Komíny pre krby: dôležité nuansy a užitočné odporúčania

S pomocou komína z miestnosti sa odstránia spaľovacie produkty. Keď porušujete technológiu inštalácie tohto zariadenia, krb nebude fungovať správne. Tento článok sa zaoberá dôležitými nuansami inštalácie komína a užitočných odporúčaní na jeho prevádzku.

osem

Fotografia

Zvláštnosť

Pri spaľovaní paliva v krbe, žieravé výrobky, ktoré je potrebné vymazať. Na tieto účely sa v ohrievači poskytuje komín. Bez tohto zariadenia je práca celej rúry nemožná. Jeho práca závisí od množstva kyslíka v krbe. Získajte systém s maximálnym výkonom môže byť možné len pod podmienkou optimálneho nasýtenia vzduchu. Prebytok alebo nevýhoda vedie k porušeniu v práci.

Komín je štrbinový systém. Spaľovacie výrobky prechádzajú potrubím do vzduchu, čistý atmosférický vzduch preniká do dymu. Maľovaný kyslík sa zahrieva a udržuje horenie. Cyklus sa opakuje, kým sa palivo končí. Tak, že komín slúži na dlhú dobu, je potrebné vziať do úvahy všetky technologické chvíle počas procesu inštalácie. Potrebujete získať maximálnu pevnosť a spoľahlivosť systému.

Najobľúbenejší typ konštrukcie je tehlová trubica. Takéto krbové zariadenie sa spolieha na základy, ktorého úloha hrá základnú dosku alebo nosnú stenu. Murárstvo sa vykonáva len s použitím roztoku limetého piesku. V šachovisku, v kroku najmenej 30 centimetrov, je potrubia komína nahnevaná. Kotvy sa prehĺbili do steny na 20 centimetrov, prierez výstuže by mal dosiahnuť jeden centimeter.

Stabilita dizajnu môže byť zvýšená s výstužou. Komín Linse s mriežkou s bunkami 150×150 mm. Je tiež potrebné posilniť ventilar, vytvorenie jediného výstužného komplexu. Pri inštalácii dizajnu je potrebné prísne dodržiavať pravidlá montáže pece.

Brick komín sa vyznačuje krátkou životnosťou. Môžete využiť návrh nie viac ako 10 rokov. Tehlové murivo nestabilné na teplotný rozdiel v chladných obdobiach. Negatívny vplyv na systém má tiež kondenzát. Účinnosť účinnosti v takýchto chimoch je nižšia ako analógy s hladkými stenami. Zvýšte používanie komína inštaláciou oceľových rúrok.

Požiadavky

Komín pre každú pece je nastavená na rovnaké požiadavky. Je potrebné vyhnúť sa zamrznutiu potrubia, takže majstri odporúčajú inštaláciu systému v teplej časti miestnosti. Rúrkový materiál musí byť odolný voči kontaktom so spaľovacími produktmi. Agresívne médium vo vnútri systému môže zničiť komín zvnútra, takže výber vnútorného povlaku by mal venovať osobitnú pozornosť. Povrch by nemal byť drsný, pretože popol a popol sa môžu hromadiť vo vybraniach a narušiť cirkuláciu vzduchu.

Návrh komína obsahuje dva hlavné prvky – toto je potrubie a pripojenia.

Správny komín musí spĺňať niekoľko požiadaviek.

 • Ochrana pred ohňom. Na ochranu konštrukcie pred prehriatím a požiarom, na prekrytí, je namontovaný špeciálny substrát. Steny sú zhutnené a klírens na križovatke komína a steny sa snažia odstrániť. Tieto pravidlá sa musia dodržiavať počas procesu inštalácie.
 • Trakcia. Cirkulácia vzduchu musí byť dobrá, takže je dôležité kompetentne vypočítať rozmery potrubia. Ak dĺžka komína dosiahne päť metrov, takéto zariadenie sa považuje za konštruktívne kompetentné. Dobrá trakcia je hlavnou funkciou akéhokoľvek krbu.

 • Utesnené zlúčeniny. Komín musí byť pevný dizajn. Porušenie tesnosti vedie k porušeniu prevádzkových vlastností pece. Namiesto toho sa v životnom prostredí úplne neodstránia v prostredí, sa plyny patria do miestnosti a poškodzujú zdravie obyvateľov.
 • Súlad s materiálom typu použitého paliva. Je dôležité inštalovať potrubie schopné odolať vplyvu spaľovacích výrobkov.
 • Minimálne množstvo interných oddielov. Kondenzát by nemal byť vytvorený vo komíne. S poklesom vertikálnych prekážok sa uložia teploty dymu. To zaisťuje neustále ohrev vnútorného povrchu potrubia a eliminuje vlhkosť.
Prečítajte si viac  Čo je Amarillis odlišné od hyppeastrum?

Názory

Menšie štruktúry sú oddelené metódou inštalácie, materiálovými komponentmi a umiestnením v miestnosti. Medzi komíny prideľujú vstavané možnosti, v ktorých má baňa vertikálna poloha, a produkty spaľovania sa odstránia bez akýchkoľvek zložitých. Tento typ sa považuje za najzákladnejšie z hľadiska spotreby materiálu.

Suspenzia potrubia krbov je namontovaná na strop alebo nosnú časť strechy. Takéto štruktúry sa zhromažďujú v hotovej miestnosti, ale s predkompilovaným rozložením komína. Pri výbere materiálu pre tento systém je potrebné uprednostniť kovy. Tento materiál je dostatočne svetlý, takže nebude vytvárať prebytočné zaťaženie na prekrytie.

Zariadenie s podporou na zaostrení sa líši od analógov toho, čo je inštalované priamo na základe budovy. Veľký dizajn hmotnosti vám nedovoľuje zvýšiť systém. Pri navrhovaní krbu s podobným zariadením je potrebný ďalší podlahový zisk. Neodporúča sa umiestniť tento vykurovací systém na MAS alebo studenej podlahe bez výstužnej mriežky.

Podľa konštruktívneho riešenia čarodejníka, dvojstranné komíny. Základom systému je pár rúrok s rôznymi priemermi. Takéto koaxiálne komíny sa ľahko dostanú, ponorenia úzke potrubie vo širokom a bezpečnom sojtokmi. Os širokej časti by sa mala zhodovať s úzkou osou. Tento dizajn je považovaný za najbezpečnejší a oheň. Inštalácia konštrukcie nepredstavuje špeciálnu zložitosť, takže vhodné pre začiatočníkov.

V závislosti od typu použitého materiálu si môžete vybrať tehlovú štruktúru, štruktúry z oceľových rúrok a kovových komínov. Prvá odroda zahŕňa použitie niekoľkých typov tehál. Tento typ pracuje primárne s tuhým palivom. Pri pokuse spáliť v tehlickom peci mokré palivové drevo krb.

Oceľové rúrky sú charakterizované nerezovými vlastnosťami. Takéto štruktúry majú relatívne nízku hmotnosť a spoľahlivú ochranu proti korózii. Hlavný mínus rúrok je vysoká cena. Keramika sa vzťahuje na rovnakú cenovú kategóriu a jeho inštalácia si vyžaduje dodatočné náklady. Je dôležité vedieť, že život keramických zariadení platí za svoju hodnotu.

Rozmery

Výpočet správnych rozmerov komína do značnej miery určuje jeho prevádzku a životnosť. Priemer dymu sa musí zhodovať s vetvou pece. Prierez uzavretého ohniska zvyčajne dosahuje 200 mm a v prípade pravouhlého vstupu – 270×140 mm. Vonkajší palivový stroj má priemer 250 mm. Pomer priemeru komína v drevených peciach do pece sa užíva 1: 10. Ak je prierez štvorcový, pomer sa znižuje na 1: 1,5. Zrušenie tepla v systémoch by nemalo byť menšie ako 300 kcal za hodinu práce. V tomto prípade sa musí odobrať prierez potrubia 140×140 mm.

Výška komína závisí od technických charakteristík materiálu použitého v inštalácii. Stavebná konštrukcia tiež ovplyvňuje veľkosť potrubia. Výška komína je priamo úmerná silu ťahov. Masters odporúčajú nastaviť veľký komín, zatiaľ čo výška dizajnu by nemala byť nižšia ako päť metrov. V opačnom prípade môže v miestnosti začať dym.

Prekročenie povrchu strešného povrchu by malo byť viac ako 500 mm. Tento ukazovateľ je zaznamenaný regulačnými dokumentmi. Rozmery komína sa musia zohľadniť v procese vytvorenia projektu miestnosti. V miestnosti s rozlohou menšou ako 15 štvorcov je zakázaná podobná vykurovacia systém. V areáli malých veľkých priestorov nie je dostatočná cirkulácia vzduchu.

Materiál

Z tehál

Brick komín je považovaný za prvý spomedzi analógov. Inštalácia takejto systému si vyžaduje dodržiavanie súboru pravidiel a účtovníctva pre nuansy muriva, takže práca by mala byť poverená odborníkom. Tento typ dizajnu je postavený spolu s domom, ktorý vám umožní uložiť na základovom zariadení. Rozmery a umiestnenie tehlového krbu sa zohľadňujú v budove budovy, ktorá minimalizuje chyby inštalácie.

Prečítajte si viac  Desktop Elektronické hodiny s podsvietením

Tehlové murivo pripojené k cementu s nečistotami. Nestojí za to používať čisté cementové riešenie, pretože má zlú šírku pásma. Horiaci odpad sa bude akumulovať v križovatkách za nedostatok cesty von. Hovorí, že povrch potrubia hrubý, čo povedie k zhoršeniu ťahov. Taký krb rýchlo zlyhá a bude vyžadovať dodatočné opravy.

Oceľ

Použitie rúrok z nehrdzavejúcej ocele umožňuje uľahčiť dizajn. Majitelia radšej používajú konštrukciu sendviča, ktorý bol opísaný skôr. Oceľové rúry sa posilnia s minerálnou vlnou, chránia povlak pred účinkami agresívneho média a teploty. Nerezová oceľ poskytuje vysokú trakciu v dôsledku dobrej priechodnosti. Oceľové steny majú nízku drsnosť, takže sadze nedodržiavajú v potrubí.

Nedostatok ocele je nízka stabilita. Dizajn vyžaduje dodatočné posilnenie základne a posilniť samotný systém. Okrem toho nie je možné použiť nerezovú oceľ v drevených domoch. Vlastniť vysokú tepelnú vodivosť, oceľ môže rýchlo prehriať.

V takejto miestnosti je nebezpečný z dôvodu rizika požiaru. Kovová trubica harmonizuje s interiérom len v zriedkavých prípadoch.

Z keramiky

Keramické komíny sa ľahko inštalujú a líšia sa vo vysokej životnosti. Systémy refraktérne, takže minimalizujú riziko požiaru. Tieto návrhy sa uvoľňujú v obmedzených veľkostiach. Každý typ zodpovedá svojej technológii. Fragmenty systému viacvrstvových, takže nevyžadujú dodatočnú ochranu s izolačnými materiálmi. V takýchto štruktúrach sa nachádza konštantné odstránenie tepla, pretože špeciálne kanály sa nachádzajú v plášti.

Kĺby prvkov sú naplnené žiaruvzdorným tmelom. Hotový dizajn je inštalovaný v stene, bez potreby dodatočného zisku. Systém inštalácie systému je jednoduchý. Je dôležité vedieť, že medzi komínom a drevenou stenou musíte opustiť medzeru 5 centimetrov. Ak to nefunguje, potom v krbe je potrebné vložiť oceľové potrubie. Zníži sa zaťaženie tepla na doskách.

Ako si vybrať?

Rozmery komína sú určené veľkosťou pece. Potrubie nie je možné nainštalovať bez kapucne. Jeho inštalácia sa vyskytuje v blízkosti usporiadania komína v súlade s regulačnou dokumentáciou. Toto zariadenie zvyšuje ťah a poskytuje ďalšie zdieľanie vzduchu. Ak chcete zvýšiť výkon krbu, môžete navyše nainštalovať vetracie kanály. Takéto zariadenia zvýšia čas prenosu tepla do miestnosti, bez ohľadu na záplavu budovy.

Hrúbka potrubia závisí od výberu paliva. Pre krb pracujúci na kvapaline alebo plynnom spaľovaní vyberte systém s hrúbkou najmenej 0,6 milimetrov. Použitie palivového dreva a uhlia je možné, keď je potrubia hrúbkou 1 milimetra a viac. Takéto murivo odoláva teplotu spaľovania paliva nad +250 stupňov.

Vonkajší ohnisko si vyžaduje posilnenie dizajnu s izolačným materiálom. Sada izolácie chráni bočný komín z negatívnych účinkov nízkych teplôt a vysokej vlhkosti. Vnútorný komín nevyžaduje takéto udalosti, takže je ľahšie používať jednotlivé komponenty pre jeho inštaláciu.

Dáždnik na komíne je rovnako dôležitá zložka komína. Chráni potrubie pred upchatým listami a inými časticami vonkajšieho prostredia. Dáždniky tiež chránia krb, ktorý oheň. Zábavné častice môžu ignorovať a narušiť systém. Okrem ochrannej funkcie tento prvok hrá estetickú úlohu. Neobvyklý dáždnik dá štruktúre.

Inštalácia

Montáž komína sa vykonáva individuálne pre každý prípad. Schéma montáže závisí od výberu materiálu. V tehlových štruktúrach sa komín nachádza priamo na základoch. Je dôležité, aby sa kreslenie a riadky murive. Takéto konštrukcie sú sprevádzané inštaláciou dymu, mopu a terapie. Pripojenia by mali byť inštalované pod smerom špecialistov.

Keramický komín je tiež dôležitý pre lokalizáciu na základoch. Diely potrubia musia byť spoľahlivo fixované. Kĺby sa ďalej spracujú ochrannou kompozíciou. Keramika Fajčiari vyžadujú dodatočnú inštaláciu niektorých zariadení: Tee a revízia. Svorky sa používajú na spoľahlivé opraviť rúrky a eliminujú nežiaduce posun.

Prečítajte si viac  Typy a odrody Crasus (Tolstanki)

Sendvičové potrubia sú inštalované pomocou konzol. Potrebný uhol sklonu poskytuje odstránenie. Pri výbere nepravidelného uhla sa cirkulácia vzduchu zlomí. Ak chcete vylepšiť vývod, môžete navyše nainštalovať kompenzátor trakcie.

Ďalším názvom funkcie je huba. Na základe zariadenia je kovová krabička, na ktorú je pripojená špeciálna sukňa. Kompenzátor pracuje lepšie v podmienkach spaľovania palív.

Deflektor má podobný vzhľad a je tiež navrhnutý tak, aby získal ťah. Vzduch pôsobí na konštrukcii shell a vytvára požadovaný tlak. Časť prietoku padá vo vnútri dizajnu, je tu ďalšia cirkulácia, počas ktorej sa rýchlo odstráni horiaci odpad z dutiny potrubia. V niektorých prípadoch nemôže bez takéhoto zariadenia. Threst vo vykurovacom zariadení zabraňuje hromadeniu chemického odpadu a emisií do miestnosti.

Krbová potrubia musí byť dodatočne rezanie vrstvy izolátora, ak je jeho horúci povrch kontaktovať steny nestabilné na zvýšené teploty. V procese inštalácie rúrok sa zabráni tomu, aby sa zabránilo tomu, pretože dobrý obeh prechádza len v prísne vertikálnych kanáloch.

Hlavný vypúšťací dizajn je pripojený k rúre vodorovným potrubím, ale jeho dĺžka by nemala prekročiť jeden meter.

Najčastejšie chyby

Ak chcete zvýšiť životnosť komína, je potrebné vziať do úvahy Možné poruchy v procese inštalácie a príčin škôd.

 • Pred priamou inštaláciou potrubia musí byť vypracovaná kresba budúceho dizajnu. Organizovať stavebné práce až po reakcii plánu. V opačnom prípade nemusí byť cirkulácia a dym vstúpi do miestnosti.
 • Opatrne monitorujte funkčnosť rúrok na šikmých oblastiach. Potrubia v uhle 45 stupňov a už neposkytne potrebný odtok vzduchu. Takéto momenty by sa mali vyhnúť.
 • Sledujte tiež starostlivo sledovať kĺby, keď je dizajn artikulovaný. Ak je potrubie usporiadané s únikom, vyhrievaný vzduch bude viesť k zničeniu celého dizajnu. Švy je potrebné dodatočne zvýšiť ohňom. Ak je štrbina fajče, dizajn musí byť znovu rozobratý a zdvihnutý.

 • Často sú tehlové štruktúry zničené murivom. To sa môže vyskytnúť z nesprávneho zloženia, vlhkého alebo pod vplyvom vysokej teploty. Murárstvo by malo byť posilnené.
 • Je tiež dôležité monitorovať stav izolácie cez čelenku. Voda má negatívny vplyv na fungovanie celej konštrukcie, takže je potrebné sledovať a eliminovať ich v počiatočnom štádiu.
 • Základná plocha okolo potrubia je často poškodená z kondenzátu a vlhkosti. Pri hubovom a detekcii plesní by sa poškodené vrstvy mali bezpečne odstrániť a nahradiť novým povlakom.
 • Headpoint sa spracuje betónom na zisk sily. Zastarané švy na rozrezané do hĺbky 3 centimetrov a tiež aktualizované. Sleduje jemne. S hlbším strihom môžete poškodiť vnútornú štruktúru potrubia a narušiť jeho tesnosť.

Čistenie

Umena komína môže byť spôsobené akumuláciou produktov spaľovania. Hovorí upchatý do medzery a nezrovnalosti muriva, vytvára bariéru pre cirkuláciu vzduchu. Dym sa môže dostať do bytu a mať negatívny vplyv na obyvateľov. Takáto trubica musí byť odstránená. Môžete to urobiť s pomocou špecialistu a našim vlastným silám. Práca nepredstavuje osobitnú hrozbu a nebude trvať veľa času.

Mechanické čistenie dutiny potrubia sa musí vykonávať v dome aj mimo budovy. S pomocou pevných kovových RAM, môžete vyčistiť vrstvy sadzí. Do konca kefy na kábloch viazaní masívneho vzpierača. Podľa pôsobenia gravitácie z jadra sa štetina zníži bez nadmerného úsilia. Úhľadné pohybové lano a zariadenie stúpa, čistenie stien potrubia. Je dôležité, aby ste nevykonali ostré pohyby tak, aby nedošlo k poškodeniu dizajnu.

By sa mali pravidelne čistiť. V opačnom prípade tvorí sadze hustou vrstvou, ktorá sa nedá vyčistiť nezávisle.

V nasledujúcom videu čakáte na inštalačné fázy tehlového komína.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: