky nie sú odhalené a strčené.

Ale podľa niektorých špecifických funkcií je možné určiť, ktorý hmyz sa usadil na rastline. Napríklad:

 • Lepkavé listy a biely slnečný kvet hovorí, že rastlina je ovplyvnená shaggy nástrojom;
 • Zvyčajné trll zasiahne väčšinou horné šťavnaté mladé listy a výhonky, spôsobuje ich deformáciu a dehydratáciu, zatiaľ čo zdôrazňuje thrillers lepkavej šťavy, ktoré môžu slúžiť ako infekcia;
 • Výlety nasávajú šťavu z listov, potom, čo získajú jasný bielizeň, zatiaľ čo na spodnej strane listu, objavia sa hnedé bodky a škvrny a kvety získavajú škaredý tvar;
 • Pod poškodením závodu pomocou web tick na závode je web;
 • Známky vzhľadu dosiek – na stonkách a listy sa objavujú na tvare voskových kvapiek s priemerom až 5 mm, sa objavujú na stonkách a listy;
 • Váženie odtrhnutia, spravidla, okrúhle a oválne otvory na listoch môžu byť viditeľné hlboké otvory v stonkách;
 • Galovy Nematodes spôsobujú všeobecné dosť viditeľné vyblednutie rastliny a vzhľad vírenia na svojich koreňoch.

Ako bojovať?

Na prvých príznakoch prítomnosti hmyzu škodcov na vnútorných rastlinách je potrebné urýchlene liečiť pristátie a pôdu v hrnci. Treba mať na pamäti, že všetky uvedené hmyz sú mimoriadne plodné. Ak naliehavé opatrenia neberú, potom môže rastlina zomrieť veľmi rýchlo, doslova na niekoľko dní.

Ale bez ohľadu na to, ako nenávidia tieto parazity, našťastie existuje mnoho spôsobov, ako sa ich zbaviť doma a zachrániť ich rastlinu.

Mechanická metóda

Najjednoduchšia a najviac ekologická metóda – mechanické. Ak chcete začať s, čisté nástroje Odstráňte všetky postihnuté časti rastliny, kvety a listy. Zároveň je potrebné okamžite spracovať úseky sekcií s preplneným aktívnym uhlím na dezinfekciu.

Veľký hmyz, ako sú weevils alebo štíty, môžu byť bez toho, aby ste si vybrali ručne, uvedenie pre-gumové rukavice. Potom sa všetka rastlina premyje pod sprchou alebo spadá úplne do nádoby s teplou vodou. Letáky sa utierajú s čistiacimi obrúsky, bavlnenými diskami alebo mäkkými kefami a môže sa použiť detergent.

Je možné dokonca aplikovať vysávač na odstránenie najmenšieho hmyzu, pravda by mala byť vykonaná opatrne, aby nedošlo k poškodeniu samotného kvetu. S poškodením rastlín hmyzu, ktoré sú lokalizované v pôde, sa odporúča úplne vymeniť pôdu novej. Je tiež veľmi dôležité, keď transplantácia odstrániť všetky postihnuté časti koreňov.

Ak chcete zničiť absolútne všetky larvy, korene môžu byť dlhý čas znížiť v horúcej vode, zatiaľ čo rastlina, samozrejme, bude zažiť nejaký stres, ale prežije, na rozdiel od parazitov.

Biologické prostriedky

Toto sú všetky druhy lepiacich žltých pascí, biologických prípravkov, ako aj užitočným predátorským hmyzom, ktorý sa liečia na škodcov. Pasce sú určené hlavne pre lietajúci hmyz, ako sú špecial, výlety, whiteflies a ďalšie. Biologické prípravky zahŕňajú „fytodeterm“, „Spark-Bio“, „Verticillin“, „Mikofidín“. Tieto lieky musia byť rozvedené podľa pokynov, v potrebných pomeroch s vodou a striekaním rastlín.

Veľký plus je, že tieto fondy nie sú toxické pre ľudí a domáce zvieratá.

Spracovanie s alkoholom alebo emulziou alkoholu alebo vodou olejov ako samotná rastlina a pôda. Alkohol s bavlneným kotúčom sa premyje listom s hladkým lesklým povrchom. Olejová emulzia vo forme spreja sa aplikuje na stonky a listy, jej účinok leží v blokácii dýchacích ciest parazitov. A v tom a v inom prípade po tom, čo po spracovaní závodu budete musieť dobre opláchnuť pod teplou sprchou. Ďalším variantom biologického nárazu je predátorský hmyz, ako sú jazdci, predici, Galians, ako aj zlato. Efektívne účinne vyhladzujú škodcovia hmyzu bez poškodenia rastliny.

Chemikálie

Najúčinnejšie prostriedky v boji proti škodlivému hmyzu sú chemické insekticídy. Ich použitie je žiaduce opustiť najviac extrémneho prípadu, keď sa už viac ekologicky šetrné spôsoby, ako sú stále toxické a pre ľudí, a pre zvieratá, a všeobecne pre životné prostredie. Preto je potrebné prísne dodržiavať pokyny na použitie, ktorých hlavné body sú: \ t

 • Povinné použitie jednotlivých ochranných prostriedkov, ako sú rukavice, respirátory;
 • prísne dodržiavanie pokynov obsiahnutých v obale na použitie;
 • Súlad s odporúčanými intervalmi spracovania rastlín;
 • Spracovanie rastlín je povinné v otvorenom priestore alebo so širokými otvorenými oknami;
 • skladovanie mimo dosahu detí a domácich zvierat;
 • Zostatky na recykláciu v špeciálne určených miestach.

Treba poznamenať, že dlhodobé používanie toho istého lieku môže spôsobiť závislosť, takže je žiaduce, aby ich z času na čas. V súčasnosti nie je ťažké, pretože takmer každý rok sa vyrábajú najnovšie chemikálie. Chemické prípravky sa vyrábajú vo forme práškov vo vrecúškach alebo kvapalinách v ampulkách, ako aj vo forme vo vode rozpustných granúl.

Metódou nárazu, chemikálie sú rozdelené do systémového (črevného) a kontaktu. Najrýchlejšie fondy sú „karbofos“, „pyretrum“, „chlorofos“. Dlhší vplyv sú „Karate“, „Decis“, „CEPERMETHRIN“. Takýto liek, napríklad, ako „aktellik“ sa vzťahuje na kontaktné insekticídy a je vhodné na zničenie takmer všetkých typov škodlivého hmyzu.

Pre dlhodobú akciu môžete získať „Aktar“, „Fufanon Nova“, „Inta-Vir“, „Neon“ v pravých pomeroch vo vode, sprej s nimi s rozprašovacou zbraňou ohromenej rastliny, potom môžete Zakryte hrniec s rastlinou s filmom alebo balíkom a nechajte v noci. Rovnaké riešenie je potrebné liečiť a pôda a hrniec s paletou a okenným sklom.

Celý postup má dlhodobý účinok liekov na parazitoch, aspoň pár týždňov.

Ľudové metódy

Mnohí hosteska stále radšej používajú populárne recepty na boj proti škodcom. Snáď tieto prostriedky nekonajú tak rýchlo a efektívne ako chémiu, ale výsledok s náležitou starostlivosťou nebude čakať, pretože fondy sú testované podľa času. A čo je dôležité, Pokiaľ ide o životné prostredie, takéto metódy nepredstavujú žiadne nebezpečenstvo pre ostatných.

 • Prámiky bylín, ako je jarrow, púpava, strmeň, harmanček, čistota a kalendula môžu striekať rastliny každý deň, kým sa všetok hmyz nezmizne.
 • Dlhá a cesnaková voda sa pripravuje z nasekanej buničiny, naliaty vriacej vody. Táto voda môže byť použitá na zavlažovanie a na striekanie. Môžete tiež variť varu vode cibuľové šupky.
 • Simpels z takýchto korenín ako škorica, zeme čierne korenie alebo chilli korenie. Pred použitím musia byť chove s vodou, pretože koncentrovaný roztok môže spôsobiť horúčku. Citrusové peelingové kúsky môžu byť odlúpne v pôde, jasná vôňa esenciálnych olejov bude strašiť hmyz.
 • „Zelené mydlo“ – veľmi účinné prostriedky. 30 g potašových mydiel je potrebné rozvechať v 1 litri vody a po dobu 2 týždňov každé 3-4 dni opláchne listy.
 • Suchý tabakový prach, popol alebo prášok, môžete posypať rastlinu a zem do hrnca. Alebo tiež pripraviť z nich infúzia.
 • Mangán, sóda, ocot, furatsilín, kyselina boritá – neúplný zoznam finančných prostriedkov, ktoré tiež účinne konajú na škodcov.
 • Silne voňajúce rastliny, ako napríklad penečivo, vystrašiť niektoré typy lietania hmyzu.

Na všetky navrhované riešenia je žiaduce pridať ekonomické, vodné mydlo alebo akéhokoľvek detergentu, že samy o sebe slúžia ako dobrý insekticídny činidlo, ale tiež vytvárajú adhézny účinok.

Ako sa zbaviť štítu na farbech miestnosti, pozrite si nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: